SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od L.C. »

Z dnešního tisku:

https://instazpravy.cz/pirat-martinek-s ... d=11512871

Mnohem lepší ale byla reakce v diskusi pod článkem, kterou uvádím i s nickem autora (snad promine):

TATOŠ
Pirátka se rozbrečí u soudu pitát ve sněmovně a to nám chtějí vládnout?


Přesně tohle je ten správný typ lidí o kterých mluvil Pahrb. Budou se rozplývat na všemožnými úchylárnami, budou tvrdit, jak by dělali vše pro přírodu, pro lidská práva a svobody, ale v konečném důsledku jim nebude vadit pro ty své zvrácené představy zabíjet ty, kteří s nimi nikdy nebudou a nemohou souhlasit.


Jestli si tohle lidé skutečně volí, dostanou přesně to, co si zaslouží. Bohužel to s nimi nakoupíme i my ostatní.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od lagardere »

Likvidace demokracie za tleskotu levice:
Hrdí hoši v Kanadě skončili. Označili je za teroristickou organizaci

„Pravdou je, že jsme nikdy nebyli teroristé ani bílá rasistická skupina,“ uvedla skupina na svém kanále na Telegramu. „Jsme elektrikáři, truhláři, finanční poradci, jsme otcové, bratři, strýcové a synové.“
Zapomněli napsat, že to jsou běloši.

https://www.novinky.cz/zahranicni/ameri ... i-40358975
Vae victis. Molón labe!
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Radeq »

Pokud jde o ty teroristy. Ještě se kouřilo z hromádek po těch ňújorských penělácích, když jsem psal, že by emerycký president, Sluníčko naše nejjasnější, Maják svobody, Taťka všech pra .. nepracujících, měl každé ráno nakráčet za zelený trávník před bílým domkem a přečíst aktuální seznam teroristů.
Afghánské islamisty vytvořil tatík Bush a najednou to nebyli frýdomfatrs ale bubáci nejhorší.
Přítel Kaddáfí přispěje prťavému frantíkovi na presidentskou kampaň a ten ho za to nechá oddělat a zem zpustošit.

Jeden se v tom nestíhá orientovat.

U nás by tuto důležitou roli mohl zastávat třeba ředitel tiskového oddělení CIA Koudelka.
Uživatelský avatar
lagardere
Příspěvky: 402
Registrován: 28.02.2015 17:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Pardubice

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od lagardere »

Znáte to, krásná rovinka, jste tam sami, znáte to tam, počasí vám taky přeje. Tak proč nejet rychleji. Tak na to budete za čas moci zapomenout.

Auta v EU dostanou povinné omezovače rychlosti už za měsíce, uběhlo to jako voda

https://www.autoforum.cz/predstaveni/au ... jako-voda/

Každý vůz tak bude muset být vybaven systémem kamer a GPS, který vzdáleně načte a lokálně ověří data o povolené maximální rychlosti v tom kterém místě, kterým pojedete. Elektronika pak bude v závislosti na vstupních údajích schopna omezit výkon motoru tak, aby tempo jízdy nepřesáhlo předepsanou úroveň. Pokud tedy na českých okreskách platí limit 90 km/h a lokálně často třeba 70 km/h, auto se samo postará o to, abyste touto rychlostí jeli.
Vae victis. Molón labe!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

lagardere: a nikdo tomu nevěřil, že se tak jednou může stát, naprosté scifi když jsme vstupovali do EU, kdy někteří si lepili už honem honem modrý pruh s hvězdičkami na SPZ, jakou radost z toho měli, jaká svoboda nás čeká...hovno, jen diktátorský režim pod zelenou slupkou :puke
Mimochodem, až splaskne tahle daňová, elektrická bublina, tak se budeme ještě hodně divit...Ale jo, volte si piráty a zelené, kupujte elektroauta, když je to tak výhodné mámo, že jo, přispějem na tu ekólogii... :head
https://www.idnes.cz/auto/zpravodajstvi ... tomoto_fdv

ještě by mě zajímalo - až třeba někdo poveze někoho zraněného do nemocnice, nebo rodící matku odněkud z vesnice, bude skutečně geniální, když ho jeho super ekologické elektroauto pustí na okresce jen 80km/h a 130 po dálnici :chuckle Ale věřím tomu, že se najdou lidé, kteří tomuto zatleskají a řeknou "a konečně to těm hajzlům co jezdí rychle nandali, odteď bude bezpečněji"...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hohepa »

:clap

Ne vážně nemám rád jakékoliv omezování ze strany státu.
ale když mě na dálnici předjíždí auto jedoucí 135 km/h
a zezadu řítící se auto minimálně 160-170 km/h ho už ze
vzdálenosti jednoho kilometru vyblikává dálkovýma
a voni v tom bavoráku sedí dva dvacetiletí zmrdi....
Já už to nějak doklepu, i tak jezdím podle předpisů,
ale těmhle mladejm,
bez úcty k čemukoliv,
to škodolibě a od srdce přeju. :devil
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

Věci, kterým se všichni smáli jako naprosto nesmyslé konspiraci zamindrákovaných bláznů se stávají realitou. Přijde časem i omezený a dávkovaný příděl "zdravých a bezuhlíkových" potravin. Řekl, bych potravinové lístky. Ale protože je moderní pokroková doba, nebudou to papírové lístky ale nějaká "aplikace" v osobním, v té době již povinném, mobilním zařízení. A nakonec skončíme na "Amarounech". (to želé se starého seriálu "Návštěvníci") To si pište...A teprve potom budeme všichni šťastní :mrgreen: .
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

Hohepo, měl by sis raděli koupit lepší auto, a těm mladejm pitomcům v jejich "rádobybavoráku" z unifikovaných dílů z poloviny vyrobených u nás v "Česku", kteří se courají stoosmdesátkou, ukázat nekompromisně záda :hand .
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Mukl: "příděl "zdravých a bezuhlíkových" potravin"
eko pětiletka již začala: dodatečně nalepené eko značky carbon free na lahvích vína, které byly stáčeny před pár lety :head
o tom, kde bude tato samolepka nalepena, budeme rozhodovat my, strana... :puke
Přílohy
IMG_20210502_111228.jpg
IMG_20210502_111228.jpg (57.07 KiB) Zobrazeno 1735 x
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hohepa »

Mukl neboj ten testosteron tě po padesátce snad také přejde.
Řídím když musím, nikdy mě nebavilo jezdit jen abych jezdil,
Mým hlavním cílem a smyslem je dojet bez nehody a v pořádku..
jestli je někdo nadupanej testosteronem a potřebuje si poměřovat pindíky či klitorisy
ať si pronajme autodrom , nebo jde na motokáry.
Na silnici jedinci typu "za pět minut u Tesca" nemaj co dělat .
( ty zabily jen sebe s Kočkou to bylo horší )
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

To Mukl: To je rada jak od dalšího pubescenta :head
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

Sakra chlapi! Že vy na všechno tak rychle "naskočíte". Mně padasátka také důrazně klepe na dveře. Nikdy jsem nezávodil. Když jede rychlejší, tak mu rád uhnu. A když je to mladý člověk a má lepší auto než já, zak ho nenazvu "zmrdem" a normálně mu to přeju, ať si fičí a nepřekážím mu...
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hohepa »

Kdyby to nestálo životy i nevinných kolemjedoucích ....
Až ti někdo v tvém okolí při takové bouračce umře,
budeš jim také říkat pravými jmény.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Hohepa: nejde o testosteron, nedívej se na to zhrzenýma očima někoho, koho předjede na plné čáře mladý šulín v golfu nebo, wait for it: v ČERNÉM BMW! :chuckle. Mimochodem, koukni na videa na youtube "Agresivní řidič", na zmrda v SKODA RAPID, to ti teprve praskne cévka
Ano, to co se děje na silnicích dnes je k zblití, ale nevyřeší to nucené omezení rychlosti. Je to o lidech. Mlíčňáci vždy dělali bordel, kolik se jich zabilo ve stovkových škodách a fávech? Teď jsou prostě silnější auta dostupnější, to je ten technologický vývoj. Je to trapné ale uvedu příklad; mne 35+, rodina, dvě dcery, žena, tedy žádný pubescent bez závazků. Fakt se dopouštím takového zavrženíhodného jednání, když večer na prázdné, rovné okresce vytočím řadový šestiválec do 6,5tis a naprosto nejedu EU kompliant 80km? Ne abych si něco dokázal, a někoho ohrozil, ale kvůli požitku, mechanickému zvuku z dob, kdy byl ještě svět v pořádku a stovkovej benzín se promění v lahodný zvuk ve výfuku, a teď ještě navíc toho "že teď to ještě jde, než ti to EU strana zakáže"...Hrozně mě mrzí, že v podstatě další polovina mého života bude jen o tom, co vše mi EU nedovolí a někteří z nás tomu budou ještě tleskat... :wasntme
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

:yes
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Maximus »

To develop: Dobře napsáno, ale to je neco jineho, než se honit s pubescenty v autech. Kdysi jsem si take tak uzival ostre jizdy v klikatici se cestě na Vysočině. Byla v podstatě prázdná, az na jednoho Golfa GT s nactiletym ridicem, co se mi přilepil na zadek a chtěl si evidentně pomerovat pindiky se Subaru. Ostrou levou na mokrem asfaltu nedal a skoncil v poli. Naštěstí to odskakalo jen auto a ne majitel. Mohlo to dopadnout pro toho mladeho kluka ale mnohem hůř, kdyby trefil některý ze stromů podel cesty. Jeho zivot by mi rozhodně nestal za ten pocit, že jsem ho ve svém autě "dal levou zadní". Jsou to prostě telecí léta a my jsme nebyli o moc lepší - moudřejší v tomto případě ustoupí.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Radeq »

devlope - pokud jde o EU a zákazy - už nám například zkrouhla letecké modeláře a v podstatě zakázala ty malé.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Germanik1 »

Co je špatně se občas povozit 200stovkou? Jen rozum říká, že ne vždy, ne všude. Na D1 můžeš za chvilku brzdit bez ohledu na provoz, jinde tě může vystřelit že silnice predjizdejicí kamion atd. V pátek odpoledne a v neděli večer to taky moc nejde. Jo, a nesmí se to. 😆
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Ulfhednar »

Jen obočím z tématu vlákna Rychle&zběsile:
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... cle-detail
To mi zní mírně nadějně, i když ze svých opakovaných návštěv Francie jsem přesvědčen, že tato země už skončila.
Óðinn á yðr alla
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Zapadlo »

Co je špatného na tom někoho zavřít třeba na týden za to, že se chtěl jen projet dvoustovkou v běžném provozu ?
On tím přece nic špatného nesledoval, nikomu nechtěl ublížit, má super reflexy takže to z bylo i zcela bezpečné.
Co je špatného na tom, mu za to zabavit a prodat auto ?
Naprosto chápu potřebu blbečků co si hrajou na alfasamce užít si trošku adrenalinu.
První vážnější střet jim to plně umožní.
Z těch co přežili : nad troskama adrenalin přímo stříká a občas to provází i dost nelidský řev, třeba když motorkář zjistí, že mu chybí noha.
Na druhou stranu stát musí rovněž zohlednit požadavky těch starších s už ne tak dobrými reflexy na to, aby by v provozu potkávali auta, která stihnou zaregistrovat a rozumně na ně zareagovat.
Odpovědět