Jak poznate nastup totality?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5354
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Rafael »

Černý pátek pro úložiště.
Ale dalo se to čekat. Sdílení nevhodných dokumentů, knih narušuje ty nové evropské hodnoty.

Ale o tom se tady už kdysi hodně krát psalo. Že taková úložiště nemají budoucnost a totalitě se vůbec nebudou líbit a využije veškerých možností se jich zbavit. A že je třeba vybudovat si svůj co největší archív.

Osobně mi nemožnost stáhnutí něco z produkce HBO, Netflixu apod. vůbec vadit nebude. Spíš naopak. Na rozdíl od mé ženy.
Černochů, arabů, buzerantů apod. je i tak dost všude...
Aspoň budu méně trpět.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od miselito »

Esteze som si predplatil iba 40GB na uloz.to. Osobne pouzivam viac fastshare.cz a ked na nom nenajdem co hladam, uloz.to ma zachranilo vzdy. Je tam vela technickych knih a ineho uzitocneho.
Ale fastshare zacal od urciteho momentu mazat obsah, uz to nie je co byvalo. Pocitam, ze ho stihne rovnaky osud.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5354
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Rafael »

Na druhou stranu je to i dobrá zpráva.
Zase to i u některých zas posílí nenávist k EU.
Teda u mě určitě.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci,
takový malý doplněk:
https://www.prahain.cz/krimi/policie-za ... hp.context

k mému povídání:
viewtopic.php?p=298552#p298552

Já, vím, jsem paranoidní.

Přeji hezký večer
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od vrb »

No ty vole... naše policie už ani nepredstira že by chtěla být apoliticka.

Ale myslím, že v dnešní době místo uranovych dolů spíš budou politicky nespolehlivé posílat do Lithiovych dolů.
Benedict
Příspěvky: 69
Registrován: 20.10.2023 19:20
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Benedict »

Bez ohledu na státní zřízení, totalita se brzy stane normou všude. Jednoduše proto, že dnešní technika už totální kontrolu umožňuje. Navíc je to levnější a rychlejší, než se zdržovat předstíráním možností volby, demokracie, svobody projevu a zdlouhavou indoktrinací od narození, když se téhož dá dosáhnout strachem a represí. Vždycky mě cynicky rozesměje horlení proti totalitní Číně, zatímco zbytek "civilizovaného" světa zavádí tytéž metody, jen se ještě lokálně různí rychlost jejich implementace. Orwell i Huxley napsali návod. Ať úmyslně či neúmyslně. V lidské přrozenosti prostě je expanze a násilí. Pokročilá technika už se o všechny ušlechtilé ideály postará a ani nám to nepřijde.

Milli, díky. Asi ještě pár let máme, ale veselé časy to nebudou. Carpe diem.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mhi »

A neni prave ten clanek ukazkou toho, ze to s nami neni az tak spatne? Ze se ozvali, dokonce samotni policiste? Za tohle zaslouzi uznani, nejspis maji v takovem prostredi "co ztratit" tim, ze vystrci hlavu z davu.

Policejni spicky ale svym vyjadrenim zase ukazaly, jake opravdu jsou. Maji skutecne pocit, ze bezni lide uz nedokazi pochopit psany text? Jejich "priority" je potreba vykladat prave tak, jak to tam napsali, ze prekracuji zakon o PCR.
Benedict
Příspěvky: 69
Registrován: 20.10.2023 19:20
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Benedict »

Jo, jsou to většinou lidi jako my. Určitě jsou tam i fajn kluci. Ale jen do doby než přijde rozkaz. Protože o něm se nediskutuje. Srazí kramfleky a provedou. Jsou totiž zaháčkovaní živobytím, stejně jako drtivá většina z nás. Nikdo si nelajsne podělat kariéru rebelstvím. Veškerý etický odpor se odbyde remcáním, ale naprostá většina uposlechne a provede.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od vratnikp »

ono bohužel lidé mají svobodu za přirozený stav světa, není to tak. stačí znát historii (a poučit se z ní).

„Strom svobody musí být čas od času osvěžen krví vlastenců a tyranů. “
T.Jefferson
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Pez »

Tak to zatím není s naším soudnictvím tak špatné.
Soud rozhodl, že zablokování dezinformačního serveru krátce po invazi Ruska na Ukrajinu bylo protizákonné

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz

"Vtipné" nebo spíše tragické je, jak k tomu přistoupila vláda. Že prý vydala pouze DOPORUČENÍ a nechá v tom vykoupat soukromé firmy.
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

Jednou z nevýhod demokracie je, že i ten lhář má právo lhát, a lež není trestná, dokud se neprokáže že se tou lží způsobila někomu újma.
Zkrátka teprve až se těmi dezinformacemi ta demokracie naruší či poškodí bude možné za to někoho stíhat.
Předcházet škodám je porušením svobody slova.
steve_michalik
Příspěvky: 219
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od steve_michalik »

Jak říkal Karel Havlíček - "Nechoď Vašku s pány na led, ..."
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

Pez píše: 13.03.2024 17:48 Tak to zatím není s naším soudnictvím tak špatné.
Soud rozhodl, že zablokování dezinformačního serveru krátce po invazi Ruska na Ukrajinu bylo protizákonné

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/doma ... .seznam.cz

"Vtipné" nebo spíše tragické je, jak k tomu přistoupila vláda. Že prý vydala pouze DOPORUČENÍ a nechá v tom vykoupat soukromé firmy.
A to je ta svoboda projevu.
Nevadí, že to je lež, která tu vládu poškozuje že?
Vláda vydala doporučení, a nadále si za svým rozhodnutím stojí.
Tak ku..va koho to má v čem vymáchat?
Že ji ty soukromé firmy poslechly? Je demokracie ne? Mohli se na to doporučení vyprdnout, a nemusely teď brečet.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Pez »

No Hagene, z tvého pohledu máš jisto jistě pravdu.
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

Vím, že mám pravdu. ;)
Ale taky vím, že rozpadlík (prepper) má v sobě anarchistu a paranoika v jednom, a tak chápu, že "kopnout si" do státu, policie, soudů,... zkrátka do státní moci je z pohledu rozpadlíka potřebné a lákavé vždy.
mhi
Příspěvky: 465
Registrován: 16.07.2015 16:37

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mhi »

At zije racionalizace na plny plyn ;-).
https://cs.wikipedia.org/wiki/Racionali ... ychologie)


Netusite nekdo nejakou knihu/studii, ktera by se "skupinove psychologicky" ("sociologicky") zabyvala pricinami 1. a 2. svetove valky? Tedy aby resila co lide citili pred valkami, jake meli motivace, a co psychologicky dostavali od nacisticke/fastiticke ideologie?
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Pez »

Hagen:
Ach jo, já jsem ten poslední kdo by kopal do policie, soudnictví, pokud si to nezaslouží.
Vláda to je něco jiného. Už jsem v mládí zažil, že doporučení vlády ale třeba i OV KSČ, které neměly žádnou oporu v zákoně se bezmyšlenkovitě plnily.
Proto jsem čekal, že vláda vydá opatření podložená zákonem.
Rád bych totiž věřil své vládě, že opatření, která přijímá jsou zákonná.
A nejsem naivní, prostě je 35 let po revoluci a mám pocit, že se to zas začíná ubírat špatným směrem.

Howgh.
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od BiSon »

mhi píše: 14.03.2024 11:54 Netusite nekdo nejakou knihu/studii, ktera by se "skupinove psychologicky" ("sociologicky") zabyvala pricinami 1. a 2. svetove valky?
Studii nevim.
Ale jednoho chytryho cloveka jsem se ptal, proc Nemci sli do 2sv, kdyz si jeste porad museli pomatovat hruzy 1sv. Odpoved samozrejme neni jednoducha, ale ve zkratce:
- velka nezamestanost a inflace (za kterou minimalne z casti mohly obrovske reparace ktere platili)
- kdyz Nemci kapitulovali (=prohrali valku), tak nemecka vojska staly ve Francii, ne v Nemecku. Takze udajne Nemecko sice kapitulovalo, ale Nemecti vojaci v hlavach neprohrali (protoze prece bojovali ve Francii...)

Prvni bod je znamy, uci se ve skolach. Ten druhy asi min.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od PeFi »

Hagen píše: 13.03.2024 19:19 lež není trestná, dokud se neprokáže že se tou lží způsobila někomu újma.
Já se obávám, že není trestná, dokud se nevejde do nějakého paragrafu trestního zákona. Že ti někdo vědomou lží způsobil škodu totiž samo o sobě nestačí.
To takhle jednou starostou pozvaný "nezávislý odborník a místní patriot" lhal až se mu od huby prášilo, škodu nám způsobil (zastupitelé byli proti, protože nezávislý odborník jim sdělil že to co chceme je nepřípustné) a my jsme zjistili, že se vlastně nic nestalo, protože byla ochráněna příroda. Poslední ranou pak bylo sdělení od kontrolního orgánu, že starosta si to nepamatuje a tak se to nestalo, protože starosta je nadán presumpcí správnosti. Mají to šmejdi dobře vymyšlené a pojištěné z mnoha stran.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4363
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od bivoj »

No jo, no, do policie se nekope, že... A co tento případ toho "čadského" policajta z nedávné doby?
(Včetně té jeho stejně debilní policejní kámošky.)
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/opil ... domaci_tml
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět