Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Kraje na základě pracovní povinnosti povolaly 2 760 studentů. Pracovní povinnost studentům lékařských fakult a středních zdravotnických škol uložila vláda. Při rozdělování mimořádných odměn nad rámec platu už však vláda na nasazené studenty zapomněla. Nárok na bonus totiž měli pouze lidé, kteří s nemocnicí uzavřeli pracovní smlouvu. Tu však povolaní studenti neměli.

„V manuálu ministerstva zdravotnictví bylo, že se odměny vztahují pouze na dohodáře. Týkalo se to těch, kteří uzavřeli dohody o provedení práce. Na studenty, kteří byli na pracovní povinnosti, se to nevztahuje, protože žádnou dohodu ani smlouvu neměli,“ vysvětlil člen koordinačního týmu 2. lékařské fakulty UK a student Ondřej Hubálek.


tak tomu říkám dobře připravený ojeb

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/dobr ... 8F8CA820A1
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

To bylo jasné už při vyhlašování pracovní povinnosti, která smí být vyhlášena jen v případě, že nejde pracovní sílu zajistit smluvně, o což se stát ani nepokusil.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Řekl bych, že nyní se procento studentů lékařských fakult a zdrávek, kteří se rozhodnou odejít pracovat po studiích do zahraničí zase o něco zvětší... Skutečně "skvělý" přístup od státu, takový, řekl bych vizionářský, jak to tady celé dodupat.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Zapadlo »

Odměny jsou nenárokové. Nechápu Vaši nenávist.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Svět není spravedlivý. Každý ředitel zdravotnického zařízení se nějak zachová že svého rozpočtu. A podle toho bude mít personál v budoucnu. Většina těch nemocnic jsou místa pro obvyklý výkon praxe těch škol. Žádná neznámá
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Zapadlo: nepochopil jsi, čteš ty články vůbec? Jde o to, že ten, kdo se přihlásil dobrovolně, tedy měl smlouvu o odvedené práci, odměny dostane, a ten, kdo byl povolán policejním příkazem pod pokutou do výše 50 000 Kč. a dělal naprosto tu stejnou práci, odměny nedostane, protože i kdyby kurva chtěl, tak s ním nemocnice z důvodu nařízení státu, smlouvu neuzavře? Šel by jsi ty osobně povinně dělat na kovid oddělení za 100kč na hodinu hrubého? Co si z toho asi ten mladej člověk, budoucí doktor nebo sestra odnese? Prostě ojeb státu ad absurdum. A ty sem přijdeš s obligátní větou "odměny jsou nenárokové" :head
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

A zeptám se, ví někdo o někom, kdo odmítl dobrovolný nástup a byl tak omezený, že potom nastoupil na příkaz? Trochu bych se bál v budoucnu mu padnout do ruky/do péče.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Germanik: je to v tom článku

Žáci se tak místo příprav na zkoušky starali o pacienty, a obvykle za skromnou mzdu. „Dostali jsme 105 korun na hodinu. Na přelomu října a listopadu jsem v nemocnici strávila 20 dní,“ řekla MF DNES studentka Lékařské fakulty Ostravské univerzity, která si nepřála zveřejnit své jméno. Nebylo to samozřejmě dvacet dní v kuse, ale často sloužila dvanáctihodinové směny.

Studentka upozornila na to, jak necitlivě kraje postupovaly. „Měla jsem původně pracovat dobrovolně. Již jsem byla domluvená s nemocnicí a šla podepsat smlouvu. Kraj se však rozhodl, že to změní. Připravili mi povolávací příkaz, takže jsem smlouvu podepsat nemohla,“ uvedla studentka z Ostravy.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Měla deset možností, jak tam nejít. O to pravě jde. V tomto případě ještě horší, když sama chtěla a takhle si s ní vytřeli.....
Udělám co musím
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od mart0 »

Ano, kdo se chtěl pracovní povinnosti vyhnout, tak se jí vyhnout dokázal. Část z nich to možná brala jako nějakou svou profesní povinnost, zodpovědnost, pomoc ostatním a šli. Teď navíc vidí, že někteří za tu práci odměny dostanou a jiní ne. Na druhou stranu tohle je celkem běžné chování státu, pro někoho výhody, dávky, odměny a pro jiného povinnosti, daně. Takže není důvod se příliš divit. A o nenávisti nebo závisti to není.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od dracekvo »

Upřímně řečeno. Dostat moje dítě povolávací rozkaz. Tak to zařídím tak, aby nikam nešlo.
Protože nucené práce už jsme tu za určitých režimů měli, takže proti takovému mám silnou averzi a stavím se na zadní už z principu.
Kdyby řekli, hele studenti. Pojďte pomáhat, dostanete tolik a tolik na hodinu (samozřejmě normální částku, 105 korun je totální výsměch), tak věřím, že by se studentů našlo dost dobrovolně.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Germanik1 »

Bych to nazval Ukradené vlastenectví. Zachovám se čestně a vytrou si se mnou.. Škoda na duši, ale dobrá lekce
Udělám co musím
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Tak máme zpátky superstara. A na podzim jsou zase volby.
Vždycky když si člověk říká, že to horší být nemůže, tak ho skutečnost přesvědčí, že může.
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/aren ... ech-155895
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

proforma píše: 07.04.2021 11:27
Quido píše: 07.04.2021 11:01 Blatný skončil jako ministr zdravotnictví. Já se fakt asi začnu věnovat hazardu a půjdu si vsadit, jestli do Vánoc stihne ČR ještě aspon 2 další ministry zdravotnictví.

Zdroj: ČTK, 7.4.2021 09:38
2 urcite, na to muzes vsadit boty :-)
Zatím to vypadá špatně pro naši republiku, ale dobře pro moji slabost pro hazard. V nadsázdce se dá říct, že jsem už jednu botu vyhrál. Tak šup, ještě po létě / před volbami vyměnit Vojtu a výhra páru bot mě nemine. :lol:
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Já bysem byla opatrná. Mohl by to být už i kůň do voleb. Ale těžko říct, záleží na tom, kdy sem někdo dovleče indickou. To bude masakr a samozřejmě bude potřeba nového ministra. Nebo několik nových, to závisí na tom, jak to bude zlý.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Až v září začnou růst počty indické mutace, kterou sem dovezou dovolenkáři, chtělo by to na post ministra zdravotnictví nějakou stár z Bollywoodu, ať je ta komedie se vším všudy.
Uživatelský avatar
TommyV
Příspěvky: 188
Registrován: 02.09.2020 12:51
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od TommyV »

Je tu nějaká zmínka o platnosti očkování vs nutnost testování ve firmách? Náš zaměstnavatel s odkazem na nařízení MZ uznává očkování jen 9 měsíců od poslední dávky (nejdříve 22 dní od ukončení ockování) Johsnon po první dávce, Pfizer, Astra od druhý... Takže už se počítá s třetí podzimní dávkou?

V létě to zkončí ale podzimní testování už proběhlo v diskusích na MZ..
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Tazi »

U nás se netestují ti co prokazatelně prodělali Covid,ti co mají za sebou celé očkování,a nově ti co mají 21.dní po první dávce.
cipis
Příspěvky: 4849
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Testování se neprovádí:

* u osob, které prodělaly laboratorně potvrzené onemocnění COVID-19, uplynula u nich doba izolace, nejeví žádné příznaky onemocnění COVID-19 a od prvního pozitivního RT-PCR nebo POC antigenního testu neuplynulo více než 180 dní

* u osob , které byly očkovány proti onemocnění COVID-19 a doloží, že

a) od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 90 dní, pokud nebyla aplikována druhá dávka

b) od aplikace první dávky očkovací látky v případě dvoudávkového schématu uplynulo nejméně 22 dní, ale ne více než 9 měsíců, pokud byla aplikována druhá dávka

c) od aplikace dávky očkovací látky v případě jednodávkového schématu uplynulo nejméně 14 dní, ale ne více než 9 měsíců

* u zaměstnanců, kteří vykonávají práci mimo pracoviště zaměstnavatele
drigon
VIP
Příspěvky: 3012
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od drigon »

TommyV píše: 26.05.2021 14:09 Je tu nějaká zmínka o platnosti očkování vs nutnost testování ve firmách? Náš zaměstnavatel s odkazem na nařízení MZ uznává očkování jen 9 měsíců od poslední dávky (nejdříve 22 dní od ukončení ockování) Johsnon po první dávce, Pfizer, Astra od druhý... Takže už se počítá s třetí podzimní dávkou?

V létě to zkončí ale podzimní testování už proběhlo v diskusích na MZ..
My to máme úplně stejně.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Odpovědět