SOUMRAK ZÁPADU

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hohepa »

Šovinisto :chuckle
to není o pohlaví ale o jedincích .
To to tvrzení je jen zaběhnutý stereotyp. Nic víc, nic míň.

Je mi padesát a za svůj život jsem potkal dost ženských co měli větší "koule" než většina chlapů,
i dost chlapů co se sypali jak domeček z karet z malicherných důvodů.
Další co když kolem prošla dvacetiletá sukně, tak jim IQ kleslo na velikost penisu a začali se chovat jak jelen v říji.
IMHO je to 50-50.

V čem je to ženské pohlaví slabší je muskulatura,
ale co se týká vytrvalosti , odolnosti , snášení chladu, bolesti, nepohodlí obecně ...............
Jen to nesmíš posuzovat podle EU-US barbín
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

no ale vraťme se k tomu konkrétnímu případu... ano, souhlas s Hohepa, je to o jedincích a schopná žena admirálka je lepší než neschopný muž admirál, takže nemám nic proti tomu, když je na takové pozici žena.
ALE
problém nastává v okamžiku, kdy je žena protlačována na pozici z toho důvodu, že je žena

viz článek, ďábel se skrývá za detaily...

"Vzrůstající počet žen v NATO proto dělá Alianci silnější a lépe připravenou na bezpečnostní hrozby, jimž čelí,“ prohlásila Dedichenová, která se ujala funkce od ledna. „Je důležité posilovat hlasy žen – od našich jednání až po naše mise,“ konstatoval šéf výboru maršál Stuart Peach. Podle něj NATO chápe důležitost genderové vyváženosti a stále více žen je proto jmenováno do významných pozic."

tohle se ti fakt líbí?

Tady totiž jde o protlačení žen obecně, bez vazby na schopnosti jedince, tedy i těch, které nejsou tak schopné, ale jen z toho důvodu, že někdo chce mít NATO genderově vyvážené!

Situace: "kolik potřebujete na misi vojáku?", "150 pane", "kolik z nich jsou ženy?", "jen 5 pane", "tak odeberte 50 chlapů a dodejte místo nich ženy!", "ale já nemám 50 tak schopných žen jako jsou ti chlapi pane", "to mě nezajímá!, mise musí být generově vyvážena, běžte a splňte rozkaz"...

mimochodem, to že nově zvolená víceadmirálka se chce jako první věci věnovat "Podle svých slov se chce věnovat i klimatickým změnám v souvislosti s působením ozbrojených sil" a tvrdí že „Klimatické výzvy určují agendu do budoucna, a to i pro ozbrojené síly"
a její dvě dcery jsou levičácké eko aktivistky, tak je snad každému jasné, že se na tuto pozici nedostala díky svým velitelským schopnostem, ale současnému trendu female+eko=WIN.... :head

nevím jak ty, ale já být vojákem a mít nad sebou víceadmirála, jehož snahou je navyšovat počty žen v armádě (a tím snižovat počty mužů, protože rozpočet není nafukovací) + jeho hlavní agendou bude aplikování klimatických výzev s dopadem na ozbrojené síly, tak z toho nejdem vůbec nadšený...
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Proces odstátnění v plném proudu...

Ze zasedání Evropského parlamentu zmizely tradiční státní vlaječky, které zdobily lavice europoslanců. Nařídil to přímo předseda Evropského parlamentu, Ital David Sassoli. Zákaz se vztahuje i na ostatní státní symboly.

https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_zaz

,,EIN VOLK, EIN REICH, EIN FÜHRER"!

pamatujte si při volbách přizdisráče, kterým jsou státní symboly a česká vlajka na úrovni hajzlpapíru
třeba Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL) "Osobně mám při jednáních rád čistý stůl a kauzu považuji za malichernost“

britský europoslanec Nigel Farage:
„Právě jsme byli přinuceni odstranit vlajku Spojeného království. Na příkaz předsedy. Ještě, že odcházíme!“ A dodal: „Národní symboly jsou nyní v EU zakázány, co bude dál?“

a přitom jen stačilo nejdříve vydat zákaz, že na stole nesmí být "bannery" a reklamy, a pak potichu nově zařadit do banerů i státní vlajky... :evil:
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Ray »

Hohepa píše:....za svůj život jsem potkal dost ženských co měli větší "koule" než většina chlapů, i dost chlapů co se sypali jak domeček z karet z malicherných důvodů...
Souhlasím. Já ale nemluvím o civilním životě. Vojenství a válčení obecně je hodně specifické odvětví lidské činnosti a mnohdy je třeba dělat v krátkém čase ne zrovna lidské řešení ve vyšším zájmu a právě tam rozporuji vhodnost ženského pohlaví. Je prostě sentimentálnější.

Navíc tam vždy bude z jedné nebo druhé strany ve vzduchu to "ženská vs chlap" a to nedělá dobrotu. Kór na místě, kde v důsledku rozhodování mohou chcípat tisíce lidí v řádu minut. Armáda byla, je a vždy bude hlavně doménou mužů, ze své podstaty - to se nikdy nezmění, ať se budou feministické amazonky s přebytkem testosteronu snažit sebevíc.

Propouštím, že se mohou vyskytnout kvalitní výjimky, ale při tom počtu žen, co se vyškrábou nahoru, je to celkem loterie. Na nižších funkcích klidně, ale takhle vysoko ne. Klidně mi říkej šovinisto, ale za mě prostě ne.

A tahle současná situace, kdy si určití jedinci mastí genitálie do krve nad tím jaké dosáhli společensky prospěšné progrese je způsobená jen tím, že už dlouho nebyla pořádná válka.
To velení je z toho důvodu dnes pro některé státy taky spíš "politický" flek pro kariérní jedince a to se může v budoucnu nehezky vymstít.
Výsledkem je tahle vylítaná kára (s profesní historií podobnou naší generálce Šmerdové) ve velení NATO, kterou bude ve finále beztak trápit spíš klimakterium, než klima.
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od zedik »

odsouzen ke 2 měsícům vězení za prohlášení, že ta masová imigrace je „invazí“ .. Je to spíš absurdita,ale sranda to není
https://www.reformy.cz/francouzsky-inte ... iIwHlPeLSc
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Zapadlo »

Pokud se někdy v armádě ženy prosadily, bylo to povětšinou zase v čistě ženských jednotkách. Ať už to byly ženské prapory smrti v carské armádě, britské Wafky a Wrenky, sovětké zdravotnice, německé Flakhelferinen, nebo americké pilotky pro přelety nových strojů. Pokusy se "smíšeným" pěším družstvem které dělali poměrně nedávno ještě v době genderové nevyváženosti američané vedly ke zjištění, že taková jednotka jde s výkonem dolů : pod zátěží u chlapů rostl počet špatných - spíš emočních rozhodnutí na "ochranitelském principu", což nezřídka v rámci simulace poslalo do prdele celou jednotku. Z vlastní zkušenosti : pokud jedu na zákrok s kolegyní, je to jiné, neříkám lepší nebo horší, ale rozhodně jiné. Ćlověk ji zcela podvědomě víc hlídá, dost to svazuje...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od bivoj »

Nedávno jsem viděl dokument Nikdy nezestárnou (They Shall Not Grow Old) o WW1- viz zde: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=22&t=6747

Nedovedu si absolutně představit, že by v tom masomlýnku v prvních liniích byly ženský společně s chlapama. Možná by se paní Dedichenová měla na film podívat a uvědomit si, jaké by bylo kdyby její dcery nebyly aktivistami ale byly by poslány do něčeho podobného.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Hohepa »

Tak si zkus najít nějaký starší dokumenty o WWII Lenigrad a Stalingrad .
Když jde opravdu , ale opravdu do tvrdýho, tak toto civilizované změkčilé genderové gentlemanství půjde stranou.

Už Římané se zhnuseně vyjadřovali o barbarech ze severu, že v jejich řadách naprosto běžně bojují ženy,
zatímco ty jejich se v Římě oddávají orgiím se sousedy.
Ať to byli Galové, Germáni či Slované.......

Tím se nehádám zda v dnešní deformované době má žena v bojové jednotce místo .
Možná si někdo pamatuje jak při první válce v Perském zálivu si jedna US vojanda zašukala z českým vojáčkem .
Dobrovolně bez donucení na ubikacích, "soukromí" vytvořené závěsem u postele. Kdyby zařvala okamžitě to ví celá základna. Jen jí se to následně nelíbilo, tak to hlásila jako znásilnění.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Matěj »

Nedovedu si představit ženskou fungující v bojového útvaru stejně efektivně jako chlap. Je to propojené se vším, např. kolik kg unese chlap a kolik ženská atd. Možná mám zkostnatělý názor, ale ženskou si opravdu dovedu představit efektivně fungovat jenom v týlu. Možná ještě bych si představil ženskou v osadce techniky, ale to je tak vše.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od JirkaK »

U nás v Evropě to určitě fungovat nemůže. Ženské chtějí rovnoprávnost ve všem - ale ještě jsem neviděl, že by některá dělala na šachtě, v ocelárně, popeláře nebo jen kopáče.
Jinak v armádě ženské fungují hlavně v Izraeli, kde mají povinnou službu a tam to funguje.
Jinak proti ženám nic nemám, ale každá by si měla uvědomit že jsou profese vhodné pro muže a jiné více pro ženy. Jinak pokud dělají stejnou práci, tak by měli mít stejný plat a to také nefunguje vždy.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Alstratt »

Jelikoz v tomto pracuji a zajimame se o to na nejvyssi spickove urovni, mohu prozradit ze jsou vyjimky kdy zena je lepsi nez vetsina chlapu v tomto a mezi muzskyma kolegama na teto pozici dokonce patri mezi prumer. Delaly jsme na to i studie a testovalo se to v terenu. V mediich se tom moc nepise nebo spis vubec (je to pochopitelne), stale to testovani probiha na dalsich a dalsich zenach. Doba se holt meni a neuverite ale to co jsme si doposud vsichni myslely at uz muzi nebo zeny, tak realita ukazuje neco jineho. COz Vypovida o necem ze se toho ve spolecnosti dost toho zmenilo. Ale bavime se tady o vyjimkach, vetsina zen opravdu (kdyz nepocitame ty vyjimky) nejsou vhodne na takove pozice. Je to dano genetikou ktera se u muzu vyvijela celou dobu jinak nez u zen. Jinak vazne neuverite ale temer skoro vsechny studie zverejnovane nejsou spravne (ne ze by byly vadne ale spousta toho chybi a ani na to zadne profesionalni studie ktere to vazne plne resily nejsou). Hodne veci se nebere v potaz do studii proto stale pretrvava ze zeny to nedokazou stejne dobre to co chlapy (pokud se bavime o ozbrojenych silach). Pri nasem vycviku byly zenam dane uplne stejne pozadavky k splneni k prijeti jako u muzu. Vyzkum je veden pod US namornictvem/NSW (neco malo i v dobe volna pro lepsi vysledky). Nic lepsiho na svete uz neexistuje kdo by to dokazal trumfnout. Probiha to uz hodne let a teprve jen malo let povoleni k prijeti i do specialnich jednotek Tier 2, z duvodu bezpeci (neprejou si byt zverejnovany a navic je to zakazano), stale trvajicimu vyzkumu i s realnyma bojovyma zkusenostma co uz zeny v bojich zazily muzeme vyhodnotit ze vazne jen vyjimky toto dokazi splnit. V jednotkach samozrejme nemate byt totalni rambo (to by vas spis vedlo k neuspechu), to tak byva jen ve filmech. To ze hodne zalezi na fyzicce je sice pravda ale hodne ucastniku a to hlavne, jak muzu tak i tech malo zen to neda casto psychicky. Kdyz jde o realny boj bylo prokazano na nejvyssi urovni ze special/vojak neciti zadny vyssi pouto k kolegu zene nez ke kolegu muzi. Proto taky z hodne duvodu mnoho ucastniku neprojdou psychicky, ti co projdou musi jednat profesionalne a nenechat se i takovouto drobnosti ovlivnovat. Jinak pokud budeme brat v potaz mimo pracovni zarazeni v boji po boku specialu tak zeny (nemyslim ty zarazene uz u specialu ani z vyzkumu ktere splnuji to co chlapy) po boku slouzi dlouho na pozicich jako spolecnice. Techto mimo zamestnancu v posledni vete zminenych jdeo ot ze zeny hrajou pri specialnich ukolech jen podporu specialu, jako hrani spolecnika muze v tajnych ukolech ve spolecnosti kdese kona akce apod. Dal netreba zminovat jake vyhody se daji cerpat z zenskych uspecialu kteri kdyz jsou zarazeny mezi muzske kolegy co mohu za vyhody prinest. Jinak je zakazano vest s kolegy nejaky vyssi vztah. Doufam ze se to casem bude dat plne zverejnit i s vysledkama a to cele, do te doby s tim nic nezmuzu, nemam povoleni takze nemohu vse zverejnit. Pravo na zarazeni ma kazdy kdo splni podminky k prijeti at uz muz nebo zena, nemuzeme se ridit emocema. Z zen co tyhle podminky splnily (zarazeni Tier 2) spocitame na prstech jedne ruky (aspon z toho co mam posledni informace) maximalne na obou rukach jestli jsou dalsi o kterych nevim. Zajem zen o praci v tier 2 je velmi maly, takze i to dost hraje vlivu vysledku k uspechu prijeti zen vetsiho poctu zen do tier 2. Takze pokud vam ot vadi nemusite se bat ze bude hodne zen v Tieru 2. V jinych ozbrojenych silach at uz jsou to marinaci ci armada tak tam naleznete v bojovych pozicich normalne zeny, je to jiny tier. O teto studii co se provadi vi jen malo lidi co na tom pracuji, jsem tam na pozici vypomoci a zasveceni do nekterych casti. Primarne delam ale na jine pozici jiz vickrat na forum uz zminene. Musim rici ze to maji zeny vazne mnohem tezsi nez muzi aby to zvladly a to jsou podminky totozne s podminkama pro muze. Takze se zadnyma potrhlyma feministkama neridime a ani nemuzeme. Jinak v tom israeli v IDF tak to je zas jiny tier, jine vsechno. Takze je mi jedno kdo kde slouzi, pokud splnuje podminky a dodrzuje co ma tak s tim nemam problem. Prozradim este ze zeny co se dostaly daleko v ve studii i ty co pripadne po tajnu prosly, vsechny z tech par co znam uz pred timto vsim tvrde pro to drely, samy crossfit apod. Doufam ale ze to nepokroci jednou spatnym smerem kde si to mnozi vykrici to misto.

Sincerely, Alstratt
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od dracekvo »

Já jsem si všiml poslední dobou jedné věci.
Když je nějaký film kde je trošku války střílení či podobná věc. Tak jsou vždy kapitán, vedoucí a podobné pozice obsazeny buď černochem, nebo ženskou.
Taky si toho všímáte?
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od mukl »

Moc ty baby nedémonizujte. Ženy jsou taky jenom lidi....To znamená, že jako ostatní lidi "vydrží všechno". Možná ještě víc :| . Před skoro třiceti lety jsem pracoval dva měsíce na slévárně. Nebyl to přímo ten horký provoz, ale následné pracoviště, kde se odlitky zpracovávaly. Taková automatizovaná linka. Bylo to po matuře (práce v oboru tenkrát nebyla) a utek jsem odtama jak malý kluk. Peklo na zemi :? .To se musí zažít. A víte kdo tam pracoval, bořil normy a nejvíc "jel bomby"? Cigáni (Romové) a ženy...Zkrátka téma pro bořiče mýtů ;) . Od té doby co jsem to viděl, tak se stydím za dřívější pubertální kecy, že : "Cigáni nepracovali a nikdy nebudou"... :oops: Prostě tak. Nejde to paušalizovat....
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Matěj »

Já zažil ještě starostrukturní armádu, tak ve svém zabržděném myšlení si to nedovedu prostě představit. Samozřejmě, že jsou ženy a ženy, tzn. mužo-ženy horda svalů, dva metry, 100 kg a ženy 1,6 m 50 kg. Tu první kategorii, která ale asi nebude tak moc rozšířená, bych si s troškou tolkienovské fantazie dokázal představit... Tu druhou křehčí a běžnější fakt těžko.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

Cikáni pracovali a většinou i dobře, protože museli. Příležitosti měli zvlášť v těžkém průmyslu dost a dost..
Dnes už to mají daleko horší.
*
Ženy v ocelárnách apod. taky nebyly zas až tak řídkým zjevem. A tím nemyslím jen jeřábnice, ale i některé na fyzicky náročných profesích a fact v horku a tak.
*
To ovšem nic nemění na mém názoru, že nějaké jejich násilné protěžování, jen proto, že jsou ženy, nebo cikáni, černoši, jim v konečném důsledku jen škodí...

Absolutně co nesnáším jsou dnešní kriminálky, detektivky, akční filmy kde se to jimi všude jen hemží.
Podobně jako když vidím třeba mladého, zdravého kluka jako pokladního v nějakém marketu. Přijde mi to tak nějak nepřirozené...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Matěj »

Ono k té poslední větě. To možná i chápu, nevím jaké jsou platy v hutích, ale třeba když vidím u nás různé plakáty lákající do technických profesí (řekněme takové ty běžnější-bez kvalifikace obsluhy strojů, nemyslím obsluhy CNC apod., i když zrovna toto u nás v regionu je mnohdy taky výsměch, co jsem měl možnost vidět), tak uvedený nástupní plat je mnohdy nižší než inzeruje vedle Lidl (a práce bezpečnější a mnohem méně náročná)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

To máš pravdu musím uznat. Těžký průmysl jde úplně do rozpadu, o montovnách toho moc nevím, ale žádné iluze si nedělám.
A jak jsem viděl nabídky práce z Lidlu, nástupní plat atd., nechápal jsem.
Ale asi to k Soumraku patří.
Nic nevyrábět, neprodukovat, jen čerpat, přeprodávat, převážet apod...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Cep »

No, on si taky Lídl dost vybírá..
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od devlop »

Rafael: no a to jediné jde - dostat zemi do stavu, kdy se v ní nic nevyrábí, těžký průmysl je vyřazen, rozprodán, těžba nerostných surovin je předána do vlastnictví USA nebo EU, řízení energitiky pod vlivem DE a FR. Tzn. země "nikoho", vlaječky v zasedání EU zakázány, prostě unifikovaná šeď jako z románu Válká mloků. Jsme pouze ZDROJEM surovin, energie a lidí za tu minimální možnou mzdu, bez nároku se k čemukoli vyjádřit, protestovat. Pouze plnit nařízení EU pod pohrůžkou sankcí v případě nesplnění rozkazu.
A celá tato krása úpadku a rozkradení průmyslu ČR byla skvěle naplánována Sorosem za využití vožraly zkurvy*ina havla
https://www.youtube.com/watch?v=yaB7m8CoF-Y
(btw, o tom, jak po revoluci ušáci rozkradli technické provozy a odvezly strojírenská zařízení, které v Evropě tehdy neměly konkurenci netřeba připomínat..)
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: SOUMRAK ZÁPADU

Příspěvek od Rafael »

Zničí to český průmysl? Expert Hynek varuje před novinkami z EU. A to není vše. Salámová metoda, ubývání svobod

22.01.2020 21:28

ROZHOVOR „Nastal čas jít do tvrdého střetu s hloupostí,“ říká prezident Asociace obranného a bezpečnostního průmyslu (AOBP) a někdejší prezidentský kandidát Jiří Hynek k unijním snahám o co největší ekologičnost průmyslu. „Není v našem národním zájmu si nechat zničit průmysl ekologickou hysterií,“ pokračuje a přidává drsnou poznámku o stavu životního prostředí v rozvojových zemích. Dopady nových opatření podle Hynka pocítíme i v naprosto klíčovém odvětví, kterým je právě obranný a bezpečnostní průmysl. Ohrožena je prý i obranyschopnost země.
https://www.parlamentnilisty.cz/arena/m ... bod-610806
*
Jenže Havlem & to s tím vlezdoprdelstvím jen začalo. Jeho nástupci jsou ještě daleko nebezpečnější.Tomu v podstatě a zpočátku stačilo ke spokojenosti zničení zbrojního průmyslu na Slovensku...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět