SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bivoj »

2 devlop - V dnešní době je lepší (bohužel) poravidlo NNN. Nikdy Nikomu Nevěř.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bivoj »

Tak nevím kam to mám přesně dát... Jakožto militantní ateista jsem narazil na toto:

https://sdeleni.idnes.cz/zpravy/nabizim ... leni_hradr

Nikomu nijak nechci vymlouvat jeho "víru", ale jelikož jsem nedávno hrál Far Cry 5, tak jsem byl až překvapen, jak tento komerční článek(sic!!!) jako by z oka vypad některým prohlášením a názorům vůdce sekty (Projekt Rajská Brána) ve výše zmiňované hře. Rétorika článku je ve své podstatě naprosto stejná jako ve zmiňované sektě ve hře...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
senil
Příspěvky: 118
Registrován: 23.05.2018 17:16

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od senil »

Co říkáte na ten požár ve Francii. Osobně si myslím, že požár někdo založil, protože těch útoků na kostely v posledních rocích ve Francii zásadně přibylo. Průměrně tři útoky za den.
https://www.epshark.cz/clanek/1880/prum ... ni-francii
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od eotto »

"Úřad pařížského prokurátora vyloučil žhářství či souvislost s terorismem a uvedl, že případ považuje za nehodu."
Předem věděti znamená mlžiti, neřku-li lháti.
"Mors certa hora incerta"
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

V žádném případě tady nechci tahat nějaké konspirační teorie, ale...

Pokud by šlo o nějaký žhářský čin, nebo třeba jen o neopatrnost nějakého araba nebo černocha který tam pracoval a který to neudělal úmyslně, myslíte si, že by byla odvaha to zveřejnit?
Tomu nevěřím. Takové nepokoje by tam bezpečnostní složky nezvládly. Ani s pomocí Cizinecké legie...
A na zbytek zaplevelené Evropy by to taky mělo špatný dopad.
Navíc před volbami...
*
Navíc taková památka se spoustou vzácných historických artefaktů, že by byla tak špatně zabezpečená?
V dnešní elektronické době kdy je všude spousta nejrůznějších hlásičů, detektorů apod....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

stačí si uvědomit jednu věc - se stanoviskem, že se v žádném případě nejedná o ůmyslný čin přišli francouzské zpravodajské služby ještě v době, kdy dohořívaly a byly dohašovány poslední zbytky požáru. Jsem v tomto sice laik, ale u požáru takového rozsahu může trvat nalezení ohniska a skutečné přičiny požáru několik dnů, rozhodně ne pár hodin...

jinak tady vtipná situace:

Algoritmus zpracovávající videa na youtube pro boj s "fake news" označil videa hořící Notre-Dame jako dezinformaci a nepravdivý konspirační podvrh :lol: No jo, ještě budou muset na té cenzuře trochu zapracovat.

https://www.czechcrunch.cz/2019/04/algo ... fake-news/
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

tak mi to nedalo a projel jsem arabské fuckbookové stránky. Našim obývákem se teď pár minut neslo nadávání do kurev a muslimských zmrdů. Ptáte se proč?

Pod zprávou o požáru katedrály jsou desítky komentářů od muslimáků v tomto duchu:

"Cítím se šťastná, přeji si, aby Praříž shořela"

nebo

"Z tuniska oznamujeme naši solidaritu s ohněm v katedrále a odsuzujeme násilný zásah proti němu...Doufejme, že se přestěhuje i jinam v celé Francii".

k tomu pak pochvalné odpovědi k tomuto komentáři ve stylu "Alláh je s tebou spokojen" atd.

Desítky komentářů s vysmátýma xichtama a palcema nahoru..

Kdyby jste viděli záznám z přímého přenosu požáru katedrály na fecebooku jak tam přibývaly "like" a palce nahoru z facebook profilů arabáčů, tak by jste se zblili.

Tak a teď si představte, co by se stalo, kdybychom my lajkovali a psali podobné komentáře na požár nějaké zkurvené mešity. Cenzura a postihy za podněcování nenávisti se zřejmě na muslmáky na facebooku nevztahuje

Mimochodem, v jednom z komentářů arabáče jsem zaznamenal i něco ve stylu "fajn, tak teď tam alespoň můžeme postavit pořádnou mešitu"....

EDIT: a ještě jeden zajímavý komentář - jeden arabáč tam upozorňoval pár jiných muslimů, kteří projevili soustrast (ano, asi dva nebo tři), že si mají uvědomit, že tato katedrála a jiné byly u zrodu křižáckých výprav křesťanů proti muslimům, že na to nesmí zapomenout a chovat se podle toho...
Přílohy
Screenshot_67.jpg
Screenshot_67.jpg (16.28 KiB) Zobrazeno 6679 x
Screenshot_66.png
Screenshot_66.png (8.69 KiB) Zobrazeno 6679 x
Screenshot_65.png
Screenshot_65.png (22.82 KiB) Zobrazeno 6679 x
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od majsner »

No já nevím, jak jsi dobrý v arabštině, ale v této věci jsem zaznamenal i podobně vtipné a satirické komentáře v češtině. Zaznívá vaším obývakem, dovolím-li si použít Tvůj slovník, i "nadávání do kurev a českých zmrdů? A nemusíme zůstat u vtipů. Mě je třeba katedrála v Paříži ukradená a ať klidně spadne. Tak a teď hrrr na mě. :D

Občas se to chce zhluboka nadechnout a vyjít si ven na čerstvý vzduch pročistit hlavu. Jinak Ti z těch konspirací a neustálé paranoie a ublíženosti jednou praskne cévka.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od zedik »

Ve skutečnosti se pleteš - muslimové to vůbec,ale vůbec neoslavují - jsou to všechno fake news :puke
https://eurozpravy.cz/zahranicni/eu/255 ... -maji-zne/
U nás už jsem zaznamenal,že opět vyhrožovali policií za příspěvky k požáru týkající se muslimů - ty jejich příspěvky očividně nikomu nevadí.
K příčině požáru se nebudu vyjadřovat,kamarád hasič prohlásil údiv a respekt frantíkům,že v okamžiku kdy všechno ještě hořelo a neměli to ani pod kontrolou už věděli,že přičinou bylo neúmyslné nedbalostní zavinění

PS: ten živej přenos jsem sledoval, ty emotikony a palce co tam litali bylo jich fakt dost,stejně jako komentářů a to nejen v arabštině
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

majsner: máš pravdu, nevědomost je sladká a zaručí spokojený život bez nervů. Jenže já nechci zavírat oči a nechat se ukolébat falešným a vnuceným pocitem, že je vše v pohodě a jak novináři tvrdí "nic s ničím nesouvisí" a pokud souvisí, tak je to fake news a musí se smazat ;)

Mimochodem, nezaznamenal jsem český komentář, kde by někdo tvrdil, že se tam aspoň může postavit mešita, nebo že by měla shořet celá francie. Nepleť hrušky s jabkama, to je totiž ta nejhorší možná argumentace co může být ;)

K překladu - všimni si "tlačítka" Zobrazit překlad", nebo, ctrl+c a ctrl+v do překladače google. Arabštinu fakt nestuduji.

zedik: díky za potvrzení situace :hand

ještě EDIT: já považuji respekt k naší historii za základní prvek zdravé pokory k našim předkům, díky kterým jsme tam kde jsme, respektive byli před nástupem EU. Tvrzení že "ať si klidně katedrála spadne" je podle mne poněkud nešťastné...
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od majsner »

Snažíš se pěkně, ale tu Tvojí hru s podsouváním něčeho, co jsem neřekl nebo vytrháváním argumentů, které se Ti zrovna hodí, hrát nebudu. :chuckle Dělej si co chceš, je to Tvůj život. 8-)
JOBU
Příspěvky: 1822
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od JOBU »

majsner píše:... a ať klidně spadne.
Tvrdíš že si to nepovedal,resp.nenapísal?Slabá pamäť trošku...
majsner
Příspěvky: 246
Registrován: 14.01.2011 18:17
Bydliště: Sudetenland

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od majsner »

Tak o tom posledním odstavci zrovna nemluvím, to jsme si trochu nerozuměli. Tam je to sice určité nepochopení smyslu (záměna aktivního přání "ať spadne" za pasivní postoj "je mi to u pr*dele"), ale alespoň to má reálný základ, čili je to v rozsahu normální slušné diskuse a nemám proti tomu nic.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

No, vlastně nic nového.
A po pravdě napsáno, musíme si přiznat, že my o nich taky nepíšeme nijak o moc lépe a mírumilovněji...
*
Ale pravdou je a zůstane, že by se takové kultury neměly mezi sebou míchat, že se nesnesou a nic dobrého to v budoucnu nepřinese...
*
Jinak napsáno at́ si zůstanou tak kde byli vychování, tam kde vyrostli a ať tam se snaží si něco pro své země něco udělat a pracovat pro ně.
My jim tam taky k nim nelezem a nesnažíme se je převychovávat.
(Teda s výjimkou Arabského jara apod. a "vývozu demokracie z USA").
Čímž jsem vlastně popřel výše napsané...
*
Ale na druhé straně jim tam ty koloniální mocnosti vybudovaly nějakou infrakstrukturu, zavedly nějaký řád a pořádek a nejsem si jist zda si ty černošské kmeny dokáží samy vládnout a udržet si ve své zemi aspoň nějakou minimální prosperitu...
*
Agresivní islamismus podporovaný z většiny "demokratických" zemí nebo chalibátů teď neřeším
Třeba ze Saúdské Arábie atd...
*
Ale pokud se to někomu líbí, podporuje to....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
senil
Příspěvky: 118
Registrován: 23.05.2018 17:16

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od senil »

Ten požár v Notra-Dame je jenom špička ledovce, k útokům na kostely dochází v celé Evropě, jenom o tom média mlčeli. Jsme ve válce s islámem.
https://www.epshark.cz/clanek/1943/evro ... -podpalene
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Cep »

Automat řekl, že ten požár je konspirace a fake: https://www.idnes.cz/technet/internet/y ... ternet_vse
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

Typický Fake news?
https://cs.gatestoneinstitute.org/14083 ... -podpalene
..."Den předtím, než vypukl požár katedrály Notre-Dame v Paříži, zveřejnil think-tank Gatestone Institute v New Yorku článek, který mapuje útoky na kostely a křesťanské symboly ve Francii i v Německu. V obou zemích probíhá plíživá válka proti všemu, co symbolizuje křesťanství...
*
....Pokud jsou pachateli imigranti, jde o duševně nemocné...
*
Neuslyšíte ani slovo, ani sebemenší náznak, který by mohl vést k podezření, že s tím mají něco společného imigranti... Pachatelům vyloučení ze společnosti nehrozí, ale ti, kdo se odváží spojovat znesvěcení křesťanských symbolů se současnou masovou imigrací do Evropy, jsou obviněni z nenávisti, nenávistných projevů a rasismu...“

https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... nam-577974
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
senil
Příspěvky: 118
Registrován: 23.05.2018 17:16

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od senil »

Francie je země v rozkladě. A její dekadentní elita dokonce chce přebudovat katedrálu tak, aby nezobrazovala bílou a kresťanskou Evropu. Šílené
https://www.epshark.cz/clanek/1945/pres ... ou-francii
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hohepa »

Přečetl jsem .
Ta dekadentní elita je ale MADE IN USA. :head
https://www.linkedin.com/in/patricio-del-real-06384034
http://harvard.academia.edu/PatriciodelReal
patricio_del_real.jpg
patricio_del_real.jpg (13.88 KiB) Zobrazeno 6101 x
No to je přeci krásný sluneční úsměv
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od zedik »

přemýšlel jsem kam to dát,nakonec asi i sem - pohled na myšlení mladší generace mě trošku děsí,sice jsou to jedinci jako Jakub Janda ale bohužel takto asi bude smýšlet většina mladších ve městech.
Chvílema mě to bolelo poslouchat a chtělo se mi jim říct:Jak můžete mlejt takový *****

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/vy-j ... namu-70571
Odpovědět