SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 691
Registrován: 09.06.2020 13:24
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Ulfhednar »

Vzhledem k tomu, že velice podobný příběh, i když ne s takovými sumami, zažívám v přímém přenosu u souseda a ještě o něco málo méně dramatický příběh u kamaráda, pro kterého někdy dělám bokovku, tak označit toto story za "Červenou karkulku" považuji za docela arogantní názor někoho, kdo bude pravděpodobně přisátý na státní cecek.

Jinak si myslím že tady je to silně OT a patří do vlákna Koronavirus a ekonomika, nebo podobného.
Óðinn á yðr alla
Liqid
Příspěvky: 114
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Liqid »

I kdyby to byla pravda, tak to zavání finanční negramotností.
Královák
Příspěvky: 339
Registrován: 07.07.2017 11:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Královák »

S OT souhlasím - a za tím, co jsem napsal si stojím, situaci v pohostinství znám velmi dobře a ne jen od nářků kamarádů- no on nikdo sám sebe nepomluví. Je to názor člověka, který takových pohádek byl nucen vyslechnout daleko víc. Liqid to trefil přesně.
xgordon
Příspěvky: 149
Registrován: 09.08.2020 23:14

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od xgordon »

Liqid píše: 19.01.2021 9:25 I kdyby to byla pravda, tak to zavání finanční negramotností.
V com konkretne to zavana tou fin. negramotnostou?
Liqid
Příspěvky: 114
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Liqid »

Se podívej, jaké mají náklady a rezervu.
Oberstrimpfen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.01.2021 21:58
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Oberstrimpfen »

Dyt se ptam zda to do tohoto vlakna patri, nenasel jsem lepsi. A k veci samotne : Tohle "nevereni hladovemu" skonci asi tak jak v dejinach vzdycky kdyz je tech hladovych dost. Ne treba revolucne, ale napriklad jako v Holandsku, kde zmenili exekucni zakon az po nekolika vrazdach vykonavatelu...
Argonaut
Sponzor serveru
Příspěvky: 435
Registrován: 16.05.2014 14:25
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Argonaut »

pohyblivá složka platů vedoucích redaktorů francouzské veřejnoprávní sítě stanic France Télévisions nově závisí na tom, kolik se připraví příspěvků o Evropské unii, rozmanitosti, nebo zámořských departementech. Informuje o tom deník Le Monde.
https://echo24.cz/a/SADGY/odmeny-sefu-t ... zmanitosti
PeFi
Příspěvky: 1435
Registrován: 15.03.2014 13:01

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od PeFi »

Liqid píše: 19.01.2021 9:25 I kdyby to byla pravda, tak to zavání finanční negramotností.
To není finanční negramotnost, ale poměrně racionální strategie, která mnoha lidem dlouhodobě vychází a špatně na tom jsou pouze dva aspekty:
- relativně vysoké zdanění, aniž by za vybrané peníze plátce dostal adekvátní služby od státu
- privatizace zisků a následná snaha o socializaci ztrát

Já nejsem člověk, který by moc chodil do rizika a proto taky nikdy nebudu bohatý, úvěry si neberu, snažím se neplatit nájem a být ve vlastním. Oni zvolili strategii, že do rizika půjdou, nájem je flexibilnější než vlastnictví, a desítky let tato strategie fungovala poměrně dobře. Teď je průšvih, že jejich strategii má sanovat stát, protože to je akorát další trest pro ty, kdo do podobného rizika nechodí.
mart0
Příspěvky: 228
Registrován: 09.08.2020 20:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mart0 »

Do budoucna je z toho poučení, že nemovitosti mají být oddělené od dalšího podnikání. Někteří podnikatelé už to tak mají i dnes, že stejný vlastník má firmu A vlastnící nemovisti a pronajímající je jeho firmě B, která v nich provozuje činnost. Kdo to tak má, tak má šanci inkasovat dotace na nájem, i když je de facto ve svém.
Angelus
Příspěvky: 26
Registrován: 27.05.2017 14:43
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Angelus »

Ale stát nemusí dotovat jejich strategii. Stát má dotovat škodu kterou způsobil svévolným a bezdůvodným zákazem provozu. Měl nechat povolené podnikání. Když nepřijde zákazník, tak je to podnikatelské riziko. Když mi to stát jen tak zavře, tak musí nést následky.
drigon
VIP
Příspěvky: 795
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od drigon »

S tím souhlasím.
Ono je totiž rozdíl mezi tím, jestli podnikatel zbankrotuje kvůli tomu, že je neschopný (blbý), nebo jestli mu někdo zakáže se o sebe postarat. .
V takovémto případě, kdy je podnikatelům (živnostníkům) zakázáno se o sebe postarat je třeba aby rodinné bydlení bylo vyjmuto z možné exekuce. Pokud budou po obnovení exekucí lidem zabavovat rodinné domy/byty, je docela velké riziko že se nám tu vyrojí velké množství bezdomovců, rozpadlých rodin, dětí na ulici, lichvy a v některých případech to může skončit i katastrofou (člověk, který už nebude mít co ztratit začne loupit, picne exekutora a další možné nehezké věci).
Jedno staré (asi čínské) přísloví říká: Nejhůře se bojuje (domlouvá) s tím, kdo už nemá co ztratit.
Ti nahoře by se nad tím měli zamyslet, z předluženého bezdomovce těžko někdo pracujícího člověka udělá.
Germanik1
Příspěvky: 1086
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Já mám pořád před očima zlodejskou továrnu na peníze, která roky hobluje v Praze cizince s tichým souhlasem vlády a magistrátu. Tihle lidé /vepříci, termiti apod. jak se jim říká/možná už nikdy a možná jen dlouho, ne přijedou. Byznys na hraně slušnosti, daně bych chtěl vidět, a tohle se má na neurčito dotovat příspěvkem že státní kasy?
Udělám co musím.
xgordon
Příspěvky: 149
Registrován: 09.08.2020 23:14

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od xgordon »

Znova elektromobily.

"Hrozí paradoxný scenár – môžeme takto zastaviť globálne otepľovanie, ale za cenu vážneho ekologického poškodenia planéty extrémnym nárastom ťažby v rôznych regiónoch.

Ak by sa Európa aspoň čiastočne chcela vymaniť z extrémnej závislosti na Číne, musela by radikálnym spôsobom zvýšiť ich ťažbu na svojom území – a aj tam, kde to z ekologických dôvodov nie je vhodné."
...
"Takže napokon sa môže stať, že budeme síce mať „čisté“ batériové elektromobily a nízke emisie oxidu uhličitého, no planétu vďaka tomu zamoríme ťažkými kovmi, zničíme množstvo prírodných oblastí (čo je scenár, ktorý sme si už vyskúšali pri pestovaní energetických surovín, najmä repky olejnej, pre „ekologickejšie“ palivá) a pre jedno odvetvie minieme suroviny, ktoré sú možno oveľa potrebnejšie v iných oblastiach."


https://auto.pravda.sk/magazin/clanok/5 ... t-baterie/
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 3683
Registrován: 03.09.2012 18:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bivoj »

Všichni ví, že bez nějakých revolučních akumulátorů a totálně překopané distribuční síti el. energie jsou elektromobily jen strašlivý a strašlivě rychlý krok k totálnímu kolapsu. Všichni to ví, ale všichni jak lumící pochodují k tomu srázu...
Sic semper tyrannis.
Oberstrimpfen
Příspěvky: 43
Registrován: 17.01.2021 21:58
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Oberstrimpfen »

To ze rvou neznamena jeste automaticky ze je realne ucinny. Ale prinejmensim deklaratorne proniklo do zakona neco, co je pro pravdolaskare nezadouci, a uz nakej kapral rekl Svejkovi ze anarchie zacina rozepnutym hornim knoflikem na uniforme :) Podobne jako ta senatni novela ustavy, ze je zaruceno pravo branit se se zbrani. Take odkazuje na zakon, cili de facto nic nezarucuje sama o sobe - ale Dienstbierove a spol. rvali jak protrzeni, protoze uz je alespon v rovine moralne - naznakove napsano, ze zbrane lide mit mohou...
Woody Crafty
Příspěvky: 436
Registrován: 09.04.2020 13:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Woody Crafty »

Průměrný pravdoláskařský novinářský šmok se vyznačuje především zarputilou nenávistí k českému národu a bojuje za to, aby zahraniční korporace mohly odrbávat čechy co nejvíc. A vůbec aby se češi měli co nejhůř a kdokoliv kdo sem příjde ze Západu si mohl co nejvíc nakrást.
(proti)Česká žumpovize je zářným příkladem.

Proto tolik řevu, když je tu byť jen malá možnost že by se omezilo neomezené odrbávání čechů západními řetězci a korporacemi.
Byť je mi jasné, že v praxi to bude takový legislativní potrat, že to českým zemědělcům nijak výrazně nepomůže.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
JIP
Příspěvky: 185
Registrován: 12.08.2012 18:38
Bydliště: Rožnov pod Radhoštěm
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od JIP »

Můžeme se "těšit" na posvěcení čínských praktik: https://echo24.cz/a/SbL2d/eu-chce-rozpo ... o-bylo-pro
xgordon
Příspěvky: 149
Registrován: 09.08.2020 23:14

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od xgordon »

Putin dufa, ze kvoli aktualnym problemom este civilizacia neskonci.

“Of course, I hope that such a hot global conflict is impossible in principle now. I really do hope so. It would mean the end to our civilisation.”

https://www.ft.com/content/3c352034-fa6 ... b5666d6a75
Uživatelský avatar
Nicotinick
VIP
Příspěvky: 2357
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Nicotinick »

V Hamburku Nord už rok nejde postavit dům.

https://www.welt.de/finanzen/immobilien ... AfzeM0PVbs

Komentář Heleny Mallotové:

"Oblíbené, ale brzy zakázané? Konec rodinných domů? V Hamburku-Nord se už rok žádné nové rodinné domy stavět nesmějí. Toto rozhodnutí by se mohlo rozšířit i na celé území Německa, píše se v článku.

Nejdřív by mělo začít platit pro hustě osídlené průmyslové oblasti, později by se mělo uplatňovat i na venkově. S tímto nařízením přišli v Hamburku Zelení po dohodě se sociálními demokraty a mají pro to své zelené důvody: Rodinné domy jsou neefektivní a zabírají příliš mnoho místa. Navíc si pro sebe nárokují i velký kus zeleně. V řadových patrových domech je možno ubytovat výrazně větší počet občanů, říká se v odůvodnění.
Drobnými nenápadnými krůčky, jak je v našem novém světě zvykem, bude rodinný dům prohlášen za problém pro životní prostředí. V Německu se připravuje reforma stavebního zákona, který předpokládá udržitelnější zacházení se stavebními pozemky. Tímto typem staveb, tvrdí se v důvodové zprávě, nelze nikdy dosáhnout plánovaných klimatických a udržitelných cílů, a to nejen pro nevhodné využívání stavební plochy, ale třeba i proto, že domy jsou rozmístěné na větším území a jejich obyvatelé tak musejí absolvovat mnohem delší cesty v porovnání s obyvateli v zahuštěných sídlech. Proto ztratí výstavba rodinných domů i ve venkovských oblastech výrazně na významu, tvrdí autoři. Klasický rodinný dům není nijak zvlášť energeticky úsporný, jeho majitelé se navíc jen neradi zavazují k nákladnému zateplování. A tak asi s bydlením ve vlastním rodinném domku pomalu zmizí "pocit ochrany před zlým okolním světem", který doposud "vlastní chaloupka" poskytovala svým obyvatelům."

No do kdy to máme tady ? Do 10 let ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 2637
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od dracekvo »

My už to tu měli :D nebo si nevzpomínáte?

Obrázek
Odpovědět