Obecné fórum o rozpadu společnosti

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Zamčeno
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od the.marek »

Od tebe jsem nečekal taky jinou reakci... No jo, prostě starej a moudrej Chorche, větry moudrosti ošlehaný, životem ponaučený a "mezi řádky" sečtělý a mozaiku informací pravdy skládající... :roll:

Můžu ti s klidem říct, že tohle nemá s věkem nic společnýho a i kdyby ti bylo 90 a mě 20, tak ti můžu s klidem říct, že by ses měl jít léčit a tvoje názory, co tu předvádíš a prezentuješ nemají s informacemi nic společnýho, je to jen nekonečná studna demagogie, sebestřednosti a pocitu nadřazenosti. Jsi úplně stejně zacyklen ve svých pravdách, jako Imán, který ve jménu Alláha svoji překroucenou pravdou a interpretací Koránu lanaří nové ovečky, takže se od těch tvými slovy "čmoudů" vlastně moc nelišíš ;-).

Každopádně končím tuhle nesmyslnou "debatu" s tebou. Z kdysi kvalitního rozpadu plného akademických diskuzí, chytrých a příjemných lidí se bohužel stala žumpa frustrovaných lidí vlastním životem, kteří musí svůj ochablý úd svézt na chemtrails, svoji nuznou výplatu a práci, která je nebaví na stát a všechno, co nedokážou svým zakrnělým a zacykleným mozkem s IQ o velikosti pokojové teploty pochopit, tak svézt na třetí osobu (na to, že jsme národ ateistů, tak se moc nelišíme od pravěkých a středověkých lidí, kteří sváděli vše co neznali na 3.osobu, bohužel my máme podstatně víc informací, takže to o těch, co tak činí zřejmě něco svědčí ;) ) v podobě "loutkařů", iluminátů, židů, a kdoví na koho všeho. V dnešní době se více informací z různých zde probíraných problematik dozvím v diskuzích na novinkách.cz.

Musím říct, že pokud to takhle půjde dál, tak tohle fórum regulérně skončí. Dřív se to tady alespoň jakš takš regulovalo, ale dneska už si tady může vyblít kdo chce, co chce :puke
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Chorche »

taxes nám pěkně vyblil a můžem zase pokračovat ve vykreslování krásné růžové budoucnosti plné chytrých a uvědomělých vysokoškoláků chodících s hlavou hrdě vztyčenou a s podmračeným pohledem hledící v ještě růžovější a zářnější zítřky :lol:

No a na druhou stranu se zamejšlim, proč lidi jako ty, kerý maj ve všem jasno a hltaj ty zářný zítřky vlasně choděj na fórum, kerýho ústředním tématem sou černý zítřky. Proč někdo gdo věří že je fšechno v tom "našem" západním světě tak skvělý si kazí voči čtením řádků o "rozpadu společnosti" a proč se u všech všudy chodí k takovýmu blpcovi jako já učit střílet ? K čemu mu to bude, když je všechno tak krásný a především růžový ?
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od the.marek »

Opět zářný příklad demagogie, protože nic z toho jsem vůbec neřekl, ani nenaznačil, takže reaguješ na něco, co jsem vůbec nenapsal.
proč lidi jako ty, kerý maj ve všem jasno a hltaj ty zářný zítřky
Vlasta Plamínek hadr...
vlasně choděj na fórum
Chodím/chodil sem sem pro zkušenosti, know-how, informace z různých oborů a odvětví, co mě zajímají. Dozvědět se něco nového, vyměnit si zkušenosti apod. Výblitky okolo, "jak je všechno na hovno" mě byly a jsou do určitý únosný míry dost šumák 8-) .
a proč se u všech všudy chodí k takovýmu blpcovi jako já učit střílet
Tvoje odborný znalosti a zkušenosti z určitých oborů jsem nikdy nezpochybňoval a nezpochybňuju ani teď. Tím ovšem naše porozumnění končí. Asi jako každej, kdo nemá ve svém okolí nikoho se ZP a chce si to ošahat, tak i já jsem před lety někoho takového hledal a bylo to s tebou na jedničku :yes .

Co se tvé nekonečné argumentace věku týče... Nejsem geroj, ale ani žádnej cucák, takže fakt netuším, co je u tebe hranice mládí/Stáří :-D. Znám hromady opravdu chytrejch lidí, kteří mají v makovici srovnáno a je jim klidně 18, 20, oproti tomu znám nekonečné hromady opravdu hloupých kreténů, kteří mají absolutně vymeteno a je jim 40 a více... ;-). Takže tvoje argumentace věku je jen jeden z mnoha tvých argumentačních faulů...
Naposledy upravil(a) the.marek dne 14.08.2017 10:09, celkem upraveno 1 x.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od krvfx »

the.marek: Chlape, sleduješ trochu dění? Moje tvrzení se opírá přímo o výroky vedoucích činitelů EU - že potřebujou lidi, že Evropa vymírá, tak aby nám někdo dělal na důchody (= chceme voliče) - a tak se jim hodí, že sluníčkové neziskovky sem lifrují negramotné přistěhovalce. Mají totiž pocit, že takovou "masu" půjde lépe krmit nesmysly. Dokonce o tom bylo napsáno i několik knih jejich neomarxistickými teoretiky.

Jenže jejich sociálně-inženýrské teorie se nepotkávají s praxí - respektive částečně - třeba v UK volí většina přistěhovalců labouristy. Mají tam v porovnání se zbytkem EU trochu jinou situaci, protože spousta jich pochází z Commonwealthu. No a Německo a Francie se skrz EU snaží to napodobit, bohužel ale berou lidský materiál, který je ještě o něco méně vhodný.

Říká se tomu Hanlonova břitva - nehledej složité vysvětlení tam, kde lze vše vysvětlit pouhou lidskou blbostí. A to je přesně tenhle případ.

A mimochodem, stát a EU nadstát může za velkou hromadu šitu, co se na nás valí, ale i tomu navzdory si u nás žijeme zatím relativně dobře a svobodně. Západ už je bohužel, co se týče svobody, totálně v :moon

Chorche: To není konspirace, ale obyčejná lidská blbost:)
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od K4cer »

Jesli vám mohu malinko vstoupit do tohodle okultního kroužku, si myslím že krvfx je zatím nejblíž pravdě; s dodatkem: v západních zemích sou lidi indoktrinování neoliberální propagandou po několik generací (viz nože zabíjí v UK), a velká většina voličů voprafdu chce to co hlásá současná verchuška. Voni sou tak zblblí (berte f potaz že sou to sluníčka vychovávány rodiči sluníčky, co z toho může bejt za materiál asi?), sou rozmazlení hyperkonzumní společností která je učí že peníze jsou na všechno, vymřela nám generace která si pamatuje válku, a současná generace prostě nevěří, nerozumí, odmítá, že se to může stát i dnes, dyť máme toty počítače, psychotesty i na kuchaře, genderový manažery, a fševobecně sme ůžasně chytří - koho myslíte že budou takovýdle telata volit?

---

Vidíme co se děje (migráčci, politická korektnost, neoliberální útoky na cokoliv tradičního, atd), většinou vidíme i to že to nemůže dopadnout dobře - no a jak to vlastně může dopadnout? - a hlavní otázka, cui bono? Já vidím v zásadě tři možnosti:

Buď se podaří vytvořit naprosto multikulturní a tedy nekonsistentní a kulturně neidentifikovanou společnost z masy lidí, kterou půjde lehko svázat milionem zákonů (ve kterých se už teď nevyzná ani prase) a efektivně tak vytvořit novýho euroovčana, kterej chodí do práce, žere polotovary z teska, a čumí na bednu, a jinak ani nedutá, protože je to fuj/hate/nekorektní/nebezpečný a i kdyby zrovna ne tak na to stejně nemá koule. Radost vládnout, ne?
Nebo se výšepopsaná společnost až tak nepovede, z důvodu importu nekompatibilních kultur začne docházet k rozvratu a násilnostem, načež vláda (evropská, né protektorátní národní) zavede dlouho vočekávanou totalitu (samozřejmě v zájmu bezpečnosti a korektnosti) ke který máme už hezky nakročeno - benefity velmi podobný bodu 1 - to se to bude vládnout, dyš budeme moct odposlouchávat každýho teroristu v jeho vobýváku a zavírat za myšlenky, co?
No a nebo, se nám multikulturní společnost nepovede vůbec a jednoho hezkýho dne někomu fakt dojdou nervy a začne dlouho trpěný problém řešit po svém a pokud možno co nejdefinivnitěji, což přinese vleklou občanskou válku na většině území evropy, do který se sice může zapojit nezaangažovaná amerika a rusko (první bude jako vobvykle prodávat munici voběma stranám a pak se hrdinně přidá k vítězům, druhý si řekne že chtěli ste na západ tak si to užívejte a vysere se na nás), ale taky se do ní múže zapojit turecko a kdejaký jiný muslimský země, a to by byl slušnej základ na světovou válku. Zde jsou benefity velmi výrazný, ovšem pro naprosto jinou skupinu/y; každopádně pro ně rozhodně stojí za snahu.

Na otázku kdo vlastně je za tím neumím jednoznačně odpovědět, v bodech 1 a 2 je to nejspíš banda potrhlej liberálů kterí prostě nastolí dobro, i kdyby měli polovinu národa zavít do lágrů. V bodě 3 to bude spíš vyhovovat mimoevropským silám, ale nějak moc nevěřím že sou za tím ilumináti, spiknutí židů, nebo dvatisíciletý spiknutí proti Kotlebovi.

Zase na druhý straně, gdyby ste si dávali alobal na hlavu, tak by vám mezizemšťani nečetli myšlenky ;)
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Nicotinick »

Jenom bych tu neoliberální indoktrinaci doplnil.

Stačí se podívat, co se dělo koncem šedesátých let v západní Evropě. Zatímco my jsme v roce 1968 trpěli "bratrskou pomocí" , v té době se Evropou převalila vlna levicových studentských bouří a protestů a tehdejší vedení si s nimi nevědělo rady. Vždyť to byly "jejich děti". Studenti, nositelé vcelku radikálních myšlenek, které bychom dneska nazvali "sluníčkářské" jsou dnes na základě strategie "Dlouhého pochodu institucemi" skutečně v institucích, udávají tón v médiích, politice, kultuře, na fakultách, ve státní správě. To co se děje zejména v západní Evropě je jen to, že plody dozrály a sklízíme je.
Mimochodem, dnes se skoro nikdo nezabývá tím, kdo to všechno financoval a podporoval studentské bouře, protiválečné demonstrace apod. Ano, v Lubjance o tom dost vědí. :)
Jako typický příklad, a špička ledovce, by mohl sloužit Joschka Fischer. Jeden z vůdců studentských bouří, který by si spíše měl odsedět pár (desítek) let za podněcování nenávisti, ničení cizího majetku apod., a koukejme na tu kariéru. Vůdčí představitel Strany zelených, dlouholetý ministr zahraničí a vícepremier pana Schrodera.
Další z nich, nejviditelnější např. Daniel Cohn Bendit je dlouholetým poslancem EP.

A jestli si tito a podobné levičácké partaje s přistěhovalci "vozí" do svých zemí voliče , no sakra že jo.
Viz to , na co docela brutálně a nesmyslně svým činem poukazoval nějaký Breivik v Norsku.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
honzza
Příspěvky: 74
Registrován: 27.01.2016 15:20
Pohlaví: muž

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od honzza »

krvfx píše:Pěkný článek na tohle téma vyšel dnes na Neviditelném psu: http://neviditelnypes.lidovky.cz/esej-f ... ecnost_wag
Tohle mi dává smysl.
Demokracie je, když dva vlci a jedno jehně hlasují, co bude k večeři. Svoboda je, když dobře ozbrojené jehně odmítá hlasovat.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Chorche »

Kačere, je dobře že si zmínil tu votásku cui bono ;) Ty neoliberální neomarxisti sou totiš jen marionety v bezstrukturním systému řízení. Voni vykonávaj příkazy dle svýho "nejlepšího" uvážení.
Ale nevdědí mnohdy v čí vlastně prospěch... Já tu mnohokrát naznačil votkať a proč fouká vítr, ale jen málokdo byl ochotnej se nad tim zamyslet...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od bivoj »

Nejhorší na psychických nemocích je to, že nemocný neví, že je nemocný, absolutně si to odmítá připustit a jakékoliv poukazování na jeho nemoc bere jako útoky proti sobě a naopak jako potvrzení jeho názoru na svět. (Takové to okřídlené rčení: "Všichni jsou blázni, jenom já jsem letadlo."). Bavím se zde pochopitelně hlavně o paranoie, zvláště pak o těch druzích této nemoci, kdy nemocný věří představám, že svět je ovládán "temnými silami v pozadí", konspiračním teoriím ap.

V zhledem k tomu, že v širší rodině jsme měli obdobný případ, jsem poměrně dobře lékařsky obeznámen s možným postupem vývoje choroby. Bez medikace jsou v zásade dvě možnosti, jak vše bude pokračovat:

a) stagnace - kdy nemoc nepostupuje a pacient je v ustáleném stavu. U mírných případů je naděje na kompletní uzdravení po nasazení medikace.

b) progrese - nemoc se s postupujícím věkem zhoršuje. Nemocný plně propadne svým bludům a čím dál tím více si začíná myslet, že on či jeho blízcí jsou v ohrožení "těmi co ovládají svět". Tento případ jsme bohužel měli v rodině a bohužel to všichni brali hodně dlouho (cca 25 let) na lehkou váhu. Až poté ale dotyčná osoba začala prohlašovat, že raději by své vnoučata zabila, než jim nechala dál pálit mozky vlnami, které vysílají "loutkáři" aby ovládli svět, tak teprve poté se něco začlo dít. Bohužel, v tomto stádiu už je pozdě a paranoia je (se současnými znalostmi medicíny) neléčitelná - můžou se nasadit pouze přípravky (trvalé měsíční dávky až do konce života), které nemoc dočasně potlačí a tlumí její příznaky.

To, že tu jeden z přispěvatelů je těžce nemocný paranoik pozná i psychiatr bez atestace. Je jen otázkou, zda v případě, že se u něj bude choroba rozvíjet dál, nechá jeho okolí dojít vše až do bodu, odkud už nebude návratu (tedy až provede nějaký kolosální průser jako např. UB ap.). Ono to třeba může být až za 20 - 30 let, ale pokud je to typ b), tak není otázkou JESTLI se něco takového stane, ale pouze KDY se to stane.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Bill Masen »

Chorche píše:fajn, jmenuj mi jeden jedinej "nekonspirativní" důvod proč se sem serou pod tlakem zástupy čmoudů.
Ze stejnýho důvodu, proč si pes líže koule.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Chorche »

víš bivoji vona se stejná "diagnóza" dá naaplikovat i na zarputilý hltače mainstreemu ;) Stejným spůsobem, pakliže pudeme do extrému. Je to jen úhel pohledu. Extrémní.

Jinak proč si pes líže kulky mi neni známo, tudíš sem nejspíš pokus o nějakej sarkazmus nepochopil.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Bill Masen »

Trochu OT odbočka
the.marek píše:...na to, že jsme národ ateistů...
Tak pozor, podle sčítání lidu z roku 2011 je nevěřících v ČR 34,5 %, 707 tis. lidí prohlásilo, že jsou věřící, ale nehlásí se k žádné církvi a 45 % (4,7 mio) obyvatel ČR na to proste sere a kolonku vůbec nevyplnilo. Jen pro zajímavost, islamistů je 3500, judaistů 1500, budhistů 6100, ateistů 1075 a pohanů 863. Kam se dohromady serou na svědky jehovovy s 13 tisíci, nebo na rytíře jedy s 15 tisíci. Z toho mi vychází, že Češi jsou k náboženství tolerantní, ale celkově na to mrdaj.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Bill Masen »

Chorche píše:fajn, jmenuj mi jeden jedinej "nekonspirativní" důvod proč se sem serou pod tlakem zástupy čmoudů.
Chorche píše:...proč si pes líže kulky mi neni známo...
Protože může
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Chorche »

aha a jak to souvisí s mou výzvou vohledně čmoudů ?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Bill Masen »

Chorche píše:aha a jak to souvisí s mou výzvou vohledně čmoudů ?
protože taky můžou, protože nikdo jim v tom dostatečně nebrání a ještě je zve
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Chorche »

no to sice jo, ale neodpovídá to na muj dotaz "proč se sem serou pod tlakem zástupy čmoudů". Možná si muj dotaz nepochopil a měl sem ho formulovat "proč sem "někdo" sere pod tlakem zástupy čmoudů"
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od JenDAG »

Tak se na to koukni z jejich pohledu.
Kdyz jsem byl v Indii tak kazdy chtel do Evropy. Tam kdyz nemakas tak te stat klidne necha chcipnout hladem a oni vedi, ze tady makat nemusis a stat ti da prachy za nic a to, ze je nejdriv nekomu ukradl (cti zdanil) je jim u zadele.

Kdyby si byl "cmoud" zijici nekde v polopousti, uplne chudy bez budoucnosti, bez zensky a bez sexu (leda s kozou), tak by si taky zvednul prdel a tahnul do Evropy, kde ti vsechno daji a jsou tam lidi co se o tebe budou prat. Politici tam nemaji dost kuraze, aby te od tamtud vykopli. Proste nemas co ztratit, muzes jen vydelat. Tak proc nejit?

Edit: psano jeste pred Chorcheho prispevkem
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od Chorche »

jeden tagu, o indiánech tu jednak nebyla řeč a taky tu nebyla řeč o motivaci čmoudů proč sem lezou. Krom toho, tebou zmíněná motivace je jen jedna z mnoha. Já se dotazoval na to proč je sem někdo háže lopatou.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Obecné fórum o rozpadu společnosti

Příspěvek od bivoj »

Nikdo je sem lopatou neháže. Prostě sem táhnou především z důvodu, co jmenoval JenDAG. Že se toho velmi rychle chytli lidi bez žaludku, bez svědomí a různé mafie a slušně na tom rejžujou (a i je "dováží ve velkém") je, bohužel, normální. Zvlášť za situace, kdy to mají ty organizace dobře podchycené a legálně na ně nikdo nemůže. Evropa v tomto tvrdě narazila na své novodobé humanistické principy, které jsou v poslední době naprosto přehnané a idiotsky korektní.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Zamčeno