Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od PeFi »

Rusko je hlavní nástupnický stát SSSR, Rusko i v rámci SSSR dominovalo a co se týče toho, že kdejaký generální tajemník nebyl původem Rus, tak on ani Hitler nebyl původem Němec. Souvislost s tím, že hlavní město Ruska i SSSR, je to samé město s v podstatě stejnými obyvateli, je jen čiste náhodná, že ...

Po rozpadu Ruského impéria se četné lokality, které historicky používaly jiný jazyk, než ruštinu, od Ruska odtrhly. Analogicky se podobná území odtrhla od Rakousko-Uherska. Podstatný rozdíl však je, že dnešní rakousko nechrastí zbraněmi směrem ke všem svým sousedům a rakušané nevytrubují do světa, že mají nárok na to ovládnout území, která se nachází na území Německa, Maďarska, Polska, Slovenska, Ukrajiny, Rumunska, Itálie a také kousků bývalé Jugoslávie. Rakousko také není v NATO a rakušané nemají tendenci kecat svým sousedům do jejich obranné politiky. Jak se Rusko stavělo k NATO, když mělo možnost se k NATO přidat, jsem zde už kdysi psal: byli to rusové, kteří chtěli, aby se planeta rozdělila na sféru vlivu USA a sféru vlivu Ruska. Podobnost s dělením Evropy mezi Stalinem a Hitlerem je opět čistě náhodná. Naštěstí tehdy v NATO nenašli toho správného Hitlera, který by si s nimi Evropu nebo celý svět rozparceloval.

Netvrdím, že za všechno může Putin, na druhou stranu věřím tomu, že každý rozkol v Evropě dokáže Putin v rámci nikdy neukončených velmocenských ambic ruska geniálně využít pro rozšíření sféry ruského politického vlivu. Za každou expanzi bude Putin ze strany věčně ukřivděných rusů odměněn vysokou popularitou a politickou podporou, protože pro ně není podstatné, že mají tragickou střední délku života a děsné životné podmínky (a za to může kdo, když ne oni sami ?), pro ně je podstatné, že je Rusko veliké a všichni se ho bojí.
---
Rusko drancuje někdo jiný, než sami rusové ? Že jsem si nevšiml. Ale je pravda, že už jsem tam dlouho nebyl.
----
A co se týče konfliktu gruzie-rusko: Čí vojska překročila svoje hranice Ruská, nebo Gruzinská ? A zelení mužíci byli nebo nebyli ? Tehdy se totiž o nich také mluvilo, ale na rozdíl od anexe Krymu nebyli dodatečně přiznáni. A tehdy také na gruzinském úzpemí operovala rtuská vojska která také náhdoou byla zrovna v sousedství na cvičení. Ty čistě náhodné paralely s Ukrajinou jsou téměř neuvěřitelné a Rusko s těmi náhodami samozřejmě nemá nic společného.
prof. Orfanik
Příspěvky: 369
Registrován: 16.05.2013 7:51

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od prof. Orfanik »

ad PeFi - No prostě boží! Za takový majstrštyk by se nemusela stydět ani veřejnoprávní CT 24. Jsem dalek adorování
V.Putina, ale věcně protiargumentovat na takovou přehršli názorů ( záměrně nepíši faktů ) by bylo asi tak plodné, jako
diskutovat se současným ministrem zahraníčí t(č)ěžké vlády.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Ibex »

PeFi je to sice OT - ale máš palec nahoru :yes
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Chlebnik
Příspěvky: 63
Registrován: 12.11.2015 18:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Slovensko - Vysoké Tatry

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Chlebnik »

Staci si precitat aktualizovanu rusku vojensku doktrinu z roku 2014 a kazemu rozumnemu cloveku musi byt jasne, ze Rusi boli za ostatne 2 desatrocia zatlacovani do defenzivy a teraz sa rozhodli tomuto tlaku celit. Jednak "nepustenim" Ukrajiny, budovanim alternativnych vazieb a kontaktov, pre pripad, ze Europa sa im zavrie ( co sa aj deje, v dosledku americkeho tlaku na vydanie/udrzanie sankcii ) alebo aj ovladnutim Arktidy.

Ocakaval by som, ze prave na TOMTO serveri bude vysoka koncentracia ludi schopnych "vidiet za roh". Poviem to polopate: Na uzemi dnesneho Ruska je tolko zdrojov, nerastneho bohatstva ale najma zivotneho priestoru, ze ten, kto bude toto uzemie ovladat o 100-150 rokov bude rozhodovat o chode sveta. Vedel to uz Hitler. Planeta je okrem Ruska a casti Juznej Ameriky "vyzrata".

Ten, kto sa nepokusi ziskat toto zlate megavajce si nadalej nezasluzi byt lidrom v celoplanetarnom meradle.
A ten, kto sa nepokusi ochranit si toto bohatstvo si nezasluzi, aby mu nadalej prinalezalo.

Nejestvuje ziadne my sme dobri, oni su zli, Stalin bol dobry, Hitler zly alebo opacne. To len historici a dejepis nas naucili ako mame vnimat udalosti, naucili nas sposobu myslenia a pomenuvania veci.

Su iba zaujmy. A tie sa presadzuju aj cez sfery svojho vplyvu. Nie su ziadni priatelia, iba ti, ktori konaju alebo sa daju pouzit v sulade s mojimi zaujmami, alebo tvoria prekazku. A preto sa deje to co sa deje, ze raz tym ludom podavaju ruku, piju spolu caj (Husajn) alebo im dokonca ruky bozkavaju (Kaddafi) a potom ich nechaju obesit alebo dronom sleduju a udaju ich poziciu rozzurenemu davu, ktory vykona spinavu robotu za nich. Alebo opacne, najprv proti nim vedu jihad ( Kadyrov proti Rusku ) a potom su s nich spojenci a "priatelia".
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Nicotinick »

Amen :yes
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
orwell_farm
Příspěvky: 32
Registrován: 16.09.2014 9:26
Pohlaví: muž

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od orwell_farm »

Chlebnik píše: Nejestvuje ziadne my sme dobri, oni su zli,
Zlé je, když mi někdo ukradne krávu.
Dobré je, když já někomu ukradnu krávu.
:D
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Cep »

Když vykrádáš Sienkiewicze, tak ho aspoň uveď ;-)
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od herman »

Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Ibex »

je to sice dost diskutabilní, ale mohlo jít o "ostrý tréning"
http://www.novinky.cz/krimi/402805-extr ... licku.html
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od viktor »

je treba zvazit vsechyny moznosti, jedna z nich neni v clanku zminena. Ten kdo to udelal si potreboval neco vyzkouset a nebyl domaci, proste to tady nezna. Slo mu jen o test a chtel to udelat v klidu a na cizim uzemi.
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Pepasnek »

S ohledem na zavraždění francouzskeho kněze se nabízí pro teroristy velmi lákavy cíl v Polsku. O papeže bude nepochybně velmi dobře postaráno ale mše pro 1.5 mil.lidí? To se nedá uhlídat! :head
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od krvfx »

Myslím, že politická korektnost nebo nekorektnost, v Polsku je čmoudů tak málo, že je tam "podle ksichtu" prostě nepustí. V Polsku nemají maskování jako v Německu, plus přes hranice je taky nepustí (snad). To je pro ultraudatné džidádisty moc velká práce, radši se budou odpalovat místně.
Pepasnek
Příspěvky: 54
Registrován: 03.10.2014 22:19
Pohlaví: muž
Bydliště: Bílý Újezd

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od Pepasnek »

To máš pravdu ale přeci jen jde o mezinárodní ! sraz krestanke mládeže :angel
Raději litovat toho co jsem udělal než toho co jsem neudělal
kazatel
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2016 18:25
Pohlaví: muž

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od kazatel »

Zdravím rozpadlickou komunitu.
Jsem tady nový a týden jsem věnoval nejprve četbě, než bych něco nepodstatnýho plácal.
Zaujalo mně, že je tady dost lidí se zdravým rozumem a proto se přidávám.
Události posledních dnů snad už nenechají nikoho z Vás na pochybách, že se na nás něco šije.
Něco většího, než sametovej převrat, už nás není o co obrat, už není co vyždímat, jsme použití, spotřebovaní, unavení z neustálé otročiny.
Co s námi? Jedině zabít.
Naši vládci to udělají fikaně, pustí na nás tu muslimskou špínu a pod heslem multi kulti nám svážou ruce a zavážou oči.
Navíc to vypadá, že se k nám přesunou JZ z Turecka, mluví se i o základně NATO v Mošnově. Byl jsem tam na vojně 82-84.
2. rota zabezpečení leteckého provozu, útvar 9952, funkce obsluha tahače letadel. Zlatý časy. Tenkrát jsme všichni vojáci měli celou armádu i komunisty fprdeli a jen koukali, aby to uteklo. Přesto jsme dokázali levou zadní všechno plnit, myslím střelby, cvičný jízdy, opravovat techniku a celý to armádní panoptikum.
Všichni chlapi mých let si to dodnes pamatujou a dokázali by to v případě obrany použít.
Jen nás už nikdo nepotřebuje a nedají nám šanci.

Není nad pocit jistoty, jenž poskytuje vlastní samopal.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od J-e-n-n-y »

kazatel píše: mluví se i o základně NATO v Mošnově.
Ahoj. Vítej na fóru :)
Můžu se zeptat na zdroj této informace? :shock:
Kdo je připraven, není překvapen.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od krvfx »

Určitě nějaký lžiserver:) Ale vybavuji si, že jsem četl APRÍLOVÝ článek o tom, že tu bude základna...ale nemůžu ho najít.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od J-e-n-n-y »

V Mošnově jsou každoročně Dny NATO na letišti, tak snad to někdo jen popletl ;-)
Kdo je připraven, není překvapen.
kazatel
Příspěvky: 14
Registrován: 29.07.2016 18:25
Pohlaví: muž

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od kazatel »

Informaci o základně nemám ověřenou, slyšel jsem ji myslím v rádiu od vojenského analytika Martina Kollera, že je to v plánu .
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od cover72 »

ISIS vyzval své příznivce v Evropě, aby útočil na všechny potenciální cíle "od manažera až po zaměstnance, i staříka, co prodává květiny, i mrzáka" - ušetřeny mají být jen ženy a děti, protože se mohou stát otroky.

Jinak řečeno: "osamělí vlci" ISIS dostali rozkaz se chovat stejně, jako palestinci v Izraeli a náhodně napadat jakéhokoli muže, kterého uvidí, čímkoli, co mají po ruce, od šutru po nůž.

Podrobnější rozbor viz
https://www.oodaloop.com/archive/2016/1 ... -analysis/
Uživatelský avatar
cover72
VIP
Příspěvky: 751
Registrován: 04.09.2012 19:36

Re: Evropa vs. koordinovaný útok teroristů (např. ISIL)

Příspěvek od cover72 »

A ještě druhá perlička: jak se ví už dlouho, džihadisté jsou "vyráběni" ve věznicích, kde konvertují k radikálnímu islámu mj. proto, že muslimské gangy své členy chrání proti nebezpečným vězeňským soubojům nejefektivněji a bez ohledu na rasu a třídu zločince, který se do nich přidá - přičemž nejnovější britský výzkum potvrdil, že většina džihadistů nevzniká z ortodoxních západních muslimů, nýbrž z kriminálníků, kteří se zastydí za svůj mizerný život a džihádem se chtějí očistit od svých prohřešků:
https://www.yahoo.com/news/europes-pris ... 42313.html

Co je důležité, podle onoho výzkumu se množina kriminálníků a množina džihadistů stále více ztotožňuje.
Máme za to, že ISIS již neusiluje o to, stát se organizací postavenou na náboženském učení. Ztělesňuje brutalitu, sílu a moc, kterou hledají mladí lidé, kteří jsou členy gangů. A říká jim: můžete páchat pořád ty samé činy, jako doposud, ale navíc <za to> půjdete do nebe.
Tak to bylo s OGPU/Čekou, se SSáky, Rudými Khméry i ostatními sadistickými zrůdami.
Odpovědět