Imigrační džihád - zkáza Evropy jak ji známe!

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od devlop »

Thorn píše: ...Ale co nesnesu je podsouvání věcí typu že chceme imigranty, nebo že jsme pro neomezenou otevřenost Evropy. To tam vážně není ani mezi řádky a stejně je to nejčastější argument
Já jsem tu výzvu četl a kdybych měl za sebe primitivně popsat můj první myšlenkový dojem, jaký to ve mne v po přečtení úvodních odstavců vyvolalo, je "oni (vědci, akademická společnost) prostě jen nabádají lidi k tomu, aby nebyly ovcemi a nestavěli svůj názor na tom, co vidí a slyší v médiích a co leze z úst politikům, ale aby sami hledali informace a ověřovali své premisy" - dalo by se říci, že pokud by výzva byla opravdu pouze v tomto duchu, nedalo by se k jejímu podepsání řici jediné špatné slovo

ALE

Tato pasáž z textu výzvy:

"Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita."

je totiž přesně tím, co Thorn ve svém komentáři označuje za neoprávněné podsouvání předpokladu " že chceme imigranty, nebo že jsme pro neomezenou otevřenost Evropy"

Když se zamyslím nad všemi důsledky reálné aplikace tohoto "přání", tak to podle mého názoru nic jiného, než chtění imigrantů a neomezené otevřenosti Evropy neznamená. Jak jinak vysvětlit "Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení"? Když se rozhodne 30mil lidí najít v Evropě útočiště, měli bychom je podle vědců všechny bez jakéhokoliv odporu a xenofobních nálad příjmout (důstojné zacházení: tedy žádné ploty, snímání otisků prstů, zadržování na nádražích atd.) a zajistiti jim jídlo a ubytování (bezpečí)???
Nebo jak je tato věta těmi vědci myšlena? Jak si představují její realizaci?

"Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita."

Kdo podle vědců má provádět individuální a spravedlivý výběrový proces? Jaká kritéria budou rozhodovat? Co s těmi kdo výběrovým řízením neprojde? Budou se vracet zpět? To je ovšem v rozporu s větou předešlou! Znamená to tedy, že individuální a spravedlivý proces = všechni jsou výhledově potřební, všechni budou přijati?

Tato pasáž je pro mne ve výsledku tím, co celou výzvu po prvním veskrze pozitivním dojmu zcela degraduje na hodnotu žumpy (i když, tady žumpě křivdím, ta je skutečně potřebná...)

Můj dojem je tedy opačný než Thornův - výzvu podepsali právě ti, kteří buďto její text důsledně nečetli, nebo se dostatečně nezamysleli nad jeho celkovým významem a nenapadly je otázky a důsledky realizace těchto požadavků
JenDAG
Příspěvky: 582
Registrován: 05.02.2015 23:24
Bydliště: Galactic Sector ZZ9 Plural Z Alpha

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od JenDAG »

golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od golem »

Na perónech nejprve uprchlíky zkontrolovali lékaři, aby zjistili, zda nemají svrab nebo neštovice, poté už se ovšem příchozích ujímali místní obyvatelé.
No nevím, záběry z vítání se motají na jednom místě a těch asi pět vítačů nejen že nemá otevřenou náruč, oni se tváří jako špatně zaplacení brigádníci.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od herman »

taky jste si všimli, jak na videu u zábradlí malé děti žebrají o pytlík nějakého jídla a do toho přijde dospělý islamista a se samozřejmostí si pytlík sebere a bez pardonu odnese, ani ho nenapadlo ho dětem dát a počkat si na svůj příděl. (čas cca 0:40)
...Co si dál budou brát bez milosti ?
Můj celkový pocit z videa?: Pět dobrovolníků, rozdává kelímky s vodou. Hlídá to policie a hlavně fotí novináři a o to tu jde.Žádné echt německé otevřené náruče s milodary nejsou vidět.Takže opět oblbovací,zaplacený článek.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Glock1984
Příspěvky: 26
Registrován: 20.08.2015 16:34
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřice

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Glock1984 »

Docela bych to shrnul,
všichni tady si našli celkem dost informací.
V zásadě většina v Čechách i této diskusi je v podstatě pro efektivní kontrolu toho kdo nám leze do státu a do evropy.
Pokud to budou lidé kteří chtějí pracovat a žít tu nemám problém ani já.
Zásadní problém vidím v tom že naše politická reprezentace a lidi které jsme si zvolili absolutně nerespektuje názor svých voličů :head .
Mimochodem, pokud by to dělali a reagovali jako např. Maďaři (neříkám, že nutně stejným způsobem) nebyl by prostor pro lidi typu Okamura či Zeman, protože ti těží z neschopnosti vlády a EU cokoli efektivního nabídnout v této krizi pro SVOJE občany.
Např Dluhoslav tvrdí jak odmítá kvoty a pak se v Břeclavi z ničeho nic aktivuje objekt a šupky dupky už jich tam pár stovek je. To teda radši kvótu 1500 a ani o tělo přes hranice navíc.
Thorn
Příspěvky: 54
Registrován: 02.04.2015 17:18
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Thorn »

devlop píše: "Všem, kdo v Evropě hledají útočiště, by mělo být zajištěno bezpečí a důstojné zacházení. Ti skutečně potřební musí být přijímáni a integrováni na základě individuálního a spravedlivého výběrového procesu, aniž by je předem diskvalifikovala jejich etnická či náboženská identita."
No vidíš to a já to chápu tak, že bezpečné a důstojné zacházení znamená, že je tady hned nepostřílí domobrana jen proto, že jsou černí a dostali se do Schengenu nelegálně. Důstojné to, že jim bude poskytnuto na nezbytně dlouhou dobu přístřeší, strava a tlumočník.

Druhá věta pak pro mě značí, že ti, kteří se opravdu nemají kam vrátit kvůli válce nebo jim v rodné zemi hrozí smrt kvůli radikálům (tedy jsou potřební) by měli mít možnost tu zůstat. Toto jsme si zažili sami a je to snad jedna ze základních zásad humanismu. To, co dělat se zbytkem lidí, kteří se svezli na vlně zájmu a jedou sem vyloženě za lepším, to je otázka. Statisíce takových tu vážně nechce snad ani to největší sluníčko. To je ale, přesně jak říkáš, otázka interpretace a tu svojí jsem zde zmínil.

Á propos, takováhle petice je spíše jen jakýmsi výkřikem do tmy, výzvou k zamyšlení. Nedává konkrétní řešení ani onoho "výběrového řízení" ani celé migrační politiky. Říká jen (dle mého) - pojďme se podívat co nám hrozí a jak to zvládnout, místo stloukání šibenic.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od sigmark »

oni kdyby policajti směli vynucovat nekompromisně právo, tak by každý z těch infiltrátorů, který jen zvedne hlas pozbyl právo na azyl a šupajdil za vnější hranici EU. Jestli někde budou stloukat šibenice, tak to bude asi dřív v Maďarsku než u nás, přecijen jsou krapet horkorevnější,
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3471
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Hohepa »

Thorn píše:Hohepa < Jsem rád, že jsi to četl. Bohužel už ale s jasně daným přesvědčením k celé věci a proto sis dokonce věci vysvětlil po svém. Píše se tu např. o některých politicích. Pro mě to je jasnej Okamura, pro Tebe většinová média. atd atd. Pleteš si pojmy s dojmy a samozřejmě dobře víš, jak funguje zákulisí EU. Neberu Ti to, ale už na Tebe nebudu reagovat
a) To bych musel být hodně tupá ovce , kdybych si nedokázal "dokonce věci vysvětlil po svém" a bez myšlení jen přejímal "vysvětlení" jiných.

b) ono se tam nepíše " o některých politicích",
ono tam je doslovně uvedeno "Mnozí politici i média užívají rétoriku strachu "

Přesto, že na mě už nechceš reagovat , tak mám jednu otázku a doufám, že odpovíš :
Chápeme oba stejně významy slov NĚKTEŘÍ = MENŠINA & MNOZÍ = VĚTŠINA ?
Uživatelský avatar
LoneWolf51SH
Příspěvky: 217
Registrován: 20.07.2015 13:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Severní Čechy - Nedaleko muničního skladu

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od LoneWolf51SH »

Nejlepší možnost je být připravený na všechny eventuality, než být nepřipravená mrtvola.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od sigmark »

kdyby ti zmrdi taliánští spolu s řeky plnili svojí povinnosti v rámci ochrany hranic, tak by k žádnému zznačkování nemuselo dojít. a angláni, pokrytci posraní ještě buzerují
Butch
Příspěvky: 774
Registrován: 28.11.2014 19:21

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Butch »

herman píše:taky jste si všimli, jak na videu u zábradlí malé děti žebrají o pytlík nějakého jídla a do toho přijde dospělý islamista a se samozřejmostí si pytlík sebere a bez pardonu odnese, ani ho nenapadlo ho dětem dát a počkat si na svůj příděl. (čas cca 0:40)
Všiml a napadlo mě to stejné, a hned u toho bylo napsáno jak si každý bere jen pro svou potředu, ten člověk co to psal je blb, nebo si myslí, že jsme blbí my.
A nejlepší na tom je to, že ti nadšení mnichované je asi tak pět pomatených anarchistek. Ta s modrejma vlasama a bordelem na ksichtu by v islámské zemi letěla jako první.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Count »

Každý si vybere jen to co chce a začne vřískat. A máslo na hlavách už pomalu teče až na prdel. Škoda, že není vidět, zda je to permanent marker a nebo fix na flipchart. Ale to není podstatné. Označení na ruku je praktické, ihned k dispozici, neztratitelné a rychlé. Asi proto ho dostanete na každé diskotéce a mají ho na sobě i vytrvalečtí běžci. Ale někdo si ten klacek najde, pak toho psa bije a ještě s ním vrtí. A účel to plní. Zpráv je přehršel, informační chaos vzniká a to podstatné se ztrácí pod nánosem. Doufám, že zdejší filtry vydrží víc, než Katadyn se Sawyerem dohromady.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od herman »

Pro Butch
No, oni germáni asi mají furt zažité ministerstvo propagandy, které vedl: DrJoseph Goebbels.
Naposledy upravil(a) herman dne 02.09.2015 21:37, celkem upraveno 1 x.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od sigmark »

vždycky mě to nadzvedne, jak si každý sráč pro čtenost kopne
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od viktor »

jsem znal z pameti a byl jsem z toho take pravidelne zkousen
Sbírka zákonů, č.70/1951
Nařízení ministra národní bezpečnosti ze dne 14. července 1951 o právu příslušníka Pohraniční stráže použít zbraně. Ministr národní bezpečnosti nařizuje podle §8 zákona ze dne 11. července 1951, č.69 Sb. o ochraně státních hranic:
§1. Příslušník Pohraniční stráže použije při výkonu své pravomoci zbraně, zachovávaje potřebnou opatrnost:
a) proti osobám, které na území republiky neoprávněně přešly nebo se po území republiky neoprávněně pokoušejí přejít státní hranice a na výstrahu se nezastaví;
b) bez výstrahy, je-li zjevně podniknut útok proti příslušníku Pohraniční stráže, proti jiné osobě, proti stanovišti, které střeží nebo proti sousednímu stanovišti;
c) bez výstrahy proti zamezení útěku osob zatčených, zadržených nebo nebezpečných pachatelů trestných činů, nelze-li jinak útěku zabránit;
d) proti osobám, které se zprotiví služebním zákrokům příslušníka Pohraniční stráže, nelze-li jinak a přes výstrahu překonat odpor, směřující ke zmaření služebního zákroku.
§2.Toto nařízení nabývá účinnosti v den vyhlášení.
Zápotocký v.r.
Kopřiva v.r.

tady uz asi neplati zakony...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od sigmark »

my už ale PéeSáky dávno nemáme miláčku. My už nemáme pomalu ani cizinecou policii. ze 3000 je stáhli na snad 120 lidí, což je na 10 milionů obyvatel kurva málo. organizované převaděčství je snad až za 5 let a osobně bych neměl problém ani s nucenými pracemi na drcení štěrku kladivem
Thorn
Příspěvky: 54
Registrován: 02.04.2015 17:18
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Thorn »

Hohepa píše:Přesto, že na mě už nechceš reagovat , tak mám jednu otázku a doufám, že odpovíš :
Chápeme oba stejně významy slov NĚKTEŘÍ = MENŠINA & MNOZÍ = VĚTŠINA ?
Nechápeme, Hohepo. Pro mě ani NĚKTEŘÍ ani MNOZÍ neznamenají to, co VĚTŠINA nebo např. PŘEVAHA
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Nicotinick »

" Ministerstvo pravdy, lásky a vzájemného porozumění " valí propagandu na plné koule (nebo jen novinářský hyenismus a snaha o senzaci, nebo oboje).

http://zpravy.idnes.cz/more-vyplavilo-n ... anicni_fer

zajímavá je diskuse pod článkem...zdá se, že už to většina našich spoluobčanů prokoukla.

Jinak v tichém nezájmu mediálního světa je datum 14.09.2015 ...summit EU o uprchlících. Zlí jazykové tvrdí, že to může být, zejména pro ČR a ostatní Višegrád, zlomové datum pro další vývoj a setrvání v Schengenu ...protože se budou projednávat kvóty. Něco jako Mnichov 38, nebo Moskva 68 ?
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od Dagobert »

Nicotinick píše: zajímavá je diskuse pod článkem...zdá se, že už to většina našich spoluobčanů prokoukla.
Diskuse už byla cenzurou zrušena.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Imigranti "nechtěnci" - zhouba Evropy?

Příspěvek od sigmark »

a Maďar přenesl svůj problém na sousední země
http://zpravy.idnes.cz/madari-rusi-rych ... domaci_jpl

takže teď může čekat nápor Slovenská a Rakouská cizinecká policie, Maďar proveze žouháče přes své území a hodí horkou bramboru sousedům
Odpovědět