Jsme na prahu III.WW ?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
gonzo23
Příspěvky: 155
Registrován: 22.02.2012 17:22

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od gonzo23 »

Ale neměli by mít nějakou zodpovědnost? Se tady řeší hoaxy, propaganda a takové neprofesionální chování, který může formovat názory části populace...
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Hagen »

gonzo23 píše: 25.06.2022 13:23 Tak jsem si to našel. Nějaký ruský poslanec, generál v záloze ( nebo ve výslužbě? Nevím ) řekl, že pokud začne třetí světová, Londýn bude primární cíl.
Otiskl bulvární Mirror, u nás převzala Nova, že " Rusko plánuje útok na Londýn "...
Forum24 vydalo s titulkem " Londýn budeme bombardovat jako první, pohrozil ruský válečný zločinec " což podsouvá, že Rusko chce nyní zaútočit na Londýn...
To je krásná masáž.... Přitom je to úplná blbost. 🤦🏻‍♂️
Tak jsem si to tedy taky znovu našel. (taková blbost, ale nedalo mi to)
"ruský poslanec, a generál Andrej Guruljov (blízký spolupracovník putina) tvrdí, že jediným způsobem jak uvolnit blokádu Kaliningradu je útok na Londýn".
Před tím o tom podobném mluvil bývalý generálporučík Jevgenij Bužinskij v případě že vypukne 3.WW.
Novináři mají rádi senzace, a rusové zase výhrůžky.
Nevím co je na tom pravdy, osobně jsem u těch výhrůžek pochopitelně nebyl.
Ale je to samozřejmě jen zuřivé štěkání malého ratlíka na většího a silnějšího psa :lol: .
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maximus »

Pro rusáky je vyhrožování všem už taková běžná součást jejich lidového folklóru, který už ani s přimhouřením obou očí nelze ještě nazývat diplomacií. Jsou svými nabubřelými vyhlášeními tak trapní, že už je nikdo nebere vážně a jimi požadovaný respekt si takto určitě nezískají - to bohužel jejich mozky napadene ruským imperialismem a nacismem prostě nepochopí.

Většina "novinářů" si toto označení vůbec nezaslouží. To je jako označovat "hajzlbábu" jako hlavní manažerku v hygienických službách :devil.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od bacil »

Londýn, netušená souvislost? V RF před pár dny odstavili anglickou královskou rodinu od příjmů z drancování Sibiře. Děje se skrytě něco mnnohem většího.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maximus »

Laskavě uveď zdroj - normální nebo sputnik?
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od bacil »

Máš to přímo od zdroje, ale nechtěl jsem to sem dávat, aby z toho někdo zas nevyvozoval něco co není pravda, navíc je to v písmenkách, které se už přes 30 let na školách neučí. Prostě zajímavá zpráva, protože takový zákon by jsme potřebovali taky, ale ideologicky nevhodný odkaz.
http://duma.gov.ru/news/54665/
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od JirkaK »

Bacil
Asi Tě překvapím. Ruština se běžně učí na ZŠ i gymnáziích. Dcera 27 let měla na gymnáziu druhý jazyk ruštinu.
Včera jsme byli na schůzce rodičů dětí přijatých na gymnázium a děti měli možnost vybírat druhý jazyk z volby - němčina, ruština a španělština a celkem mě překvapilo, že cca 1/3 dětí si vybrala ruštinu. A podotýkám, že se jedná o jiné gymnázium, než mi studovala nejstarší dcera.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od dracekvo »

Tak ona je to volba hlavně z pohodlnosti. Naučit se ruštinu pro čecha je daleko snažší jak španělsky, nebo nedej bože německy.
step
Příspěvky: 374
Registrován: 04.04.2015 17:50
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od step »

Němčinu bych za poslední rok potřeboval 1x, španělštinu vůbec, francouzštinu také ne. Angličtinu používám v hovoru několikrát do roka a ruštinu používám prakticky denně. Ještě by se hodila umět rumunština , bulharština a maďarština, pro ty bych měl využití, ale aspoň ti starší z nich mluví rusky.
Spolužák po letech uznal, že by také více využil ruštinu kdyby se ji učil, než se trápit s němčinou, pro kterou nemá využití.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od bacil »

Ke znalostem jazyků, naprosto mě dostala čínská captcha. Tu jsem bohužel nevyplnil. Jinak používám kouzelný čudlík v prolížeči, který mi ten rozsypaný čaj přeloží, ale na obrázky s textem je krátký.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maximus »

Velice zalezi, v jakem oboru pracujete. Zdravotnik s anglictinou a nemcinou je za vodou, zatimco treba inzenyr ve Škodě JS ocenil vice kombinaci anglictina - rustina.

S tim druhym jazykem souhlasim, ze rustina je vice o pohodlnosti a když clovek zvladne azbuku, tak jako slovansky jazyk jde lepe do hlavy.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od JOBU »

bacil píše: 30.06.2022 0:16 Ke znalostem jazyků, naprosto mě dostala čínská captcha. Tu jsem bohužel nevyplnil. Jinak používám kouzelný čudlík v prolížeči, který mi ten rozsypaný čaj přeloží, ale na obrázky s textem je krátký.
Na takéto prúsery odporúčam Google Lens.
honzasl
Příspěvky: 323
Registrován: 10.03.2016 10:13

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od honzasl »

dracekvo píše: 28.06.2022 21:18 Tak ona je to volba hlavně z pohodlnosti. Naučit se ruštinu pro čecha je daleko snažší jak španělsky, nebo nedej bože německy.
To je hodně individuální, já jsem sice němčinu měl od ZŠ a ruštinu zkoušel až na VŠ - ale prostě NJ a ČJ je pro mě stejný jazyk - jen jiná slovíčka, zatímco ruština má pro mě ty hodně cizokrajné výrazy typu: "U menja jest děngy" místo "Já mám peníze.".

Ale obojí jsem dávno vypustil a jedu jen AJ.....
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maximus »

Článek pro pochopení široké ruské duše a obludaria všech jejich lží - jeden z nejlepších na toto téma.
https://www.forum24.cz/prokleti-imperia-a-ruska-lez/
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Butch
Příspěvky: 764
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Butch »

Tak co, sestřelí Číňani tu Peloisovou?
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od xgordon »

Ak by nahodou tak vsade v novinach, radiu, spravach su "breaking news", ze zacala WW3.
Butch
Příspěvky: 764
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Butch »

Pobouřená čínská reakce
V reakci na návštěvu Pelosiové si Čína předvolala amerického velvyslance v Pekingu Nicholase Burnse, aby mu vyjádřila svůj „silný protest“ a varovala USA, že „zaplatí cenu za své vlastní chyby“.

„Jde o nehorázný krok a jeho následky jsou extrémně vážné,“ řekl tajemník čínského ministra zahraničí, který Washington vyzval k přijetí „praktických opatření, jež zvrátí nepříznivé dopady návštěvy Pelosiové na Tchaj-wanu“.

Takže myslím ze teď můžeme všichni očekávat zvýšenou podporu Ruska ze strany Číny. Jak ekonomickou pomoc, tak vojenskou. To by mohlo Ukrajincům zkomplikovat situaci ještě víc, nám potažmo taky.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od proforma »

Ja vubec nechapu, proc ta Cina porad protestuje. Jestlize tvrdi, ze Tchaiwan je soucasti Ciny, pak Pelosiova prijela na navstevu do Ciny. Tak v cem je problem? :D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Lyster »

Jen takové shrnutí roku 2022 kde to vře válečným (i případným) konfliktem.

Bez legrace jen ty články co jsem četl dnešní den v mainstreamových mediích. 3.8.2022.

Ukrajina (USA +NATO) x Rusko
Čína x Tchaj-wan (USA)
Turecko x Řecko
Kosovo x Srbsko
Írán x USA
KLDR x USA ( dobrá, to jsem dneska nečetl, posledké dobou klid, ale nechci to zakřiknout.)

Zapomněl jsem na něco?
Budu rád, když se dožijem ve zdraví roku 2023. :(
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maximus »

Doplním:
Arménie (Rusko+Írán) x Ázerbájdžán (Turecko+-EU)

Jinak aktuální stavy JZ USA x rusacko:
US
strategické JZ - 3508 hlavic na 746 nosičích
taktické JZ - 200 (přibližně 100 z 200 taktických bomb je rozmístěno v šesti zemích NATO na leteckých základnách mimo USA. Zbývající bomby jsou v centrálním skladu v USA.)

Rusko
strategické JZ - 2565 hlavic na 516 nosičích
taktické JZ - 1912
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět