Jak poznate nastup totality?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od devlop »

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... 7053718CDC

Jinak jsme jen protektorát... EU plíživě zbavuje státy svrchovanosti

Evropská unie plíživě zbavuje členské státy svrchovanosti, když si pokoutně přisvojuje oblasti, které jí členské státy nesvěřily. Takovou oblastí je i oblast rodiny. Je svrchovaným právem každého státu uznat stejnopohlavní sňatky i s možností adopce dětí
Soudní dvůr Evropské unie přikázal 14. prosince Bulharsku uznat adopci stejnopohlavními páry. Přitom Bulharsko i Česká republika nepředaly Evropské unii působnost nad pravidly rodinného života a práva ve svých zemích, píše Zdeněk Koudelka z Masarykovy univerzity.
Evropský soud jedná jako tunelář práva. Formálně nezrušil Bulharsku právo nepovolit adopci stejnopohlavními páry, ale nutí je akceptovat obcházení bulharských zákonů v cizině. To je zásah do práva států Evropské unie. Jde o porušení jejich svrchovanosti v oblasti, kterou nepředaly Evropské unii. Naše ústava říká, že jsme svrchovaný stát, proto je nutné trvat na přednosti naší ústavy před evropským právem. Jinak jsme jenom protektorát.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Montezuma »

Zase o krok blíže k totální kontrole. Napře to byl hoax z Putinovy dílny, pak se toho papaláši v Bruseli chytli, že to vlastně zas tak špatnej nápad není. Psalo se o tom už dříve, nicméně to v médiích "jaksi vyšumělo do ztracena". Tak teď to mají mít všechny nový auta od roku 2022 a všechny v provozu od roku 2024. :head

https://auto-mania.cz/eu-pritvrzuje-poz ... -sber-dat/
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od PeFi »

Podle mnoha indícií takové "černé skříňky" v autech už dávno jsou, ale sloužily jako ochrana výrobce proti neoprávněným žalobám typu "auto samo zrychlovalo a nebrzdilo". Změna je v tom, že teď se k datům dostane státní aparát. Nic proti záznamu nehodového děje, ale další kolečko salámu bude automatický záznam přestupků a posílání platebních výměrů za pokuty.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mukl »

Naplno to začalo zákazem kouření v hospodách. Vůbec nešlo o zdraví. Byl to takový zkušební lakmusový papírek, co všechno lidi zkousnou a jak budou reagovat. Klaplo to. Úplně v pohodě. Tak teď se nedivme už vůbec ničemu. Když se začne zakazovat a nařizovat, nebere to konce, dokud to neskončí moc, moc špatně.
Když jsem zákaz kouření v hospodě řešil v této rovině s někým už tenkrát, když se o tom začínalo napřed jen uvažovat, byl jsem za blázna. :? Možná se to někomu bude tak jevit i teď, ale ... :x
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Patrol »

Náhodou jsem narazil na stránky Asociace Hydra". Chtěl jsem si jen něco dohledat o panu Malečkovi, protože bydlím nedaleko jeho "Oppidia" a měl bych s jeho areálem na něčem spolupracovat. O jeho aktivitách jsem párkrát něco zaslechl, ale chtěl jsem si udělat obrázek sám, protože není nic hloupějšího, než si dělat názor podle klepů a drbů.
Pokud jsem to dobře pochopil, tak krom toho, že tam má i vlastní soukromou střelnici, tak objekt skrývá více objektů v podzemí, které nejsou veřejnosti přístupné. I jeho názory na přebujelou byrokracii a snahy s ní bojovat mi jsou sympatické, takže asi rád takového člověka poznám.
Z toho, co jsem dohledal, na mně působí jako celkem zajímavej člověk s vlastními názory, který je taky asi duchem trochu prepper, akorát od většiny z nás se liší tím, že má dost peněz. :mrgreen: Ceny za vstup do objektu, za střelnici, za nabízené služby, i jen za parkování nejsou lidové(tedy pokud nejste zvyklí na pražské ceny), takže to bude asi jeden z hlavních důvodů nevraživosti některých místních. Uvádí, že vše postavil bez dotací, což je u mně taky plusovej bod, ale melounovým aktivistům jistě taková cedule nevoní.

Říkal jsem si, že ten rozhovor s ním(na stránkách Hydry), asociace Hydra, i jeho Oppidum by mohlo dost lidí zde také zaujmout.
Hydra - https://asociacehydra.cz/
Oppidum - https://hradistesemin.cz/
Střelnice - https://www.trosky.eu/Strelnice-Trosky.php
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Liqid »

mukl píše: 29.12.2021 13:35 Naplno to začalo to zákazem kouření v hospodách. Vůbec nešlo o zdraví. Byl to takový zkušební lakmusový papírek, co všechno lidi zkousnou a jak budou reagovat. Klaplo to. Úplně v pohodě. Tak teď se nedivme už vůbec ničemu. Když se začne zakazovat a nařizovat, nebere to konce, dokud to neskončí moc, moc špatně.
Když jsem zákaz kouření v hospodě řešil v této rovině s někým už tenkrát, když se o tom začínalo napřed jen uvažovat , byl jsem za blázna :? . Možná se to někomu bude tak jevit i teď ... ale .... :x .
A ono to někdy bylo jinak? Vždyť tady máš omezení a normy úplně na všechno, jen se to přirozeně vyvíjí. Pokud nebude anarchie, tak bude vždy nějaké forma totality.
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Indy »

Reklamy na auta ve Francii budou muset doporučovat kolo pod hrozbou pokuty až 50 tisíc euro

https://www.autoforum.cz/zajimavosti/re ... any-zcela/
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od dracekvo »

Takže skončí všechny časopisy a weby o autech, protože příjdou o své inzerenty.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Radeq »

dráčku - k čemu reklama na něco, co stejně nebude?
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mukl »

Přátelé, nevím jak ostatní, ale já už nějaký čas nemám pochyby .... :cry:

"Hitler už se narodil, nikdo neví kde,
možná někde tam a nebo taky zde.
Ďábel už se narodil, zhmotnil se sen náš,
když si něco moc přeješ - tak tady to máš!"

Tady to hezky kluci zpívají. Doporučuji celé a pozorně....

https://www.youtube.com/watch?v=Yi4HvLzWmNE
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od TomSmith »

Jadernou hlavicí na mravence aneb Na koho míří britská kampaň proti šifrování
Britská vláda spustila pod značkou No Place to Hide další kampaň proti end to end šifrování. Moc se k ní tedy nehlásí, snaží se místo toho, aby celá věc vypadala jako přirozená aktivita několika organizací snažících se o ochranu dětí. Z toho je vcelku jasné, kterou ze svaté trojice záminek – drogy, terorismus, zneužívání dětí – si pro svůj útok státní aparát vybral tentokrát ...
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od TomSmith »

EU buduje vlastní síť DNS, aby nebyla závislá na amerických firmách. Jde o snahu cenzurovat internet
Evropská unie chce změnit způsob, jakým obyvatelé „starého kontinentu“ používají internet. Pod technickým plánem na vytvoření sítě rekurzivních DNS resolverů DNS4EU se prakticky skrývá možnost evropských orgánů omezovat to, jaké webové stránky uživatelé budou moci navštěvovat.
DNS4EU má mít široké možnosti filtrování. Zajímavé je, že se dokument opakovaně zmiňuje o filtrování URL, což ovšem pomocí DNS není možné zajistit, protože DNS „vidí“ z URL jenom malou část: název hostitelského serveru. Záminky pro cenzuru jsou obvyklé: ochrana dětí, ochrana autorských práv, bezpečnost obecně ...
:head
Joe Azbest
Příspěvky: 914
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Joe Azbest »

Tak půjdou dobře na odbyt přijímací zařízení Starlinku a pozemní kamarádské sítě na nich zřízené...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mukl »

Ano, ano..Zatímco Čína a Rusko využívají cenzuru internetu k potlačování lidských práv a svobod ve svých zemích, tak naopak EU "filtrováním" škodlivého obsahu ", posiluje odolnost demokracie", a kdo to nechápe .... tak :punch .
Tak to jsme vždycky chtěli :clap .
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mart0 »

Protože EU má vždy pravdu a kdo říká něco jiného, tak šíří dezinformace a tomu je potřeba zabránit. Tomu pomohou tresty, veřejná dehonestace, správně směřované dotace, samocenzura novinářů, propagační media a v případě potřeby i rušení a blokace účtů a celých webů.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od devlop »

Ani bych se nedivil, kdyby nastal rozmach svobodných, soukromých rádiových vysílačů na VKV nezatížené US/EU cenzurou. Na tvůj fyzický, rádiový přijímač ti nikdo BAN nedá (narozdíl od účtu na fuckbooku a diskuzních fór), můžeš ho poslouchat zcela anonymně a pokud v rádiu nebudou hlásat urážky typu "Fiala s Bartošem a celou topkou jsou prounijní čur*ci", tak by neměl nastat důvod, aby měl někdo nabito na to, jim soudně "ustřihnout anténu" a umlčet je. Na internetu je toto mnohem snažší a otázkou několika desítek minut, mohem lépe kontrolovatelné a cenzurovatelné, čtenáři vytrasovatelní. Možná skutečně nastane doba, kdyby budeme nahrávat na kazetu večerní vysílání rádiového "podcastu" se "závadnými osobami", protože kdyby napsali svůj názor na internet, tak by jim byl článek či video cenzurováno, smazáno nebo jejich web rovnou zrušen (s výpisem IP adres jeho čtenářů)...To jsme to dopracovali s tou svobodou co?
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mukl »

Víš jak to skončí, kámo? Ne u VKV svobodného vysílače. Nakonec u spikleneckých schůzek a ryze ústním podání při večerním "draní peří" při svíčkách. U mrtvých schránek, kde budou na papíře svitky ručně psaného písma. Proto vy mladí lidé, neseďte jen u kompu jako my staří, ale cvičte si ruční pravopis :!: .Bude se to hodit. A to nemyslím v nadsázce :? .
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od mart0 »

Budoucnost v tomto bude určitě připraví ještě nepěkné věci. Představte si, že by příští volby v USA vyhrál s převahou Trump. Podle mne pak mohou nastat 3 scénáře:
1) Ovládne sociální sítě, které jej samotného blokovaly a naopak zablokuje účty oponentům,kteří tak volali po jeho blokaci.
2) Učiní sociální sítě plně odpovědné za obsah. Když chtějí mít právo blokovat, tak proč by neměly mít i odpovědnost? Tedy ekonomicky je nechá zničit pokutami a náhradami za nepravdivý, ubližující, nezákonný... obsah.
3) Nechá sociální sítě rozdrobit na malé, aby nemohly mít v budoucnu sílu významně ovlivňovat veřejnost blokací účtů.
Která varianta by asi byla nejlákavější pro většinu politiků na světě?
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od bivoj »

devlop píše: 28.01.2022 18:58 ...Na tvůj fyzický, rádiový přijímač ti nikdo BAN nedá...
Mno, to bych netvrdil tak jistě. Paraela z historie tu je...:
karta.jpg
karta.jpg (21.2 KiB) Zobrazeno 1713 x
zari.jpg
zari.jpg (74.01 KiB) Zobrazeno 1713 x
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od devlop »

bivoj: ano ano, čekal jsem kdo tady to dá jako první ;)
Ale pokud poslouchání rozhlasu bude v tomto století trestné, tak už je to skutečně rozpad společnosti bez východiska...kromě globální, celosvětové války a total restartu.
Odpovědět