Stránka 1 z 1

Developer vidí budoucnost černě. Začal stavět byty v podzemí

Napsal: 04.05.2012 16:08
od prochazka85

Re: Developer vidí budoucnost černě. Začal stavět byty v pod

Napsal: 07.05.2012 12:53
od JimmyJazz
pekne, nicmene v pripade nefunkcnosti elektriny se z toho stane draha hrobka.

Re: Developer vidí budoucnost černě. Začal stavět byty v pod

Napsal: 14.11.2012 23:28
od shadow164
Nedávno byl tento chlapík na NGC v rámci Příprav na soudný den. Má to vymakané. Elektrika ho netrápí, má vlastní odstíněné generátory. Neviděli jste to někdo?

Re: Developer vidí budoucnost černě. Začal stavět byty v pod

Napsal: 15.11.2012 14:17
od cover72
To není nic tak nového; takhle se přestavovala raketová sila v Nevadě už v 90. letech (resp. tehdy jsem to viděl v TV).
Zajímavější jsou příbuzní těchto nesmyslů: v rámci Uvědoměle Zelených Projektů se staví baráky zasypané z 9/10 hliněnými valy. Je to vlastně pasivní dům, kterému ta hlína pomáhá s regulací teploty; jen musí být promakané technologie, aby jim to nezničila vlhkost a plísně. Druhý pozitivní efekt je, že takový barák je výtečně maskovaný proti vzdušnému i pozemnímu průzkumu, takže když je na šikovném místě, zdaleka tolik nehrozí vyrabování a hliněné valy chrání i IČ signaturu a dávají extra vrstvu ochrany proti ostřelování z pěchotních zbraní.
Něco na tento způsob: http://bydleni.idnes.cz/zelene-domy-jak ... e_domy_pet

Co se mi na tom líbí je, že jak se kvůli zeleným fanatikům s OZE zvyšují ceny energií, i trh to tlačí ke snížení spotřeby a maximální úspoře energií, což se setsakramentsky hodí v případě "light" verzí Rozpadu a jelikož je konstrukční řešení řešeno tržně (byť reaguje na byrokratickou deformaci) a ne direktivami nekompetentních aktivistů a byrokratů, bude se to zlevňovat a rozšiřovat. S trochou štěstí by, pokud Systém ještě chvíli vydrží, do 40 let mohlo být úplně normální, že bude každý dům víceméně self-reliant, ostrovní, a potom by Rozpad vůbec nevypadal tak krušně - civilizační standard by zůstal víceméně zachován a jediné, co by se skutečně muselo řešit by byly chemičky a jejich napájení aby stíhaly vyrábět hnojiva, která v 50. let zachránily svět před smrtí hlady a dodnes nám umožňují mít co do úst (Zelená revoluce).