Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
sentinel
Příspěvky: 63
Registrován: 20.11.2012 12:17
Pohlaví: muž
Bydliště: Novojicinsko

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od sentinel »

Etranger: Suhlasim s tebou, nieco podobne som uz niekde napisal...
Etranger
VIP
Příspěvky: 291
Registrován: 29.10.2012 1:47
Bydliště: Východ

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od Etranger »

Medicínské znalosti zůstanou zachovány problém bude právě v absenci i základních věcí.
Nespoléhal bych ani na využití léčivých rostlin ze 2 důvodů:
Ad 1-V dobách kdy byly prakticky jedinými léčivými látkami neexistovalo znečištění planety exhaláty a průmyslovou výrobou vůbec,takže obsah a složení účinných látek v nich byl rozdílný.
Ad 2-Lidský organismus v těchto dobách rovněž nebyl nasycený chemií takže byl vůči těmto látkám vnímavější a měly větší účinek-co kdysi maroda zvedlo na nohy po tom se dnes maximálně pos..
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od vlk972 »

Ad2: tohle si nemyslím, skoro všechno si léčím bylinkami už přes 10 let. A po celou tu dobu jsem svojí doktorku navštívil jen kvůli preventivním prohlídkám a potvrzení žádosti o prodloužení ZP.
Jím, piju a dýchám úplně stejné jedy jako většina ostatních, přesto bylinky fungují dobře.
Takže určitě budou cenné bylinkářské znalosti a pro většinu budou po rozpadu jedinnou možností.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Ze s antibiotiky je to do budoucna nahnute uz se zminilo ve vice vlaknech, zajimave je ze pred soucasnym stavem, kdy naduzivani antibiotik vedlo k resistence bakterialnich kmenu, varoval uz sam Fleming v roce 1945:
Analysis: Antibiotic apocalypse http://www.bbc.co.uk/news/health-21702647

ps ti kdo si odfajfkovali uz vetsi pocet ze svych "9ti kocicich zivotu" diky moderni medicine/civilizaci to asi tolik nebere, ale pro mnohe mlade perspektivni budou najednou umrti na davne nemoce, banalni zraneni ci operace opravdu sokem..

no nerikam, ze nezamrzi, po pripadnem projiti sitem/mlejnkem na maso PA prepolovani a pak zemrit na trisku do prstu..
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od sigmark »

a to neuvazujes druhou generaci. my jsme alespon nejak promoreni ockovanim, ale nase decka (PA narozena), nic takoveho mit nebudou, takze je ceka dost velka mortalita a opet darwinismus v praxi
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od Michal S. »

sigmark píše:a to neuvazujes druhou generaci. my jsme alespon nejak promoreni ockovanim
na očkování bych zas tak nespolíhal ( viz rozalio.cz - vcelku umírnění nebo Očkování - obchod se strachem- Gerhard Buchwald, aj. Asi to už není, co to bývalo (jestli to kdy bývalo). Imunitu lze posilovat méně invazivními metodami.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od sigmark »

urcite, nicmene nestovice, zaskrt, detskou obrnu a podobne srandy uz mame v krvi naockovane asi vsichni, zejo. to ze se na to ted kouka jinak je dobry, ale proti temhle brutal chorobam asi otuzovani nepomuze. souhlasim s tim, ze preockovanost a antibioticka promorenost lidstva je patologicka a melo by se hodne mirnit uzivani takovych veci - vakcinace proti chripce je naprosta blbost. on uz jen fakt co udelaly hygienicke navyky pro mortalitu deti v 19. stoleti je dost podstatny, a nelze ho podcenovat, ale s velkou pravdepodobnosti druha generace porozpadovych lidi bude budovat imunitu velice smutnou cestou, jak to tak vidim
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od Maximus »

Celé rozalio je snůška bludů a polopravd schovaných za docela hodnotné články - měl jsem "čest" chvíli diskutovat s jednou jejich vedoucí pracovnicí - asi tak nějak si představuji rozhovor s islámským sebevražedným atentátníkem na téma "Korán a jeho přínos pro lidstvo" - jen v opačném gardu :puke.
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Zdravotnictví v případě nejčernějšího scénáře

Příspěvek od Michal S. »

Sigmark: souhlas
Maximus píše:měl jsem "čest" chvíli diskutovat s jednou jejich vedoucí pracovnicí - asi tak nějak si představuji rozhovor s islámským sebevražedným atentátníkem
Jakože byla zásadně proti očkování? Jsem rozalio četl jen několik hodin a přišlo mi to docela nefanatický. Hlavně diskuze lidí nějak tím postižených mi přišla vcelku věcná. Je fakt, že jsem nešel do hloubky.
Odpovědět