Co jste dělali 11. září 2001???

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
pohled venkova
Pohlaví: muž

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od pohled venkova »

Byl jsem doma a civěl na bednu. Pak jsem přepnul na ORF a viděl záběry hroutících se budov W(T)C. Zpočátku mně to připadalo jako nějaký katastrofický film, nebo počítačová hra. Po chvíli jsem se vrátil k českojazyčnému vysílání a tam už o tom žvanili také. Zpětně se musím některým tehdejším kecům smát.
mukl

Příspěvek od mukl »

Tak to si pamatuju docela dobře...Měl jsem volno. Byl jsem ten den sám doma s tehdy maličkou dcerkou, když najednou, v rádiu něco začli blábolit o spadlých dvojčatech v Americe. Nějak jsem tomu nepřikládal význam. Jen jsem si pomyslel, taky už na ně asi došlo. "Kdo seje vítr - sklízí bouři..." Pak se kolem toho rozjela docela hysterie a USA začaly svou svatou, nekonečnou válku "proti terorismu". Jen je zajímavé, že čím víc se proti terorismu bojuje - tím víc ho na světě je. Čím více je Taliban poražen, tím větší ovládá území. Pro jistotu nakonec na USA kontrolovaných územích rozkvetl ještě tzv. "Islámský stát". No, nevím co si mám o tom myslet. A jak to doopravdy tenkrát všechno jedenáctého bylo, nebo nebylo? To se nikdy nedozvíme. Ty kecy tenkrát o dalším spadlém letadlu na Pentagon...pak se o tom raději hned přestalo mluvit. Ano, byl to jakýsi předěl. Svět začal od té doby jít do prdele zrychleným krokem...Ale co už :hi
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

tlak vyvolává protitlak
správné řešení imho bylo ticho ticho....mrtvej terorista....furt ticho (tedy utajená akce CIA+SEALS maximálně)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
krvfx
VIP

Příspěvek od krvfx »

Přesně - šířit teror mezi teroristy. Sem tam potichu smáznout nějaký ten tábor, odkráglovat pár vůdců a byl by klid.
Královák

Příspěvek od Královák »

S tímhle postupem souhlasím a vidím jako efektivní. Někdy minulý rok jsem viděl dokument o likvidaci islamistů v Pákistánu pomocí dronů naváděných z USA. Oni z toho byli docela vystresovaní a sami popisovali, jak je to hrozný, když slyší nebo vidí sluneční odrazy od dronu v oblacích. Amící tam pomocí dronů sundavali ozbrojené muže a bohužel také měli pár civilních obětí. Zajímavé bylo, že lidé z oblasti byli s vládou do té doby na kordy ale kvůli tomuto nebezpečí s ní začali vyjednávat. Prostě na hrubý pytel hrubá záplata.
Odpovědět