Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od herman »

Souhlasím, ono vzdělání, jakéhokoliv směru, není zárukou jisté inteligence. V práci máme kolegyni, 63 let, není ani vyučená. Holt byla z 8 děcek a v 15ti šla pracovat. ale její zdravý úsudek a hodnocení situace, to bych chtěl mít.
Zažil jsem kdy nás vedoucí střediska a dva technologové (tituly RNDr + 2x ing) seznamovali s novým řešením extrakce. Všem nám to připadalo jako dobrá věc, jen Anička řekla že je to blbost a donutila nás se jít podívat na reaktor a na místě navrhla naprosto jiné řešení. Měla pravdu.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od tygrsdrakem »

Tuhle se někdo ptal, z čehože by se taková organizace měla financovat. Tož tady mám jeden tip:
http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=32&t=4849
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od cover72 »

U těchto "městem organizovaných skupin" si dejte pozor na jednu věc.

Z venkovských oblastí USA, kde mají velkou autonomii danou geografickou izolovaností obcí, nezřídka docházelo k tomu, že městečko ovládl starosta+policejní náčelník a vedli je jako totalitní ministát.

V první fázi, díky tomu, že na ně byly napojené silové složky a třeba i místní "milice" (která je, vzhledem ke své averzi k dodržování pravidel/zákonů "které se nehodí" a ochotě "řešit vnitřního nepřítele" vždy a všude rizikový prvek, který hrozí tím, že se namísto vnějšího nepřítele obrátí proti komunitě samotné či těm, kteří nejdou s davem - a to tím více, čím více chybí vnější nepřítel, resp. čím je "virtuálnější"), snadno silou zlikvidovali ty, kteří kladli otevřený odpor a ještě přitom vzbuzovali zdání legitimity.

Jenže s jídlem roste chuť a tak vzápětí začali s vykonstruovanými procesy, ve kterých křivými obviněními, podstrkováním křivých důkazů apod. začali zavírat všechny, jejichž auto/barák/manželku chtěl někdo z takto se utvářející mocenské struktury.

A když to i ovčanům začalo být poněkud divné a nápadné, přešli na klasický totalitní systém propagandy, cukru a biče, kterým zastrašili ty, které se nepovedlo ani koupit, ani přesvědčit.

Příkladem může být třeba městečko Aurora, kde totalitu svrhli de facto až vojenští veteráni, kteří se právě vrátili z WW2 vycvičení, ozbrojení, spřátelení, organizovaní a neochotni se bezmocně poddat starostovi a náčelníku. Podobné, akorát sofistikovanější minitotality ale v Nevadě či Arizoně řešili ještě v 90. letech. Tehdy tam byl poslední ostrůvek odporu manželský pár novinářů: všichni ostatní byli zavřeni, vyhnáni, koupeni, oblbnuti či zastrašeni. A zachránila to de facto až intervence federální vlády - což je ovšem přesně to, čeho by se "městapo" v "postapu" obávat nemuselo.

Jak říká Ceplovská Poučka, lidem se nikdy s mocí nedá věřit, protože ji vždy zneužijí. Jediné, co udrží svobodu, je konkurence moci. Proto se svoboda objevila v Evropě, kde si mocensky konkurovala římskokatolická církev a státy, ale ani jedna organizace neměla navrch (narozdíl od Číny, kde měli navrch králové, a Arábie, kde měla navrch islámská "církev"); proto má náš ústavní pořádek dělbu moci na tři mocenská střediska a snažil se systémově zabránit jejich prorůstání či asymetrii; a proto je ve všech svobodných státech úplně nejdůležitější a nejposvátnější právní norma Ústava, protože říká, co si žádné mocenské středisko nesmí dovolit dělat.

Obci chybí ústava i dělba moci: Starosta a jeho ozbrojená pěst, tzn. MP, berou vše. Myslivce si radnice snadno koupí.

Představte si Lázně Bohdaneč - tedy teď se ti "StBáčtí Supermani" přesunuli o vesnici vedle, ale to je fuk. Opravdu byste se cítili bezpečně, kdyby si tam kromě mlátiček z MP, de facto mučících každého, kdo si dovolí před nimi nesklapnout podpatky a dovolit si uplatňovat svá zákonná práva, začali vytvářet koordinovanou "spolkovou radu" otevřeně zamýšlenou k autonomnímu "bezpečnostnímu řešení", které bude nevykazatelné a fakticky nebude podléhat ani Ústavě, ani jakémukoli jinému omezení a členy jehož bezpečnostního aparátu bude omezovat jen jejich vlastní drzost a ambice?

Protože toto je odvrácená strana této mince – a chcete-li se na ni připravit, musíte začít už teď. Abyste byli schopni stáhnout sousedy na svou stranu, vytvořit včas dostatečně silnou "kontrolní opozici" a nedovolit vznik totální mocenské hegemonie.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od Koniáš »

cover72 » 28.01.2016 14:47

:yes :yes
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od tygrsdrakem »

@cover72: Jasně, kumulace moci v rukách úzké skupiny lidí může být nebezpečná. Proto taky ta moje myšlenka je postavena na tom, že jádro městské gardy by měli tvořit zástupci různých městských spolků, čiliže reprezentanti aktivní občanské společnosti. Tudíž žádné „starostovy gorily“ ale aktivní občané.

Obci rozhodně ústava nechybí, pro obec platí ústava našeho státu, jakož i všecky ostatní zákony. To co já nazývám gardou by mělo fungovat stejně jako jakýkoliv jiný spolek. A i pro jeho členy samozřejmě platí zákony, stejně jako pro každého jiného smrtelníka.

Prostě jde o to, vytvořit v mezích současného práva organizaci, která bude systematicky pečovat o brannou výchovu mládeže a obyvatelstva, a přitom ty lidi povede taky k nějakým hodnotám. Prostě něco jako skauting, ale v trochu jiném pojetí. Podle mě je to asi jediná možná cesta mezi variantou „nechat se sežrat“ a nástupem nového Hitlera. Protože když lidem nedáme možnost bránit své domovy organizovaně a v rámci nějakých pravidel, budou se bránit neorganizovaně a bez pravidel.

Čili já v tom projektu MV jednoznačně cítím snahu podpořit vznik organizované „domobrany“ a předejít tak živelnému bujení různých hnědokošilatých spolků.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od tygrsdrakem »

@cover72: A ještě dodatek: Právě jsem přečetl tvou velmi zajímavou práci o mytickém myšlení (pro ostatní zde: http://cover72.net/zasadni/clanek.php?c=45 ). V zásadě tohle je přesně to, čeho se obávám i já. Dovolím si tu myšlenku trošku rozvinout. Určitě sis všiml, že nutnou podmínkou k přepnutí společnosti do módu, který nazýváš "mytické myšlení" je strach. Lidi, kteří se toho Zla nebojí dokážeš přepnout těžko. Současný vývoj k tomu intenzivně směřuje, přesně ve stylu "čím hůř, tím líp" - stačí otevřít noviny.

A právě v tom spočívá podstata mého návrhu. Mluvím tu o vybudování silné, ozbrojené, organizované a sebevědomé občanské společnosti. Protože občan, který ví, že v jeho státě platí právo, občan státu, jehož vláda si nenechá nikým nic diktovat, občan země, která dokáže mobilizovat 1,2 milionu mužů do 24 hodin, když bude třeba - takový občan se nemá čeho bát.

Bát se imigrantů? K smíchu! Buď se k nám dostanou v souladu se zákonem, a pak pro ně platí zákon jako pro všechny ostatní, nebo se k nám nedostanou vůbec. Bát se války? No ať si to někdo zkusí, však my ho vyprovodíme! Taková slova až budu slýchat v českých hospodách, místo dnešního "svět se v prdel obrací", pak budu spokojený. Jenže to se napřed my Češi budeme muset naučit, že stát není náš nepřítel, ale náš dodavatel. A že starost o věci veřejné pro občana volbama nekončí.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od K4cer »

Se to moc hezky čte všechno
ale brání tomu dvě věci:

a) nedostatek občanů, kteří by jednak měli zájem o dění kolem, byli ochotni udělat něco pro celek a neptali se okamžitě kolik za to, a druhak schopni nějaké smysluplné činnosti

b) nedostatek státu, který by občany zastupoval a podporoval, místo toho aby se je snažil primárně odrbat ve věci následnýho rozkradení do vlastní kapsy
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od tygrsdrakem »

K4cer: Na to asi nemám jinou odpověď než: Kdo chce, hledá způsoby, kdo nechce, hledá důvody. Ono je to samozřejmě jednodušší. Kdyby si tohle byli řekli naši předkové, tak žádný národní obrození nebylo a dneska tady všichni mluvíme prefektně německy. Teda až na ty, co umí perfektně arabsky.
EDIT: On ten dostatek motivovaných a schopných občanů totiž nevznikne jaksi sám od sebe, ale.... schválně, hádej jak!
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od K4cer »

Jo, já rozumím, jenže já už jsem rezignoval a nevěřím na zlepšení. Všechny žijící generace se narodili v míru a žijou v představě že to nemůže být jinak, a nás mají za pošuky (viz též debata o článku v Reflexu). A na to aby se na tom něco v postřehnutelný míře změnilo, musíme dostat přes držku, do tý doby tomu nikdo nebude věnovat pozornost.

Já jsem prostě unavenej z toho být za blbce, pak ty chytrý tahat z průseru, a ve finále být zase jen za blbce, protože voni na tom vydělaj a já prodělám (z jejich pohledu). Ano, mám, půjčím, pomůžu, poradím, ale abych já někoho proti jeho vůli přesvědčoval vo něčem pro jeho dobro, to už fakt ne, promiň.
Vím že je to záslužná činnost, zejména pokud k tomu vedeš mládež nebo tak, ale já .. už ne.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od tygrsdrakem »

Ja tomu rozumím, ze je to unavny, demotivující a vubec. Ale jak uz se řešilo na jinych vlaknech: Snazit se přežívat jako izolovany jednotlivec/rodina ma velmi omezené moznosti. Skutečně zásadní pruser lze přežít jen jako komunita organizovaná minimálně na lokální (lepe regionální) úrovni. Takze resit rozpad skutečně do důsledků znamená řešit obec, společnost, tedy politiku. Trénovat fyzicku, odzbrojit se, schranovat zásoby - to všechno je ok, ale nestačí to. To je asi hlavní důvod který mě k těmto úvahám vede.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Bezpečnost budoucnosti a městská spolková rada

Příspěvek od Dagobert »

K4cer píše:Jo, já rozumím, jenže já už jsem rezignoval a nevěřím na zlepšení. ....
Jenomže pak neuslyšíš v hospodách to, co píšeš, že slyšet chceš.
Já jsem tento týden zaznamenal další drobný úspěch. Po cca dvou měsících jsem přesvědčil kolegyni, že se chce naučit bránit sebe a svoje děti. A jdeme na střelnici a jde si zjišťovat, jak si pořídit zbroják. Dva měsíce diskusí, přesvědčování, argumentací. A výsledek je další člověk, který se bude umět o sebe postarat a možná i pomůže ostatním dosáhnout téhož.

Držím ti palce, abys zase tuhle sílu znova našel. :-)
Odpovědět