Viry a jiné bacily

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Maximus »

WHO uvedlo první pripad prenosu z cloveka na psa. Rezervoar jsou hlodavci z tropickeho pasma Afriky.

Riziko je, že tyto mezidruhove prenosy mohou vest k genetickym skokum a vzniku virulentnich "killeru".
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

To Tace,PeFi: V čem konkrétně měla Peková pravdu a za co zasluhuje omluvu? V souvislosti s původem viru tvrdila, že je uměle vytvořen, což není to samé jako teď uváděné, že unikl z laboratoře. S tím, že Covid zmizí do Vánoc 2020 se myslím také netrefila úplně přesně. Takže za co?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od PeFi »

Třeba za to, jak se do ní pustili jen co si dovolila vypustit doměnu o nepřirozeném původu. Od té doby ji systematicky nálepkovali jako desinformátorku a při každé příležitosti okopávali kotníky, přičemž argumentačně to bývá podloženo mnohem slaběji než doměnky paní Pekové. Peková zdaleka nebyla sama, komu se přirozený původ nepozdával:

https://www.researchgate.net/publicatio ... e_censored

To jak kvalitně Sysifos argumentuje v jiném případě výstižně popsali zde:
https://smis-lab.cz/2022/02/11/sisyfova-prace/
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

No vypustila toho dost, ale nic z toho se nepotvrdilo, stále nevidím důvod pro omluvu. Nemluvila totiž o umělém vypuštění, nýbrž o umělém vytvoření. Zatím se všechny vědecké studie vyslovují pro přírodní původ. Chápu, že říká to co chceš slyšet, ale pozor ve fanouškovství této divnopaní. Ona taky mj. děkuje Putinovi za bombardování Ukrajiny, protože už přišla i na to, že Covid by nás ohrožoval i z ukrajinských laboratoří sponzorovaných USA. Tak nelíbat příliš její okopané kotníky, nebo můžeš rychle obdržet BAN na tomto foru. :D :D
Btw. Ten druhý odkaz na SMIS je taky pěkný blábol složený z laciné ironie a překrucování vyřčeného. Bystrý čtenář tu lež vidí, méně bystrý tomu hlasitě tleská.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Hagen »

Peková, Flégr,... smutné postavičky smutné doby. Ale chvíli mohli být na výsluní ;) .
Teď už Covid nikoho neděsí, tak jsou v kurzu "odborníci" na vojenskou strategii.
Vždy se najde někdo, kdo využije lidského strachu a se svými bláboly je chvíly středem vesmíru.
Jak tragéda Flégra, tak bláznivou Pekovou bych hnal k odpovědnosti za vyvolávání paniky ;) .
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od TomSmith »

Se ti to nějak popletlo ne? ;)
Pekova žádnou paniku nevyvolávala, naopak to zcela správně vysvětlovala jako normální onemocnění podobné dětským coronavirům.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od PeFi »

Sarkafarka.Loupeznik píše: 22.08.2022 14:43 No vypustila toho dost, ale nic z toho se nepotvrdilo, stále nevidím důvod pro omluvu. Nemluvila totiž o umělém vypuštění, nýbrž o umělém vytvoření. Zatím se všechny vědecké studie vyslovují pro přírodní původ.
Ona si dovolila vypustit hypotézu, která odporovala momentálnímu oficiálnímu narativu o přírodním původu na základě toho, že ve viru jsou sekvence, které nejsou typické pro přírodní mutace. Na základě toho byla označena za dezinformátorku. O pár měsíců později se oficiální narativ začal měnit směrem k tomu, že únik z laboratoře vůbec nelze vyloučit. Publikace, které si všímají neobvyklé genetické struktury se následně taky pár objevilo.

Jelikož sysifos tvrdě hájil přirozený původ jako jediný možný a nyní jsou publikace tvrdící, že únik z laboratoře nelze vyloučit, je dezinformátorkou spíš Peková, která od počátku měla konzistentní vlastní argumenty (a může se mýlit) nebo Sysifos, který se skovává za vědecký konsenzus, což ale není metoda vědecká, ale nábožensko-politická?
Mi je nějaká Peková celkem ukradená. Hodně mě irituje, že Sysifos si hraje na arbitra toho co je a co není pravda a používá k tomu vysloveně nevědecké metody, které nepříjemně připomínají tažení tehdejších vědeckých kapacit proti Dr. Semmelweisovi.
Jsem si celkem jistý, že ve sporu "kapacity vs Semmelweis" by Sysifos stál na straně kapacit - a to je ostuda.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Je problém pochopit, že mezi laboratorním původem viru(tj. virem upraveným v laboratorních podmínkách pro takové a makové účely) a virem uniklým z laboratoře, je propastný rozdíl? Takže ještě jednou a snad už naposledy, tvrzení paní Pekové, že Covid je uměle vytvořený vir v laboratoři, nebylo doposud prokázáno. Ona sama se jen zmohla podepřít "svou" hypotézu dávno vyvrácenou prací Sörensena, který stejný předpoklad nebyl před vědeckou obcí schopen obhájit a nakonec jí i stáhl. A jelikož tento svůj nesmysl mlela jako kolovrátek dál a dál a především pro média na české scéně označovaná jako dezinformační, byla zcela poprávu označena za dezinformátorku. Ono článek o viru nejprve vyrobeném v Číně a později vlastně na Ukrajině visící hned vedle článku, že 90% Ukrajinců jsou nacisté, nepůsobí příliš vědecky. Ostatně do nedobrého světla pak autora takových objevů lidstva staví i fakt, že svou politickou kariéru spojí s hnutím vykřkujícím o tom, že jsme bombardováni chemtrails. Někteří asi víc než jiní. :D :D
Takže nevím jak moc tě paní Peková nezajímá, ačkoli pro ní požaduješ omluvu, ale veř, že jsi naletěl na stejné schema jako všichni ti, co zpochybňují agresi Ruska na Ukrajině. Rusko má totiž také mnoho zaručených a nepopiratelných důkazů, že kdejaká ukrajinská babka má na ruce vytetovaný hákový kříž a nad postelí portrét Adolfa Hitlera v družné objetí se Stepanem Banderou. A protože to tvrdí ruská rozvědka, nedá se jim než nevěři, jsou to totiž odborníci na dané téma. ;)
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od PeFi »

Tvrzení, že virus není laboratorně upravený, se snad nějak prokázalo? Možnost, že unikl z laboratoře, vyloučit nelze.
Zpočátku to všichni kategoricky popírali, později se "dezinformace" stala jednou z platných hypotéz.

To, že ve Wuhanské laboratoři experimentovali s gain of function, což jsou genetické modifikace, se nakonec taky prolátlo byť to bylo zahráno do autu díky nejasnosti co ještě není gain of function a co už je. Americká strana, která to Wuhanu částečně financovala, argumentovala, že výsledkem genetických modifikací nebylo "gain of function", ale "loss of function", takže je vše v pořádku.

Když si to spojíme, tak je dost dobře možné, že z laboratoře unikla geneticky modifikovaná varianta. A to tvrdila Peková. Takže co přesně je tedy ta dezinformace?
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 288
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Ano, existuje již nejedna studie zabývající se původem Sars-Cov-2, které se shodují v resumé o přírodním původu viru. Naproti tomu v teorii o laboratorních úpravách viru nám stále chybí zodpovědět základní otázku-který vir to byl upraven do podoby Sars-Cov-2? Protože žádný takový dosud identifikován nebyl. :D
"Dost možné" není vědecký důkaz. Pak se jedná v lepším případě o spekulaci, v souvislosti s jasným propojením na dezinformační scénu pak přímo o dezinformaci. A v souvislosti s dalšími nesmysly, jako že tu vlastně covid už 2 roky být nemá, nebo že ho šíří Ukrajinci ze svých laboratoří, bych ani na tu spekulaci nevsadil.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od PeFi »

No studií jsou hromady, jenomže když si je přečteš celé a ne jen resumé (které často odráží nějaké očekávání, zadání, nebo poptávku), tak zjistíš, že přímé důkazy nejsou. nejsou i proto, že dokázat přirozený původ formou přímého důkazu je téměř nemožné. Obecně v neexaktních a málo exaktních vědách platí, že čím kategoričtější jsou závěry studie tím méně důvěryhodné bývají.

Zastánci přirozeného původu, stejně jako zastánci úniku z laboratoře, stejně jako zastánci geneticky modifikovaného viru mají k dispozici pouze nepřímé důkazy. Uzavřený řetězec nepřímých důkazů není schopný sestavit nikdo, takže žádná hypotéza nebyla úspešně vyvrácena a je úplně jedno kolik článků s jakým závěrem vychází.

Nemyslím si to jenom já, ale je to i závěrem této zprávy, kterou chystali úplní "amatéři" na práci s informacemi:
https://www.dni.gov/files/ODNI/document ... rigins.pdf

Věda se nedělá hlasováním, ale vyvracením hypotéz. Proto taky závěry výše uvedené zprávy říkají, že genetická manipulace jim přijde nepravděpodobná, ale ani náznakem netvrdí, že by to bylo vyloučeno a je to jednou z méně pravděpodobných hypotéz.

Peková taky mluvila o tom, že jí to přijde, jako by někdo vypouštěl inovované viry z nějaké jeskyně s tím, že je potřeba najít a zavřít tu jeskyni. Jasně konspirační teorie šílené doktorky Pekové - až na to, že z antigenní mapy covidových virů je zjevné, že zatímco kmeny alfa, beta, gama, deta a mnohé další spolu byly relativně blízko příbuzné (v antiogenní mapě jsou blízko a je tam, vidět evoluce), přičemž najednou se bůh ví odkud objevil omikron.BA1, který je velmi vzdálený příbuzný původních kmenů a později byl odhalen omikron.BA2, který je opět vzdálený příbuzný původních menů a taky docela dost vzdálený příbuzný od omikronu.BA1. BA1 a BA2 jsou natolik vzdálené, že protilátky proti jednomu omikronu chrání proti druhému omikronu mizerně. Jenomže evoluce postupuje evolučně a ne revolučně, takže zcela chybějící evoluční mezistupně jsou podezřelé. V případě přirozeného původu by tam takové evoluční skoky být spíš neměly, než že by nastaly dva velké skoky za sebou. Je to prostě jeden z nepřímých důkazů.
steve_michalik
Příspěvky: 217
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od steve_michalik »

A Peková to tvrdila o omikrónu? Nebylo to náhodou o deltě?
https://zpravy.magazinplus.cz/2185-ohle ... ravdu.html
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od PeFi »

Tak Peková to tvrdila už když se objevila britská mutace, pokdu jsem to dobře dohledal, tak v nové politicko korektní terminologii by to měla být alfa.

Podle Pekové jsou si jednotlivé viry sice navzájem podobné, ale zároveň v sobě neobsahují předchozí mutace.


Každopádně pokud jí už tehdy ty evoluční skoky přišly příliš heterogenní a podezřelé, tak z oné antigenní mapy je zjevné, že pro omikron to platí násobně.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od bacil »

Nezapomeňte, že z Pekové občas taky může jejími ústy mluvit její manžel, který dělal ve Fort Dettrick...
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od vrb »

Tak nám tu řádí nová neznámá nákaza.

https://www.novinky.cz/clanek/zahranicn ... y-40416835
https://www.insider.com/sick-dont-have- ... is-2022-12
""""""""""""""""""""""""
Lékaři v Americe, Evropě i Austrálii hlásí nákazy virem, který nedovedou zařadit. Příznaky se podobají chřipce nebo covidu. Testy na tyto i příbuzné infekce ale vycházejí negativní. Nemocnice na obou březích Atlantiku se v poslední době podobnými případy plní a nemoc postihuje i personál. Upozornil na to zpravodajský server Insider.

„Co je tohle za zas*anou nechřipku, necovid a nenachlazení? Těžce to sundalo celý můj tým. Jednoho po druhém, i obě moje děti. Měla jsem to dva týdny a cítila se fakt strašně. Vyvolává to zánět průdušek, horečku a bolesti v krku. Nějaký virolog ví, o co jde? Parainfluenza?“ ptala se na Twitteru lékařka urgentního příjmu v britském Kentu Stephanie deGiorgiová.

„Měli jsme to přes zimu v Austrálii. Naše PCR testy zahrnují chřipku A i B, parachřipku 1, 2 i 3, RSV i HMPV viry, Adenovirus, Rhinovirus, SARS-CoV-2, Mycoplasmu i Bordatellu – a nebylo to nic z toho,“ odpověděl jí lékař Toby Gilber působící v Austrálii.
""""""""""""""""""""""""
Já sám už s tím marodím tři týdny, vždycky se to na den dva zlepší a pak se to zase vrátí. První 4 dny horečka + bolest v krku, myslel jsem, že je to klasická angína. Jenže jsem se neuzdravil. Pořád kašel a bolest v krku, únava. Nepomohly ani vitamíny ani Jägermeister, ani domácí slivovice.
Po dvou týdnech jsem si udělal testy na COVID - Negativní. Tak jsem šel k doktorovi. Stěry na streptokoky negativní. Krevní testy na mononukléozu negativní. Trochu zhoršené jaterní testy, poslední dny cítím tlak na pravé straně pod žebry, asi játra nebo slezina. Doktor mi zakázal na měsíc kořalku.

Už nevím co by to mohlo být.
Proti žloutence jsem očkovaný, proti COVIDu taky, s krví ( zvířecí ani lidskou ) jsem dlouho nepřišel do styku. Vypadá to na nějakou hodně zmutovanou mononukleózu, nebo žloutenku, nebo bůhví co, ale rozhodně to není normální podzimní nachlazení. Tak uvidíme jak se to bude projevovat dál. Kdyby Vás někoho napadlo, co to může být a jak na to, tak dejte vědět.

Jen doufám, že tu nemáme další zmutovanou předvánoční novinku z bůhvíjaké laboratoře jako na přelomu roku 2019/2020.
Někteří konspirátoři tvrdí, že je to oslabenou imunitou po lockdownech.
Napsal bych tu, že na UA Rusáci rozmlátili biologické laboratoře, co dělaly snad i armádní výzkum i pro USA. Ale to je jen neověřená konspirace, tak to zatím nebudu uvádět. Původ stejně nepůjde dohledat, když to oběhlo celou zeměkouli. Nicméně chytit tohle v chladných vlhkých zákopech, to si nedovedu představit, jak to zvládat.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od vrabi »

Jsem očkovaný proti chřipce i covidu.
Syn přitáhl něco ze školy (v současné době chodí do jeho třídy 8 z 27 dětí, zbytek je nemocný).
Syn dva dny horečka a kašel, teď pátý den už je poměrně v pořádku, jen trochu pokašlává a smrká.
Já jsem to chytil dva dny po něm, tři dny mi bylo opravdu blbě, silný kašel s teplotou, bolesti kloubů. Teď je mi od včerejška lépe, kašlu méně a kromě namožené bránice od silného kašle už jsem schopen i trochu fungovat.
Léčil jsem se silnou dávkou vitamínů, paralenem, při silném kašli jsem zvažoval Ultracod, ale nakonec jsem ho nebral. K tomu Jox, Stopangin, Neoangin, čaj na kašel. Hodně mi pomohl zábal krku.
Manželka o něco lepší průběh než já.
Malý syn má už druhý den horečky a kašel.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Jason »

Ja se pridam mezi mistni lazary. Ja jsem neco chytnul (predpokladam od maly ze skolky, je tam letos poprvy - ted neni vyjimkou je jsou ve tride treba 3 deti z cca 20) uz asi mesic a pul nebo dva. Nejdrive bruralni bolest v krku ze jsem skoncil s antibiotikama (mel jsem je asi po 15 letech tak zabraly v radu hodin), jakmile jsem je dobral tak se vse vratilo uplne stejne. Druhe mi zase ulevily ale po dobrani stejnej scenar. Vsechny stery a testy negativni. No a pak na stridacku ryma, obcas lehoucka teplota nebo bolest v krku (ale uplne divna, nornalne me boli krk "dole" a ted jakoby nahore na patre). Jenom dodam ze 4x ockovan proti covidu, jdo teto doby ve 100% forme bez dalsich obtizi a potizi. Taky asi chyba ze jsem si lehnul za celou dobu asi 3 dny jinak stale chodim do prace plus normalni prace na zahrade a tak...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Hagen
Příspěvky: 1350
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Hagen »

Jo, jo, "běžná" chřipka si dala díky Covid opatřením loni a předloni trochu odpočinek, a letos se vrací zdá se v plné síle. A rodiny s malými dětmi jsou bohužel první na ráně.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od Tomáš »

Mě to přijde už úplně trapné, ale také se hlásím s celou rodinou k lazaretu...
obě deti mají ATB, vtipné je, že jeden má malý zápal plic a druhá zánět průdušek
žena se léčí už skoro 2 týdny s blíže nespecifikovanou virozou, doktorka ji řekla, že klid a kloktat Jox
Na mě to padlo v půlce min týdne, covid negativní, výtěr z krku nic, CPR 12...doktor se zeptal jestli mi natékají nohy, což ne... výsledná diagnoza jako manželka... klid a kloktat a prý to teď má 3/4 národa, dle jeho slov :?

Tento rok je bohužel opravdu ve znamení nemocí u nás doma :head
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Viry a jiné bacily

Příspěvek od vratnikp »

Jason píše: 09.12.2022 7:34 na stridacku ryma, obcas lehoucka teplota nebo bolest v krku
to samé mi otravuje už 5 týdnů + u mě ještě brutální snížení plicní kapacity (nebo to je důsletek 5ti týdenního klidového režimu) a mám zvýšený systolický tlak (130), oproti dlohodobé hodnotě . zítra nebo v út jdu na opakování náběrů. Samoléčba, která mi vždy na podobné moribundusy zabírala prvně v životě nefunguje. (zázvor, med, smrkovej syrup, medovina...)

už mi fakt nebaví den co den cestovat jen mezi pracovnou a gaučem...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět