SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

ta má v hlavě dobře vymeteno

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_luka

německá učitelka, ekoložka a feministka, bývalá politička sociální demokracie Verena Brunschweigerová, nová tvář celosvětového antinatalistického hnutí:

"Neroďte děti, je to neekologické a patriarchální. Ve svém manifestu se odvolává na vědeckou studii, podle které živobytí každého dítěte představuje pro planetu ročně zátěž 58,6 tun oxidu uhličitého. Tento plyn je hlavním zdrojem globálního oteplování." Děti jsou podle ní „to nejhorší, co může člověk udělat životnímu prostředí“. K bezdětnosti navrhuje motivovat i finančně – ženám, které se kvůli klimatu nestanou matkami, by dávala k padesátinám 50 000 eur (téměř 1,3 milionu Kč)."

a už to řekla negrům v africe, čmoudům v indii, muslimům v Německu, cikánům v ČR? Nebo míří jen na bílé, pracující heterosexuální páry v Evropě?

asi neviděla tuto statistiku
http://www.celysvet.cz/poradi-statu-cel ... porodnosti

Niger: 7,1 dětí na ženu
Somálsko: 6,6 dětí na ženu
Afghánistán: 6,5 dětí na ženu
.
.
.
Německo: 1,4 dětí na ženu

ale pokud má ambice s touto agitkou vyjet do těch největších černých děr světa tak jednoznačeně palec nahoru :lol:
(že by se vrátila několikrát znásilněná, možná těhotná nebo v pytli bez hlavy bude jen takový "vedlejší effekt")
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

tohle fakt nemá obdoby

"Británie odepřela azyl křesťankám. Úředníci tvrdí, že málo věří v Ježíše. Britské úřady zamítly azyl dvěma Íránkám, které musely opustit svou vlast kvůli přestoupení na křesťanství. Podle úřadů je však křesťanství násilným náboženstvím, což doložily pasážemi z Bible. „Řekla jste, že Ježíš je vaším spasitelem. Před íránským režimem vás neochránil. Nevěříte dost,“ napsali úředníci jedné z žen v zamítavém posudku.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt

Ale pasáže z koránu o zabíjení nevěřících, bití žen a pedofilii, ti zdegenerovaní britští úředníci při udělování azylu muslimům nějak neřeší.

EDIT: áha, tak onen úředník na azylovém úřadu byl muslim, už to tam muslimové začínají celé řídit...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Bill Masen »

Takže kozel zahradníkem? Doufám, že z úředníka už je hňup. :puke
PaF
Příspěvky: 1535
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od PaF »

Nebyl spíš povýšen? :roll:
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Matěj »

devlop píše:EDIT: áha, tak onen úředník na azylovém úřadu byl muslim, už to tam muslimové začínají celé řídit...
Popravdě, po mé osobní dost velké zkušenosti s touto zemí bych se tomu nedivil a vlastně celá zpráva mě vůbec nepřekvapuje. Ad ti úředníci, pravděpodobně je to sice psáno v nadsázce, ale ono tomu tak nejspíš opravdu bude... Jejich zastoupení ve státním sektoru bylo už tehdy velké...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5382
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

Základní práva osob afrického původu
Usnesení Evropského parlamentu ze dne 26. března 2019 o základních právech lidí afrického původu v Evropě (2018/2899 (RSP))
Varováno.jpg
Varováno.jpg (19.2 KiB) Zobrazeno 6318 x
https://www.europarl.europa.eu/sides/ge ... tC5ZCc_cdU
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Permonik »

v odtajneni kolonialnich archivu CR nevidim problem... jedno z mala
zavedeni pozitivni diskriminace afroevropanu a zavedeni mesice cernosske historie... :shock: posileni financni podpory pro (ne)ziskovky se tim zabyvajici... :puke zabyvat se problematikou afrofobie... to je novy termin, jsem do ted neslysel :D prijmout strategii rozmanitosti pracovni sily.. :head

no nemuzu rict, ze by me to prekvapilo, ale vzdy si to nekde precist oficialne...
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od MartinSk »

Nuž je tedy nejvyšší čas založit neziskovku, která bude dohlížet na to aby nebyl nikdo diskriminován... A když se na to zvýší podpora, tím lépe... :D
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Mezi migranty jsou tisíce válečných zločinců, německé úřady to moc neřeší.

"Tisíce důkazů svědčících o tom, že o azyl v Německu žádali váleční zločinci, zůstaly podle zprávy německého listu Bild zcela bez odezvy. Spolkový úřad pro migraci a uprchlíky (BAMF) nahlásil Federálnímu úřadu kriminální policie (BKA) a generálnímu prokurátorovi mezi lety 2014 a 2019 více než sedm tisíc případů porušení mezinárodního práva, vyšetřování se jich dočkalo jen 129."

"Nebudeme zbytečně plýtvat silami, zní z ministerstva vnitra"

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_dtt

:puke
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

Bohužel současný "Západ" není zdaleka tou vysněnou výkladní skříní demokracie a svobody o jaké jsme snili před 89 rokem. I ten Západ se po 89 změnil a rozhodně ne k lepšímu. Bipolární rozdělení světa jej nutilo soupeřit s komunistickým blokem nejen ekonomicky, ale i ideologicky. Ta snaha vyhrát a ukázat se lepší než jejich soupeř dokázala výrazně vytáhnout do popředí všechny pozitiva demokratického systému a naopak negativa jako bujení neomarxistického hnutí reprezentovaná například Frankfurtskou školou upozadit.

S pádem bipolárního světa ovšem opadla vůle západní Evropy pracovat na zachování demokracie založené na principiálních svobodách, ale umožnila nadřadit těmto hodnotám ekonomické zájmy západních sátů a nadnárodního kapitálu. Je faktem, že část ekonomických projektů z počátku 90. let bylo ještě značně altruistických - zejména v oblasti životního prostředí, které tu bylo za dobu komunistického režimu značně zdevastovano. Tyto projekty ale byly rychle upozaděny a země bývalého východního bloku se dostaly do pozice kolonie západu, téměř bez šance ekonomicky či politicky se z této pozice vymanit.

Rovněž ideologicky vyprázdněný prostor na západě dal příležitost uplatnit se ideologiím, které bujely do té doby v pozadí.

Jde především o neomarxismus a ekologismus. Postupně se ještě přidává velmi nebezpečný euronacionalismus, kdy příslušnost k "evropanství" je považováno nositeli této ideologie za minimálně kulturně nadřazenější než přihlášení se k občanství k jednomu z tradičních evropských států a láska ke svému státu/národu je považována z jejich hlediska za zlo hodné vymýcení.

Pokud někdo pochybuje o ideologii neomarxistické, jakožto důležité součásti současné EU, tak 11. předseda Evropské komise José Manuel Barroso "byl" v mládí přesvědčený maoista a předseda Portugalské komunistické strany pracujících, který kvůli jejímu volebnímu neúspěchu přestoupil do Portugalské sociální demokracie, se kterou měl více šancí se politicky prosadit. Citovat nedemokratické výroky či činy 12. předsedy Evropské komise Jean-Claude Junckera je zde zbytečné.
Marx.jpg
12. předseda Evropské komise Jean-Claude Juncker odhaluje sochu Karla Marxe financovanou komunistickou Čínou.

P.S.: Aby mě nikdo nový, kdo nezná mé tradiční postoje, špatně neonálepkoval - Ruské samoděržaví považuji s námi ještě méně kompatibilní než bruselskou oligarchii. Ideologicky a mentálně jsme si s Rusy mnohem dál než s Maďary či Rakušany.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

s tímto naprosto souhlas Maxime : "Postupně se ještě přidává velmi nebezpečný euronacionalismus, kdy příslušnost k "evropanství" je považováno nositeli této ideologie za minimálně kulturně nadřazenější než přihlášení se k občanství k jednomu z tradičních evropských států a láska ke svému státu/národu je považována z jejich hlediska za zlo hodné vymýcení. "

euronacionalismus je podle mne hlavních nástrojem k podmanění si okolních států, jejich občanů a zdrojů. Euronacionalismus je očkován už dětem na základních školách, prohlídněte si učebnice "občanské nauky", to je samá EU sem, EU tam, jen pozitiva a vysvětlení nutnosti setrvat v tomto spolku. Paralela k učivu o velkém a hodném sovětském bratru, který nás vždy podrží, vše umí nejlépe a kde zítra znamená včera není vůbec náhodná.

Bohužel, spousta lidí si tuhle paralelu neuvědomuje nebo nechce uvědomit, a i přes jasné důkazy (fotka Junckera odhalující sochu Marxe mě fakt dostala) tuto nebezpečnou politiku ignorují nebo berou za správnou.

Jinak co říkáte na zvolení Čaputové za prezidentku SK? Podle toho, jak oslavné články lítají denně ve zprávách a je nám předhazována snad jako nejlepší prezident SK který kdy žil (vzešla odnikud, zatím ve své funkci nic neudělala, ale má ty správné politické názory) a jak si ji Němci pochvalují, ji chápu jako trojského koně z brusele ála Drahoš.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Matěj »

Když jsem se ptal kamaráda ze Slovenska, koho volil, tak řekl,že nikoho a kontroloval to otázkou, koho bych volil já,.kdyby proti sobě stáli dva Drahošové. Pak jsem se teda rozhodl najít na netu něco o obou a musel jsem mu dát za pravdu. Fakt jeden, lepší než druhý...

Každopádně, na ČT ve zprávách během nedělního dopoledne, jsem zaslechl, že Češi závidí Slovákům novou prezidentku, tak se tedy přiznejme, kdo ji závidí? :)
Ultraladinek
Příspěvky: 20
Registrován: 11.02.2019 9:58
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Ultraladinek »

Možná by si zasloužila už předem Nobelovu cenu, jako jistý Afroameričan.

Ala pan slušný, profesor Drahoš.

Víte, že když dáte do A-Č překladače slovo skinner, stahovač, hlásí to jako další možnosti překladu, kožešník, podvodník a slupka? ;) U.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1175
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Patrol »

Když u nás byl zvolen Zeman, tak jedna moje kamarádka učitelka prohlásila, že toho ve třídě nepověsí, protože by jí bylo na zvracení každý den. Dnes jí její slovenský manžel překvapil, když prohlásil, že si jí hned vyvěsili s chlapama v práci, a že na tuhle prezidentku bude rád koukat každý den. :lol: U manželky asi nezabodoval, ale je fakt, že dobrá image se dobře prodává. Kdyby se jednou dostal na hrad Klaus ml. tak si ho asi taky hned každej nevyvěsí.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

Je smutné, jak někteří lidé hloupě volí své politiky jen kvůli "vystajlované" slupce bez bližšího zájmu řešit, jaký bude tento člověk politik a jaký má morální kredit :ne.

Po pravdě jsem svého času raději volil za prezidenta profesora France, který mi z uvedených prezidentských kandidátů přišel jako nejmenší zlo. Minimálně by to zvýšilo zájem ve světě o českou numizmatiku 8-)
vladimir-franz.jpg
vladimir-franz.jpg (11.19 KiB) Zobrazeno 5648 x
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

No,ano..přesně tak...A protože po té, co mně potetovaný kandidát tenkrát zaujal, jsem si přečetl rozhovor s ním. Také něco o jeho minulosti...A tak jsem pak raději rychle jako nejmenší zlo volil "starého ještěra", který nakonec (podle mně), naštěstí vyhrál.
Tu modrou tvář, jsem nejdříve bral jako plus. Poté, co jsem pochopil o koho jde, mne nadšení opustilo....
Věc názoru a úhlu pohledu.
olgojchorchoj
Příspěvky: 107
Registrován: 28.06.2011 19:05

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od olgojchorchoj »

Poštová známka s našou novou prezidentkou bude jediná,ktorú obliznem s chuťou :lol:
Pocit šťastia je len nedostatok informácií...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

...ale jo! Prezidentka, taky dobrá :kiss . Uvidíte (uvidíme), "co se s ní nakonec vyklube".
Pak budeme všichni moudřejší :ugeek:
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od majsner »

Nenapadá mě, kam jinam s tím, než sem nebo do vtipů. Za chvíli i podání ruky bude sexistické narušení osobního prostoru.

https://zpravy.aktualne.cz/zahranici/jo ... 47ab5f122/
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Permonik »

No... zrovna v tomhle případě to ale fakt je přinejmenším podivín nebo přímo úchyl. Aby chodil k ženským často i ze zadu, chytal je za ramena, očuchával jim vlasy a pak jim na vlasy/krk dával polibky, tak to má do podání rukou docela hooodně daleko a kdyby se takhle nějaký týpek choval k moji ženě, asi bych mu to musel prakticky ručně vysvětlit, že to chování je dost nevhodné.
Odpovědět