Klimatické změny

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Chorche »

U nás Berounka zase stoupla, přidal sem fotky na rajče. A měli sme tu ráno blackout, cca hodinu (nicméně to vypadalo že ho vypli na dlouhou dobu), ale byl sem pekelně naštvanej jak sem na to nebyl připravenej. Protože sem klasicky zjistil, že telefony mam téměř vybitý, záložní zdroj na 12V napůl vybitej a baterku v kníkovozidle taky napůl vybitou... Hned sem si rval vlasy že sem furt nepořídil generátor. Navíc do toho přestávala týct voda, ale tu mam naštěstí v kanystrech nasyslenou. Řeknu vám, že stačí když blackout nastane neočekávaně a nevíte na jak dlouho, je to pěkně nepříjemný, i když de vlastně o hovno... :)
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Lachtan »

Chorche - ty jsi rozpadlík "na baterky" :lol: :lol: :lol:
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

kazdy drobnejsi blackout je si fajn hluboce vryt do pameti a onu aktualni nejistotu a mrazeni v zadech pak pripomenout - zuzitkovat v beznem zivote na "pripravy"..
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Chorche »

víš co, já se tak nák připravuju dlouhodobě, jenže dneska ráno mně to prostě vypeklo. Si řikam že bydlim na kopci a na nový jezera se jenom dívám a tim pádem se mi nic nemůže stát. A vono hovno, cvak a nikde nešel prout. Je to poučení pro příště, že nejenom voda, žrádlo a benzín (a munice samozřejmne) musej bejt nasyslený. Ale i ty baterky by měl mít člověk furt nabitý. Když sem uvažoval nad fotovoltanikou, sem dneska rád že sem se na ní vysral. Poněvač v tomdle počasí by mi byla k ničemu. A jestli todle počasí teď už bude nafurt tak tuplem. Když sem ráno seděl u snídaně (bez elektriky) začal sem si říkat, jestli to fakt neni začátek kníku... :mrgreen:
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Chorche »

jináč tajdle je video z našeho údolíčka http://www.novinky.cz/domaci/303741-let ... lasti.html

omlouvám se, že sem z toho tématu udělal trochu povodnový zpravodajství, ale řek bych, že se to toho tak nák týká...
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

ne ok, kazde zpravodajstvi z terenu je zajimave, jinak myslis ted spis cestou generatoru..?
ps troubky97, 2002, 2006, 2009, 2013 a to sem urcite nake povodne vynechal eh nak nahusteno behem 10-15let..
slusne video je treba take tady: kolem Chuchle, modranskyho jezu(uplne zatopenej videt jen jakousi perej),
Lahovic (velice podobne 2012 i kdyz o fous melci), Ratio sklad asi bude muset vyprodat zbozi, stejne ekl,..
http://www.novinky.cz/domaci/303741-let ... lasti.html
(jo mas to same pseudo HD video uz blbnu) ps netocil to nahodou Lukacovic ze sveho vetraku/Tocna
Naposledy upravil(a) Kolapsnik jr. dne 03.06.2013 13:38, celkem upraveno 4 x.
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Lachtan »

obzvláště když většinu těch povodní označovali jako stoleté, či víceleté vody... :roll:
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

Jojo a v Pasove trochu karma, pry nejhorsi od renesance, Dunaj kolem 10m..
hm a tady zas jini dobraci rikaj jen +70leta voda, holt role medii kazdej neco ineho haha
http://www.itv.com/news/update/2013-06- ... in-passau/

ps Petove na vylete v Andach? Nikoliv, jen pohled ze Slap na sever..
http://media.novinky.cz/599/375990-gallery1-otxau.jpg
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Chorche »

podle zvuku to byly s tim mixérem orgáni. Ale neviděl sem ho, byla tu sakra nízká oblačnost.
Jo a s tim generátorem, jo nějakej pořídim a pokusim se předělat na geet.
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Václaf »

jo nějakej pořídim a pokusim se předělat na geet.[/quote]

co je to?
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Chorche »

si to vygůgli václafe :D bybylo na dlouhý vysvětlování
odpadlik
Příspěvky: 140
Registrován: 19.12.2012 14:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy

Re: Klimatické změny

Příspěvek od odpadlik »

to Lachtan: Stoletá voda neznamená, že přijde v roce 1890 , 2002 ... poté v rozmezí 2080-2120, ale že když vezmeš dostatečně dlouhý časový úsek - řekněme 10000 let tak během něj proběhne cca 100 100-letých povodní.
"Neobvyklé bylo spíš období bez povodní, přiznává klimatolog Radan Huth"
http://zpravy.ihned.cz/cesko/c1-5999620 ... h-rozhovor

to Kolapsnik nejhorší za 70 let nerovná se 70-tiletá, a ten rozdíl mezi 100-letou a 1000-letou může být klidně pár desítek cm(neříkám, že v tomto případě byl)
odpadlik
Příspěvky: 140
Registrován: 19.12.2012 14:02
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy

Re: Klimatické změny

Příspěvek od odpadlik »

"Zima, déšť a nedostatek potravy zabíjejí ve velkém ptáky"
http://www.novinky.cz/domaci/303847-zim ... ptaky.html
"Plzeňští ochránci přírody vyjíždějí k desítkám mrtvých ptáků. Ty zabíjejí zima, déšť a nedostatek potravy. V hnízdech jsou mrtvá mláďata, která pošla buď hladem, nebo prochladla."
"„Volají lidé z celého regionu, jezdím a sbírám buď už mrtvolky ptáků, nebo jsou na pokraji smrti, zesláblí a apatičtí,“ řekl Právu vedoucí plzeňské záchranné stanice ptactva Karel Makoň. Telefon mu zvoní každých pět minut."
Uživatelský avatar
Lachtan
Příspěvky: 264
Registrován: 29.04.2013 23:15

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Lachtan »

odpadlik píše:to Lachtan: Stoletá voda neznamená, že přijde v roce 1890 , 2002 ... poté v rozmezí 2080-2120, ale že když vezmeš dostatečně dlouhý časový úsek - řekněme 10000 let tak během něj proběhne cca 100 100-letých povodní...
Já vím, akorát mi přišlo, že těch "větších" povodní je za poměrně krátký časový úsek nějak povícero...

(nestudoval jsem žádné statistiky, je to jenom pocit...)
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Chorche »

no to neni pocit, tak to je. Stejně jako s hurikánama v americe.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

odpadlik> vim, slo me o ty protichudne udaje, zaverecne slovo ~13m a skutecne od renesance nejhorsi v Pasove..
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Klimatické změny

Příspěvek od MRAK »

kdyby jste kluci věděli o někom, kdo fakt potřebuje pomoc (materiální, finanční) tak mi písněte SZ.

samozřejmě se účastním sbírek, kupuju takový ty sava, košťata, kbelíky a hadry a jiný dreky, ...... ale kdyby ve vašem okolí byl nějakej konkrétní krutej případ, kde by se mělo pomoct, aby to bylo adresný a přišlo to přesně do těch rukou kam to patří ... tak jsem to myslel ....

Kdybych na to sám nestačil , tak to kdyžtak můžeme zveřejnit a nějak to splácat dohromady, kdyby někdo se chtěl přidat ...

.... však mi rozumíte, ne?
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Karlos »

Přidávám se k Mrakovi, pokud by jste někdo potřeboval pomoct treba s uklidem (pamatuji zaplavy v 97 na Morave a vim kolik voda dovede naplavit bahna a bordelu) tak mužeme zorganizovat rozpadlickej uklidovej sraz - rád přidám ruku k dílu, musíme si pomáhat, zvláště v těžkých časech...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Terminated Account »

Taky jsem zažil 97 na Moravě a vím co to je. K pomocné výpravě se rád přidám. Pokud jste někdo ve sračkách, nebojte se napsat. Společně něco vymyslíme.
Chorche
VIP
Příspěvky: 3275
Registrován: 28.02.2013 13:11

Re: Klimatické změny

Příspěvek od Chorche »

tak u nás voda už opadá ale zrovna u baráků se furt drží. Obilí na polích se zdá že to přežilo, ale možná schnije dodatečně. Jestli za ty sračky fakt může haarp jak naznačil rosomák, stálo by za to poslat dopis kimovi aby jim tam na tu aljašku poslal nákej řádně třaskavej balíček... :evil:
Odpovědět