Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Dnes mi volala manzelka jednoho klienta a řešila lekare jeji sestry. Ta bydli v rodině se synem a snachou, kteří jsou teď čerstvě covid pozitivní. Udelala si dva antigenni testy a je podle obou pozitivní. Volala to svemu praktickemu lékaři a ten se ji zeptal, zda je očkovaná a zda ma priznaky. Rekla ze očkovaná je a nema příznaky. Jeji lékař ji rekl, že muze jit v klidu do práce. Zadny PCR test, nic, prostě "Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande".

Pokud jsou mezi praktiky takovyto "odbornici", tak se takové lavine novych výskytu nedivim.

Zvažuji další postup proti dotycnemu lekari. Jsou mezi nimi bohužel hovada, ktera by mela lecit maximálně masové vrahy ve veznici na Mirově.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

A mně právě vyšel třetí AG test negativní (špekuluji, jak zvrátit odsouzení do izolace). A PCR údajně pozitivní. Kdyby ty výsledky tahal papoušek z krabičky, mělo by to stejnou váhu.
Óðinn á yðr alla
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Maximus píše: 25.11.2021 17:01 Zvažuji další postup proti dotycnemu lekari.
Nevím to úplně jistě, ale myslím že je to metodický pokyn hlavní hygieničky nebo krajské hygieny, takže bys musel výš.

Edit: Zrovna teď o tom žvaní Vojtěch na tiskovce. Že budou zvažovat, že by to eventuálně změnili.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Jestli je to opravdu metodicky pokyn posilat pozitivní ockovance do prace, tak už se nicemu v tomto státě nedivim. :head :head :head

Jak by řekli bratři Polaci - bałagan!
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

A zaujalo mě, že mám pořád zelenou Tečku. Jako úředně nakažený jsem úředně bezinfekční. :D
Fraška.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Ulfe: dle metodického pokynu hlavní hygieničky spadáš do kategorie, sice pozitivní ale očkovaný a bezpříznakový = karanténa není potřeba, val do roboty holoto! :lol: Tečku máš tedy správně zelenou...
Každopádně, fraška to je, neskutečná.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Generální pardon pro očkované je součástí vládní strategie ke zvýšení proočkovanosti. Souhlasím, žijeme v Kocourkově. Ale to už snad nikoho nepřekvapí.
kampaň.jpg
kampaň.jpg (37.58 KiB) Zobrazeno 1442 x
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

:idea: V práci jsme se v pondělí zamysleli a došli jsme k tomuto při vytyčení cíle vymyceni kovidu nebo směřování epidemie:
AG testy nefungují (nespolehlivé)
pcr testy nefungují (nespolehlivé)
LOCKDOWN nefunguje (nepomáhá)
respirátor nefunguje (nepomáhá)
zavření škol nefunguje
různé omezení akcí nefunguje
očko zvýhodnění nefunguje
Neočko omezení nefunguje
vakcína nefunguje
Odborníci nefunguje (neví, jenom myslí. Všichni jenom myslí. Ať vymyslí cokoliv, epidemie se tím neřídí).
Jip a hospitalizace úspěšně léčí léty starými způsoby.

Takže podle teze vypadá to jako kachna, chodí to jako kachna, kvoka jako kachna. Co to asi bude?
Vyšlo zamyšlení a zrození otázek:
Je kovid vůbec nemoc vyžadující pozornost?
Pozitivita člověk na přítomnost viru je vůbec nemoc?
je to nemoc za kterou se máme honit a obětovat statky?
neřešili jsme tuhle infenci už roky předtím na pohodu a teď to jen někdo pojmenoval, zveličil a vydělává na tom?
:idea:
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Audis píše: 25.11.2021 17:19 Je kovid vůbec nemoc vyžadující pozornost?
ty počty lidí na JIP vyžadující plicní ventilaci a mimotělní oběch jste si v práci vysvětlili jak? Jako HOAX? A nutnost převozu pacientů z JIP v Brně Fénixem a vrtulníkem do Prahy, protože v Brně již není místo, jste četli v novinách naposledy u jaké infekční nemoci?
Naposledy upravil(a) devlop dne 25.11.2021 17:31, celkem upraveno 2 x.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Vakcíny jsou zamčené, takže sem: Babiš právě na tiskovce ohlásil, že Novavax bude v lednu.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Devlop: od hygieny mám nařízenou izolaci. Žena přinesla že školy hromadu jejich testů a teď si hrají. Zatím skore:

2xFlowflex negativni
1xSinglclean Goodyear s koloidnim zlatem (nudli schovám do trezoru), negativní
1xškolní Hangzhou Sejou taky negativní.
PCR pozitivní.

Štouram fakt hluboko, důkladně, nudle tahám až z paty a tyčinku tam koupu jak mýval kraba.

Teď údajně negativní dcerka jde šťourat Singlclean. Máme to dneska místo Sázky a dostihy :D
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Devlop :
lidi v nemocnici při chripkovych epidemiich (při nemocnosti 1600 osob / 100 tis obyvatel - srovnej s dneškem! Vláda se začala plasit při 100 /100k indikovanych) byly taky. A nikdo drakonicke opatření nechtěl.

V pondělí Fénix ještě nebyl. Ale to není podstatné. Bůh ví jak to ve skutečnosti je pravý důvod. Znám (znáš) noviny. Kapacita 12 osob. Akce k milionu Kč (Fénix , doprovází policie a vrtulník bylo v novinách) a to nezachrání Jm kraj nemocnice. Vrať se na zem.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Vážení, nereagujte prosím na Audise v tomto vláknu, protože je to skutečně beznadějné a vede to jen ke flame. K pochopení základních, jednoduchých fakt a čísel je nutné být na Gaussově křivce alespoň trochu nad úředně uznanou hranicí debility a obávám se, že zde je každé vysvětlování zcela marné.
Corwin.m
Příspěvky: 5
Registrován: 02.01.2016 11:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Corwin.m »

Ahoj Maxime toto můžu potvrdit takhle to přesně probíhá a toto ti řeknou i přímo na hygieně.
Syn přítelkyně 11let od 8.11. v karanténě. 9.11. se mu potvrdil PCR test. Nakažená půlka třídy od učitele kterému se udělalo špatně o víkendu 6.11. a vyšel mu pozitivní antigen a následně v pondělí se to potvrdilo na PCR. Mi ostatní jsme se synem od 9.11. v karanténě a první co se paní na hygieně a i doktorka ptali zda jsme očkovaní a zda máme příznaky. Pokud by jsme byly očkovaní a neměli příznaky tak mužem normálně dál fungovat a žádná karanténa se nás netyká.
Očkovaní zatím nejsme doposud jsme s nákaze úspěšné vyhýbali.
Bohužel to že to dopadne tak že to donesou děti ze škol jsme tak nějak předpokládal. Po tom co se tam přestalo úplně testovat atd...
Mi v práci jsme se nepřestali testovat od minulého roku kdy se začalo.
Tímto by jsem chtěl také poděkovat všem co přispívají na fórům ohledně rad atd...
Nám se poté 15.11. potvrdil PCR test. Příznaky jsme začali mít až toho 15.11. pokud by jsme byly negativní tak dle hygieny by jsme mohli normálně do práce od 16.11. i když syn byl pozitivní.
Všem nám končí izolace 29.11. díky radám které jsem zde nasbíral jsme už preventivně začali brát vitamíny atd.. Všichni jsme měli mírný průběh.
Já věk 33let, příznaky: bolest hlavy 4dny + mírná horečka také 4dny od 17.11. Pak se od 22.11. přidala rýma a ztráta čichu. Včera už vše ok úplně bez rýmy a čich opět v pořádku.
Přítelkyně 35let bolest hlavy 5dní od toho 17.11. + mírná horečka zhruba 3dny. Ztráta čichu od 19.11. a lehká rýma. Rýma už jí zmizela, ale čich se jí zatím nevrátil.
Dcera přítelkyně 16let od 16.11. mírná bolest hlavy a rýma + mírná horečka také zhruba 3dny.Od 18.11. ztráta čichu dnes se jí už částečně začal vracet.
Syn přítelkyně 11let od 10.11. bolest hlavy lehká rýma a mírná teplota to trvalo asi tak 3dny a pak už se to zlepšilo a byl prakticky ok.
Doma jsme nedělali žádná zvláštní opatření snažily jsme se být co nejvíc v pohodě.
Až bude vhodný čas tak zajdeme všichni na test protilátek a popřípadě sem dám poté výsledky.
Uživatelský avatar
Audis
Příspěvky: 436
Registrován: 07.03.2021 14:03
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Audis »

Nové zákazy od pátku a NS. https://wick.cz/nova-opatreni-vlada-zak ... erejnosti/

Ne nereagujje. Prvé jsem reakci nechtěl, bylo to k zamyšlení viz žárovka. Čtěte a přemýšlejte. A můžete napsat, co fungovalo ve smyslu ovlivnovalo epidemii.
Vláda má obtížně realizovatelný motiv: přesvědčit neočkované, že jim vakcína covid pomůže. A současně přesvědčit očkované, že dvě dávky jsou na nic a potřebují další dávku. :idea:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Maximus »

Co se tyka toho praktika, tak dle info od dalsich praktiku skutecne postupoval podle metodickeho pokynu hlavni hygienicky. Že to platí i v situaci, kdy je zřejmý významný podil prenašečů z řad očkovanych je zřejmý umysl a opravdu doufam, že se za to casem budou příslušné osoby zodpovidat.

Cely ten "protiepidemicky" postup je postaveny na hlavu a je rizen tak, aby se muselo tlacit očkování horem dolem, protože epidemiologická opatření nejsou nastavena tak, aby se branilo sireni nemoci, ale aby se protlacilo, co nejvice plošné ockovani v maximálním poctu davek.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ulfhednar »

Nevíte, jestli je možné zvrátit nařízení izolace po pozitivním PCR testu? Můžu si zajít na "retest", když jsem v izolaci? Jsem si dost jisty, že mi nic není...
Óðinn á yðr alla
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Ivana »

Maximus píše: 25.11.2021 18:12 doufam, že se za to casem budou příslušné osoby zodpovidat.
Taky doufám, protože je to opravdu jen a pouze tlak na očkování. Tahle vláda podle všeho neumí nic lepšího. Možná by se podobné zásady daly tolerovat (ale možná také nedaly, muselo by se to vyhodnotit) za letního období s nízkými čísly. V situaci, ve které jsme (a ve které jsme byli už když se to zavádělo) je to od vlády krajní nezodpovědnost.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Quido »

Prezident Zeman má udajně covid. Nevím, jestli to patří sem, nebo do vlákna o politice.

Zdroj: Novinky.cz 25.11.2021
Seznam zprávy
Odpovědět