Jak poznate nastup totality?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od pylorus »

Nástup totality jsem zaznamenal u našich západních sousedů, když mě dneska vyhodila umouňená hajzlbába mluvící mizernou němčinou z McDonalds. Nic jsem nechtěl jíst, tak jsem si šel sednou ke stolu a čekal na kolegu. Přiřítila se ke mě s tím ať jí ukážu očkování a občanku. Řekl jsem jí, že jí občanku určitě ukazovat nebudu, tak mě vyhodila a ještě přes půl mekáče hrdě hlásila jak s ním (neočkovancem špinavým) zatočila....
Tak nevím jestli je to spíše k smíchu nebo k pláči. Myslím, že pro neočkovance by mohly být brzy zřízeny nějaké převýchovné a později pracovní tábory .... to už tu dlouho nebylo :mrgreen:
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od cipis »

A to se jako chlubis, ze nekam lezes, kam nemas?
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Argonaut »

k trestání dezinformací konec komentáře
Já vlastně zavedení tohoto zákona fandím. Konečně se s pomocí ministerstva pravdy dopracujeme k tomu, co už dlouho vyhřezává - že vinen je systém a nikoliv jednotlivci. Že na vině je samotná ideologie dnešní doby, nikoliv namachrovaní hajzlíci. Že na začátku je ideologie. Dokonce i v demokracii to tak je.

Jen to zaveďte. Začněte nás trestat za názory, dejte tomu byrokratickou strukturu, pusťte se do toho. Jen si vezměte odpovědnost za pravdu. Určete si jí zákonem.

Za chvíli nebudete vědět, jak po sobě hasit problémy. Za chvíli budete muset cenzurovat už jen ty lži, které jste sami označili za pravdu. A nebude trvat dlouho a lidi nebudou nenávidět jen vás osobně. Budou nenávidět i tenhle režim. Budou nenávidět nařízenou pravdu, možná budou mlčet, ale myslet si budou svoje. A pak... jednoho dne to přijde a vy zjistíte stejně jako soudruzi v politbyru, že ani STB už vás nebrání. Jednou zjistíte, že jste to všechno dělali pro plukovníka Koudelku, ale ten vás pak zradí jako první.

Jen to spusťte a liberální demokracie se brzy zařadí do stejné škatulky jako nacismus a komunismus. Tak hurá do toho. Začněte ve školách učit, jaký je jediný správný názor. Odkopejte se. Udělejte z toho zákon. Ukažte, že jinak než represí už nejste schopni soutěže. Ukažte nade vší pochybnost, jak slabí jste v kolenou. Ukažte to i těm, kteří doteď v demokracii věřili a mysleli si, že chyba je v jednotlivcích. Ukažte jim nade vší pochybnost, že chyba je v systému. Ukažte, že se liberální demokracie neliší od lidové demokracie a smažte i ty poslední rozdíly mezi starým a novým režimem.

Bude to to poslední co uděláte.
Zdroj: https://www.vidlakovykydy.cz/clanky/ministerstvo-pravdy
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od pylorus »

cipis píše: 06.12.2021 22:13 A to se jako chlubis, ze nekam lezes, kam nemas?
Určitě se nechlubím. Jen mi přijde omezení vstupu na veřejné místo stravování jako těžce totalitní praktika.
Více kdyžtak prosím SZ, ať to tu neplevelíme. :hand
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Andy Glock »

Když někoho vyhodí hajzbába z Mekáče,... to mi taky nepřijde jako nástup totality ;)
To mi přijde jako že někoho vyhodila hajzlbába z Mekáče.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Zapadlo »

Andy :yes :D
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Quido »

pylorus píše: 07.12.2021 7:02
cipis píše: 06.12.2021 22:13 A to se jako chlubis, ze nekam lezes, kam nemas?
Určitě se nechlubím. Jen mi přijde omezení vstupu na veřejné místo stravování jako těžce totalitní praktika.
Více kdyžtak prosím SZ, ať to tu neplevelíme. :hand
Nechci se nikoho dotknout, ale mně nepřijde Vám McDonald's jako nějaká Armáda spásy, kde se postarají o každého, aby nezemžel hladem. Je to komerční podnik. A může se tam jít najíst podle nějaké vyhlášky ten, kdo se prokáže nějakým lejstrem.

Měl jste ostentativně na stůl položit svůj Tokarev a šibalsky na ni mrknout, že nejste ovce. To byste to tomu totalitnímu systému pěkně nandal. Však svobodu je potřeba bránit, ne? :lol:
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Argonaut »

ad Mekáč - i soukromá společnost musí dodržovat zákony. Pokud to mají formou zákona v Německu, tak ok.

Ale směřujeme do stavu, kdy firmy vynucují dobrovolné očkování. Pak přijde, že se u pohovoru budou ptát na politické preference, jestli jste byli na Prague Pride (a chceme důkaz), zda sponzorujete správné neziskovky, nemáte velké auto, co se nehodí do green dealu,.... A spousta lidí je s tím postupem ok, protože je to přece soukromá firma a tyhle konsekvence jim nedochází. Jednou vypustíš gina z lahve a už se nevrátí.

jenže jsou tu zákony a na tyhle věci se třeba firma ptát nesmí, protože jí do toho nic není. to, že je firma soukromá, neznamená, že pro ni neplatí zákony, nebo není vhodné nastavit nějaké mantinely.
grg
Příspěvky: 147
Registrován: 04.06.2021 15:06
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od grg »

Ak to bolo v Nemecku, tak som si istý, že na to bol určite nejaký Befehl (neviem, ako sa povie "vyhláška"), sami z vlastnej kreativity by to nerobili.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od pylorus »

Lidi jestli vám přijde v pořádku, že vás v Německu může prakticky kdokoli legitimovat a to občanským průkazem a testem - před vstupem do obchodu, před vstupem na vánoční trhy, do bazénu, do sauny do restaurace a vy se tetelíte blahem, jak je to správné?! V tom případě máme hodně rozdílné představy o svobodě.
Nechci, aby se to tady zvrtlo v hnojomet jako kovidových vláknech. Kde je však slavné GDPR, za jehož splnění jsem jako znalec/tlumočník utratil slušné prachy?!
Nemáte problém se legitimovat před vstupem do restaurace? Nemáte problém nechat si na každém rohu strojově číst vaše data?
V Reichu je samozřejmě vše v souladu s legislativou (alespoň jsem nezaznamenal, že by jim jejich nejvyšší soudy shazovaly opatření). Ovšem obludnosti nacistické či komunistické diktatury měly rovněž oporu v zákoně.

Quido: nosím Glock 26 ;) Tokáč si nech pro ruské troly, nebo že bys mě za něj pro odpor k nesmyslnému plošnému očkování považoval? :ne
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mukl »

Jóó brácho, tady u některých tvrdě narazíš, když zabrousíš na tohle téma. Jak říkám. Lidem se to líbí....
Bez toho by to nešlo. Ani dříve v historii.....
oldschool
Příspěvky: 92
Registrován: 19.12.2015 12:38
Bydliště: Nahoře vpravo

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od oldschool »

Nástup totality dle poslankyně EU parlamentu Christine Anderson.
NA YT vydrželo video 10 minut

https://nastub.cz/w/4Yta4MUuNN2TMEt8o97 ... bXDCzLw0DY
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od devlop »

oldschool: můj názor: obecné, hoaxové, zbytečně emocionální a prvoplánové tlachání jedné z mnoha EU posrankyní, které nemají co na práci. Tak nějak si představuji antivaxerskou matku, mluvčí z fóra emimino.cz, kde očkování proti tetanu doporučují vyhnat z těla krucifixem a přirovnávají to k tetování na rukou vězňů v nacistických táborech :)
Zajímavé, že žádná z těchto údernických EU žen takto nevystupuje vůči skutečně totalitním praktikám jako je například nucené prosazování elektromobilů. Jo aha, ony tomu nerozumí...
Screenshot_251.jpg
ano uvědomujeme a to ani není účelem vakcíny. Účelem je, aby to očkovaný člověk vyležel za 3 dny doma s acylpirinem a nemusel zaměstnávat lidi na JIP a covid oddělení v nemocnicí. Proč si to kurva pořád spousta lidí nedokáže uvědomit a přijmout to jako fakt?
EDIT: neodpustím si poznámku: pokud se setkám pracovně s ženou, která vypadá takto, tzn. zřejmě dcera Spoka ze Star Treku, vždy čekám problém a potíže v diskuzi, která by vedla k nějakému výsledku. Pardon, všem ženám, ale je to má celoživotní zkušenost. ;)
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od kuny »

No ja som teraz pozitívny a vyležal som to za 20 hodín bez očkovania s jedným paralelnom, dvoma ivermektínmi, 5 x 2000 UI D3, 2 g Cčka + nejaké ďalšie vitamíny a minerálne látky. Pred nakazením som 3 týždne žiadne vitamíny nebral. V ten ivermektin neverím, že mi pomohol, ale večer som mal takú zimnicu a nevedel som vstať z postele, že som to skúsil. Na druhý deň som už rezal s flexou. Teraz si idem dať cigáro :-).
No a trochu ma udivuje, ako tu všetci bojujete proti Greendealu, totalite, lgbti, migrantom a neviem čo všetko si na Vás ešte chystajú, ale keď Vám nakážu vakcíny, tak stojíte prvý v rade. Takže moc nečakám že budete bojovať ak sa bude lámať chlebík nad inými vyššie spomenutými vecami. Tým ale nehovorím, že rizikové skupiny, by som neočkoval, ale len klasickými vakcínami.
Naposledy upravil(a) kuny dne 08.12.2021 22:37, celkem upraveno 1 x.
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Andy Glock »

Protože ty vakcíny jsou narozdíl od těch ostatních věcí užitečné, a pomáhají zvládat Covid.
A alespoň u nás v Čechách ty vakcíny nemáme nakázané, ale dobrovolné.
A já jsem ani nezaregistrovala (s očkováním) že jsem Covid chytla. Žádný paralen, žádný ivermektin, a žádných 20.hodin v leže :lol: .
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od kuny »

Jasné a Greendeal pomáha zachrániť náš životný priestor, Lgbti pomáha prežiť utláčaným skupinám, totalita je dobrá aby sa dali všetci zaočkovať, aby ste zasa mohli žiť pokojne a pripravovať sa na ten rozpad. No a v posteli som nebol celých 20 hodín. A keď sa bojíte, tak sa kľudne dajte zaočkovať aj každý týždeň. Mne to vôbec nebude prekážať.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od JOBU »

Kuny, neserieš si tak nejak do huby? "vyležal som to za 20 hodín" / "a v posteli som nebol celých 20 hodín" :lol: Mimochodom, hrdinov s takými kecmi ako máš teraz ty, bolo na ARO kopu. Bolo a už niesú... :lol:
pavel131
Příspěvky: 116
Registrován: 08.05.2013 14:14
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od pavel131 »

Myslím si že tady nikdo nemá problém s vakcínou která je opravdová vakcína v původním slova smyslu. Ale většina těch co protestují mají problém s tím ze sebe a hlavně ze svých blízkých na kterých nám záleží dělat světové pokusné objekty.
Vektorové vakcíny byly poprvé schváleny v roce 2019 takže se jedná určitě o náhodu a super prověřenou technologii že ano.
Zdroje:
https://cs.wikipedia.org/wiki/Virová_vektorová_vakcína

První vakcíny mRNA RNA byly schváleny jen kvůli covidu jak všichni víme a nikdo neví jak se projeví, přesto se tento pokus provádí na značné části populace a dokonce se tento pokus vynucuje, to je asi těžce za hranou všeho co jsme zažili a zde je začátek totality celosvětově.
https://cs.wikipedia.org/wiki/RNA_vakcína
Z toho je jasné že vakcína se těmto látkám říká vlastně neprávem, protože se o vakcínu v historickém slova smyslu nejedná, tedy do této doby nebyly obě technologie RNA a vektorové použity s výsledkem který by prověřil rizika těchto látek a prokázal účinnost. Dnes je spíš vidět že ani ta účinnost není tak slavná jak výrobci slibovali. Ovšem tímto názvem se omlouvá tento celosvětový experiment protože asi by znělo výrazně hůře kdyby se řekla pravda. Dokonce například ČR nechce klasickou vakcínu prověřenou technologií inaktivovaného viru používat, místo toho pořád tlačí na pokusné látky, to nechápu jak můžeme být takhle hloupí a ještě to někdo zde to může schvalovat, to mi hlava nebere. Nejsem antivaxer, s vakcínami nemám problém ale nemám zájem dělat pokusný objekt.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od cipis »

A něco z těch krav tehdy by sis dal?
Ne, asi radši umřel, že?
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od viktor »

nastup totality je kdyz :D
vlada si dela co chce bez toho aby se jeji rozhodnoti ci narizeni porusuji platne zakony chranici spolecnost pred zvuli vlady. je uplne jedno a z jakeho duvodu to vlada dela, protoze to je vzdy spatne a je to cesta do pekel.
Zakony ktere spolecnost chrani a nebo by meli chranit pred zvuli vlady vznikly na zaklade zkusenosti s totalitnimy rezimy minuleho stoleti. Jakekoliv poruseni techto zakonu je opravdu silnym varovanim ze je neco spatne. Protoze pokud se vlade podari si udelat SVE vlastni zakony je uz zpravidla pozde. Napr Norimeberske zakony ( vylouceni zidu ze spolecnosti ) u nas zas vedouci uloha KSC atd...
Pokud nekdo jako napr Andy nevidi problem v soucasnem stavu porusovani zakonu ze strany vlady ( napr. covid a spol ) abyla jich ze strany vlady porusena cela rada a to je prokazano soudni cestou, je to problem, protoze jak bylo uz davno receno kdo nezna dejiny je donucen si je zopakovat... respektive je tu nastup totality se vsemi pruvodnimi jevy.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Odpovědět