Co koluje v e-mailech

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Josef »

Jak je známo, mezi lidmi koluje spousta e-mailů s poznámkou: "Jestli tě to zaujalo, pošli svým známým." Mnoho z nich jsou hoaxy šířící fámy, některé naopak užitečné. Kolují a někdy se k vám po měsících vrátí z úplně jiné strany. Je to různé. Jedno však mají společné - vyjadřují určitou náladu společnosti i to, co v danou chvíli "frčí" či někoho "pálí". A protože je díky svým příbuzným čtou i politici (alespoň podle informací, co mám aktuálně z poslanecké sněmovny), jsou tyto e-maily i jakýmsi slyšitelným výkřikem z davu adresovaným pro ně. Možná by bylo zajímavé, pokud se k vám nějaký takový "celostátní oběžník" dostane, přidat ho i sem. Bez komentáře. Jen pro dokreslení aktuálního společenského dění a jakési historické svědectví.

Např.:
51.gif
(Vím, že príspěvky mohou být vskutku různé a mnohdy nelichotivé. Nechci s tím nikterak provokovat, chtěl bych to pojmout čistě jen jako historickou sondu. Ale pokud by se adminovi nebo moderátorům téma nezdálo dostatečně korektní či v rozporu s pravidly, prosím o jeho smazání.)
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od alibaba »

Skutecne neprovokujes to ve Svycarsku je minimalni plat ,ale skutecne to neni mnoho jak jsem se uz zminoval Kejval vydelava rocne 1 milion a od te doby co nemaka pro kleptokraty ,plat se skutecne zlepsil a tu zpravu by mel kazdy cist a jasne nebude verit,je oblben statni propagandou a kleptokraty ....Cele Svycarsko jede na komunity money myslim ,ze se jim rika Wachn ty se pouzivaji v obchodu v zemi a vse co jde ven je za franky ......
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Josef »

Já nemyslej provokovat konkrétně se švýcarskými platy, ale jde mi o to, zda je publikování takových příspěvků možné nebo obecně vhodné, když přispěvatelé fóra nejsou jejich původní autoři. Ale to je spíš otázka na admina než k diskuzi.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Karlos »

Za me v pohode... Kalouskovo srovnavani nasich daní a cen s EU vyjma platu me take sere...
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Josef »

Další z celorepublikových e-mailových oběžníků, tentokrát o církevních restutucích, přesně zapadající do skládačky k tématu probíranému už i na http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=32&t=721 přichází přinejmenším poslední týden od všech možných odesílatelů, z adres firemních i adres soukromých, viz. snímek obrazovky:
106.gif
(odkaz pro kliknutí: http://www.youtube.com/watch?v=-xHv3tb_ ... re=related )

Má někdo nějaký další "Fw:Fw:Fw: e-mailík", co koluje po zemích Českých a Moravských na přidání...? ;)
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Fjord »

třeba tohle:
Kryci_jmeno_Rajon.jpg
jednaci_protokol.jpg
Formát pps s 3MB sem bohužel asi nedostanu.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Josef »

A tady mám další perličku, co přiletěla odkudsi přes e-mail někdy na konci minulého týdne:
em-3.gif
(je to snímek obrazovky pro úsporu místa složený ze dvou vedle sebe, protože v jedné dlouhé nudli, tak jak to přišlo, by se to sem nevlezlo)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Hamburger z hov.. ?

Příspěvek od Karlos »

Mi přišlo emailem, zda je to pravda či hoax si netroufam zhodnotit:
parek-z-makra.jpg
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Kapo »

Keďže teraz pracujem v mäsopriemysle, tak ti môžem povedať, že takýto recept je naozaj skutočný. Teda, tie prímesy a pomery sa môžu líšiť.
A je pravdou, že párky sa dajú urobiť dokonca aj z mäsa. Ale to sa dnes už nenosí. :lol: :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Karlos »

bilion.png
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Fabulous »

Mno, jenom špička ledovce :-(
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od marish »

Dneska mi přišel odkaz na výpis čerpání poslaneckých náhrad v roce 2011.
Poctivě musím uznat že to brali "napříč politickým spektrem, padni komu padni, bez ohledu na stranickou příslušnost"

I když to je naprosto přirozená záležitost a osobně ji chápu a na jejich místě bych čerpal také doplna, umím si představit že spoustu lidí to naštve nejvíc- asi proto že tabulce se jmény a čísly porozumí každý, na rozdíl od propletených korupčních kauz.

http://nwoo.org/nahrady.htm
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Josef »

Možná to tu co do obsahu už někde je, nicméně v minulých týdnech to opět kolovalo mezi lidmi:
snimek-obrazovky.gif
snimek-obrazovky.gif (46.31 KiB) Zobrazeno 11117 x
Uživatelský avatar
uaz469
Příspěvky: 482
Registrován: 13.11.2011 11:08

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od uaz469 »

cicero.jpg
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Terminated Account »

Pěkné. Akorát podmiňovacím způsobem se toho nikdy moc nedosáhlo a ani nedosáhne ;)
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Josef »

V pondělí přišlo...
slozenka.gif
slozenka.gif (52.93 KiB) Zobrazeno 10706 x
...nedokážu posoudit, nakolik jsou uváděné údaje pravdivé či přesné co do částky, nicméně obecně vždy platilo, že "na každém šprochu pravdy trochu" a proto by to určitě nemělo proběhnout jen bez povšimnutí.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Josef »

Tomuhle, co mi před pár dny přišlo oscanované, se mi sice nechce moc věřit (novináři jsou schopní všeličehos), ale pro jistotu to sem dám. Třeba někteří z vás mají podrobnější informace... (Pokud je to obsah článku pravdivý, pak se hluboce stydím, za to že jsem ještě vůbec Čech. Protože k zemi, kde by bylo tohle možné je lépe se vůbec neznat, to bychom byli morálně někde na úrovní "bambusových" republik a ne ve Střední Evropě.)
oh.jpg
Uživatelský avatar
Rase
VIP
Příspěvky: 541
Registrován: 27.04.2012 0:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Prostějov
Kontaktovat uživatele:

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Rase »

Josef: mě ten článek přijde tak přehnaný, že to snad ani nemůže být pravda. přeci jen kdyby se něco takového veřejně vědělo, tak by se o tom mluvilo i v jiných médiích, popřípadě by se o tom zmínili sportovci na tiskovkách. Mě to prostě přijde jako cílený článek, abysme se neradovali ani z těch pár medailí co máme. Asi někomu za to vytváření "blbé" nálady snad i platí (konkrétně tisk, který kolikrát šíří vyloženě cílené a depresivní zprávy - snad za to můžou buršáčtí majtelé - netuším).
ps. i ten autor mě přijde od pohledu dost divné

MacGyver: uff
Naposledy upravil(a) Rase dne 17.08.2012 9:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od Terminated Account »

Přátelé slyšeli jste někdy o zkratce HOAX?

Hoax (anglické slovo hoax označuje podvod, mystifikaci či žert) je nevyžádaná e-mailová nebo IM zpráva, která uživatele varuje před nějakým virem, prosí o pomoc, informuje o nebezpečí, snaží se ho pobavit apod. Hoax většinou obsahuje i výzvu žádající další rozeslání hoaxu mezi přátele, příp. na co největší množství dalších adres, proto se někdy označuje také jako řetězový e-mail.

http://cs.wikipedia.org/wiki/Hoax
http://www.hoax.cz/cze/

K poslednímu příspěvku informace zde:
http://www.hoax.cz/hoax/kruta-dan-za-medaile/
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Co koluje v e-mailech

Příspěvek od marish »

Rubrika "Objev Dnes" je už leta založena na výmyslech, fabulaci a někdy je to i celkem vtipné.
Odpovědět