SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Trace »

jen aby se nestalo ze Fico otoci jako tady Fiala.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Haluziak »

Ja sa divím našim, že tam ešte ostávajú. Ja aj brácho sme ušli hned ako to bolo možné, tu v ČR to tiež neni žiadna sláva ale furt lepšie ako v Slovakistane. Za chvílku budú na Slovensku velebiť Orbána a Štůr s Hlinkom a Štefánikom si v hroboch rotáciou urobia vlastné gravitačné pole.

Som im hovoril, keď predali barák na Liptove nech si kúpia barák niekde na pol ceste mezi mnou a bruderom a oni zas pri tej diere kde som vyrastal.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hagen »

sigurd píše: 22.06.2023 14:08
Hagen píše: 21.06.2023 1:41 Možná tím chtěl Rafael říct, že se máme koukat víc na východ, a vzít si příklad ze Slováků.
Tam se možná díky těm hloupým dezolátům a proruským šmejdům otočí kormidlo.
ak sa na Slovensku otočí kormidlo, tak to bude slobodné rozhodnutie väčšiny voličov, a dôsledok "bačovania" poslednej vlády- ak sa to nejakým prozápadným "vriťvlezkom" nebude páčiť, tak majú smolu...
Samozřejmě že to bude svobodné rozhodnutí většiny voličů. A to je na tom to smutné.
V Čechách taky máme ty svoje hloupý proruský přívržence, ale že se podaří ruské propagandě zblbnout většinu národa, to je tedy síla.
Dříve s Hitlerem, nyní s putinem,... asi síla zvyku.
No, každý strůjce svého štěstí, a kdo chce kam, pomožme mu tam.
Jen zaplať pánbůh že jsme se rozdělili, a nemůžou nás "bratři Slováci" stáhnout do rudé žumpy s sebou.
sigurd
Příspěvky: 398
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od sigurd »

Hagen- súhlas s rozdelením, každý nech sa stará o seba, a za svoje, tak by sa len stále riešilo kto na koho dopláca, kto je blbší, kto nemakačenko, atď. Bol som odporca rozdelenia, ale čas ukázal, že takto je to lepšie.
Čo sa týka výsledku volieb, tak to vôbec nevidím čierne, do "rudé" žumpy to má ďaleko, ale nechajme sa prekvapiť, a hlavne, bude to naša vec.
Čiže starajme sa každý o svoju kopu hnoja (a máme ich poriadne), o svojich hlúpych dezolátov a proneviemakých šmejdov...
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hagen »

Také doufám, že to bude hlavně (nebo spíš pouze) vaše věc.
Zlo se šíří mnohem rychleji a snáz než dobro.
A přeci jen máme společnou hranici, a Slovensko není tak hermeticky uzavřené jako Severní Korea, kde skutečně vše zůstane uvnitř země.
Ale snad ta kaše nebude tak horká ;) .
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vratnikp »

s jistym odhledem lze rici, ze posledni dve stranky tohohle vlakna krasne ilustruji stav nasi ceske, mozna lze rici ceskoslovenske nebo i dokonce vychodoevropske (prestoze to oznaceni nemam rad) spolecnosti. vsichni si jsou po krku a vsichni se uzkostlive soustredi na to co je rozdeluje a ne na to ce je spojuje. nikdo se uz nepta proc a jak to myslis. jak rekl klasik, vratte me zpatky do mrazaku
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5354
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

Asi konspirační teorie a psaní:
Rozdělení Československa
.

- Moc kohoutů na jednom společném politickém smetišti na které se všichni politici vlézt nemohli. Ale moc chtěli a jinak to asi nešlo udělat.
(V té době jsem pracoval , znal se moc dobře s mnoha Slováky z Kysuc, ale i s východňorámi z vojny, kteří neměli na OV a tzv. Česko vůbec žádnou vazbu, ale nikdo z nich to nechtěl.)

Asi jsem už tehdy, před těmi léty, žil v nějaké špatné sociální a nesprávné bublině.

Akorát tehdy jsme ještě neměli, nebyly nám všude možně vtloukány do hlav ty správné EU hodnoty. Jako posléze. Ale myslím si, že tehdy už to tak nějak začalo...

- Rozdělit, rozeštvat, zničit, všechny trochu větší státy které by mohly být USA jakkoliv potencionálně nebezpečné.

- Jugoslávie...

- Arabská jara...

- Vyvolat nestabilitu a podporovat ji ve všemožných regiónech

- aneb, čím větší chaos a bordel ve světě tím líp pro ně

Komu to vyhovuje, kdo z toho těží, na to si musí každý odpovědět sám.
*
Tím rozhodně nechci tvrdit, že SSSR nebo Rusko byli, jsou jiné.
Mají jen své velmocenské zájmy a ostatní jen pro ty své zájmy využívají.
*
Aneb staré citáty od Henryho Kissingera:
„Amerika nemá trvalé přátele nebo nepřátele, jen zájmy.“

„I paranoikové mají skutečné nepřátele!“

„Je nebezpečné být nepřítelem Ameriky, ale být jejím přítelem je smrtící.“
*
A totéž se dá určitě aplikovat i na Rusko...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vrb »

Vratnikp: Moje řeč. Upozorňuju tady na to už dlouho. Když si budeme mezisebou místo konstruktivního řešení problémů nadávat do kremlobotu dezolatskejch a ukrofasistu banderovskejch tak jsme v prdeli jako společnost celkově a je jedno kdo nakonec na UA bude mít navrch.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Serža »

divide et impera
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hagen »

vrb píše: 22.06.2023 23:10 Vratnikp: Moje řeč. Upozorňuju tady na to už dlouho. Když si budeme mezisebou místo konstruktivního řešení problémů nadávat do kremlobotu dezolatskejch a ukrofasistu banderovskejch tak jsme v prdeli jako společnost celkově a je jedno kdo nakonec na UA bude mít navrch.
Problém vidím v prakticky bezvýchodné situaci.
Naprostá většina občanů vidí jak je to s EU v řiti. Neznám nikoho, ani jsem se nesetkal s nikým kdo obdivuje EU, kdo souhlasí a podporuje EU hovadiny. Neznám nikoho kdo volá sláva Americe,....
Pak ale nastane problém, když někdo (Vrábel,.... atd.) využije nespokojenosti a frustrací obyvatelstva, a jako řešení a záchranu před EU a USA nabízí rusko. Samozřejmě tomu hodně pomáhá propaganda, konspirace,...
A zoufalí lidé dělají zoufalé věci. Snaží se zachránit před zlodějem a lhářem v náruči ještě většího zloděje a lháře.
Tito populisti lidem navrhují jednoduchá řešení na složité problémy, a na jednoduchá řešení lidi slyší.
Takže si nemyslím, že proti sobě stojí obdivovatelé Bruselu a západní politiky proti obdivovatelům moskvy a východní politiky.
Rafael mě (a mě podobné) nazval novodobým soudruhem, který má z války na Ukrajině radost,...
To je to zjednodušené vnímání. Nejsem příznivcem Bruselských kravin, a nelíbí se mi EU, Americká politika,
green deal, podpora úchylů, ničení ekonomiky,... ale rozhodně nevidím cestu ven tak, že si obléknu ruskou vlajku, a budu na chodníku vyřvávat pryč z NATO, pryč z EU, sláva ruské federaci, smrt Ukrajině,...
To není cesta k záchraně, to je z deště pod okap.
Žádný stát který kdy spadal do ruské sféry vlivu neprosperoval, vládla tam diktatura, potlačila se svoboda slova, názoru,...
Nevím jak se zachránit před Bruselským diktátem, ale určitě to není v moskevské náruči.
Proto mě tak štvou ti všichni tzv. dezoláti, chcimírové, proruští fanatici,... Ale není to láska k EU, USA,...
Uživatelský avatar
Haluziak
Příspěvky: 1133
Registrován: 18.09.2018 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Kdesi u Český Kanady

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Haluziak »

Taková zajímavost, všichni nadávají na Ameriku a Evropu ale nikde nevidíš ty zástupy lidí co by chtěli imigrovat do Ruska, Iránu, Severní Koree..

Jasně taky mi na EU vadí strašná hromada věcí, ale zatím je furt lepší být v EU než mimo EU. Akorát (bohužel) tak nějak chybí politická síla která by EU vrátila tam kde měla být - Ekonomická unie = volný trh a pohyb, společná zahraniční obchodní politika (cla...) Namísto toho "revoluce" přerostla a začala požírat své děti když bych měl parafrázovat Robespierra.

Jenže ona chybí angažovanost lidí, a to že sauerkrauti a žabožrouti všechny vždy přehlasují je taky špatně.

Teď si představte, že by o důležitých věcech v EU rozhodovaly státní referenda, ve stylu ve státě se hlasuje a pak má každý stát právě jeden hlas podle toho jak by dopadlo to referendum (a ne že ČR má 5 hlasů, SR 3, PL 20, a Německo 85).
Ale to by chtělo nějaký hlasovací cenzus tzn. hlasovat můžeš pouze pokud na daních odvádíš tolik a tolik, nedlužíš na sociálce a zdravotce a tvoje IQ dosáhlo alespoň tolik a tolik bodů. Jenže to je utopie :D
Nebo tak jak u Heinleina by hlasovací právo bylo podmíněno službou státu.
Beware of old men in profession where men die young.
Z východu, natož z Ruska ještě nikdy nic dobrého nepřišlo!
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vratnikp »

problém doby je, že každý exot, který hlásá jakoukoliv mainstream pitomost (duhové úchylnosti, vypouštění gum suv...) má díky internetu obrovský dosah. a každý exot co hlásá nesystémové pitomosti si své publikum najde. a opoziční tábory už spolu nemluví. dřív by si své názory mohli hulákat maximálně z balkonu a pak si vše vyřikat u piva a najít nějakou střední cestu. bohužel společnost je dnes ve vleku uřvané aktivistické menšiny.

já jsem často taky označován za dezoláta protože mám mimo jiné výhrady k ekonomické podobě pomoci čr ukrajině, prázným gestům kterými nic nezískáme a jen si zhoršujeme pozici pro budoucí jednání s ruskem (putin v pytli, přejmenovávání ulic, odstraňování soch atd.), prostě s ruskem vztahy udržovat budeme muset, nikam nezmizí a budeme stále na hranici jeho geopolitckých zájmů (nechápu tu naivitu fandů pětidemolice, že rusko asi po vyjednání míru bud přestane existovat nebo že ho obeženeme zdí, tohle je prostě mentalita arogantních fracků) a k protěžování ukrajinců u nás (školky, obecní byty, kapesné i těm, co sem připrchli s milionovým majetkem).
Ten pocit křivdy čechů, které ukrajinci přeskočili v pořadnících nikdo nevymaže a bude jen sílit, troufnu si říct že se přenese i na následující generaci. odlišnost ukrajinské společenské normy chování tomu nepomůže, navíc v kombinaci s tím, že provládní hlásné trouby říkají, že ukrajinci jsou naši bratři. Pak je lidi snadno mají za dobytek a hovada, ale to není pravda jejich kultura a myšlení je prostě jiné.

místo aby věšeli na budovu ministerstva putina v pytli, měli by pracovat s míněním lidí, respektovat je a mluvit s nima a vše výše popsané jim vysvětlit, proč se dělá tohle a tohle. ve zdravé společnosti by dostali zpětnou vazbu že tohle a tohle nefunguje a naopak tohle chybí. místo toho vládnoucí garnitura sama sebe pasovala do šlechtického stavu a půlku národa uráží a ignoruje a té druhé leze do zádele blbostma jako putler v pytli, což je prostě společensky i politicky napřesdržku.

vystoupit z nato je kravina. vystoupit z eu by bylo krásné, ale je to nemožné. nicméně eu má nad státy jen takovou moc, jaké jí státy dají, bruselská lejstra i s těma kravinama si tam můžou nechat.

bohužel GD nás v evropě smete všechny, začínáme sklízet ovoce zelené energetiky. věřím že válka začala velice příhodně, protože se objevil vnější nepřítel, na koho šel problém s energiemi hodit

takže já i Rafael jsme dezoláti a spousta mejch známejch asi taky. Prvně jsem tak byl nazván jedním aktivistickým chudákem v práci koncem loňského února, který rozdával ukrajinské vlajky na auto a já jí se slovem proč odmítl. akorát sem ještě nikdy nepotkal etalon dezoláta - bezzubou na svět nasranou ožralou chudou solvínu co svou flustraci z nenaplněnejch očekávání projektuje na ukrajince a pětikolku. praktikujícími dezoláty jsou tedy jen lidé jako já, co mají určité věcné výhrady k tomu jak se to ze strakovky dělá. kdo není s námi je dezolát. Místo nálepkování se doporučuju podat si ruce a na odlišný pohled na věc nasadit všemocnou otázku PROČ?
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vratnikp »

Haluziak píše: 23.06.2023 8:57 Taková zajímavost, všichni nadávají na Ameriku a Evropu ale nikde nevidíš ty zástupy lidí co by chtěli imigrovat do Ruska, Iránu, Severní Koree..

Teď si představte, že by o důležitých věcech v EU rozhodovaly státní referenda, ve stylu ve státě se hlasuje a pak má každý stát právě jeden hlas podle toho jak by dopadlo to referendum (a ne že ČR má 5 hlasů, SR 3, PL 20, a Německo 85).
Ale to by chtělo nějaký hlasovací cenzus
emigruješ za lepším životem a ten v tebou jmenovaných zemích není. Kritizuje se EU a USA, protože jejich politika má přímý dopad na většinu aspektů našich životů. Ano mohl bych kritizovat země kácející prales na úkor produkce palmového oleje, ale pak bych byl jen ukřičeným kavárenským aktivistou. úplně nevidím souvislost mezi emigrací a kritikou struktur jejichž vliv mi ovlivňuje každodenní život

jen ne přímou demokracii, co by to dopadlo. Cenzus by nebyl od věci. bohužel trend je opačný, volební právo i dětem...

kdysi jsem o tom přemýšlel a vyšlo mi, že by bylo vhodné jako podmínku volebního práva dát to, že člověk odvedl na odvodech 500tis kč. dělník to má za 3 roky v procesu (tedy 21 let) vysokoškolák z perspektivního oboru za něco málo přes rok (tedy v 25 letech). a samozřejmě pravomocně odsouzený by měl ztratit doživotně volební právo. věřím že by to zajistilo to, že jednak bude naplněna dávná myšlenka toho, že zastupitelská demokracie je tu od toho, abych se mohl spolupodílet na rozhodování o penězích co jsem odevzdal státu. Nevidím důvod, aby volil někdo, kdo do kasy nedal ani korunu, protože v životě nemakal, nebo proto, že žije v zahraničí.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hagen »

vratnikp píše: 23.06.2023 8:57 takže já i Rafael jsme dezoláti a spousta mejch známejch asi taky. Prvně jsem tak byl nazván jedním aktivistickým chudákem v práci koncem loňského února, který rozdával ukrajinské vlajky na auto a já jí se slovem proč odmítl. akorát sem ještě nikdy nepotkal etalon dezoláta - bezzubou na svět nasranou ožralou chudou solvínu co svou flustraci z nenaplněnejch očekávání projektuje na ukrajince a pětikolku. praktikujícími dezoláty jsou tedy jen lidé jako já, co mají určité věcné výhrady k tomu jak se to ze strakovky dělá. kdo není s námi je dezolát. Místo nálepkování se doporučuju podat si ruce a na odlišný pohled na věc nasadit všemocnou otázku PROČ?
Mě se to slovo dezolát, chcimír,... začínají líbit.
Ale asi máme o těch slovech jinou představu.
Dezolát a chcimír,... je podle mého soudu ten co podporuje ruskou agresi. Ten co se obalí ruskou vlajkou, a chce vystoupit z NATO, EU,... a nasoukat se opětovně do ruské řiti.
To, že někdo nepodporuje Ukrajinu, že se nehalí do Ukrajinské vlajky, ...to má jiné příčiny.
Tyto bych nenazýval dezolát, chcimír,...
Stejně jako ten co odsuzuje ruskou agresi není automaticky prounijní soudruh milující Ukrajinu, USA,...
Jestli někdo nechce podporovat Ukrajinu z prostého nezájmu, nebo má jiné morální a hodnotové žebříčky,...
Jestli někdo nechce podporovat Ukrajinu z ekonomických důvodů, ze závisti že se jim věnuje tolik prostoru (i to jsem zažil), nebo prostě proto, že je nemá rád,...
S tím se neztotožňuji, ale je to jeho názor, neberu mu ho.
Mě vadí podpora rusáků. Omílání jejich propagandy, ospravedlňování jejich agrese,...
To je u mě dezolát, chcimír,... zkrátka nemorální proruskej šmejd.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vratnikp »

chápu tě, nicméně pocitově říkám, že dezolátem je každý kdo není 100% prounijní, pětikolkovský a proukrajinský. Prostě černobílé vidění, kdy neexistuje nic mezi a tak nemůže existovat ani za mě správné, vyvážené řešení.

"To, že někdo nepodporuje Ukrajinu, z prostého nezájmu, z ekonomických důvodů, nebo prostě proto, že je nemá rád"

nesouhlasim s tím, tolerovat lidi co nejsou pro podporu a naopak si myslím, že hlavním úkolem vládnoucí garnitury by mělo být většinovou veřejnost přesvědčit o nutnosti je podporovat, namísto posměšků, urážek, nasírání dalších velmocí (čína - rád bych viděl protaženej ksicht pekarový, jestli je vůbec schopná si dát 5 a 5 dohromady, nebo je tak blbá jak si představuju, když amíci tedka jednali v číně a podporují politiku jedné číny a od thaiwanu tak nějak dávají ruce pryč) a vymazávání ruska z naší historie. o co by evropan měl mít větší zájem než o to, aby bylo jasné že přepisování politické mapy evropy tankama se nevyplatí? a pak by se mělo hledat řešení kdy se dosahne maxima s minimálním dopadem na českou veřejnost. asi sem holt nenapravitelný idealista. To by totiž naše vláda musela hájit naše zájmy a ne neustále lézt až po podpatky do cizích zadků.

do že se vláda chová jako arogantní šlechta co vládne stádu nesvéprávných idiotů je naprostý opak toho, jak si myslím že by se to mělo dělat a těžce kontraproduktivní a spoustu lidí bez vyhraněného názoru chování pětikolky akorát žene na protiukrajinskou (ne proruskou) stranu.

bohužel nezájem o svět ale zároveň vyhraněné názory na něj jsou dneska normou. prostě o věci nic nevím, sem moc líný na přemýšlení a domýšlení důsledků a tak opakuji ten názor, co často slyším ve svém okolí, aniž bych přemýšlel proč a kam to povede.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od honzasl »

kdysi jsem o tom přemýšlel a vyšlo mi, že by bylo vhodné jako podmínku volebního práva dát to, že člověk odvedl na odvodech 500tis kč. dělník to má za 3 roky v procesu (tedy 21 let) vysokoškolák z perspektivního oboru za něco málo přes rok (tedy v 25 letech). a samozřejmě pravomocně odsouzený by měl ztratit doživotně volební právo. věřím že by to zajistilo to, že jednak bude naplněna dávná myšlenka toho, že zastupitelská demokracie je tu od toho, abych se mohl spolupodílet na rozhodování o penězích co jsem odevzdal státu. Nevidím důvod, aby volil někdo, kdo do kasy nedal ani korunu, protože v životě nemakal, nebo proto, že žije v zahraničí.
Tohle zní vždycky tak vznešeně..... ale je to typická cesta do pekel, bohatě vyzkoušená ve dvacátém století. Snaha rozhodnout, že něčí život je cennější, důležitější, výkonnější.

Má menší váhu hlas ženy, co se stará doma o postižený dítě? Má menší cenu život toho dítěte?
Liberální demokracie není valná hromada akcionářů státu. Solidarita, lidskost. Ne jen porcování rozpočtu.
sigurd
Příspěvky: 398
Registrován: 04.11.2014 21:31
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od sigurd »

Hagen- nestretol som sa tu s príspevkom obhajujúcim ruskú agresiu, to môže len "divný" človek. Že nemám rád ruskú a ukrajinskú divnú mentalitu (na základe bohatých osobných skúseností), som tu už niekde písal. Nevadí mi sebecky, že si obe strany, s EU podporou vytĺkajú ľudsky materiál- aspoň ich po ukončení konfliktu na nejaký čas prejdú expanzionistické chúťky, a poučená Európa sa lepšie pripraví na budúcnosť. Vadí mi, keď v treťom tisícročí trpia bezmocní starí ľudia a deti konfliktom medzi "kultúrnymi" krajinami.
A vadí mi, keď niekto dehonestuje človeka len preto, že má trochu "iný" názor, alebo iný národ pre niečo, čo sa ešte nestalo, a o čom má skreslené informácie.
Už som tu niekedy navrhoval ban pre Teba, a s odstupom času to vyzerá na dobrý nápad ;) .
Maximálna efektivita, a vždy trvale udržateľný rozvoj.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od vratnikp »

honzasl píše: 23.06.2023 13:32 Snaha rozhodnout, že něčí život je cennější, důležitější, výkonnější.

Má menší váhu hlas ženy, co se stará doma o postižený dítě? Má menší cenu život toho dítěte?
Liberální demokracie není valná hromada akcionářů státu. Solidarita, lidskost. Ne jen porcování rozpočtu.
nerozumím tomu proč by v mé úvaze měl být někdo druhořadým občanem, pokud se tak nerozhodne sám. Vycházím z předpokladu, že právo volit je tu proto, abych spolurozhodoval o tom, co se udělá s mými daněmi.

Obecně solidarita má být dobrovolná. povinná solidarita není v konečném důsledku nic jiného, než že se ti schopní stávají otroky těch neschopných.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Hagen
Příspěvky: 1367
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hagen »

sigurd píše: 23.06.2023 14:23 Hagen- nestretol som sa tu s príspevkom obhajujúcim ruskú agresiu, to môže len "divný" človek. Že nemám rád ruskú a ukrajinskú divnú mentalitu (na základe bohatých osobných skúseností), som tu už niekde písal. Nevadí mi sebecky, že si obe strany, s EU podporou vytĺkajú ľudsky materiál- aspoň ich po ukončení konfliktu na nejaký čas prejdú expanzionistické chúťky, a poučená Európa sa lepšie pripraví na budúcnosť. Vadí mi, keď v treťom tisícročí trpia bezmocní starí ľudia a deti konfliktom medzi "kultúrnymi" krajinami.
A vadí mi, keď niekto dehonestuje človeka len preto, že má trochu "iný" názor, alebo iný národ pre niečo, čo sa ešte nestalo, a o čom má skreslené informácie.
Už som tu niekedy navrhoval ban pre Teba, a s odstupom času to vyzerá na dobrý nápad ;) .
No vidíš, jak jsi "nepozorný". Já jsem se tu s obhajobou ruské agrese už střetl mnohokrát.
Někdy skončila Fabovým banem, někdy byla "šikovně maskovaná", a prošlo to.
Souhlasím s tím, že obhajovat ruskou agresi může jen "divný" tvor. Záměrně nepíšu člověk ;) .
Nicméně převážně jsem neměl na mysli zdejší "soudruhy", které jsem nikdy ani neviděl.
Měl jsem na mysli ty dementy s ruskými vlajkami pořvávající na ulicích. (a jsou tam, a dělají to, i když jsi to možná nikdy neviděl.)
Vzhledem k tomu, že bych byl rád, aby se Ukrajina té ruské svoloči ubránila, a vzhledem k tomu, že vítězství Ukrajiny je závislé na podpoře západních zemí, a vzhledem k tomu, že podpora západních zemí je závislá na veřejném mínění,... mi taková proruská pakáž pochopitelně vadí.
To, že nás podpora Ukrajiny něco stojí,... žádná pomoc není zadarmo, a nevšiml jsem si, že by se u nás (v SR nevím), nějak dramaticky kvůli té pomoci zhoršila životní úroveň obyvatelstva, a někdo tady kvůli tomu trpěl.
Nikdo nehladoví, nikdo nezmrznul, kdo chce makat, práce je všude dost,... Kdo trpí jsou Ukrajinci.
Ti co tam zůstali, i ti co utekli před válkou, protože jim zdejší pitomci závidí podporu a pozornost kterou dostávají.
Je jedno, že přišli o domov, že je jejich země zničená, že mnozí pohřbili své ženy, děti,...
Stejně se najdou hovada, kteří jim závidí.
S tím banem pro mě jsi mě nepřekvapil. Jak demokratické řešení, viď?
Možná bych si zasloužil Gulag, nebo rovnou ke zdi, abych víc neprudil protiruskými kecy proruské nadšence :lol:
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Alstratt »

Nekteri breci ze na ne lidi koukaji jak na pohadkare, dezole, odpadni spinu apod. Ale pritom se ani nezamysli nad tim co pisou a kam to neco pisou. Ono totiz je dobre se nad vecma zamyslet jak to vypada z jinych stran/pohledu. Breci a stale pisou presne tak jak by psaly presne podporovaci ruska siritele pohadek proti zapadu, proti eu apod. Vite, ono kdyz se neco deje, je potreba tomu prizpusobit mluvu/psani, jinak dotycny bude vypadat proste nehezky. Takovy lidi nechteji svet lepsim, ale prejou sirozpad spolecnosti, maji hloupe predstavy ze v nejakem katatsrofickem scenari bude lepe a tak hrajou i divaldo derave pruhledne ze jm zalezi nab udoucnsoti a pritom delaji pravy opak. nekde vdii nejakyproblem a velmi casto i tam kde neni pripadne kde je uplnej inyproblem, a hend to chteji cele ukoncit stylem ze vshency hdoi do jednoho pytle nebo ze ukonci celou spolupraci nejakeho statu sj inym na zaklade nejake prokotiny a jine blbosti. Jendodusep richazi s extremnima radikalnima tema nejhorsima vecma jak danou vec vyresit. Ano pozmeni to ale k mnohem horsimu. Misto aby vyuzily toh oco je i presto ze ma neco chyby, tak pracovat na tech chybach na tech problemech a zlepsit to. Tak oni ne, radsi to cele chteji znicit a zpatky jdou do praveku. Takhle by nejradsi resily vsehcny problemy jednoduse,. Jak seasi tak takovy typ lidi choval v nejakem rozpadlem scenari katastrofickem je docela vice nez jasne. Ano chovaly by se ultraretardovane este vice, jelikoz by si myslely ze jsou buhvi cim, nemely b uz tolik zabran co byj im v tom brnailo, nav ic totiz nemaji, vice jim hlava nedovoli.

US nedala ruce pryc od taiwanu ... Typicky nesmysl. Jen dlouhe roky nikdo verejne neprizna podporu taiwanu, z duvodu aby neeskalovaly problem s cinou a aby vypadaly stale i v tom stale lepe nez cina ktera verene provokuje dokazatelne. I sam taiwan moc dobre vi ze ma podporu zapadnich zemi i ze ma podporu i z US, jen se to pred cinou nikdo nahlas nechce rici nahlas. Cine by to nahralo cim by cina pak ukazovala ve sve zemi a svym spojencum ze "Koukejte, zapad podporuje taiwan, musime proti tomu tvrde zakrocit, musime pritvrdit.". Takze nesirit pohadky at uz umyslne coz pak muze znacit zapadani do puzzle na jake je strane dotycny a nebo pokud otnedela umyslne, tak se v tom dovzdelat. A jestli nevi dotycnyn eoc tak jednoducheho, tak evidentne toho nevi mnohem vice.

Pro zajimavost, tak zde je ta podpora ciny, to je podpora jak stehno co? Jak lze krasne videt, tak prave ze se jde proti cine a zcela pochopitelne. ROste podpora indie s kteoru uz davno je i jiny spojenecky pakt proti cine a ted do toho este INDUS-X.

https://www.c4isrnet.com/battlefield-te ... aboration/

https://denikn.cz/minuta/1177867/

https://denikn.cz/minuta/1168870/

Ty info si muzete overit z lepsich zdroju nez denikn. Treba ten c4isrnet a jinych.

Nikdo rusko z historie ani nevymazava, jen se uvadi vice veci na pravou miru, to ze to nekteri vyuzivaji ve pprospech ruska kdy prekrucuji ze jsou vymazavany ruske zasluhy ... Ono taky je dobre naucit se rozlisovat zasluhy sovetu a zasluhy rusu atd. Ale jakmile nekdo prska na rusko a nekdo pomuze ukrjaine tak hned vyleti zastanci ruska jak cetici z krabvicky kdy si hrjaou na ot ze jej im neoc odpirano, zej e nekdo omezuje a furt nejake kraviny. Pritom mohou stale psat, mluvit, zadna svobodaj im omezovana neni, to by vypadalo uplne jinak, to by nepsaly/nerikaly to oc pisou/rikaji. TO ze se na ne sesypou pokazde nekteri lidi co je zkritizuji je normalni odpoved na blbosti. Ano nekteri by sem ohly hcovat slusneji a nenadavat apod ale to bude vzdy na kazde strane nejake zastoupeni ruznyhc lidi s ruznym chovanim. TO ze si o nekom nekde rikaji ze je nekdo dezolat, proruska spina apod, no a? Vina dotycnych ze to ze sebe samy delaji, tak at se nedivi ze o nich tak lidi mluvi, ze je tak nazyvaji v diskuzich nekde za zady. Kvoka to jako slepice, vypada to jako slepice, snazi to vejce ... Tak co to asi tak nejpravdepodobneji bude. Se pak nelze divit kdyz je takovyhc dost, tak ze do toho budou zatahnuty i jiny,. Proste chce to prizpusobit psani/mluvu ane dobe po omezeny cas kdy to situace vyzaduje. Pokudot dotycny nezmeni, tak se nelze divit ze ho hodi ostatni do jednoho pytle kdyz se bdue prezentovat jako prorusky,proti zapadni klaun apod. je to jako kdyz bude nekde horet a pribehne tam urvanej Ferda s kanystrem benzinu, a bude prilejvat benzin do toho ohne, tak logicky bude to tam horet vice. Proste kdyz vim ze je zrovna situace zrovna doba kdy ukrjainci potrebuji pomoc a ze rus je vrah, nasilnik, lhar, jendoduse nejvesi odpad, tak logicky vim, ze je dobre zvolit spravne slova aby me nehodily ostatni do jendoho pytle a nehrat derave pruhledne divadlo ze nepodoruji tu stranu ruskou. Coz ja jsme silnep roti rusku, a rusko si za ot muze samo. Ale neodsuzji smaozrejme vsehcny rusy, protoze cast rusu je tez proti tomu ruskemu rezimu a cast rusu dokonce na strane zapadu, jen to nahlas nereknou aby si pro ne policajti neprijely. Dalsi vec, chapatv jake situaci je ukrjaina, je jasnez eu krajinci potrebuji pomoc, cesi by nebyly o nic lepsi kdyby jim rusak vlitl do zeme, tak by se chovaly tez dost jinak nez jak se chovaji ted kdy si ted rikaji jak hrdinne by vsichni cesi bojovalyp ortu rusku. TO tezko, tez by dost cechu emigrovalo a byly by radi aby dostavaly v zahranici velkou podporu. Necinte neco, co nechcete aby v budoucnu ostatni cinily vam. byt nepratelsky k ukrjaincum je akorat rezani si pod sebou vetve ze v budoucnu se to akorat proti vam otoci az vam pujdeo zadel. Pokud vas nekteri ukrjainci stvou, tak to reste na urovni, slusne, nehazejteu krjaince do jednoho pytle a reste to ucinne. Pokud vite o nejakem ukrjainci oc vam neoc udelal, tak od otho je policie nebo jine moznosit jak veci resit. ANo zelensky a dalsi ukrajinci mnozi by sem ohly hcovat lepe, jsou veci na kteryhc bym ohly zapracovta, ale jsou v jine situaci, kolk otho maji na tarosti nau krjaine tak je logicke ze nebudou zrovna ve stavu jaky by byly v dobe kdy by se jim zilo v miru a krasne. ALe j to co delaji jsou docela prkotiny. Dokud vylozene ukrjainci nedelaji neco dost spatneho, nijak neskodi, tak je absolutni retardace proti nim neoc delat a tim si rezat pod sebou vetev. Jendou se to proti vam otoci ab udete pak brecet mnohonaosbne vice . Uz ted nekteri breci a to dotycnym esten ikdo nic nedela ... Problemy je potreba resit jedne po druhem a ne je vsehcny smest nah romadu a odsoudit vsechny. Furt to hanlive nazyvani ze pretidemolice, ze ukrofasisti, ze sorosovci a furt sireni nenavisti a takovych retardaci tak at se dotycny co ot pisou/rikaji nedivi ze jim to ostatni oplaci. Kdo komu jamu kopa ... Dejaji si samy sobe problemy, samy sobe si kadi na hlavu, este k otmu verejne kdy kazdy tu vizitku dotycnyhc vidi. tak spinavou vizitku u velke casti si dotycny uz nevymazou ab ude navzdyu z na ne tak spatne nahlizeno a dobre jim tak takovym kdyz si to vykoledovaly, kdyz to tak chtely tak to maji mit. Doporucuji ukoncit nadavani este k otmu lzive nehezky furt na US, EU, zapad, politickou stranu, green deal atd. ... Kdo v tom budep okraocvat, tak takovy si akorat bude svou vizitku zhorsovat. Akce, reakce. Veci jde psat slusne a jde to psat tak aby cvoke resil problemy vice stran a ne furt drzkovat jen na jedny co se dotycnemu hodi ... Stejne tyhle ty nadavky jsou z velke vetsiny prokazatelne stejne lzi jsou to dezinformace, misinformace ktere se daji snadno vyvratit ale to uz dotycny videt nechteji a tak jen breic stale lzi, stale si jen stezuji, musi mit hodne smutny zivot. najit dokazou dke co kdyz se to hodi, ale kdzy se to nehodi, tak najendou hrajou blby zen ic takoveho neexistuje tak to nenapisou jelikoz by jimto nezapadalo do jejich pohadek. na netu je toho uz plno dokonce i z ruzne kvalitnich zdroju ktere mnohe vyvsvetluji a vyvraci ale o takovei nformace urcity lidi vubec ani nezavadi, to se jim uz nehodi. Tak pak to v diskuzich vypada jako ze jsou extremne na jedne strane a o na te ruske, na strane ruznyhc deme*tu apod,a za to si mohou samy. Jen vy samy muzete zmenit nahled na sebe ostatnima lidma do nejake miry, pokud to nezmenite, tak budete drzkovat uz vzdy pokazde kdyz neco budete resit takoveho co resite hloupe mistoaby jste se prizpusobily a aspon trochu sep osnazily sirit fakta, nesirit nenavist a nelezt rusum do zadku. At uz chcete nebo ne, tak rusum do zadku lezete uz tim co pisete, protoz u mnohych je to to, co se rusum hodi, co sej im libi aby jste v otm dale pokracovaly. nejvetsi problemy ve psolecnsoi lidi rozpoutavate vy samy co jen drzkujete a pak to hazite na jine. Nekdy je lepsi sep odivat do zrcadla a projetsi svou historii co jste napsaly a zamyslet se nad tim co by se dalo zlepsit. Rusove se uz nai nesnazi tolik vypadat nejlepe, jelikoz vi zej eto marne, ze to nejde, ze jim tonec vychazi, jak uz dirve mnou bylo zmineno, rusove se snazi lidi uplnez nejistit aby neverily uz nicemu/nikomu, jendoduse rozlozit psolecnost. takze hadky a uakzovani ze vse stoji zap rd tamto ci tamto ci ... to je presne to na co rusove vsazi sirenim dezinformaci a mnozi jim delaji at uz vedome mnozi tak mnozi nevedome uzitecne i*ioty. Vidim to bezne na netu ktere strany v cem jsou nejtoxictejsi, ktere nejvice rozpoutavaji hadky a siri dezinformace ktere maskuji dost derave/pruhledne a mysli si ze jsou vsichni uplne blby ze to nikdo nevidi. Je hloupe argumentovat obecne na netu ci mimo nej ze dotycny ruskou agresi nepodporuje, kdyz ji podporuje at uz vedome nebo nevedome, a nasledne pak zacne siirt vse co se rusum hodi, zacne plivat ze za vse muze zapad, ze za vse muze US a eu a ze je potreba to znicit, ze green deel je nejvetsi zlo, ze elektromobilita je nejevtsi zlo a mnoho lasiho. Vic same krtiky na zapadni hodnoty, na kde co co se dela na zapade a aby se nereklo tak vyjimecne nekdy pouzijou ze rusko tez neni svate, aby se nereklo ze jsou podporovaci ruska. jenze to jim uz nikdo inteligenntni nesezere, neresi opravdove konkrenti problemy ale obecne plivou na zapad a to co jede naz apade, nafukuji problemy na zapade, delaji z ruska z ciny apod nekoho islnejsiho, nekoholepsiho apod. a este kdyz uz vyjimecne zmini neco spatneho orusku tak voli mnozi z dotycnyhc este mirna slova, ale jakmile jdeo zapad, tak nesetri vubec tvrdsima slovama, extremen tezkyma dezinformacema apod. Vypsat by se toho dlao spousty cim vsim se odhaluji aj ake chyby dotycny delaji, opakuji odkud to nezmeni, lepe jim v zivote nebude pokud budou dal tvrdit co tvrdi. Dalsi moznsot je vykaslat se na ty problemy a nepsta/nemluvit o nich vubec pro dotycne, a tim jim muze pak byt o neco lepe. Takze maji na vyber ale voli si tu nejblbejsi cestu a ap ka se divi a breci. Kdo chce kam, ... Drzkovani a sireni nesmyslu, nikdy nevedlo k necemu dobremu. Problemy se maji resit, drzkovanim a nesmyslama se nevyresi. Kdyby mnozi makaly na problemech efektivne, tak jak jim huba hodne mele a prstiky na klavesnici hrajou, tak by uz ruzne problemy ktere je se*ou vyresily. Ale to chce ale uz pouzivat hlavu, nekoukat na veci stale stupidne, nedelat stupidity, vzdelavat se, coz je ale pro mnohe nadlidsky vykon ...

Preji vam vsem krasny den at uz jste jakykoliv, kdo chce a nema to v hlav uplne vybagrovane, ma moznostsvuj zivot zmenit k lepsimu aby se dotycnemu zilo lepe a nebylo na dotycneho nahlizeno spatne. To chce ale zacit u sebe a nehazet vinu na jine. ono se totiz v lidske povaze lidem libi kdyz jsou vyhcvalovany, kdyz jim je neco at uz pisemne nebo mluvou podporovano, takove to hloupe poplacavani po zadech pratelsky staveni si vlastni bubliny. Ale jakmile prijdou lidi co s niam nesouhlasi, tak hnedzancou brecet. Nikdo ji svobodu nebere, ale kdyz nekdo siri prokazatelne nesmysly, tak at ocekava taky reakci ostanich, at se neschovava zbabele z hloupe za slovama jako ze to je najendou omezovnai svobody a jine nesmysly ruzneho typu. Mnozi lidi nechteji nest zodpovednost ale psat/rikat by chtely cokoliv bez nasledku ale jakmile to zancou delat jiny a ten prvnim to zacne se nelibit tak pokazde vyleti jak certici a zacnou brecet. Jinym skodit jo, ale kdyz to dela nekdo jim, tak hned se jim to nelibi. At uz konecne prijdou s nejakyma faktamaa ne jen sdileni nejakych nesmyslu z spatnyhcz dorju kde navic dost casto bezne nechapou ani co clanek pise a pri(e)barvi/vysvetli si to po svem aby jim to zapadalo, a nejak je netrapi ze clanek je verjeny ktery tvrdi uplne neco jineho kdy si to kazdy muze snadno overit co clanek doopravdy pise a jaka jsou fakta co rikaji lepsi zdroje. Mezi lidma je neuveritelne extremne vysoka informacni negramotnost, tak extremne velka, ze to je jako srovnavat dnesniho vyspeleho cloveka vysoce uspesneho, respektovaneho po svete co vse dokazal a srovnavat to s clovekem z praveku. Hodne extremne velky rozdil jak jedna strana ldii jde za faktama a to i presto ze je to otravne si veci overovat arozebirat nektere veci do hloubky, a druha strana nedokaze je jako ten clvoek z praveku ktery nedokaze pochopitani psany text, ktery si ni neoveruje z lepsich zdroju, ktery se chova jak praclovek kdy kazdouc hybku hend nekomu vmete do ksichtu ale na sebe ani nekouka co dela vsehcno blbe. Ono je totiz i velmi pohodlne a snadne na neco drzkovat, ale prinest funkcni lepsi cestu jak problem vyresit, to uz dotycny neumi, ale halvne ze si toxicky mohou plivnout na jine a hodit problemy na jine za ktere si mohou samy, misto aby je zacly efektivne resit. Uplne presne to co rusove a nejen rusove chteji, cim vic takovych tim vetsi sance pro rusy a podobne tvory, k niceni zapadni spolecnosti a uspechu prijmuti dezinformaci takovyma praclovekama. V dnesni dobe tolika vymozenosti jako internet, tolik svobody, tolik pristupu dobremu k faktum, neni tezke si zjistovat fakta, tak staci prekonat sve ego, prijmout ze clovek se muze mylit ze veri dlouhodobe dezinformacim, tak nelenit a kokat nav eci mnohem vic do hloubky, komplexne, protoze velka cats ldii kouka na veci jako praclovek. Ono to jde kdyz se chce, ale to by taky dotycny musely ty nehezke veci ktere delaji, by musely potlacit, musely by prekonat tu pohodu kdysi mylsi ze jim staci si precist nejaky clanek a este k tomu blbe a najendou si z oth odelaji zavery a musely by chtit. Kdyby vsichni premyslely tak zaostale jako mnozi, tak by jsme jako lidstvo byly este v praveku ...
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Odpovědět