Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Radeq »

Samozvaně pravicové strany tu po desetiletí cíleně likvidovaly stát. Slabý stát byl pro ně zárukou demokracie (od démos - lid a to kradení se už překládat nemusí). A výsledek se holt dostavil. A najednou i vysmívačI "sociálních jistot" stojí s rukou nataženou a chtějí od daňových poplatníků zachraňovat. A až budou zachráněni, daně samosebou zase nebudou platit skoro žádné ..
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Jdi prosím s politikou do prdele!
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ecart »

proforma píše: 27.11.2020 10:44 ...
Jak chces efektivne ochranit skoro pulku naroda?
Tvoje argumentace dává smysl. Odpovím tedy velice stručně: Nejsme-li schopni efektivně ochránit půlku národa, pak nejsme schopni efektivně ochránit ani celý národ.

Brzy zjistíme, že opatření bude potřeba dodržovat ještě rok, možná dva. Jsem tedy proto, aby se nadále všechna restriktivní a doporučující opatření zaměřila jen na onu rizikovou půlku národa a ta druhá půlka se nechala žít. Tedy nějak tak, jak jsem napsal v tom původním postu (viewtopic.php?p=231134#p231134)
Naposledy upravil(a) ecart dne 27.11.2020 12:40, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ecart »

MartinSk píše: 27.11.2020 10:46 Pane ecartre a jak prosím při otevření škol zajistíte aby "nedošli" učitelé? Pak může nastat situace, že nebude ani výuka ve škole, ani distanční výuka. Zálohy učitelů nejsou a i teď každý je rád, že obstará jen svou třídu, ne tak dvě nebo tři - kde navíc děcka skoro nezná... Nebo snad nastoupí vojáci také do škol jako do zdravotnictví? Tady nejde o ty děcka, ale aby to dali ti učitelé - stejně jako ve zdravotnictví. O tom se ale bohužel moc nehovoří. A věkový průměr kantorů je okolo padesáti let.... Ono také by se mohlo stát, že problém s nedostatkem kantorů se potáhne i následující roky.
Rozumím, o nedostatek pracovních sil bych si však skutečně starosti nedělal:

Ještě pár měsíců a nezaměstnaných budou plné ulice. Absolventů VŠ humanitního zaměření máme z minulých let více než dost. I kdyby měla být půlka učitelského sboru nahrazena mladými vysokoškoláky bez delších zkušeností za katedrou, a druhá půlka by zůstala pokryta ostřílenými kantory, tak to bude lepší, než stávající stav.

PS: Jaký je ten stávající stav?
Mladší děcka se učí doma, takže je s nimi doma i jeden z rodičů, tudíž tento rodič zase chybí jinde (ve fabrice, v nemocnici, ve službách). Takže zavřením školy jsme "zachránili" 10 učitelů, ale z pracovního procesu sebrali 100 rodičů. Nehledě na to, že ačkoliv se učitelé snaží, tak výuka přes Videohovory nikdy nebude stejně kvalitní, jako když je celá třída v jedné učebně.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

To mně fakt uklidnilo, že máte takto jasno. Je mi z toho všeho už docela smutno. Za fungující hospodářství tedy budeme pokládat naprosto natvrdo životy lidí ve školství a zdravotnictví. Já fakt tak hroší kůži nemám, abych toto zkousnul... A potencionální noví učitelé - vysokoškoláci bez zkušeností za katedrou - takže jeden školní rok si tímto pravděpodobně škrtáme bez náhrady... Skutečně si nejsem jist, zda tam ten příval nových učitelů bude. A opět je to otázka dlouhodobá - kam se prestiž tohoto povolání bohužel dostala...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3474
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Hohepa »

Předpoklady pro výkon činnosti pedagogického pracovníka
Podle zákona č. 563/2004 Sb
§ 3
odstavec b)
má odbornou kvalifikaci pro přímou pedagogickou činnost, kterou vykonává

To si nepamatujete ten hunbuk před šesti lety, kdy to začalo platit?
Manželka kvůli tomu na "stará kolena" musela studovat dálkově nástavbu na peďáku
aby měla tu "kvalifikaci" a to hned dvakrát.
Poprvé coby asistent pedagoga.
Podruhé coby asistent vychovatele,
protože nějakej debil na ministerstvu usoudil, že to není totéž :head

P.S. a to pracuje ve speciálním "předškolním" zařízení,
polopaticky mají tam autisty, downíky, aspergry atd,
co si nejen neumí sami utřít :moon, ale někteří ani neví že si serou do gatí.
Ale bez odborné kvalifikace jim nemůže ani umejt zadek. :head :head
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Pane ecarte, já vím, že je to nejen zdejším koloritem, myslet si, že titul z humanitně zaměřené univerzity Vás předurčuje k tomu např.po zbytek života smažit hamburgry.

Ale věnujte prosím pár minut svého drahocenného času a projděte si tyto zdroje:

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/titu ... saty-89174

https://is.muni.cz/th/g8wgv/Diplomova_prace.pdf

https://www.vysokeskoly.cz/clanek/absol ... h-sluzbach

https://www.irozhlas.cz/zpravy-domov/kd ... 000_jbocek


Rád bych viděl, jak ve školkách, hospicech, reklamních agenturách či na pozicích scrum masterů končí farmaceuti, konstruktéři či matematici.

Všem ostatním se omlouvám za OT, jelikož si myslím, že struktura zaměření absolventů vysokých škol v ČR nemá s pandemií moc co společného.
tom384
Příspěvky: 467
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od tom384 »

MartinSk píše: 27.11.2020 12:54 To mně fakt uklidnilo, že máte takto jasno. Je mi z toho všeho už docela smutno. Za fungující hospodářství tedy budeme pokládat naprosto natvrdo životy lidí ve školství a zdravotnictví. Já fakt tak hroší kůži nemám, abych toto zkousnul... A potencionální noví učitelé - vysokoškoláci bez zkušeností za katedrou - takže jeden školní rok si tímto pravděpodobně škrtáme bez náhrady... Skutečně si nejsem jist, zda tam ten příval nových učitelů bude. A opět je to otázka dlouhodobá - kam se prestiž tohoto povolání bohužel dostala...
Tak to vypada ze mas reseni ktere zaruci ze zivoty pokladat nebudem. Smim ho znat?
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Tome, podle mne to chápeš špatně, co psal. Myslel to, co by se stalo, kdyby se to úplně otevřelo.
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MartinSk »

Ano, já osobně bych ještě chvíli s otevřením škol počkal - minimálně týden...
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ecart »

Pane Quido, děkuji za odkazy, jdu si je prostudovat. Snad se dozvím, co je to ten "Scum Master" :o To bude asi nějaká novota, podobně jako "Front Desk Manager" nebo "Sales Executive", že? (recepční, prodavač).

Já zaměření absolventů VŠ rozebírat nechtěl. Odpovídal jsem na reakci, že pokud necháme všechny učitele 50+ zavřené doma, tak za ně nebudeme mít náhradu. Já říkám, že budeme.

Díky zavření škol jsme s dětmi z prvních stupňů doma nechali mnohem více zaměstnanců z jiných částí společnosti. Tam ti lidé nechybí? Jestli to chápu správně, tak Vy současná chaotická opatření vítáte?
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ecart »

MartinSK - bohužel musím souhlasit. Ani já bych nyní školy neotvíral.
Pokud se všechno ostatní nechá jak je, a jen se otevřou školy, tak se nám opět promixují staříci s omladinou a bude z toho hromadný exitus. Nejprve je potřeba "izolovat" staříky a předdůchodce, teprve potom otevřít školy.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Někteří lide asi nechápou psané slovo - rozvolneni v době bez vakciny povede ke kolapsu zdravotnictví - proste umrete zbytečně pri infarktu nebo autonehodě. Prostě hasici ci sanitka prijede pozdě, v nemocnici až po xy hodinach na vas přijde řada. Trvalé nasledky ci smrt - zvyknete si na PA zdravotnictví :devil
Jen diky těm opatrenim jsme se zastavili kousek před propasti. Nekdo asi potrebuje videt mrazáky s mrtvolami na ulicich, aby pochopil, že to neni zlovule vlády (tim nerikam, ze neco neslo udelat jinak ci lepe - dle meho to měli uzavrit mnohem driv a spravedliveji), ale vyssi moc, s kterou nic zasadne jineho dělat nejde.
"Promorovani" v případě koronaviru prostě z principu fungovat nebude a bez vakciny neni rozumna cesta ven - bohužel.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ecart »

Ano, ano, ano - tu věc s tím, že je nutné zabránit kolapsu zdravotnictví už chápeme všichni i já. Od jara.
Nějak se mi ale nezdá, že by na lůžkách a JIP leželi hlavně náctiletí a třicátníci. Nebo ano?
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

To Ecart: Pokud chceš izolovat "stariky a predduchodce", tak nevim na čem postaviš zdravotnictví a školství, viz prumerny věk lekaru a učitelů.
Náhradu učitelů jen tak nějakými vysokoskolaky mysliš také vážně? Docela mi to pripomina ten vtip, že rousky jsme si doma uz všichni ušili a teď si doma každý postavime plicní ventilátor. Kdyby jsi rekl, ze mohou jit delat pecovatele do zdravotnictví a soc. sluzeb, tak bych rekl, ze by to u části lidi šlo.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od ecart »

Takže vlastně přiznáváš, že staré občany ochránit nedokážeme? Protože jediná v současnosti opravdu funkční ochrana, dokud nebude k dispozici vakcína nebo přirozená imunita, je jejich izolování od zbytku společnosti.

To, co se děje teď, to je parodie. Dokud od sebe neoddělíme různě rizikové skupiny, tak po každém rozvolnění dojde k jejich promíchání a přijde další vlna. Nebo snad někdo předpokládá, že přijde rozvolnění a po něm zázračně poklesne počet pozitivně testovaných?
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od guntroll »

No dobrá, nechtěl jsem flamovat, jen jsem zveřejnil jak to mám ve svém okolí - nuže vážně - je pravda že po prodělání korony je větší riziko infarktu a gangrén? Mám preventivně užívat Anopyrin?
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

co říkáte na toto prohlášení

Česko v případě potřeby nabídne nemocniční lůžka zahraničním pacientům

Kvůli příznivému vývoji a klesajícím počtům hospitalizovaných pacientů s covidem může Česko v případě potřeby přijmout do nemocnic pacienty z jiných států, kde je situace vážná. Na páteční tiskové konferenci to uvedl ministr zdravotnictví Jan Blatný (za ANO).


https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ce ... m-40343563

guntroll:
s ženou jedeme ASPIRIN protect 100mg 1X denně, to samé Detritin 2000 (320mg) 1X denně
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 267
Registrován: 05.04.2015 1:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MFG »

Kdyz se to tu zacalo na podzim srat a vypadalo to hodne spatne s kapacitou nemocnic, probiral jsem to s kolegy z jinych zemi. Ptali se s ucasti jak to davame a uklidnovali me, ze kdyz to bude spatne, pomuzou nam oni stejne jako jsme my pomohli na jare Italii, Francii, Spanelsku ... ano, urcite musime nabidnout kapacity ostatnim, o kdyz jsme na tom tak tak. Zaclenuje nas to do “spolecenstvi” a zase se nam to vrati. To je muj nazor ... a vim zeto tehdy bylo jen gesto, ale to se pocita.
Naposledy upravil(a) MFG dne 27.11.2020 17:34, celkem upraveno 1 x.
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Co by se na něj mělo říkat? Němci by nám byli ochotni pomoci, tak úplně stejně teď můžeme pomoci třeba Polákům ...
Odpovědět