Jsme na prahu III.WW ?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od jolky palky »

Pánové, podívejte se, v jakém časovém rozpětí pan "speciál" postuje.
Do nedávna měl v podpisu, že bydliště je Philadelphia (my sweet home Pennsylvania), kde by měl být časový
posun -6 hodin.
Nějak se mi nechce věřit, že ostřílený speciál má zapotřebí zde přispívat a otevírat nám mysl, v době kdy, buď snad spím, hákuju v práci, nebo se věnuju něčemu jinému, než tomuto fóru.
Čeká v USA co tady banda Čechů napíše?
Předpokládám, že to bude osvětleno, rotováním denní/noční/nespavostí/hemeroidy/sousedskou hlídkou, nebo v době nudy a válení se na kavalci, nás častuje svými zkušenostmi a názory.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od devlop »

jolky palky: viz můj dnešní post v 12:48 :hand
A pod tím jeho dlouhosáhlá odpověď, asi jsem mu stoupl na kuří voko....

Vetsina casu se zlepsuje, cvici, posiluje, na pokoji se doucuje nove taktiky ktere jsou pak na cviceni i aplikovany a spousty dlasiho. To neni jako u vas kdyz zametate chodniky a k veceru ve stejyn cas den co den pak jdete v klidu domu kde se rozvalite, a lijete do sebe litry piva a nasledne pak prispivate na forum.

Ne, fakt to nemá cenu řešit. Jsme OT
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Jojo, vykladače pravdy v podobě Cempera a honiče Jandy tu potřebujeme. Až se budu potřebovat řídit nějakým seznamem pravdy, abych si udělal vlastní názor, připomeňte mi, že se mám ucházet o místo v Alzheimer Home.

Nevím, jestli je Rus kulturně staletí za zbytkem Evropy. Ano, jestli je ta kulturnost v gay parade a divadle o znásilňování muslimek Ježíšem, tak jsou za námi. O tom žádná. Na druhou stranu úroveň a popularita tzv. klasických umění (dnes bychom pokrokově řekli white supremacistiscko-maskulinně toxických) je tam překvapivě vysoká.

Nicméně o tom, že nejlepší obrana je útok není sporu. I malý medojed v útoku zažene smečku lvic nebo hyen. A ano, historická zkušenost Ruska z napadání (různé turkické národy a státní útvary, Polsko, Švédsko, Francie (x2), Německo (x2), Anglie, Japonsko) je celkem rozsáhlá a přechod do útoku se jim osvědčil. Těžko se divit tomu, že tuto zkušenost aplikují ve své doktríně. Je to přirozené. A ostatně dělají to všichni (kdo ne, byl pohlcen).
Mimochodem mám rád hlášky typu: "Rusové postupně napadli všechny, kdo s nimi sousedí"
Je to nepochybně pravda. Druhá část pravdy je, že tak činí úplně všechny státy, co na to mají, s výjimkou států, které napadly i ty, kdo s nimi nesousedí. A neplatí to jen pro velké země. Stačí i Polsko, nebo my. Není světová strana, kam bychom v průběhu dějin nezaútočili. A to jsme malý líný národ.

Proberte se, žádný Fukuyamův Konec dějin se nekoná a nekonal. Žer, nebo buď sežrán.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od jolky palky »

Devlop: pardon to mi uteklo. Nosím to v hlavě a k psaní jsem se dostal až teď. :oops:

Btw. To má být urážka? Kdybych ty chodníky zametal a to pivo pil, tak nepípnu.....Není spíše důležité, jaký je člověk charakterem, než jakou práci vykonává?
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Tazi »

Pánové, Alstratt si bude vymýšlet pořád. Pořád si bude hrát na US vojáka, a pořád bude psát hromady nesmyslů.
Dokud tu budou lidi kteří na něj reagují, bude se tu hloupě předvádět dál, a dál, a dál.
Doporučuji si ho vážně bloknout (já už to udělal).
Nebudete přeci plýtvat energií na psychicky nemocného člověka.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Nicotinick »

Přesně tak. Ten klučina evidentně není v cajku, interakce nemá smysl.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Germanik1 »

Bloknutí není řešení, jakýkoliv návštěvník, možná v budoucnu přínosný, si bude dělat závěry z těch litanií. A valit oči. Ale jsem bytostný demokrat, nejsem pro ban. Třeba by tu politickou osvětu nějak dokázal korigovat sám. Možná mu každý z nás, koho to trápí, napsat na SZ pár slov? Třeba by to pomohlo, když by to bylo slušně.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od devlop »

Germanik: nemyslím si, když někdo argumentuje tím, že my tady, v zaprděné ČR zametáme chodníky, pak večer prolejeme bachory litry piva a píšeme na Rozpad, zatímco ON trénuje (nevím kdy, když tu V CELÉM PRŮBĚHU DNE v našem časovém pásmu píše několikastránkové A4 elaboráty), cvičí a na pokoji s ostaními elitními SOF vojáky provádní samostudium nových technik taktiky boje zatímco se s kolegy baví nad komentáři nás všech tady na Rozpadu :chuckle. Podle mne, tento člověk nepochopí osobní zpětnou vazbu a žádné přímé SZ od X členů tomu , aby se chytil za nos a řekl si "no, tak to už jsem přehnal, uznávám" nepomůže. Tomu pomůže jen správná medikace. Sorry za OT.
Tazi
Příspěvky: 1087
Registrován: 06.02.2017 12:32
Bydliště: na samotě u vody

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Tazi »

Vysvětlování, ani argumenty si myslím nepomohou.
Ten člověk je opravdu nemocný, a mám pocit, že skutečně věří tomu co píše.
Něco jeko rozdvojená osobnost kombinovaná s chorobným lhaním.
Sedne k počítači, a voalá, jsem Americký Rambo.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Vladimir »

Už je to OT ale nedá mi nezareagovať. Tak ako tu už niekto písal, proste treba ignorovať. Ja jeho príspevky nečítam už dávno a mám pokoj (a nemám ho ani bloknutého, proste jeho príspevky preskakujem).
Na druhej strane je pravda, ak tu príde niekto nový a čítať tie balasty - no to sa ale netýka len tohto konkrétneho človeka, ale aj mnohých iných ... tu pomôže len premazávanie adminom/moderátormi.
Vladimír
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od jerry.mysak »

Vladimír
nechci se ho zastávat, taky si myslím ,že je to nějaký chudák, který si léčí komplexy, ale kdo rozhodne to co je ještě Ok a co už ne? To tu už Fab může zorganizovat jednotku elfů.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Vladimir »

Pravda, tak najlepšia asi bude ozaj ignorácia, ak na niekoho nereagujem, tak ho prestane baviť sem vypisovať ... to myslím všeobecne, nenarážam teraz na nikoho konkrétneho.
Vladimír
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maric »

Dovolím si další Offtopic: V poslední době se Covidová vlákna stala skutečnou žumpou tohoto fóra, a začíná se to přelévat i do dalších vláken (včetně tohoto), a to se mi ani trochu nelíbí. Od věcné argumentační diskuse se přešlo ke stylu “báby na trhu”. Divím se, že s tím mají moderátoři trpělivost. Vím že tato část fóra je určená více-méně volné diskusi, ale diskuse není napadání a urážení. Jsme tu (snad) dospělí a inteligentní lidé, tak se podle toho chovejme. Děkuji za pozornost.
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od jerry.mysak »

co říkáte na to, žeslováci nakoupili samochodky a hned je poslali do polska k ruskej hranici?

Něco podobnýho se očekává od nás, že nakoupíme BVP, který nebudou sloužit k obrane čr, ale jako expediční sbor.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od JOBU »

Až na to, že zachvíľu sú naspäť... Ono treba vedieť aj to B, nielen A...
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od jerry.mysak »

Jobu

Rád bych sdílel tvůj optimismus.

Vzhledem k tomu že mi vše zatím vyšlo, co jsem předpovídal (a že z toho radost nemám), tak si dovolím jednu předpověd´.

po novým roce mají být v číně olympijské hry. Ideální čas na velké drama (remember Gruzie)
Scénář bude následující: Ukrajinci v tu dobu vlítnou na Donbas, což tamní dědci nezvládnou. Jak je dobrým ukrajinským zvykem, začne masakr civilistů. Rusáci budou muset zareagovat a ukry vymažou ze světa během pár dní. V tu chvíli začnou všechny média řvát, že Rusko napadlo Ukrajinu. Slováci a Poláci jako poslušný psíci se zapojí do boje a budou zlikvidování. My češi věrni tradici budem dělat že bojujem ,ale moc se angažovat nebudem. Možná tak pomůžem nemocnicí. Aby se neřeklo. Po likvidaci polskýho a slovenskýho kontingentu bude řev, že rusáci napadli člena NATO. Američani budou samozřejmě dělat že se jich to netýká ale o to více řvát, že to otázka Evropy. Němci vyjádří svou podporu, ale to bude vše. Francii to bude u prdele.

Otázka je, kde se rusové zastaví (ideálně na pobřeží atlantiku). Druhá je, jestli si turek nebude chtít urvar "svůj" Krym, případně Balkán. Sílu na to má.

Ani nevíte, jak rád bych se plet.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Ulfhednar »

Rusko IMHO seriózně nenapadne Ukrajinu, pokud Čína nenapadne Taiwan. A ani tak se jim do toho chtít nebude. Nemají důvod. Jsou v komfortní situaci. Evropu mají na lopatkách s energiemi, UA se věrná své tradici rozpadá sama, Krym mají, tak snad jen tu kávičku.

Navíc myslím, že si uvědomují, že dlouhodobě je pro ně Čína problém, a ne spojenec.

Naopak střednědobě může Rusko těžit z toho, že má a bude mít mraky levné energie (Rosatom), což bude energeticky náročnější segmenty průmyslu z chřadnoucí EU (která bude "best in blackout " a "best in prices") lákat, jak světlo můry.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Maric »

Jen bych k tomu přidal poznámečku, že s Rusy může tradičně bojovat i "generál Zima" Prostřednictvím zastavení dodávek plynu a ropy. A pevně věřím, že v případě vojenského konfliktu mezi Ruskem a jednotkami NATO to bude jedna z prvních věcí, které Rusové udělají, a budou argumentovat třeba tak, že plynovody a ropovody prochází bojovými zónami, což by byla vlastně i pravda.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1174
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Patrol »

Víte, proč se všichni v podstatě shodují jak to bude probíhat, když Rusko.....
Protože být Ruskem, děláme to stejně. :mrgreen:
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Jsme na prahu III.WW ?

Příspěvek od Germanik1 »

Ukrajina vůbec nezaútočí. Rusko dopředu Evropě sdělí, že nejprve musí zavřít kohoutky. A to Evropa nechce. Jedině že by se Ukrajina domluvila s USA a udělala podraz na EU. I to je možné.
Udělám co musím
Odpovědět