SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Indy »

Zeleni v Nemecku odmitaji i NordStream 2
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... ranicni_hp

Muze mi nekdo smysluplne objasnit jejich chovani? Popr. za koho hraje Baerbock, ci jake soukrome zajmy prosazuje?
Ti nemecti politici (i zeleni) prece nemuzou byt uplne sileni a odriznout se od uhli, jadra i plynu zaroven- nebo jo?
Pozn. K 31.12. maji byt uzavreny dalsi 3 jaderne el. v Nemecku.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Jerry: Lidé to tak chtěli, a spletenci prounijních hovad to naházeli do uren.

Původní cíl, pro které byla skupina založena, už byl dávno naplněn. A ruku na srdce, ani Polsko, ani Maďarsko nejsou státy, které by dnes šly příkladem v naplňování myšlenek evropské spolupráce.
Ondřej Kolář (TOP09), nově zvolený poslanec

:puke
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Radeq »

Indy - oni nejsou šílení. Již mnohokrát jsem psal, že na "Západě" začali s inkluzí ve školství mnohem dříve. A tak dnes mají zástupy blbů s vysokoškolskými tituly. Ale i u nás se dočkáme. První vlaštovky se už derou do Sněmovny ..
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od dracekvo »

jerry.mysak píše: 22.10.2021 5:36 qa něco z českých luhů a hájů

https://www.novinky.cz/domaci/clanek/me ... .seznam.cz

Přesně jak jsem předpovídal, ještě budeme vzpomínat na Babiše se slzou v oku. Tahle banda pitomců z nás udělá oficiální kolonii Německa a veškerý pravomoci převede na Brusel
Jo, tohle mě taky ráno zvedlo ze židle. A to že budeme ještě s láskou vzpomínat na babiše, pokud se k moci dostane takováhle sebranka jsem předpovídal už dost dávno.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Si neumím představit složky státní moci, vynucující zákony Bruselu. To by pršela vejce apd.
Udělám co musím
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

Bohužel tato vlada je další klin do V4, prekazkou a zdržením k cestě z neokolonialniho područí "Čtvrté říše".
Myslim si také, že spousta zarytych "antibabišaků" bude ještě s laskou vzpominat na casy, kdy největší problem premiera a teto země vubec byly nevyjasnene dodace za smesnych 50 mega.

Neplačte, sami jste si to zavinili!
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
drigon
VIP
Příspěvky: 2947
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od drigon »

Když tak sleduji nápady nové vlády, co se tam dere za exoty a současný růst cen energií spolu s dalším zdražováním v kombinací s análním horolezectvím v Bruseli bych se nedivil, kdyby se šlo na jaře do ulic ... .
Koukej tak, aby jsi viděl.
Donk
Příspěvky: 41
Registrován: 11.10.2021 22:45
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Donk »

Souhlasím s Maximusem. Babiš je populista, který na oko "bojoval" proti některým stupidním výmyslům EU, ale reálně je on i jeho lidé v EU vždy servilně odsouhlasili. Přesto se rovněž domnívám, že pro tuto zemi byl menším zlem, než nastupující garnitura. Proč? Protože se jako inteligentní parazit snažil udržovat hostitelský organismus (ČR) v dobré kondici a proto se mimo jiné i celkem pozitivně angažoval v projektu V4. Možná, že je i posledním naším premiérem, protože jeho nástupce bude spíše říšským protektorem, plnícím pokyny z venčí, bez ohledu na jejich důsledky pro český lid.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Cep »

Vypovídající :-(
Obrázek
kawa5
Příspěvky: 223
Registrován: 24.01.2016 19:59

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od kawa5 »

zima bude velice zajímavá,když už se o tom takhle veřejně mluví :D
https://www.idnes.cz/ekonomika/domaci/e ... nomika_kou
Andy Glock
Příspěvky: 533
Registrován: 18.06.2021 9:34
Pohlaví: žena

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Andy Glock »

Myslím, že připravit se na výpadky proudu (tudíž i tepla,...) začíná být vážně důležité. To už není rozpadlická paranoia, ale skutečná hrozba.
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Indy »

Nedalo mi to a orientacne jsem hledal stopy penezotoku, ktere by mohli oduvodnit pocinani nemeckych zelenych.
Daji se dohledat spolupusobeni v organizacich a personalni vazby na skupiny, ktere podporuji plynovody z Azerbajdzanu (historicky Nabucco pipeline, Trans-Adria pipeline a mozna i East-Med pipeline)
To by mi alespon trochu davalo smysl z hlediska odmitani NordStream 2
martinhaj
Příspěvky: 1
Registrován: 18.01.2021 11:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha-západ
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od martinhaj »

No po mnoha letech jsme měly u nás v sobotu i neděly odstavení elektřiny pro padlé stromy. Přiznám, že jsem línej cvičit blackout na chatě jen tak. Takže to bylo poučný.
Centrála přes půl hodiny ne a ne chytit. Záloha autobaterie jediná držela kotel, alarm,kameru, dobíjení telefonu. Po čtyřech hodinách bez ztráty čárky. To bylo uspěšný.
UPC na kterém byl PC a router a tudíž i internet vydrželo hodinu... Očividně užíral zdatně PC a monitor i když byli vypnuté. Mělo to běžet aspon den.
Světlo..... nejdřív svičky, pak hledaní petrolejky. Ledkové baterky jsou dost nepříjemný. Došla voda ve vodárně......no s kýblem do studně se moc chodit taky nechce. Takže to chce určitě vodárnu na další zdroj -baterie a z 12V na 230V.. Rozhodně kabely tahat po chatě z centrály není taky moc zábava.
Nakonec jsme se přemístily do sauny. Tam to bylo v pohodě. kamna na dřevo a svíčka ...romantika.
Tranzistorák na baterky jsem nenašel. Někde je v bordelu tak to bylo bez hudby.
Pamatuju časy kdy to bylo běžné že se odpojovaly fabriky pro překročení odběrového stupně. I celé části Prahy.
Tehdy jsme to nijak neřešily. Svíčky a petrolejka stačily, Primus s punčoškou byl luxus a hrály jsme canastu se sousedy celou noc. Ale dneska to je šok.
A bude hůř.
Jo, Primusy nemají už rok. Němci prý nedodávají vůbec nic. U Rouska neví ani proč.
(Ještě že jsem našel asi šest petrolejek). Zřejmě se Němci těší na nový zelený úděl tak skupují co se dá.Dobrý ale je, že ti kdo vás považovaly za blázna či plašana už začíná bystřit. Vono na tom blbnutí prej něco asi bude.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od TomSmith »

Punčoškové plynové lampy bývají pravidelně v Lidlu.
Pro fajnšmekry pak petrolejový - punčoškový (netlakový) Aladin z Německa. Mooc pěkná věcička a funguje. Na rozdíl od tlakových lamp nesyčí jak stádo hadů, jen svítivost je holt nižší, ale pořád o hodně vyšší jak obyč knotové. Před pár roky jsem ji tam kupoval a i když se používá vyjímečně tak vypadá pěkně i jako dekorace ;)
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od jerry.mysak »

kawa5

jak v tom článku blekotají něco o dohodách o společných dodávkách, tak to platí jen do doby než ta situace nastane.
Podívej se jak němci loni zablokovali prodej roušek pro ČR. A nikdo s tím nic neudělal. Nebo jsi slyšel o nějakých sankcích na němce?
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Montezuma
Příspěvky: 378
Registrován: 08.06.2021 19:14
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Montezuma »

Tak u nás je korespondenční hlasování taky v procesu.... :shock:
https://www.ods.cz/clanek/21806-senator ... -podporime
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Pro zdejší rusofoby, setkání s realitou:
rusofob: "zkurevené komunistické Rusko, chce se jen roztahovat, nejlépe vyhostit všechy Rusy z ČR, nám tady nebudou nic diktovat, nepotřebujeme je, samej agent, Vrbětice, 40 let útlatu stačilo, ještě že jsme v krásné demokratické EU!"

Rusko: "Putin nařídil zvednout dodávky plynu do Evropy (nad rámec dohody). Po několika týdnech tedy Rusko vyslyšelo žádosti evropských představitelů o navýšení dodávek. Evropští představitelé požadují, aby Rusko dodávky zvýšilo, to ale zatím jen plnilo stávající dohody."

takže očekávám, že každý zdejší rusofob okamžitě zavře kohoutky přívodu plynu do bytu nebo baráku, protože to je ten fuj hnus plyn ruský a ne americký ;) jedině tak může utvrdit a obhájit svůj negativní názor na Rusko. Možná na Alíku začnou prodávat filtr, ruský plyn nepustí, ale EU/USA fejkový plyn ano, něco jako filtr na zelenou elektřinu... :lol:
https://www.idnes.cz/ekonomika/zahranic ... nicni_wass
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Miluju kouzelné slovíčko "požadují". Už jen za tohle slovo nas....
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Germanit: asi tak, současná EU mi přijde jako spolek cigánů: my máme práva, my chceme a požadujeme. Žádné povinnosti nemáme, smlouvy plnit můžeme ale nemusíme, my máme pravdu a stojí za námi USA, a jestli budete proti, označíme vás za rasisty/rusáky/tvůrce všeho zla a uvalíme na vás cla a vyhostíme všechny diplomaty :lol:
Pak vám ale oznámime, že potřebujeme více plynu....
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Nnnee nnebo tak😆👍 Už slušný chování neumožňuje použití výrazu "požaduji" Howgh
Udělám co musím
Odpovědět