Zakazy zbrani v praxi

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od Annele »

Casto se pise, ze pokud jsou zakazany zbrane, schyluje se k totalite, nekdy i k horsim vecem.
Existuje nejaky clanek (i cizojazycny), kde je rozepsano, co nastalo po zakazu zbrani? Turecko v dobe prvni svetove valky, nacisticke Nemecko, ostatni zeme.
Potrebuji to pro argumentaci s osobou, ktera si mysli, ze zbrane patri pouze do rukou statnich slozek a chce spolehat na policii.
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od cipis »

Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od Maximus »

Restrikce zbraní je typickým projevem totality - kompletní registraci zbraní a významnou či úplnou restrikci zbraní ve vlastnictví civilního obyvatelstva prosazoval zejména V. I. Lenin, A. Hitler, Mao Ce-tung, Pol Pot a další lidské zrůdy, takže zmiňovaná osoba má slušně řečeno velmi divné vzory.

Jinak pěkně je to třeba zde:
http://www.gunlex.cz/aktuality-strelci/ ... stilo-osn/
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od Leon Chamel »

Fandím ti, ale stejně si myslím, že u takovýchto osob zjevně neschopných samostatného kritického myšlení je zbytečné plýtvat silami a je asi z praktických a bezpečnostních důvodů lepší držet je od vlastních příprav raději dál. Je to někdy těžké, zvlášť když se jedná o blízkého a jinak fajn člověka, ale je to smutný fakt. Ovčan holt zůstane ovčanem a jeho pohled na svět formuje telka s celým zbytkem stáda. Tomu nemůžeš efektivně konkurovat ;)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od Leon Chamel »

...ale abych odpověděl na tvou otázku a nebyl OT, přikládám odkaz na knížku věnovanou vztahu lidí a zbraní:
http://www.ocs.cz/EHA/Ecce%20Homo%20Armatus.pdf – našeho tématu se týká především kapitola "Experiment velká Británie"

A ještě jeden, myslím že velmi příznačný citát:
„Němci, kteří chtějí používat zbraň, by měli vstoupit do SA nebo SS
– obyčejní občané zbraň nepotřebují, protože v jejich rukou státu k ničemu nejsou.“

Heinrich Himmler
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od FarmářJan »

Možná by pomohla i statistika. Že 250 lidí chrání jeden policista s pistolí a cca 500 lidí jeden voják.
Mě osobně toto silně motivuje k dalšímu doplnění zásob.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od Terminated Account »

OT" A to by jsi jako chtěl těch policajtů a vojáků více? A Kamer, špehovacího softu, sociálních sítí, tajných služeb, atd. ?
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od FarmářJan »

Šmarjá ne, naopak! Trochu doplním tu větu:" Mě osobně toto silně motivuje k doplnění mých zásob zbraní a střeliva. "
ta čísla přece musí každému i odpůrci zbraní ukázat, že policie, a v připadě větší krize armáda, nedává pocit sucha a bezpečí. ;)
Uživatelský avatar
Defence
Příspěvky: 4
Registrován: 11.04.2014 13:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Západ ČR

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od Defence »

Annele píše:Potrebuji to pro argumentaci s osobou, ktera si mysli, ze zbrane patri pouze do rukou statnich slozek a chce spolehat na policii.
Az ona osoba (predpokladam naivne pacifisticky smyslejici zena) bude stat proti nozi anebo ji bude ohrozovat holyma rukama nejaky nasilnik, vzpomene si na tva slova. Jak mi jednou rekla moje kamaradka, nikdy jsem nechtela zbran, ale jak se mi narodilo dite, tak jsem si uvedomila, ze nejsem schopna ho ochranit holyma rukama. Mozna tohle pomuze.
Annele
Příspěvky: 222
Registrován: 07.04.2013 15:20

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od Annele »

Ta osoba je muz, jinak velmi rozumne smyslejici. Proto jsem byla celkem v soku, kdyz mi rekl, ze je pro zakaz zbrani, jinak by vypukla zbranova psychoza a lide by po sobe strileli jak na Divokem zapade.
Poslala jsem mu linky a on castecne zmenil nazor. :yes
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od cipis »

Divoký západ je častým argumentem. Bohužel povědomí o tomto období je ovlivněno mýty, pohádkami, filmy, rodokapsy atd.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od bivoj »

cipis píše:...je ovlivněno mýty...
Bohužel, není jen "ovlivněno". Spíše bych si dovolil tvrdit, že obecné povědomí o období pozdnější kolonizace Ameriky je tvořeno mýty, filmy a knihami. To už ostatně bylo i ve své době a i v samotné Americe - její východ se dozvídal o tom, co se děje na západě, za hradbou toků Mississippi a Missouri, ze značně zkreslených popisů místních senzacechtivých romanopisců atp. Nemalou zásluhu o dezinformace má i sám William F. Cody (známější spíše jako Buffalo Bill) a jeho Wild West Show. Ale to už jsme OT.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Zakazy zbrani v praxi

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

I pres ocividne snahy na globalne-elitarske urovni potlacovat individuumare, plati ze ty zakazy byly jsou a budou silne regionalne, kulturne a hist. podminene. Proste rodina nekde na samote u hranic Texasu, Arizony, Nevady nebo v jizanskych statech na vychode, povazuje za zcela prirozene mit na svem pozemku nekde kousek za vetrem diy domaci strelnici (rokle, val) do ktere ostatnim, vcetne uradu a sousedu, zhola nic neni, nemluve o zbranich (az po gulomety rekneme). Toto prirozene neplati a neni ani ocekavano v aglomeracich typu LA, SF, NY, Chicago, Atlanta, ..

Podobne bude tezke nekomu v blahobytne poklidnem .at (Annele pritel ?) vysvetlovat individualni obranu a souvislosti zakazu zbrani. Proste tam zatim aktualne asi neni videt ten duvod, kriminalitu resi Rex a jeho panicek, po duvodech neni nutno patrat ani v pameti nekolika poslednich generaci, pokud se nepletu 1968 revolty jako v Parizi tam nebyly, anslus a WWII probehla rekneme specificky, takze mozna posledni skutecne obcanske neklidy byly tesne po rozpadu mocnarstvi a pak 1848. No a v tech dobach take rozhodne neplatila floskule: flinticka pro kazdeho janecka. Takze to je uz tradice 150-200let a dele v nesvepravnosti obyvatel z hlediska vlastni bezpecnosti. Muzeme jit jeste dal, videl bych cca 30letou valku jako hlavni zlom po kterem zaradila centralizace vyssi prevodovej stupen. Proto zde tradicne pripojim svoji dousku o tom, ze na rozpad/PA je treba nahlizet pohledem supercyklu o min. 150-200let, ktery prave konci a co z toho ted muze vzejit.

Jine to je zase treba dnes v .cz atd.
Zkratka dokud bude v EU .5G lidskych dusi, tak nelze ocekavat zejmena blizko aglomeraci nejake zasadni zmeny ze smeru centralistu, ze se chudina zacne od urciteho bodu nevymahatelnosti prava a bezpeci vyzbrojovat sama o sobe ala jizni amerika je jine tema-otazka.
Odpovědět