SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od guntroll »

Smažení Comeyho v US Senátu (bývalého šéfa FBI), "já o ničem nevěděl, staly se chyby, měl jsem si to lépe pohlídat", teda hlavně Strzoka (agenta FBI) co sebral drby od prokázaného ruského agenta a snažil se sestřelit Trumpa - že hraje s rusama. Dlouhé, ale zajímavé, až na pár demokkkratických senátorů snižujících význam obvinění :

https://www.youtube.com/watch?v=rTK4_9a ... e=emb_logo

A Hillary v tom taky lítá (že to celé spustila) :

https://www.zerohedge.com/political/us- ... ump-russia
gemini
Příspěvky: 74
Registrován: 02.03.2020 12:14

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od gemini »

Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Tomáš »

žáky stresuje známkování...
https://vikend.ihned.cz/c1-66824230-div ... kli-nahlas

No ještě aby ne!
Ježiš, oni se snad už učit prostě nebudou.
Vím, že zním jako kdyby mi bylo 90, ale není to tak dávno co jsem dochodil VŠ a už tehdá jsem si říkal, jak to někdo může dostudovat, ale prostě... :head :head :head
Uživatelský avatar
marabu
Příspěvky: 206
Registrován: 18.03.2020 15:37

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od marabu »

Známkování je z našeho školství asi nejmenší problém. Četli jste ten dopis? Samozřejmě je to dost dětské, ale v tom podstatném pravdivé. Posledních 50 let se nic nezměnilo a reformovat školství je třeba. Platy mají učitelé horší jak úředníci, musí na to léta studovat a zodpovědnosti mají taky dost.
Uživatelský avatar
Nightmare
Příspěvky: 495
Registrován: 23.08.2013 20:12
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Nightmare »

Chudáci vystresovaný... Na bavlnce se dovezou do dospělosti a když přijde opravdový stres, tak se rovnou zasebevraždí... I na stres je třeba si zvykat... Otázkou totiž není známkování, ale debilní rodiče, kteří z toho dělají katastrofu. Zajímalo by mě, kolik (statisticky) takových je...
Uživatelský avatar
MartinSk
Příspěvky: 193
Registrován: 18.09.2016 11:56
Pohlaví: muž
Bydliště: Ještě mám...

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od MartinSk »

Hlavně si myslím, že ten dopis nepsaly ty holky. Takže podvodem něčeho chtějí dosáhnout. To není špatně, ale hodně špatně... Mnohé, v dopise použité obraty takové děcko ještě nepoužije. Např...:

..."Toto je podle nás další, velice důležitá věc. Dítě by si mělo samo zreflektovat, co se mu povedlo, co dokázalo a jak to dokázalo, ale i to, co mu stále nejde a v čem by se mělo zlepšit, nebo chce zlepšit."
Generálmajor Carl von Clausewitz: "Laikové studují strategii, stratégové studují logistiku..."
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od golem »

"Když naši rodiče chodili na základní školu, byl v tu dobu komunismus. O tom se ve školách neučili, protože to byl tehdejší politický stav."
Tak to buď jejich rodiče na základní školu nechodili, nebo mají poruchu paměti... :lol:
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hohepa »

Pro koho Lenin žil?
Všem lidem pro štěstí!
Teď tichým spánkem spí
na Rudém náměstí
Jo tak tohle jsme se na ZDŠ "učili".
Na vysoké jsme se "učili" Marxismus-Leninismus...

Ovšem s reáliema to mělo ještě míň společného než idnes.cz dnes :angel
Naposledy upravil(a) Hohepa dne 04.10.2020 18:41, celkem upraveno 1 x.
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Tomáš »

marabu píše: 04.10.2020 15:19 Známkování je z našeho školství asi nejmenší problém. Četli jste ten dopis?...
Přiznám se, že ne, patří do placené sekce.
Ano, nějaká reforma je potřeba, nebo reforma...spíš evoluce v rámci toho jak jde svět kolem.
Vesměs většinou slyším, že se neučí moderní dějiny, neb je to pro kantory palčivé téma, když byli "odkojeni socíkem". Ale je to až takový problém? Historie se do určité míry opakuje.
Jak říkám, není to tak dávno, kdy jsem toho byl součástí. Mám mladšího bratra co vystudoval pajdu, ale neučí a mám stejně starého zeťáka, který už 2 doky učí druhý stupeň.
Co mi o současném stavu vypráví - děti mají papíry na to, že nemusí dávat pozor, že musí být stále na telefonu, aby se rodiče neposrali strachy, vědí z čeho budou konkrétně zkoušeni, atd atd- mě jen utvrzuje v tom, že otěže se poněkud povolily.
To, že je frustrují známky je pro mě dostačujicí... už jen chybělo, aby za to začaly , ty holky, stávkovat každý pátek a navrhnout je na nobelovku.

Žena kdysi (před 7lety) studovala v reichu a když jsem viděl jak to tam mají volné a co to produkuje za studenty...

Nevím, můj osobní názor je, že ač je náš systém poněkud zkostnatělý, tak má efekt (když odečtu postupné snižování laťky). A ve výsledku si myslím, že konečný efekt školy, nebyl takový abych nutně si do života pamatoval vše, ale abych se neučil pracovat s informacemi a právě vyrovnávat se se stresem, který pak okamžitě v práci přijde.

Toť můj názor.

edit: ano, s reformou platů souhlasím, resp. myslím že celkově složky, které drží stát v chodu a zajišťují další generace, z kterých stát potom bude těžit, poněkud podhodnocené. Ale na druhou stranu, já také studoval magisterké studium, abych pak v technickém oboru nastoupil za 19500 hrubého (rok 2012), takže že bych na tom byl lépe... :rofl .
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Německý soud vystěhoval starší pár z domova, aby ubytoval uprchlíky

http://svobodnenoviny.eu/nemecky-soud-v ... uprchliky/

25 let platili pronájem v 6ti pokojovém bytě. Protože jsou staří a nepotřební, obec jim nařídila, aby se přestěhovali do menšího, dvojpokojového bytu bez kuchyňské linky a dřezu a původní byt nabídnou imigrantským muslimům. Přestěhování musí staříci provést na vlastní náklady, nábytek, který se jim do dvojpokojáku nevejde, musí zlikvidovat.

„Nájemníci jsou zodpovědní za likvidaci nábytku,“ prohlásil k tématu starosta Gerhard Gertitschke. „Můžete použít své vozidlo. Také dnes existují velmi dobrá elektricky poháněná chodítka a elektrická vozidla, která jsou legální k používání na ulici,“ dodal.
Obec „jasně poukázala a prokázala, že byt potřebuje k ubytování uprchlíků,“ pokračoval soud.

Takhle nějak si představují budoucnost starých lidí všichni ti, kteří to ve volbách hodili Pirátům... :devil
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Tomáš »

Z toho mrazí v zádech ...
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Pez »

Ono nemusíme ani do Německa, mám dlouhodobě pocit, že se chování k seniorům čím dál víc stává nepřijatelným.
https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... y-40338307

Možná si toho víc všímám, protože máma je v tomto věku. Covid k tomu taky trochu přispěl, tím že se víc týká starších a je dost komentářů, že stejně umřou, tak proč kvůli tomu ničit ekonomiku.
Je to dost smutné, že mladí a to je nechci házet do jednoho pytle, si neváží stáří a neuvědomují si že jednou budou taky stáří.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od dracekvo »

devlop píše: 05.10.2020 17:21 Německý soud vystěhoval starší pár z domova, aby ubytoval uprchlíky

Takhle nějak si představují budoucnost starých lidí všichni ti, kteří to ve volbách hodili Pirátům... :devil
Tak aspoň je krásně vidět, že pořízení bytu/domu na hypo v produktivní části života, je to nejlepší důchodové spoření. A pak člověk nemusí bejt překvapenej, že ho chce někdo vystěhovat. A ještě až natáhne bačkory, tak po něm něco zbude vnoučatům.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

dracekvo: to ano, ale jen do doby, než se tvůj byt/dům ocitne po několika letech promigrační politiky, v no-go muslimské zóně nebo velmi blízko ní. To pak ztrácí většinu své hodnoty a odstěhuješ se sám a dobrovolně. Myslím, že se tak dělo/děje ve velkých městech ve Švédsku, někde jsem o tom četl článek, jak domorodci zalevno prodávají své byty ve městě a stahují se na venkov, zkusím ho najít.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Re devlop: To vystěhování staříků je nemravné, ale trochu mi tam zaráží "6ti pokojový byt". Tam jsou zřejmě obecní sociální byty 6-ti pokojové. A důchodci nemají problém ten nájem utáhnout. Včetně nákladů na provoz. Určitě mi vadí důvod jejich vystěhování, na druhou stranu sociální byt pro dvě důchodce o 6ti pokojích nedává smysl.
Udělám co musím
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Tomáš »

Otázkou je, co je to 6-ti pokojový byt. Jestli to teda tam nebylo zmíněno.
Dovedu si představit, že na stáří, bych chtěl obývák, ložnici, kumbál na zásoby a věci, pokoj pro vnoučata, když přijedou, (koupelna). To jsou min 4 místnosti.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

no hlavně nevím proč by to měly být "sociální byty". Však obec, město je vlastníkem nemovitosti, bytového domu, a byty v něm pronjímá běžným lidem (takhle žila většina lidí v Moravskoslezském kraji, obecní byty 2+1, 3+1, než to skoupil Bakala). Tady ti platili nájem desítky let, nájem asi nebyl zrovna malý, ale důchodci na něj měli, a jediný důvod k vypovězení smlouvy s pronajímatelem byl - byt potřebujeme pro muslimské migranty. Migranti nic platit nebudou, nájem zaplatí stát, ale možná ta částka bude větší, než byl nájem původní ;) Zvrácenost k zblití.

a nevím proč řešit počet pokojů v pronajatém bytě, když na to nájemce měl, a platil, tak vo co go? Tenhle názor zavání pirátským, marxistickým smýšlením - my, strana ti řekneme, kolik prostoru a pokojů v bytě potřebuješ....
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od golem »

devlop píše: 06.10.2020 8:35 dracekvo: to ano, ale jen do doby, než se tvůj byt/dům ocitne po několika letech promigrační politiky, v no-go muslimské zóně nebo velmi blízko ní. To pak ztrácí většinu své hodnoty a odstěhuješ se sám a dobrovolně. Myslím, že se tak dělo/děje ve velkých městech ve Švédsku, někde jsem o tom četl článek, jak domorodci zalevno prodávají své byty ve městě a stahují se na venkov, zkusím ho najít.
Docela mě překvapilo, že tohle potřebuješ hledat až ve Švédsku. Vždyť to se nikoliv výjimečně děje i u nás, když se někde objeví víc těch tzv. nepřizpůsobivých. A ano, potom je lepší, když ta nemovitost není tvoje, protože za ní moc nedostaneš...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

golem, máš pravdu, stydím se :oops: na naše hnědo"Čechy" a jejich styl - využít, zneužít, zničit, udělat bordel, požádat o nové, protože se v tom nedá bydlet, jsem úplně zapomněl.
Ale vlastně nejen cikáni mohou z hodnoty vašeho bytu ukrojit velký krajíc. Např. kamarád v Praze vlastní byt (podědil) v bytové zástavbě, 5 pater po 3 bytech, 3+1. Postupem času se do okolních bytů nastěhovali ukrajinci, vietnamci, rumuni. Původní majitelé bytů vzali roha. Bordel na chodbách, hluk v noci, domluva žádná možná. Co s takovým bytem? Žít v něm do důchodu? Leda tak pronajmout, buď nějakému zoufalému, mladému páru, nebo jiným ukrajincům. Ten byt nekoupí nikdo při smyslech. A pak se jen modlit, aby ten nájemník platil nájem a zálohy řádně a v čas a nezdavastoval ho, aby se mělo čím zaplatit hypo... Jak nájem tak vlastnictví na hypotéku má svá pro i proti.
Vlastnictví vesnické usedlosti, chaty, pozemku někde "daleko" od měst, je ovšem jiná liga, to uznávám.

jinak tady jsou ty články o Švédsku, které je vzorem mnohých prounijních, promigranstkých magorů

https://www.euportal.cz/Articles/22212- ... nosti.aspx
https://www.narodninoviny.cz/hledani-be ... do-polska/
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Tomáš »

Mě tak napadlo, když má Trump koronu...
Co by se stalo, když je čas voleb a s ním by to, nedejbože, seklo?
Odpovědět