Jak poznate nastup totality?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Lyster »

Nenávistné projevy a trestné činy z nenávisti - zařazení na seznam trestných činů EU

Hate speech & hate crime – inclusion on list of EU crimes
https://ec.europa.eu/info/law/better-re ... in-das-EU-
blindp
Příspěvky: 5
Registrován: 02.04.2020 17:14
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od blindp »

Mezitím na slovensku https://1url.cz/kKpaJ
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Co, co co ?? Na blbouny antivaxery se musi tvrde. Kdyby to nebylo a./nakazlive b./nesli penize na lecbu (i postcovidovych dlouhodobych nasledku ! ) z verejnych zdroju, tak at si kazdy dela co chce. Takto si ale jednozavitova cast populace zcela nespravne vyklada pojem svobody. Takove jen bit bit a bit.
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od guntroll »

Ty jsi mi strašlivě sympatický človíček, takových víc a ve společnosti nastane nevídaná harmonie 8-)
sigurd
Příspěvky: 376
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od sigurd »

Keď si zoberiete percento očkovaných (zatiaľ dobrovoľne) po mape Slovenska, tak z toho vyplýva, že čo rozumnejší (nie všetci) sa zaočkovali. A že sa jednoduchšie zmýšľajúcej časti obyvateľstva trochu uberie kyslík pre dosiahnutie rozumného cieľa je spoločnosťou akceptované. Siahnúť zásadne na práva hlavného prúdu spoločnosti si ešte veľmi dlho žiadna slovenská vládna garnitúra nedovolí.
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od PeFi »

Vidím, že fašismus je pro některé jedince neuvěřitelně atraktivní. Nebojte, on vám Brusel za asistence velkých korporací postupně ty vaše vlhké sny splní. Akorát mám pochyby, že se vám ten výsledek bude líbit.
Aneb dávejte si pozor na to co si přejete, mohlo by se vám to splnit.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Kapo »

Ty Sigurd sa určite ze strašlívým skopčákem radíš k tým rozumnejším :D
Přílohy
strůjci.jpg
strůjci.jpg (75.66 KiB) Zobrazeno 2319 x
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Maximus »

Je mi smutno z toho, jak někteří vcelku rozumní lidé vítají totalitní praktiky, cenzuru, kadrovaní, povinné ockovani experimentální vakcinou, kterou si odmitli aplikovat i někteří její spoluautoři a další veci, které podle mne do svobodné a demokratické společnosti nepatří.

Rozhodně také odmítám označovat člověka, který nevita nevyzkousenou a do lží zabalenou mRNA vakcínu a jinak nemá problemy s beznym ockovanim hned za antivaxera.
Zrovna treba mě, který rozcupoval "přednášku" slepic z Rosalia u nas na katedře .
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Andy Glock »

Strašlivoskopický píše: 23.07.2021 13:27 Co, co co ?? Na blbouny antivaxery se musi tvrde. Kdyby to nebylo a./nakazlive b./nesli penize na lecbu (i postcovidovych dlouhodobych nasledku ! ) z verejnych zdroju, tak at si kazdy dela co chce. Takto si ale jednozavitova cast populace zcela nespravne vyklada pojem svobody. Takove jen bit bit a bit.
Tak to je hóóódně velký komplex méněcenosti. Je mi Strašlivoněco až líto chudáčka.
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Strašlivoskopický »

Netvrdim ze dnesni vakcinace je konecne reseni. To urcite ne. Ale tvrdim ze je to z dvou moznosti to mensi zlo. Neockovani nedava zadnou nadeji, naopak, oslabuje ji protoze viru dava obrovsky zivotni prostor jako nikdy v dejinach epidemii.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Liqid »

Jo demokratická společnost, jak v čem. Třeba je blbý, že majitel podniku si nemůže vybrat, zda vpustí pouze očkované, stejně tak nemůže chtít pouze naočkované zaměstnance. A tomu vůbec nerozumím, jaký to má smysl, raději bych to nechal na tržní samoregulaci.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od PeFi »

Strašlivoskopický píše: 23.07.2021 17:21 Ale tvrdim ze je to z dvou moznosti to mensi zlo.
Možností je samozřejmě mnohem víc, než jenom černobílé očkovat a neočkovat. Jenomže černobílé vidění světa je tak pohodlné a jednoduché, a zbavuje nás toho nepříjemného přemýšlení a složitého rozhodování, že. Onálepkovat nepřítele a pak ho zničit, to je naopak velmi lákavé.

Že to je menší zlo by mělo vyplynout ze seriózně provedené analýzy rizik, které se ovšem téměř určitě nedočkáme. Nedočkáme se jí například proto, že by z ní taky mohlo třeba vypadnout, že očkování je přínosné pro rizikovou skupinu a škodlivé pro mladé lidi.
Strašlivoskopický
Příspěvky: 100
Registrován: 21.06.2021 13:53

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Strašlivoskopický »

To se to teoretizuje od stolu... Tady cti jak covidaci v poslednim tazeni prosi o vakcinu - a neotravuj s relativizovanim vseho : https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... .seznam.cz
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Fabulous »

Na blábolení o vakcínách je tu jiné vlákno. Na přání druhého admina opět otevřené.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Kapo »

Strašlivoskopický píše: 23.07.2021 18:55 To se to teoretizuje od stolu... Tady cti jak covidaci v poslednim tazeni prosi o vakcinu - a neotravuj
A mne sa líbí víc tahle pohádka z tvého zdroje a neotravuj: https://www.novinky.cz/koktejl/clanek/r ... d=40366921
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
lz1
Příspěvky: 64
Registrován: 10.02.2012 9:16

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od lz1 »

Strašlivoskopický píše: 23.07.2021 13:27 Co, co co ?? Na blbouny antivaxery se musi tvrde. Kdyby to nebylo a./nakazlive b./nesli penize na lecbu (i postcovidovych dlouhodobych nasledku ! ) z verejnych zdroju, tak at si kazdy dela co chce. Takto si ale jednozavitova cast populace zcela nespravne vyklada pojem svobody. Takove jen bit bit a bit.
Hovori sa "Nekric hop, kym si nepreskocil!".. Je cast odbornikov ktori tvrdia ze sa treba ockovat, je vsak cast odbornikov ktori pred ockovanim varuju. Mne osobne pride korektnejsie stanovisko vedca, ktory v danej oblasti ziskal nobelovku (L.Montagnier) nez vedca ktory po skonceni lekariny fungoval ako auditor.
Nakazlivost - este sa len ukaze, ci terapia nazyvana vakcinou skutocne funguje resp. do akej miery..
Platby z verejnych zdrojov - toto sa tiez este len ukaze. Zaockovana lekarka, ku ktorej chodi manzelka na rehabilitaciu zacina dufat, ze ju komplikacie obidu, lebo skoro denne ma v ordinacii niekoho s komplikacii z ktorych ona sama podozrieva "ockovanie". Potiaze mojich znamych tu rozpisovat nebudem. Autoimunitne poruchy sa prejavia s urcitym oneskorenim, az sa prejavia - bude fer vybavit postihnutych odpisom ze do toho isiel dobrovolne, tak co chce? Vyrobca je oprosteny od zodpovednosti za vedlajsie ucinky, lekar ktory mi to pichne nie za ne tiez zodpovedny, stat sa k zodpovednosti sa vedl.ucinky tiez nehlasi - a ja, ked sa zamyslim a som opatrny tak som nezodpovedny? Nedajte sa vysmiat!
Bol by som opatrny aj s vedeckym konsenzom ohladne ucinnosti a bezpecnosti vakcin - taky Galilo Galilei by nam o vedeckom konsenze svojej doby vedel porozpravat zaujimave historky.
Kto sa chce ockovat - nech sa paci. To ze je tu ta moznost, vitam a kvitujem. Som vsak proti tomi, aby sa tak dialo pod natlakom. Najma ked zaverecna sprava z klinickej studie bude predlozena az v 2023.
Ale vlakno je o nastupe totality. Ta tu uz je, a zacina prituhovat. Ked tak sledujem reakcie mnohych ludi, nielen tu na fore, zacina mi dokvapkavat, ze prichadza a udomacnuje sa rychlejsie a lahsie, nez by som si bol kedy pomyslel. Ochotnych a uvedomelych pomocnikov najde lahko a rychlo. On ten clovek ju tak nejak asi potrebuje. V 30tych rokoch to boli zidia, v 50tych kulaci, teraz nezaockovani a antivaxeri. Zdovodneni sa najde dost.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Zapadlo »

Pokud má očkování fungovat, musí se aplikovat na většinu populace.
Pokud má část populace touhu nebýt očkována (a čipována, popř.monitorována Aštarem Šeranem) a prokazatelně tím ohrožuje ty ostatní - ukázněné..
V historii nikdy nenastala epidemie, ať už mor, cholera, úplavice, neštovice nebo tyfus kdy by se celá společnost od slovutných lékařů až po polodebilní vesnické pablby shodla na opatřeních proti nemoci.
Bez vyjímky vždy nastoupila represe státu a nemoc ustoupila.
Zpravidla jako poslední vychcípávaly slumy odmítačů a antivaxerů.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Kapo »

Ako poznáte nástup totality je názov tohto vlákna. A je fajn že sa tu prezentujú aj tie totalitné názory. :lol:

Ako nastupuje totalita si môžme naštudovať z vlastnej histórie: https://www.februar1948.sk/sk/februar-1 ... slovensku/

Takto si živo viem prestaviť, ako to bolo po vojne, keď 40% čechov zvolilo Ksč a tak rozhodlo o tom, kam budeme smerovať. A z Prahy sa tehdá ozývali tie isté hlášky: ".....polodebilní vesnické pablby co nevolí ksč..." "....Na blbouny antikomunisty se musi tvrde......" "....A že sa jednoduchšie zmýšľajúcej časti obyvateľstva trochu uberie kyslík pre dosiahnutie rozumného cieľa je stranou akceptované...."

Je mi jasné, že štát bol po vojne tienovo riadený z ruska, a v podstate nebolo na výber. A je mi jasné, že dnes to nie je iné. Vcelku zaujímavé to sledovať a študovať :D
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Germanik1 »

Já si to úplně takhle nemyslím. Pod dojmem 2ww,..kdy.politicke strany nebránily republiku, jim bylo toto zúčtováno. A komunisti přišli s vítězi, neměli na sobě stigma zrady národa. Byli alternativou tehdy nejmenšího zla. Proto je národ volil. Potom se to na 40 let nějak zvrtlo. Ale věřím, že ty nešťastné volby byly svobodné
Udělám co musím
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Cep »

Byly svobodné - však na Slovensku to komunisti těžce projeli.
Jestli byly demokratické, je otázka - připuštěny byly jen strany v Národní frontě.
Lidi byli komunisty zmanipulovaní a obelhaní - viz scéna z Obecné školy: "Ten komunistický program zní dobře, ale volit je nebudu, byli by moc silní..."
Na politické scéně zřejmě nebyli výjimkou agenti NKVD (viz Fierlinger,...)
Odpovědět