Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Fraktál »

tom384 píše: 03.11.2020 9:07
Maximus píše: 03.11.2020 0:03 To tom384: Proč by jsme měli masivně přispívat na péči o ekonomické migranty, kteří nelegálně proniknou do schengenského prostoru? ....
Navrh je ze nemusis platit peci o migranty, ale zaridit a zaplatit jejich repatriaci.
A v tom je právě zakopaný pes. Pokud tu repatriaci do určité lhůty nezařídíš, tak si ho musíš tak jako tak vzít domů (a mezitím se stále můžeš pokoušet o neúspěšnou repatriaci).

viz
https://kechlibar.net/2020/09/24/novy-a ... ku-sezral/
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Teroristický útok typu Vídeň

Příspěvek od Ivana »

vratnikp píše: 03.11.2020 6:41 je to popravdě spíš o mindsetu než materiální přípravě
Dík, na to se ptám. Dá se nějak trénovat "přehození" z modu "je mi fajn" na mod "musím zdrhat" tak, aby bylo co nejrychlejší a nejefektivnější? Je na to nějaký trik?
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Teroristický útok typu Vídeň

Příspěvek od vratnikp »

Heleď, můj názor je, že reakce boj/útěk/zamrznutí máme danou od narození, pokud nebude člověk pravidelně trénovat situace s figuranty, tak se na to může připravit jen "sběrem informací" jak jsem ho popsal výše a doufat, že nezamrzne. O sobě vím, že neumím reagovat rychle jak bych chtěl, reaguju hodně defensivně - příklad 2x mi na psa na vodítku zaútočil jiný pes co vyběhl ze dvora v místě, kde sem si nemyslel, že se to může stát (byl jsem v Condition white - níže), pokaždé moje reakce byly jen psa od toho svého odblokovat tělem a po pár vteřinách začít lovit kaser v kapse když sem vše zpracoval, kdežto žena, aniž by se na podobné situace kdy duševně připravovala na psa prostě pudově okamžitě agresivně nastoupila.

teorii "combat mindsetu" definoval Jeff Cooper:

White: Unaware and unprepared. If attacked in Condition White, the only thing that may save you is the inadequacy or ineptitude of your attacker. When confronted by something nasty, your reaction will probably be "Oh my God! This can't be happening to me."
Yellow: Relaxed alert. No specific threat situation. Your mindset is that "today could be the day I may have to defend myself". You are simply aware that the world is a potentially unfriendly place and that you are prepared to defend yourself, if necessary. You use your eyes and ears, and realize that "I may have to shoot today". You don't have to be armed in this state, but if you are armed you should be in Condition Yellow. You should always be in Yellow whenever you are in unfamiliar surroundings or among people you don't know. You can remain in Yellow for long periods, as long as you are able to "Watch your six." (In aviation 12 o'clock refers to the direction in front of the aircraft's nose. Six o'clock is the blind spot behind the pilot.) In Yellow, you are "taking in" surrounding information in a relaxed but alert manner, like a continuous 360 degree radar sweep. As Cooper put it, "I might have to shoot."
Orange: Specific alert. Something is not quite right and has your attention. Your radar has picked up a specific alert. You shift your primary focus to determine if there is a threat (but you do not drop your six). Your mindset shifts to "I may have to shoot that person today", focusing on the specific target which has caused the escalation in alert status. In Condition Orange, you set a mental trigger: "If that person does "X", I will need to stop them". Your pistol usually remains holstered in this state. Staying in Orange can be a bit of a mental strain, but you can stay in it for as long as you need to. If the threat proves to be nothing, you shift back to Condition Yellow.
Red: Condition Red is fight. Your mental trigger (established back in Condition Orange) has been tripped. "If 'X' happens I will shoot that person" — 'X' has happened, the fight is on.


dyžtak at tu nejsme nadále OT, piš přes PM a já se vynasnažím být nápomocen, nevím o vlákně, které by o tomhle pojednávalo a určitě tu jsou lidi s více zkušenostmi co můžou poradit
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Stenny »

Ivana:
- Hrát na "co kdyby" (Kdyby tu někdo začal střílet, co budu dělat? Kam poběžím? / Kdybych tady vletěl s autem do škarpy, kudy vystoupím, kam dám trojúhelník, komu budu volat?) Pokud to nebudeš hrát jen čistě rozumově, ale tu situaci si do detailů představíš, tvoříš v mozku něco jako slabší zkušenost, pseudovzpomínku - pak zvyšuješ pravděpodobnost, že nezamrzneš.
- Mít dobrý přehled o okolí, snižuješ tím čas mezi zaregistrováním podnětu a reakcí (než naběhneš z "bílé" do "červené", trvá to u některých lidí i desítky vteřin, z oranžové do červené je okamžik).
- Přečíst si Gift of Fear a Left of Bang, to první tuším vyšlo i česky. Naučí tě to cíleně, proaktivně pracovat s intuicí a "divným pocitem." Zvyšuješ šanci, že si všimneš něčeho podezřelého a vypadneš ze situace dřív, než začnou létat dávky.
- Pokud máš možnost, cvičit situace s figuranty a FX střelivem nebo aspoň airsoftkami. I to, že pozveš na zahrádku pár kamarádů, všichni si místo své normální výbavy vezmou cvičnou, začnou se normálně bavit, popíjet a jíst a další kamarád po několika desítkách minut (až ostražitost otupí) nastoupí se střelbou z airsoftky, je poučný zážitek. Nějaký zážitkově-výcvikový kurz je samozřejmě lepší.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Teroristický útok typu Vídeň

Příspěvek od Ivana »

vratnikp píše: 03.11.2020 11:06
dyžtak at tu nejsme nadále OT, piš přes PM a já se vynasnažím být nápomocen, nevím o vlákně, které by o tomhle pojednávalo a určitě tu jsou lidi s více zkušenostmi co můžou poradit
Díky. Nové vlákno jsem se založit pokusila a někdo to hodil sem - taky si myslím,že by bylo dobré nové vlákno. Teď ale jsem toho názoru, že by se mělo jmenovat survival mindset. A to proto, že se to dá samozřejmě aplikovat i na koronavirus. Možná tu něco takového je, ale já to nenašla. Jestli to neprojde, napíšu ti SZ. Hledat užitečné a praktické věci věci v gigavláknech mezi spoustou keců je šílený opruz.

Zato jsem našla toto: https://www.resilience.org/stories/2010 ... l-mindset/
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Quido »

@Ivana: Líp než @Stenny bych to nenapsal.

Model: Relax na zahrádce u piva uprostřed léta:
- Kdo bude chtít vyvolat konflikt? Jaká bude intenzita: Od slovní rozepře, přes požďuchování, nože, pistole až po bombový útok.
- Co je kontaktní vzdálenost pro jednotlivé konflikty? Křikloun se sníženou motorikou 20m za plotem mě nezajímá, křikloun na 20m bez překážek je dobrá nápověda na to si protáhnout nohy, záda, ruce. A křikloun 20m ode mě s pistolí v ruce je signál pro skok za nejbližší překážku i za cenu toho, že si trochu ublížím.
- Co je motivací útočníka? Blbá nálada? Nesouhlas s výší útraty? Touha užít si na chvíli moc? Desolátní životní situace? Politika? Loupež?
- Jaké je taktické rozložení terénu: Krásná žulová kašna se sochou? Někdo v tom vidí osvěžení, někdo palebnou pozici. Je chladící box na nealko plný, nebo prázdný? Za plný by se dalo schovat před střelbou z 9mm, ale chytat palbu z AK bych za tím nechtěl. Stejně tak které stěny / sloupy jsou z betonu/cihel a co je jenom nějaká překližka či syporex?
- Jaké jsou slabé cíle v okolí? Ad hoc agresoři si nebudou poměřovat síly s kropícím vozem nebo dodávkou URNY. Kdo vypadá, že je vyloženě slabší a mohl by schytat útok dřív, než já?
- Jak se zachovají lidé v okolí? Kdo mi spíš pomůže se vmáčknout do úkrytu a kdo mi spíš přibouchne dveře před nosem?
- Co můžu využít ze svého okolí? Shozením ledničky se dají zatarasit dveře; dobře vržená skládací židlička protivníka nezabije, ale rozhodí mu mušku a rána dubovou židlí na správné místo protivníka na pár vteřin neutralizuje. Malý hasicí přístroj se dá taky použít k neutralizaci pachatele, stejně tak jako talíře, skleničky, příbory.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od xgordon »

Sice trochu OT, ale pridam moju skusenost ohladom rychlej a adekvatnej reakcie pri neocakavanej situacii.

Na strednej sme mali elektro merania. Merali sme vykon a veci okolo. V triede nas bolo asi 15, v skupine po troch. Spoluziak na druhom konci pracovneho stola isiel prepojit nejake veci a vytiahol banany (svorky) z obvodu, ktore boli na druhom konci zapojene rovno do siete , cize sam seba pripojil rovno na 220. Zacal v krci kricat aaaa. Mal stastie,ze padom sa aj sam odpojil.

Vsade boli po celej ucebni takzvane total-stop tlacidla, poucenia sme mali x-krat rocne, pisali sme testy z paragrafov, bozp atd. Nikto, vratane ucitela nezareagoval. Vsetci len cumeli co sa deje.

Chalanovi sa nastastie nic nestalo, ked sa dvihol zahlasil "aaah, to bola supa". Do smiechu nam ale vtedy urcite nebolo.

Takze za mna suhlas s nazorom, je to o drile. Mat naucene veci, ktore sa potom uz robia podvedome. Kedze robim uz xx rokov v it security tak o vela veciach uvazujem stylom "co vsetko sa moze pototo", nasledne sa vyhodnocuje ako velmi a ako je to pravdepodbne. V literature sa to vola aj risk management.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Maximus »

To Tom384: Jde o princip, proč by jsme měli dávat peníze na problém, na jehož smysluplné řešení jiní odmítají? Základem je chránit neprostupnost vnějších hranic schengenského prostoru, potírat pašeráctví lidí včetně jeho krytí neziskovými společnostmi.

A celý ten výmysl se zařízením repatriací je největší bouda celé EU věrchušky na V4 - jeden z důvodů proč repatriace nefungují je neschopnost identifikovat většinu migrantů, kteří nemají doklady nebo je mají zfalšované.
Kam budeme tyto lidi jako repatriovat, když nebudeme schopní určit jejich domovskou zemi? Dobrovolně to zcela jistě neřeknou.

To je zase jen a pouze skryté přerozdělení migrantů, kdy V4 vyfasuje ty nejhorší bez možnosti se jich civilizovaně zbavit. Nechápu lidi, kteří se na tento podlý trik EU chytili.

Nejen neziskovky rozhodně nebudou nadšené z toho, když se tito neidentifikovatelní migranti budou vracet letecky na paletách do vln Středozemního moře :devil
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
vrb
VIP
Příspěvky: 899
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od vrb »

To: Maximus, L.C.
Nosit nema smysl a trefit z okna teroristu co strili po nekom na ulici je jasna vrazda. Stat se pak postara o to aby jste se o svoji rodinu uz nikdy nedokazali postarat.

Pouzijte Google: Chomutov, Petr Benda.
Nejen ze clovek skonci ve vězení, ale jeste pak plati miliony odskondeni = doživotní bezdomovec v exekuci. To je lepší snad zustat v tom vězení.

Taky jsem kdysi nosil, ale vykaslal jsem se na to.
colek
VIP
Příspěvky: 686
Registrován: 18.02.2011 18:36
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od colek »

To Vrb.-porovnáváš dvě naprosto odlišný situace. :ne
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Ivana »

xgordon, stenny, vratnik, quido

Hoši dík. Právě jsem si uvědomila, že si musím "přenastavit" vzdálenost na střelnou zbraň, zatím jí mám na fyzický útok.

maximus: Vážně jsi přesvědčený, že téma survival mindset si vlastní vlákno nezaslouží?

Edit: Já s tím problém nemám. Maximus
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Rafael »

Šéf ministerstva Předsudečné nenávisti Al Hamajda povolal do zbraní policisty aby nás bránili před "rakouskými" teroristy...
*
I ministr zahraničních věci se snaží.
*
Sociální demokraté....
(Jedni z největších vítačů černochů, podporovatelů islámu, podporovatele inkluzi, spolků všelijakých úchylů apod., nejen u nás, ale v celé Evropě).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Maximus »

To vrb: Petr Benda bohužel zazmatkoval a střílel v situaci, kdy velmi pravděpodobně opravdu střílet neměl - přejetá noha a rozbité plechy aut není důvod vyprázdnit zásobník do řidiče.

Něco jiného je dát na hlášení vyděšené matky - zjevně krajně neobjektivní nebo když vidíš na vlastní oči pošuka či teroristu, co bodá nožem či střílí do lidí na ulici a je zřejmé, že to není nějaký hloupý "prank".
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
L.C.
Příspěvky: 351
Registrován: 26.06.2018 8:51

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od L.C. »

vrb píše: 03.11.2020 12:15 To: Maximus, L.C.
Nosit nema smysl a trefit z okna teroristu co strili po nekom na ulici je jasna vrazda. Stat se pak postara o to aby jste se o svoji rodinu uz nikdy nedokazali postarat.

Pouzijte Google: Chomutov, Petr Benda.
Nejen ze clovek skonci ve vězení, ale jeste pak plati miliony odskondeni = doživotní bezdomovec v exekuci. To je lepší snad zustat v tom vězení.

Taky jsem kdysi nosil, ale vykaslal jsem se na to.
Dovolím si nesouhlasit. ten případ z Chomutova je trochu atypický. Jednak pan Benda sám nebyl v přímém ohrožení života. Za druhé, když uvidím hádající se cigány, tak se mezi ně rozhodně nebudu plést. NIKDY.

V okamžiku, když kolem bude pobíhat magor s AK-47 a střílet po všem, co se pohne, tak doufám, že zafunguje to, co jsem se snažil nacpat si do hlavy na střelnici, v různých kurzech a nastavení mindsetu, o kterém jsme se tu bavili a přejdu jednoduše na automatiku. Nikdy to není o tom, začít zahlcovat prostor kolem sebe kulkami, anebo o tom, někam zalézt a čekat, až se to přežene. Každá situace je jiná. A tak je na ni třeba reagovat.

Nedovedu si představit horší situaci, než zůstat někde v rohu bez možnosti zmizet, za to s představou, že doma mám plný trezor kvérů z nichž i ta nejobyčejnější číza padesátka mohla zachránit život. Ten můj.
ἢ τὰν ἢ ἐπὶ τᾶς
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Matěj »

Nikdo, kdo v takové situaci nebyl nemůže vědět, jak v kritické situaci zareaguje. Trénink je samozřejmě potřeba, ale i vytrénovaný profík může v kritické situaci selhat. Nicméně ano, trénovat je potřeba, pokud chci mít v nějaké podobné situace aspoň nějakou šanci.

Mimochodem, byl bych ve skrze sobecký. Tzn. prvně ochráním sebe, potom své blízké (pokud nechráním ani sebe, tak je pak už těžko) a ostatní pouze za předpokladu, že nehrozí bezprostřední reálné nebezpečí pro mě. Je to sobecké, nelidské, ale nejsem matka Tereza, abych nasazoval krk pro cizí lidi. A popravdě si myslím, že 90% společnosti, včetně většiny z vás, by to udělalo nakonec stejně.

PS: Jeden můj kamarád, co se před hospodou vložil do konfliktu muž-žena, kdy kdy chlap pěstí a kopanci něco vysvětloval, jak se později ukázalo, své přítelkyni, by mohl vyprávět, jestli mu to za to pak stálo to tahání po soudech, kdy byl ve finále považován za agresora on sám. Samozřejmě úplně jiná situace, ale nějaká podivnost tam přece jen je.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Ivana »

K tématu obrana proti aktivnímu střelci.

Chtěl byste mi prosím někdo kdo ví o čem to je shrnout toto video? Překlad bych dala, ale trvalo by mě to sto let a uvítám vaše postřehy. https://www.youtube.com/watch?v=odEmGZctc68
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Germanik1 »

Není co vymýšlet. Zabít nebo utéct. Hlavně si rychle vybrat variantu.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od vratnikp »

Ivana píše: 03.11.2020 13:05 K tématu obrana proti aktivnímu střelci.

Chtěl byste mi prosím někdo kdo ví o čem to je shrnout toto video? Překlad bych dala, ale trvalo by mě to sto let a uvítám vaše postřehy. https://www.youtube.com/watch?v=odEmGZctc68
budu troufalej, ale poprosím admina o přesunutí diskuse o mindsetu a přípravě na situaci aktivní střelec do tématu co jsem založil, tady to fakt hodně plevelíme OT:

viewtopic.php?f=68&t=7036

Ivana: až bude diskuse přestěhovaná, tak na video vyrobím nějaký přepis a snad se rozjede fundovaná diskuse
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od bivoj »

Maximus píše: 01.11.2020 23:48 Samozřejmě existují muslimové, kteří jsou umírnění a chápou stejně jako my, že korán i bible jsou poplatné době svého vzniku a nelze je brát doslova...
Promiň, ale v tomto s tebou nesouhlasím. Tak jak neexistuje islamista, tak úplně stejně neexistuje něco jako "umírněný muslim". Jen muslim.

Měl jsem bohužel tu čest se s několika "umírněnými" bavit a v okamžiku, když se trochu opili (byli umírnění, takže chlastat mohli) z nich začaly lézt na světlo jejich pravé tváře. A že proč vlastně taky nejsu muslim, že je to fajn a že na světě bude krásně, až budou muslimové úplně všichni, a že to holt nepůjde úplně mírumilovně, že oni chápou ty co praktikují džihád a podobný sračky.

Takže za mě říkám - žádný "umírněný muslim" neexistuje, jen muslim.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Uživatelský avatar
Quido
Příspěvky: 855
Registrován: 13.03.2020 9:34

Re: Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

Příspěvek od Quido »

Ivana píše: 03.11.2020 13:05 K tématu obrana proti aktivnímu střelci.

Chtěl byste mi prosím někdo kdo ví o čem to je shrnout toto video? Překlad bych dala, ale trvalo by mě to sto let a uvítám vaše postřehy. https://www.youtube.com/watch?v=odEmGZctc68
Na videu je cvičení obrany proti aktivnímu střelci:
- Vždy je potřeba uvést, že jde o cvičení. Dále pro navození situace střelec 2 vypálí pár slepých do země a figurantka vybíhá do sálu.
- Věnuje se jí muž, v té chvíli vchází střelec 1. Jde mu o maximální počet mrtvých. Jako první střílí figurantku, pak muže, co jí pomáhal.
- Poté se střelec 1 zaměřil na úzké místo / hrdlo ('bottle neck') a kropí lidi tam. Vypravěč dodává, že zvednuté ruce ('vzdávám se') moc nepomohly.
- Moment pro protiofenzivu je během přebíjení, ale vypravěč zmiňuje to, že střelec je závodník, což nedává moc šancí. Obratem ale dodává, že obyčejný střelec by takto rychle nepřebíjel.
- Po vyčištění zorného pole se střelec otáčí na druhé úzké místo za sebou a střílí do lidí tam. Následně jde otevřenými dveřmi dál. Vypravěč dodává, že je potřeba se dostat dál a nestát tam jak trouba. Chválí pána venku za klimatizací, přestože polemizuje nad odolností překážky.
- Závěrem videa střelec bere na mušku lidi na opačné straně budovy i paní za stromem, načež vypravěč říká, že to skoro stihli a dává paní za stromem malý bezvýznamný bod za to, že se snažila schovat, ale jednak trochu vyčnívala a ještě ty stromy toho moc nezadržely.
Odpovědět