Jak poznate nastup totality?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

Rudolf Steiner píše: 27.10.2022 15:00 Ad Hagen: např. https://www.tyden.cz/rubriky/domaci/zem ... 22527.html
Jde mi o dvojí metr a jedno zda politický, nebo stavovský.
To už se ale dostáváme k diskuzi na úplně jiné téma.
Dvojí (trojí,...) metr je bohužel realita, stejně tak jsou diametrálně odlišné rozsudky za stejné tr. činy,...
Za to samé někoho pochválí, a jiného potrestají,...
Dějiny píšou vítězové, a co platí dnes, zítra je naopak,...
A pro Rafaela... přát smrt někomu, kdo si přeje naši smrt a zkázu, je jaksi společensky přijatelnější než chtít mlátit ubohé černochy ;)
Tak hloupí ten Čermák s Tušlem přeci nejsou, aby ten rozdíl nechápali.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od proforma »

Svoboda slova je ponekud nevhodne pouzity termin, ktery sam o sobe, jak se ukazuje, zaklada radu nejasnosti. Takze ja bych to preformulovala:


Svoboda nazoru se zarucuje.

Pricemz je treba pamatovat, ze lez neni nazor. Podrobeji viz muj podpis.

A zaroven jeste jednou, co uz jsem tu psala nejmene 3x: jsem pro absolutni svobodu nazoru. Z cehoz vyplyva ze bych z TZ vypustila i zakaz nacismu. Bavme se o nem, je to dulezite.

Ovsem svoboda nazoru s sebou nutne nese i odpovednost. Hlasa-li nekdo nejaky zhovadily nazor (na coz ma pravo), ktery ale ve vysledku vede k nejakemu trestnemu cinu (jako napr. vrazda tech 2 kluku na Slovensku), pak tenhle nositel, siritel a propagator tohoto nazoru by mel byt potrestan stejne, ne-li prisneji, nez vrah. Protoze je odpovedny za to, ze nekoho zblbnul. Nekomu vnukl myslenku na trestny cin.

Teprve pote, co by byla tvrde vymahana odpovednost za hlasany nazor, muzeme ocekavat nejake umirneni "diskusi". Zakazovani nazoru jakekoli napnelismy jen posiluje.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Rafael »

Hagen, kdo si přál z východu naší smrt?
(Teda až do doby kdy jsme se do té jejich barbarské bratrovražedné války nechali zatáhnout. Proč, v čím zájmu? Možná by to ani jejich boj nebyl kdyby je někdo soustavně nerozeštvával!).
*
Je to stejná pakáž. Vše co je směrem na východ od Slovenska!
Možná se starou výjimkou když byla Podkarpatská Rus pod naši správou se tam měli trochu líp.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

Kdo si přál naši smrt???
Přesný počet neznám. Odhadem tak 100 miliónů rusů? Včetně té Duginové samozřejmě.
A konkrétně rusko s námi "válčí" už hezkých pár let. Už hezkých pár let si nás vede jako nepřátelský stát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Rafael »

Když to vidíš takhle, že válčí s námi a ne, že se "brání" USA, Anglii, & tak už nemám co rozumného napsat.
*
Neboli Game over jako v tom filmu Vlákna. Jak to tak "nevinně" začalo.
*
Ale pro válečné štváče to v tom filmu dopadlo dobře
Civilizace přežila, jen se zbavila neužitečných "parazitů"...é
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Sarkafarka.Loupeznik
Příspěvky: 287
Registrován: 06.01.2015 19:17

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Sarkafarka.Loupeznik »

Rafael píše: 27.10.2022 19:20 Když to vidíš takhle, že válčí s námi a ne, že se "brání" USA, Anglii, & tak už nemám co rozumného napsat.
Ale ty jsi doposud nic rozumného ani nenapsal.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od vratnikp »

Ja naopak Rafaela ctu rad. Velice se blizi ethalonu pokorneho dobrovolne skromneho ceskeho "pepika" co lecco zazil a jeho nazoru si proto vazim. Mozna ze jsem podprahove ovlivnen tim,ze je take "psi clovek" (aneb mame radsi psy nez vetsinu lidstva)

Hagen tu ventiluje nazor jedineho spravneho superborce s vzdy spravnymi nazory, ktereho ale neberu vazne protoze znam vicero takovych gaucovych pupiku co si neco kompenzuji(mozna mu kvuli odosobnene internetove komunikaci krivdim..)

Nemam rad rusy a jejich mentalitu. Ale fakt nesnasim dvoji metr. Ale tu adoraci ukrajincu jdouci ruku v ruce s pranim smrti vsem rusum fakt nechapu. Sou zmrdi mezi ukrama a jsou dobri lide mezi rusama. Za mne clovek co opevuje smrt rusa je stejny chudak jako ten, co opevuje smrt ukra. Vazba pro ty dva ukrofobni joudy je fakt zajimava. Tresty rekneme temer adekvatni (cekal bych podminky). Na druhou stranu si nalijme cisteho vina. Kdyby v tech jejich blabolech nebyli cilem ukrajinci ale rusaci, spolecensko politicka poptavka by je opevovala jako moralni lidi a to mi prijde to smutne. Merme vsem stejnym metrem...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Rafael »

Hagen&:
No a ani už nic rozumného nebo debilního, "proruského" a proti evropského a probruselského či dokonce něco proti USA nenapíšu.

Co jsem chtěl, jsem už udělal a nemám už nic co dodávat, vrácet se k tomu a hádat se o to.
*
Snad jen, jak nakonec skončí to Game over, to poměřování pindíků...
Ale to už je úplně mimo nás a naše pindy a kecy to nijak neovlivní když jsme v moci šílenců a válečných štváčů.
nft_20221027202840863.jpg
nft_20221027202840863.jpg (150.36 KiB) Zobrazeno 1479 x
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
d-s
Příspěvky: 810
Registrován: 18.10.2015 22:40

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od d-s »

vratnikp píše: 27.10.2022 20:26 Sou zmrdi mezi ukrama a jsou dobri lide mezi rusama.
To je pravda. A keby ruski zmrdi boli v rusku a ukrajinski zmrdi na ukrajine, mohli by sme nadalej nadavat na obe tieto krajiny. Kazda z nich ma svoje chyby.

Ale zabudas na taky maly detail - ruski zmrdi su na Ukrajine. To je "game changer".
Rafael píše: 27.10.2022 20:47 Ale to už je úplně mimo nás a naše pindy a kecy to nijak neovlivní když jsme v moci šílenců a válečných štváčů.
To je pravda. Jediny kto moze tuto vojnu ukoncit je Rusko. A ti sa k tomu moc nemaju.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

Zase jsme se dostali od svobody slova k k Ukrajině ;)
Už na začátku jsem psal, že nejde o tu Ukrajinu, a stejně tak by ty pány nejspíš soudili kdyby se jednalo o Židy, homosexuály, Eskymáky,...
V případě rusů, Islámského státu,... je to samozřejmě trochu jinak, a pro většinu lidí je to i pochopitelné.
Ano, mám radost, když si agresor naběhne na vidle, a kdo má stejné pocity ze smrti agresora a ze smrti obránce, tak buď lže, a nebo není normální.
Samozřejmě že jsou zmrdi mezi Ukrajincema i mezi rusama, stejně tak jsou mezi nimi slušní lidé.
Já osobně nemám rád ani Ukrajince, ani rusy. Ze všech živých tvorů mám rád nejvíc psy, pak ostatní zvířata, a lidská rasa je v mém hodnotovém žebříčku na posledním místě.
Nepřeju smrt všem rusům. Rusové v rusku jsou mi ukradení. Přeju smrt všem rusům kteří "osvobozují" Ukrajinu.
Všem co lezou někam, kam je nikdo nezval, kde je nikdo nechce, a kde řádí jak barbaři.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1036
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od vratnikp »

Pod posledni tri odstavce bych se vpodstate podepsal, nicmene to je za me moc velke zjednoduseni. Mi predci byli totalne nasazeni, znamena to, ze byli naciste? :hand .

Fandim kazdemu ukrajinci, ktery bojuje za svobodu a pravo na sebeurceni. Chapu, proc ukrajinci kteri ze sve zeme odesli uz pred lety, protoze tam nevideli svoji budoucnost nechteji do valky. Serou mi vsichni ukrajinci vojenskeho veku, kteri sem letos utekli a misto spravne veci se tu povaluji pred vecerkami a delaji bordel.

Ale proste dvoji metr ve spolecnosti neni slucitelny se svobodou jen podle toho, jaka je aktualni spolecensko politicka poptavka. Ono vzdy staci malo, aby se kormidlo otocilo o 180 stupnu. Kazdemu by se melo merit stejne. At se jedna o ministrini valky, nebo nejake dva pulmozky zblepajici po internetu. Pred par lety bylo vpodstate hrdinstvi nosit placku "neni to muj prezident". Fakt by mne zajimalo, jak by se lide,kteri se takto prezentovali tvarili na na placky "pávek neni muj prezident." Stejne tak nechapu, jak lide nesnasejici babise mohou adorovat pavla. Jeden za osmnact, druhy bez dvou za dvacet. Prospechari nez zasad, moralky a patere.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

No, víš, rozlišovat který rus šel na Ukrajinu bojovat dobrovolně a s nadšením, a toho střílet, a kdo tam byl nuceně odveden, tak toho nestřílet není v praxi dost dobře možné. ;)
Někdy se bohužel ten složitý svět musí zjednodušit, aby to vůbec mohlo fungovat.
O těch zdravých mladých Ukrajincích, kteří se tu poflakují, místo toho aby šli bránit svou zem mi ani nemluv :evil: .
A dvojí metr?
Ten tu (a všude jinde od pólu k pólu) vždy byl, a vždy bude. Dvojí metr je v politice, v zaměstnání, v rodině,...
Je všude, a nezmění se to.
Ano, každému by se mělo měřit stejně, soudy by měli být spravedlivé, šéf by měl dávat odměny podle zásluh, a matka by měla mít ráda obě děti stejně,... bohužel tak to nikdy nebude.
A jak jsi psal, že jsem jediný správný superborec s vždy správnými názory :lol: .
Nevím, jestli jsou mé názory správné, ale co vím je-neměním je podle toho kdo je u moci, nebo kam se sune fronta.
Neměním je podle aktuální oblíbenosti, nebo beztrestnosti.
Jsem ochoten (a samozřejmě to dělám) změnit svůj názor, ale musím tomu věřit.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od pepaf »

Dvojí metr?
Bylo by velkou chybou házet všechny Rusy do jednoho pytle. Nevešli by se.
Ale každý rusák by měl mít pytel svůj...
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od PeFi »

Dvojí metr v právu znamená bezpráví. Kdysi jsem si dal dost práce s porovnáváním v čem je ČR dobrá a v čem ČR propadá. K mému překvapení se tehdy ukázaly dvě věci - jsme úžasná a mimořádně svobodná země (osobní, politické, ekonomické i náboženské svobody blízké planetárnímu maximu). Máme potenciál být ekonomickým tygrem evropy (přesně tak jak se o tommluvilo v 90 letech). Kvalitou a kulturou justice, státní správy a mírou korupce jsme v podstatě na úrovni Afriky a to nás pak táhne jako balvan ke dnu i ve všem ostaním.

Ono je to vidět i na tom švýcarsku - švýcarsko dlouhodobě dodržuje rozhodnutí, že budou neutrální a bez ohledu na to co si o konfliktu momentálně myslí se jako neutrální chovají. Nám to může připadat nepochopitelné až odpudivé, ale ono to do značné míry souvisi s vnitřní právní a kulturní stabilitou.
Když prý český právník na stáži ve švýcarsku pronesl klasické české "co dva právníci to tři názory", tak prý na něj zcela nachápavě koukali a nebylo možné jim vysvětlit, tak by mohl tento iracionální stav nastat. Pro ně je normální právní jistota a předvídatelnost chování systému, pro nás je normální právní nejistota a vědomí, že k soudu se nechodí pro spravedlnost, ale pro rozsudek.

Dvojí metr a naprosté smíření s ním je podatnou součástí toho, proč jsme v mnoha věcech "východní" a nikoliv "západní" evropa. (Bohužel, ten západ se v posledních 25 letech v mnoha ohledech přibližuje nám a ne my jemu.)
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od vrb »

Pepaf:
Rusové jsou i děti, malé holčičky, nemluvnata, ženy, babičky, důchodci... tedy to platí i pro ně?
Opravdu podněcujes ke genocide?

Nebo myslíš pytel na ten lup na Ukrajině?
Takže podporujes krádeže?

Nebo tvrdíš, že Rusové jsou tak nuzní, že nemají ani každý vlastní pytel?
Tedy hanobis národ?

Modli se ať to tu nečte nějaký iniciativní udavac.
Paragrafy jsou gumové a lidi dovedou být škodolibi.
A nechci zazit zase totalitu.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od pepaf »

Já velmi dobře vnímám a cítím kdo jsou Rusové - běžní obyčejní lidé.
A kdo jsou to rusáci - ti, kdo páchají všechny ty zločiny proti lidskosti na Ukrajině.
Jen si nejsem jistý, jestli je ten rozdíl jasný Tobě,
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 28.10.2022 20:42 Pepaf:
Rusové jsou i děti, malé holčičky, nemluvnata, ženy, babičky, důchodci... tedy to platí i pro ně?
Opravdu podněcujes ke genocide?

Nebo myslíš pytel na ten lup na Ukrajině?
Takže podporujes krádeže?

Nebo tvrdíš, že Rusové jsou tak nuzní, že nemají ani každý vlastní pytel?
Tedy hanobis národ?

Modli se ať to tu nečte nějaký iniciativní udavac.
Paragrafy jsou gumové a lidi dovedou být škodolibi.
A nechci zazit zase totalitu.
Mám takový pocit, že si z nás děláš tak trochu srandu, viď?
Za celý život jsem nepotkal nikoho, kdo by byl tak opatrný (vystrašený), aby náhodou neřekl, nebo neudělal něco, za co by mohl mít nějaký malér ;) .
Mě se ta hláška, že každý rusák by měl mít vlastní pytel líbí.
Bohatě stačí, že se Ukrajinci musí zdržovat kopáním hrobů.
Být to na mě, nechal bych je ležet tam kde chcípli, ať si smlsnou divoká prasata.
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od vrb »

Pepaf:
OK. Ta jazyková nuance mezi slovy Rus x rusak to ozrejmila. To jsem v tvém příspěvku na první pohled neviděl.

Hagen:
Jo. Jsem ze všeho posranej. Už jsem v životě zkusil dost.

To je ten rozdíl mezi západem a východem. Rusko si skrtne evidenční číslo vojáka a tím to končí. Zbytek nechají jak je.
My na západě se taháme s rakvema přikrytejma vlajkou přes půl světa.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Rafael »

Bez komentáře a jen tak...
screen.jpg
screen.jpg (76.33 KiB) Zobrazeno 997 x
Screen1.jpg
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jak poznate nastup totality?

Příspěvek od Hagen »

Já znám jiné rčení.
Malé ryby v síti uvíznou, žraloci tu síť roztrhají. ;)
Je to vlastně to samé, a tak to prostě je.
Tomu putinovi to v tom pytli sluší. Doufám, že se dočkáme i originálu.
Odpovědět