Jak poznate nastup totality?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Matěj »

Průhledný batoh ale není novinka, v Británii to už vymysleli kdysi po útocích v metru v 2005 a zjevně se to neuchytilo. Ještě aby jo. :mrgreen: Pamatuju si nadšenou reportáž v TV
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od proforma »

Pro nasince povinne odevzdavani otisku prstu a jejich evidence na cipech obcanskych prukazu. Zakaz prodeje nekterych chemikalii. A dalsi chutovky. Ja fakt nevim, ale nemel by nekdo tem blbcum v EU rict, ze Orwell to psal jako varovani, ne jako navod?!

https://zpravy.idnes.cz/otisky-prstu-pr ... anicni_aha
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Lyster »

Kladivo na Viktátora. Evropská komise chce hříšným zemím sebrat dotace
https://zpravy.idnes.cz/evropska-unie-m ... anicni_aha
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od golem »

No, poslední dobou začínají probleskovat zmínky, že celková výše dotací z brusele bude klesat, spíš než o nevratné dotace půjde o půjčky a účelové určení bude přeorientovávané na zajištění pohodlného života invazních druhů. Tak aby jim vůbec stihli něco omezit nebo sebrat...
vrbodol
Příspěvky: 633
Registrován: 14.07.2012 21:08

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od vrbodol »

Tak jak vás otravujou s tim GRDM nebo jak se ten hnus jmenuje? Mě tenhle canc nutili už vloni na zdravotní pojištovně ,když jsem byl pro novou kartičku,tak jsem jim řekl že jim nic nepodepíšu a byl jsem požádán aď teda souhlas přeškrtnu a napíšu nesouhlasím. A teď jsem měnil smlouvu u ČEZu a poslali mi to jako dodatek taky, udělal jsem jim to samý a přišly mi zpátky nové smlouvy a dopis že jsem je prej nepodepsal ???? Asi jsem úplně blbej nebo to zkoušej.Každopádně po přečtení maj úplně dole psáno že kdo jim souhlas nevrátí nebo automaticky neodvolá tak automaticky souhlasí.Prostě se všude snažej nikomu nedat na výběr a počitaj že jim to automaticky každej podepíše.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od devlop »

GDPR: Obecné nařízení o ochraně osobních údajů (angl. General Data Protection Regulation neboli GDPR) je nová revoluční legislativa EU, která výrazně zvýší ochranu osobních dat občanů.

"revoluční legislativa EU" - to už dává jasně na jevo, co za sračku to zase bude, respektive již je

tady jsou základní informacce
https://www.gdpr.cz/gdpr/

proč teď všichni šílí je ze dvou důvodů:

1/ mnohamilionové sankce v případě nezabezpečení osobních údajů v souladu s legislativou (což může být pro menší firmy v podstatě likvidační)

2/ na implementaci měla ČR myslím dva roky, vláda se na to vysrala a legislativně to začali řešit teprve před půl rokem. Tzn. firmy vlastně dodnes neví, jak bude legislativa vypadat, IT firmy, které mají na trhu nabídnout firmám a institucím SW řešení se neměli při vývoji čeho chytnout, protože se dlouho nevědělo, co, kde, jak, kdy a pro koho má být v systému v souvislosti s osobními daty omezeno (např. jestli při zrušení účtu v e-shopu může v DB zůstat záznam se stavem zrušeno, nebo musí být záznam zcela vymazán a to i třeba ze zálohy atd.). Počátek účinnosti GDPR je z EU stanoven na 25.5.

Proto teď všude otravují s podpisem a souhlasem se zpracováním dat dle nové GPDR legislativy, protože kdyby někoho napadlo po 25.5. podat stížnost, že mu třeba i po zrušení účtu přišel email s nabídkou novinek na eshopu, tak může firma dostat pěkný flastr.

Já třeba včera dostal na pokladně v Bille také papírek, kde po mě chtějí vyplnit souhlas a aktualizovat údaje, protože mám tu jejich věrností kartu či co.

Jinak GDPR musí řešit i městké úřady, třeba u nás budou muset z webu stáhnout fotky zaměstnanců a strážníků MP. Nebo při focení ve školce, musí matky podepsat, že souhlasí s uveřejněním svého dítěte na fotografii. Kdyby ne, tak musí být jeho obličejíček na společné fotce třídy "rozmazán". To samé ve školách, nevím třeba jak se budou řešit maturitní tabla :lol: Prostě další shit z dílny nevolených úřadníčků z posrané brusele.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Cep »

Moc by mne zajímalo, jestli v jiných zemích EU z toho taky tak šílí.
Protože u nás je - mám obavy - dobrým zvykem implementovat Bruselštěji než Brusel.
Hlavně aby měli úředníci na ministerstvu krytá záda.
GDPR mělo být klackem na velké sběrače. A u nás z toho mají vítr doktoři, živnostníci, ...
Pro spoustu konzultačních firem to bude zajímavý džob...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Bill Masen »

devlop píše:...při focení ve školce, musí matky podepsat, že souhlasí s uveřejněním svého dítěte na fotografii...
Jde to ještě dál, sen souhlas se musí udělovat na každé focení.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hdm »

Asi jak kde. Já vždy podepisuju "focení" na začátku školního roku. Co podepisuju pokaždý, když mají nějakou akci mimo školu tak je souhlas s případným ošetřením.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Královák »

A největší sranda je, že to kvůli kterému se to zavádí tj. obchodování s daty soukromých osob velkými firmami pofičí v klidu dál. Cca před 14 dny byl u nás chlap u kterého máme sjednané stavební spoření a ten nám sdělil, že pokud nepodepíšeme ten canc papíru, že by nás nemohl mít v počítači atd. - samozřejmě, že v papíru bylo, že souhlasím s poskytováním osobních údajů nejen stavební spořitelně ale i jejím smluvním partnerům. Tak bič na každého malého úředníčka nebo živnostníka máme a velké ryby se smějou.
TomSmith
Příspěvky: 1274
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od TomSmith »

To je přesně styl EU.
Vymyslí záměr který má primárně směřovat na megakorporace typu Google a Facebook a podobně.
Jenže finální realizace vždy nejvíce dopadne na malé firmy, živnostníky a plebs.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Nicotinick »

Tuhle záležitost má Německo už cca 10 let, EU se "inspirovala" a původně to měl být skutečně "bič" na firmy jako Google, Facebook, Microsoft apod., proto ty strašlivé pokuty. To, že to naprosto zbytečnými náklady a zbytnělou administrativou odnesli všichni ostatní je jiná věc. Další věcí je, stejně jako to bylo s PENB, že se na tom přiživují desítky a stovky jinak nepotřebných firem a soukromníků stylem: VV - "vystrašit a vyfakturovat".

Podle nějakých zpráv má Úřad na ochranu osobních údajů na kontrolu podle GDPR vyčleněno 6 (slovy šest) pracovníků na tisíce a desetitisíce firem, škol, obcí :o
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Serža »

devlop píše:nevím třeba jak se budou řešit maturitní tabla :lol:
na to bych měl takovej kreativní nápad - všichni na tablu s rozmazanejma xichtama, ovšem každej bude mít na tričku/v ruce svojí velkou portrétní fotku...to už je podle GDPR OK, ne? :lol:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Královák »

Obávám se, že budeš propadající, protože nám dávali na školení případ osobního údaje je i prosté telefoní číslo bez jména, protože zavoláním můžeš zjistit konkrétní osobu. Další příklad vyvěšovat jména žáků v seznamu účastníků výletu také nelze a místo jmen poučít čísla řádků u seznamu žáků z třídní knihy také nelze neboť to jde dohledat. Posílat mailem seznam zaměstanců s objednávkou jídel do závodky také nelze, neboť dle objednávaného jídla lze usoudit na nějakou nemoc což by mohl být dokonce citlivý údaj.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od devlop »

to Serža: jj, takové tablo jsem už jednou dokonce viděl, občas mají ti študáci vtipný nápad. Ale obávám se, že i tohoto řešení by se mohl nějaký nadšený úředník chytit a dělat problémy

nevím co je na tom pravdy, ale slyšel jsem, že státy měly možnost se rozhodnout, v jaké míře tuto EU legislativu implementují, ne vše tam je prý povinné a jedná se pouze o doporučení. Protože však na to u nás dva roky srali, tak na poslední chvíli se rozhodli pro "full-scale" implementaci všech zvěrstev, co tam v EU napsali... ale třeba je to kec
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Cep »

Možná jo.
Ale jestli si pamatujete to video z valné hromady LEXu, jak vystupují uředníci, kteří implementovali směrnici o zbraních, tak mile upozorňovali, jaké tam jsou mezery. Ale podstatnější bylo: "To jsme tam dát museli, protože to tak je v Evropské směrnici ..."
Až si to EK vychytá, tak to přesně tak naimplementují. A není se čemu divit...
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od JenDAG »

Cep píše:Moc by mne zajímalo, jestli v jiných zemích EU z toho taky tak šílí.
V UK jsou z toho vsichi vysrani. Resi se to taky na posledni chvili, cca od brezna. V radiu je kazdou chvili "reklama", ze
se to tyka i malych podnikatelu a remeslniku.
Radek07
Příspěvky: 1186
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Radek07 »

JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od JenDAG »

Nesouhlasim :!:
UK se v prdel obratila jiz pred lety.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5347
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Rafael »

Nevím, nemohu moc posoudit, navíc jsem takový staromilec, nicméně je to mnoha léty osvědčený a prověřený úřad...
Ministerstvo plánuje zrušení třetiny matrik na obecních úřadech....
A stát by tím měl ušetřit zhruba 150 milionů korun.
*
Ale třeba je chce využít na mnohem přínosnější projekt. Nabízí se něco z EU. Takové zavedení GDPR např.
Jak vůbec mohla Československá republika, federace a i nakonec dva státy bez něčeho takového 100 let fungovat!?
*
Snahy o rušení pošt na vesnicích už tu jsou delší dobu.
Takže dalši level?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět