Jsme na prahu III.WW ?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Radeq »

Pokud jde o Ukrajinu a její jazyk - od polštiny přes běloruštinu k ruštině. Spousta nářečí. Ukrajinštinu jako jazyk nějak kodifikovali až bolševici a dohromady nikdo ji pořádně neumí.
Pokud jde o ekonomiku - ještě před Majdanem byla na hrnci. HDP na hlavu měla poloviční i proti Bělorusku. Předchozí barvičkové revoluce, že ..
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Woody Crafty »

Maximus píše: 03.05.2021 17:17 Ja mam normální Rusy rád, jsou většinou kulturně mnohem vice vzdelani, než je běžný prumer v ČR, jejich srdce jsou široká jako jejich země i pastevec sobů, se vzdelanim z dob SSSR, znalostmi prumerneho Americana a pravděpodobně už i posledni generace občanů ČR co do oblasti vseobecneho rozhledu strčí v klidu do kapsy. Jejich vidění sveta je ale po vetsinou jiné než naše. Jim to treba vyhovuje, mě osobně ne - i proto jsem tam nezustal pracovat.
Jaké je tedy jejich vidění světa? Já v Rusku nikdy nebyl. Ale z těch pár Rusů které znám osobně, většina když se zeptá po dlouhé době co jsme se neviděli, jak se mám, tak vím, že je skutečně zajímá jak se mi daří. Což nelze říct o hromadě čechů, od kterých to znamená jen bezobsažnou zdvořilostní frázi, po které následuje sondování v čem bych jim mohl být užitečný a co by ode mě mohli (zadarmo) získat.

Ukrajinci dostali úplně stejné školy jako Rusové, často mnohem větší blahobyt, protože Sojuz do nich cpal prachy a investice jako my do Slováků, sami v centrálním rusku nebo v okrajových oblastech obzvlášť, na tomy byli hůř.
Takže ten rozdíl je v té banderovštině. Kdyby ji neměli zažranou hluboko pod kůží, tak by nevybujel ve své původní zvrácené podobě, zahrnující znásilňování a mučení těhotných žen při "Majdanu" , upalování lidí zaživa, viz:
https://dfens-cz.com/odesky-masakr/
A v tak masovém měřítku zahrnujících vznik neonacistických praporů a polovojenských "trestných" jednotek vyžívajících se na civilním obyvatelstvu. Ale jak se tam objeví skutečný protivník, tak hned zbaběle utečou.

Tohle je něco co je v Rusku prakticky nemyslitelné. I za 2.světové byla líheň náckovství a vznik "ruskojazyčných" jednotek SS právě na Ukrajině. To je ta Banderovsko-vlasovská mentalita, kdy se "bojovníci" nechlubí tím kolik pozabíjeli nepřátelských vojáků, ale kolik žen poznásilňovali, kolika těhotným rozpárali břicha a kolik dětí naházeli do studní.

Poměrně zajímavé je i spojení Rakousko-uherského koncentračního tábora Talerhof a právě ukrajinské banderovštiny.
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Devlop: nepleťte sem nějaké pitomé Čechy, postřílené z Mustangů. Chcete tím snad zlehčovat 12 vagónů ukradených Rudou armádou v Banovcích nad Bebravou? ;)

V posledních pěti letech jsem byl v Rusku 2x. Zaujalo mne, že centra většiny velkých měst jsou spíše čistější, upravenější a bezpečnější, než u nás. O Paříži nemluvě. Navštívit během jednoho měsíce Pitěr a Paříž je docela šok. Ale obráceně, než by soudruzi z EU chtěli.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od proforma »

Woody Crafty píše: 03.05.2021 19:37
Tohle je něco co je v Rusku prakticky nemyslitelné. ... To je ta Banderovsko-vlasovská mentalita, kdy se "bojovníci" nechlubí tím kolik pozabíjeli nepřátelských vojáků, ale kolik žen poznásilňovali, kolika těhotným rozpárali břicha a kolik dětí naházeli do studní.
Jasne, a proto napr. Kvetu Fialovou na konci valky opakovane znasilnili rusti vojaci, ze z toho mela dozivotni trauma. Jen jeden priklad z mnoha...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Proforma: a byli to Rusové? Ani náhodou to nemohli být Rusíni, Tataři, Kalmyci, Gruzinci, Burjati, Něnci, Čečenci, Ukrajinci... Květa si vyžádala jejich bumažky a zkontrolovala národnost? Kriste pane...
Mimochodem ti vojáci, co jí znasilnili byli obratem svými veliteli zastřeleni. A mimochodem většina vojáků 2. Ukrajinského frontu v Čechách (kteří údajně Fialovou znásilnili) byli Rumuni.
České ženské byly znásilňováné i Americkými vojáky. Co z toho vyvodíte madam? A ve Vietnamu se neznasilnovalo??
Prostě to bohužel k válce patří.
Óðinn á yðr alla
Zucht
Příspěvky: 55
Registrován: 08.04.2021 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Zucht »

Aby jste se nehádali tak třeba v Německu bylo nahlášeny počty znásilnění - 430tis. Rudá armáda,190tis.US Army,50tis Franc.armáda a 45tis. Brit.armáda. Nenahlášených je vždy násobně více.O jiných zemích se mlčí,byli to přece osvoboditelé!
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od devlop »

Proforma zřejmě neviděla film Platoon, znásilňování vietnamek, zfetovaní US ARMY vojáci...jó, západ náš vzor. Fakta více zde
https://www.bbc.co.uk/news/extra/lhrjrs ... etnam-1968

není naprosto vůbec žádný, žádný rozdíl mezi chováním vojáků v okupovaných zemích, bývalej Rus, US, prašť jako uhoď. Ušáci rozmrdávli vietnamky velmi, a to velmi tvrdě a mnoho z nich to nepřežily, omlouvám se za slova.
Zucht
Příspěvky: 55
Registrován: 08.04.2021 21:31
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Zucht »

devlop píše: 03.05.2021 20:16 Proforma zřejmě neviděla film Platoon, znásilňování vietnamek, zfetovaní US ARMY vojáci...jó, západ náš vzor. Fakta více zde
https://www.bbc.co.uk/news/extra/lhrjrs ... etnam-1968

není naprosto vůbec žádný, žádný rozdíl mezi chováním vojáků v okupovaných zemích, bývalej Rus, US, prašť jako uhoď. Ušáci rozmrdávli vietnamky velmi, a to velmi tvrdě a mnoho z nich to nepřežily, omlouvám se za slova.
Při nucených odvodech rukovali osoby,které by nikdy rukovat neměly a tito jedinci měli na svědomí spoustu svináren,záleželo také na veliteli jednotky, jak je držel zkrátka.Ale třeba US Army dávala vojákům dovolenky v Thajsku, kde byla pro ně rozsáhlá sít bordelů,hospod,hotýlků,pláží,kde se mohly vyřádit a zklidnit.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od devlop »

Ale třeba US Army dávala vojákům dovolenky v Thajsku, kde byla pro ně rozsáhlá sít bordelů,hospod,hotýlků,pláží,kde se mohly vyřádit a zklidnit.

a o tom to je, přesně jsi to vystihl, zde je rozdíl US vs Rus, dokud prostě nebude full conflikt na území US, tak to budou ušáci brát vždy jako dovo s tréningem střílením na lidské terče a šukáním netlustých evropských a asijských holek ;)
Paul
Příspěvky: 782
Registrován: 22.10.2017 0:15
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Paul »

Konflikt ve Vietnamu stáhl USA ke dnu po všech stránkách i tak, ono stačí když narazí na odhodlaného nepřítele, to se pak všechny ty hurá hodnoty bortí jako domeček z karet.

A kdo ví, třeba Proforma sbírala sběr na podporu Vietnamu :)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maximus »

Myslim, že zasadni rozdíl je sukat v bordelech za svoje prachy nebo znasilňovat místní obyvatelstvo včetně dětí. Ne ze by Američani nemeli excesy, ale taková masova zalezitost jako v Rudé armade to nebyla nikdy.

Moje teta, sudetska Němka z protinacisticke rodiny, po druhem prijezdu Rudé amady v 68 okamžitě balila kufry na západ. O Rusacich opravdu nemluvila nikdy dobře.

Je smutné, jak mnozí rusofilove maji svuj svetonazor ovlivněny jen medii a z kontaktu s par lidmi - absolutně nereprezentativnim vzorkem ruské a ukrajinské populace.

Ja si projel Transibirskou magistralou až za Ural, prošel jsem si Moskvu i poslední "ďerevňu" na Sibiři, která se od času cara Mikuláše opravdu moc nezmenila. Plavil jsem se po ruskych řekách v" raketě" ve VIP salonu i domorodé lodce vytuňené motorem. Dostal jsem se do" zapovědniků", kam se prostý Rus bez správné bumažky nikdy nedostane, daval jsem rozhovor pro místní rádio, zazil si přepadení pytlaky,... třeba i prožil své nejhlubší transcendentní zazitky. Také jsem viděl, jak se Rusové (opravdu Rusové) chovali a stale chovají k přírodě i puvodnim obyvatelum (Rus může akurat tak držet usta, když se mluví o USA a Indianech) a v plundrovani vlastní země si nezadaji s nejnenasytnejsimi nadnarodnimi korporacemi. Mluvil jsem s reditelem velke fabriky i pastevci sobu. Myslim, že jsem si zažil opravdu Rusko v celem jeho lesku i bídě.

Mam tu zemi rad i její obyvatele, ale nemusím některé aspekty jejich mentality a jejich věrchuška si muze podat ruce s Bilderbergem, navic ta její schizofrenie.

Opravdu doporucuji vsem nekritickym rusofilum cestu do Ruska - ne jen do Moskvy či Petrohradu, ale i treba kousek k Uralu. Pak bude jejich pohled na tuto zemi strizlivejsi.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Moje zkušenost je ta, že Rusko začíná za Uralem. Lidé jsou tam mnohem víc nápomocní.
A ano, Rusové se chovají blbě ke své přírodě. Stejně jako ty korporace.
Jenže zatímco u těch korporací je to vlastně fajn a kupováním jejich produktů hlasujeme pro to, ať to dělají, u Rusů je to zlé, buranské a vůbec výhradně Ruské. My jsme svatí. S navoněnými mobily plnými koltanu... A kdo na Rusy nenadává, tak je rusofil. Ach jo.
K těm thajským bordelům - ony tam ty holky často nebyly moc dobrovolně. Docela pochybuji, že si mladá (někdy velmi, velmi mladá holka) dobrovolně a bez nátlaku vybere kariéru armádní matrace. Pokud nad tím zavíráte oči Maxime, je to pokrytecké.
Stejně jako je pokrytecké označovat chování namydlených a dobře zásobených vojáků, s rodinami v naprostém bezpečí, s chováním vojáků, kteří už byli často i roky v poli, přišli (často i bestiálně) o rodiny a viděli hrůzy, které by psychicky nezbourali jen málokoho.
Excesy - porovnejte počty vojáků a počty znásilněných. On v tom zase tak dramatický rozdíl nebude.

A že se Němka na konci války bála Rusů? To je dobře. Moc dobře.
Ony se děti a ženy od Krakowa po Moskvu zase předtím moc bály Němců.
Karma.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 106
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Teal'c »

Je dobře že na protinacistickou rodinu dopadá "karma," protože je německého původu? :puke
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Fakt si myslíte, že při přechodu fronty se řeší soudy a dokazování, jak se který nepřítel choval?
Mě by zajímalo, jak moc se paní bála třeba o děti běloruských partyzánů. Nebo o holky v Majdanku... a co proti tomu udělala. Ona a další Němci.
Tak se holt na konci války bála. Zjevně zbytečně.
Hele, můj děda prošel Pečkárnou. Prastrejdu, ředitele gymnázia popravili. Jedná větev naší rodiny se komplet nevrátila z lagru. A tak bych mohl pokračovat. A mám se dojimat, že po tom všem měla jedna hodná Němka na konci války strach z Rusů, nebo že Rusové ukradli 12 vagónů v Banovcích, jak tu ve svatém vytržení vykřikovala Proforma?

Někdy si říkám, že jsme docela národ xindlů. Před Němcema jsme poklekli, dělali jim zbraně a dělali bychom je, dokud by nás nevyhladili, a teď plyveme na ty, kdo nás zachránili a zase lezeme do zadku Němcům. A na misku vah proti 300 000 padlým vojákům, co pro nás umřeli dáváme nějaké posrané vagóny a bábu vystrašenou před frontou.
Měli se na nás vykašlat.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Patrol »

Že vám to za to hádání stojí? Každej kdo i jen byl na vojně se tam choval víc jako hovado, než v civilním životě. Když voják zažije válku na vlastní kůži, a najednou přijde někam, kde jsou "voňavý prdelky", tak se chová jak to zvíře, zvláště když je vítěz a všichni mu mají být vděčni za svuj holý život. Je jedno, jestli Amík, Rus, Turek,....

Zažil jsem asi malé vzorky populace, abych soudil celé entity, ale i tak dám svůj pohled na několik nejbližších pro pobavení a odlehčení:
Rusové, které jsem potkal mi přišli přímočaří, nebojácní až moc, ale věrní svému slovu. Jak pes - ukaž kdo je Alfa a chcípnu za tebe.
Amíci víc srandisti, pohodáři, přátelští a velkorysí, ale nedodržet slovo nebyl problém, když to bylo v jejich zájmu(Sorry!), jinak pracovití a nápadití.
Poláci - dnes jsi můj nejlepší kámoš, jsi jako můj bratr....zítra-kdo jsi? Przeprašam zabudlem.
Turci - vítej můj hoste, uděláme obchod...za prahem - táhni odsud nevěřící pse.
Francouzi - máme se nádherně,jíme jen to nejlepší, jsme otevřeni všem, ale hlavně po mně nic nechtějte.
Angličan - Vy tam dole u mých kotníků, dám vám radu do života - nikdy si neberte Angličanku.
IR (severní)- Základem každýho obchodu musí bejt, že oškubem Anglány a pak se vožerem.
IR(republika) - Stydíme se za Severní Iry ale chápeme je.
NOR - Praha chlastat pivo,levna holka a honem zpatky, než tě Češi okradou.
Ital - Nejsem tady, siesta, jak nefunguje? tak vemte druhý zdarma OK, ale už jděte pryč, siesta.
Němec - Prvotně vždy odměřený, přátelský a i štědrý, ale jen do určitých mezí, opatrný a stále ve střehu.
Slovák - nevděčnej brácha, ale co člověk nadělá, když je to rodina.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maximus »

Myslim si, že diskuse uz je totálně mimo tema. Cele to zacalo zcela nesmyslnym adorovanim Ruska, na coz jsme někteří tady alergicti.

Rusko je země, ktera si hraje na "velmoc I. třídy" , což ale určitě není. Její metody maji daleko k Mirkovi Dusinovi, ale tak to nema žádná země s velmocenskymi ambicemi.

Rusům přirozená schiza i mentalita, daná historickými zkusenostni, vede k chování, které neni v zajmu států střední a východní Evropy. V rámci toho nepokrytě rozdmychalo Rusko obcanskou valku na Ukrajině, vytvorila řadu území v rezimu "zamrzly konflikt", který danemu regionu rozhodně nepřinese prosperitu a stojí i životy lidí, kteří se nechali do toho přímo ci neprimo zatahnout.

Koncept nelinearnich valek dle Gerasinova je zpusob, jak ekonomicky slabé Rusko muze vest "studenou valku" se západem, aniz by vznikl hned horký konflikt, který by Rusko s dlouhodobeho hlediska konvencne nevyhralo. Je to způsob, jak Rusko prosazuje své zajmy, aniž by si vliv a moc muselo koupit - nekdy sleva na plyn ci zbraně je prostě malo.

Rusko nemůže západ při prosazování svych mocenskych ambicí vetsinou "preplatit" (nemluvim o zkorumpovani jednotlivců) a když se uchýlí proto k ozbrojenemu řešení, tak to není a nemůže být v civilizovanem světě omluvou.


Je pro mne nepřijatelné hazet špínu na ty dva mrtvé z Vrbetic, když nikdo z diskutujicich nemá jediný důkaz o jejich protipravnim jednání a rozhodně Rusko (a jakykoliv jiný stát) nemá pravo tu vrazdit lidi v zajmu vyřizování si uctu, třeba "jen" s nepohodlnym obchodnikem se zbranemi.

Suverénní stat toto prostě bez odpovědi nechat nemůže a je zcela absurdní si myslet, že tajné sluzby musí dat verejnosti jasný důkaz (rozhodně neprozradi krtka, schopnost desifrace zprav, technologii sledování zahranicnich agentů, ci cehokoliv jineho, co jim dává dulezitou vyhodu nad nepritelem).

Ze tyto metody pouziva CIA ci Mossad? Pokud to není v ČR ci spratelenych zemích, tak je to primárně problem těch dotčených zemi. Tady je Česká republika a nikdo tu nemá pravo takto ohrožovat její obcany. Schvalování tohoto cinu, jako omluvy ruskych velmocenskych zájmů, je na paragraf.

Tečka. Tady se bude primárně resit tema, jestli jsme na prahu III. WW. Pokud chce nekdo psát chvalozpevy na Rusko vs. USA, at si založí tema v OFF TOPIC!!!
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Woody Crafty
Příspěvky: 472
Registrován: 09.04.2020 14:19
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Woody Crafty »

Neřekl bych že je to až tak úplně mimo téma. Když řešíme problematiku "Jsme na prahu III.WW ?" tak se brzy dostaneme k podstatě tohoto problému, což je "Rusko vs. USA".

O obou zemích nám média podávají zkreslené či naprosto lživé informace. A je potřeba se dobrat k tomu jaký je skutečný stav v obou zemích, co ty země proti sobě pečou, a jak se k tomu tedy postavíme jako evropani a češi.
V téhle problematice je pro nás nutné se vyznat, chca nechca :)

Už proto že jsme tak nějak uprostřed. Jak prohlásil "Schimanski" - Američani jsou levá půlka zadku, rusové pravá půlka zadku, no a my jsme uprostřed. Což tak nějak platí jak geograficky tak i politicky.

Je velmi náročná doba, nebezpečná, a my si nemůžeme v žádném případě dovolit ten luxus být mimo obraz, ať už vlivem východních či západních politruků v prodejných médiích.
Mám dojem, že většina čechů se chová dost infantilně a fandí jedné nebo druhé straně, jako by to bylo nějaké utkání třetí ligy FC Kotěhůlky vs. FC Třeskoprsky. A ne situace která v podstatě rozhoduje o našem bytí či nebytí !

Na admina se co? Nereaguje. Týden ban. Fab
Budoucnost? Ta bude taková, jakou si ji uděláme.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Nicotinick »

Patrol :yes :)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Nebylo by tedy lepší toto vlákno uzamknout? Světová válka je možná jen kolem trojúhelníku USA-Čína-Rusko a bez debatě o jejich vztazích je vlákno reálně zbytečné.

Světová válka v dohledné době nebude.
A když, tak začne v Asii.

Tichá a skrytá válka o zdroje, informace a pozice běží kontinuálně už od úsvitu lidských dějin. Není to žádný "Svět podle Gerasimova". Ostatně podle wiki je první případ použití hybridní války snaha rozvrátit carské finance falešnými bankovkami před Napoleonovo invazí. Neexistuje nic jako hluboký mír. Kompetice o zdroje se jen různými mezistupni přelévá od klidu k otevřenému konfliktu.

Co se týče pozice ČR a (jak psal Maximus) neakceptovatelnosti collaterall damages z řad českých občanů - je tedy správný přístup v tom, že jsme právě nyní podělali svoji energetickou budoucnost? Co jsme získali?

Možné scénáře budoucnosti české energetiky (od nejlepšího k nejhoršímu):

1.) Jaderky dostaví Korejci, nebo Francouzi. Bude to dražší zhruba o částku, za kterou by se dala AČR posunout o několik levelů nahoru. Řádově stovky miliard. PVO, REB, letectvo, návrat raketometů, tanky... AREVA se moc schopně nejeví. V Olkiluoto staví jaderku už 17 let. Ale zdá, že jdou do finále.

2.) Přejdeme na plyn (dílem konverzí stávajících uhelných elektráren, dílem stavbou nových). Naše závislost na Rusku tím RADIKÁLNĚ vzroste. Plyn jde zastavit během pár hodin. Navíc budeme ještě závislejší na Německu. Myslím, že je to nejpravděpodobnější scénář a v Gazpromu bouchají špunty.

3.) Jaderku začne stavět Westinghouse, a stejně jako dvě poslední jaderky, co stavěli v USA, jí pro technické obtíže a mnohonásobné předražení ani nedokončí. Konkrétně se jedná o elektrárny Vogtle a VC Summer. Tedy elektrárny s reaktory a technologií, která je nabízena ČR (AP1000). Možná by je šlo rozebrat a přivézt k nám ;) Takže vyklopíme pár desítek až stovek miliard pro zlepšení situace arabských, kazašských a ruských akcionářů WG a budeme mít prd. WG aktuálně patří Brookfieldům (nejvíc akcionářů je v Kataru) a od minulého pondělí je veřejně oznámen záměr prodat podíl, či jeho část ve WG. (https://www.nasdaq.com/articles/exclusi ... es-2021-04). Finanční injekce z našeho státního rozpočtu by se jim hodila.
Zajímavé čtení:
https://www.forbes.com/sites/kenrapoza/ ... 8b7a7b32b5 Přidejte k tomu kompetici o jaderný trh na Ukrajině a pak se zeptejte sami sebe, zda jste si jistí, že obchody řádově za stovky miliard dolarů nemohou hrát sebemenší roli ve výměnách režimů ve Východní Evropě, nebo v procházkách Čuka a Geka valašskými lesy.

Pokud si je vláda ČR skutečně jistá, že to udělali Čuk a Gek (mimochodem dnes opět mainstream připouští, že sami, bez podpory ČR občanů to mohli udělat těžko: "Verze, že by se Rusové dostali dovnitř areálu na vlastní pěst, nepozorovaně, dokázali najít přesný sklad a bedny, je podle vyšetřovatelů méně pravděpodobná"
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/rusk ... ?zdroj=top), měla být reakce docela jiná, než řvoucí myš, která se navíc připraví o zrní.

Inspiraci bych hledal v Izraeli. Kolem Vrbětic se údajně motá až osm ruských agentů. Bylo by elegantní, kdyby se recipročně alespoň dvěma z nich na jejich výletech Evropou stala ošklivá nehoda. To je řeč, kterou hovoří silné, i když malé státy. Pěkně v tichosti. Že na to nemáme? Ale prdlajz. Nemáme na to tak maximálně koule.

Projekt, a papiňák ať nám pak klidně dodá Rosatom. Zbytek náš průmysl se Siemensem zvládnou postavit. Palivo (mizerné) umí dodat i WG a třeba se to do té doby naučí. Nebo ho lze koupit do zásoby - on ten režim v Rusku také nebude věčný. Vypnout jaderku je pro Rusy MNOHEM těžší, než vypnout plynovou elektrárnu.

Uvědomte si, že děláme statisty a hrdé sponzory sporu ROSATOM vs. GAZPROM
A k tomu máme pocit, jak jsme důležití a jak jsme to Rusům natřeli.

Naše aktuální reakce je podobná situaci, kdy vás hulvát na ulici, co honí jiného hulváta, bezohledně a bez omluvy porazí, a vy, abyste mu to natřeli, vyndáte svého Glocka a střelíte se do nohy.

Já chci silnou českou energetiku a silnou českou armádu. Budoucnost obou dvou oborů dostala minulý měsíc fatálně za uši.
Óðinn á yðr alla
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Radeq »

Odpovědět