Co jste dělali 11. září 2001???

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od Terminated Account »

Co se vám honilo hlavou? Co jste podnikly za kroky? Jak jste byli připravení? Jak jste očekávali, že se situace vyvine? Převedli jste svoje teorie a krizové plány do praxe? Byli jste opravdu připravení čelit kolapsu?
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od JimmyJazz »

1.Cucel jsem na nejakej serial co sel odpoledne v bedne.
2.Kurva, nekdo zautocil na USA. To neni dobre.
3.Nic, tehda mi bylo 15 a ani jsem netusil, ze nejake 'survival hnuti' existuje :)
4.Viz bod treti
5.Rozhodne jsem neocekaval dve vlekle valky. Cekal jsem rychly, presny a drtivy uder specialnich jednotek a tomahawku/JDAM.
6.Viz bod treti
7.Viz bod treti
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Terminated Account »

Registroval jsem se proto, že mě tato otázka napadla po pročtení fóra jako první. Řeší se tady především připravenost na krizi jakéhokoliv druhu a její scénáře. Já osobně si myslím, že jsem připraven čelit mnohému, jak vědomostně, materiálně tak i zkušeností a psychickou připraveností. Řeší se tady i signály rozpadu. Nezažil jsem za svůj život větší signál, že svět jak ho známe, půjde ze dne na den do kytek, než 11. září 2001. A byť se považuji za připraveného, tak co jsem osobně dělal? Byl jsem osobně připraven. Byla skutečnost opravdu jak teoretizování v době blahobytu. Jednoznačně musím odpovědět, že leda tak h... .

11. září 2001 jsem seděl v letadle Chickago - Evropa a vracel jsem se z několikaměsíčního pobytu v USA. Byl jsem ve vzduchu když došlo k útokům a moje letadlo bylo jedno z posledních, které přistávalo, před úplným zastavením civilního leteckého provozu. Neměl jsem ani tušení, že k něčemu takovému došlo a přitom jsem se pohyboval na strategicky významným mezinárodním letišti. Co se vlastně stalo, jsem se dozvěděl až od otce, který mě na letišti čekal. Nasedli jsme do auta a v rádiu poslouchali spekulace co se vlastně stalo. Domů jsme jeli 3 hodiny a já jsem pořád celou situaci považoval za nějaký hloupý omyl a snažil se přijít na kloub, tomu co se vlastně děje. Když jsem přijel domů viděl jsem vše v televizi a celý rozměr této situace mi teprve začal docházet. A co jsem udělal - vůbec nic. Pobyl jsem pár hodin s rodinou, kterou jsem dlouho neviděl a pak se vydal za svou přítelkyní se kterou jsem několik let bydlel. Od té jsem dostal nepřímo kopačky a celou noc jsme řešili co se stalo když jsem tu celou tu dobu nebyl a co bude dál. Ráno jsem se probudil do nového dne a celý můj život byl od základů překopaný. Ne kvůli tomu že byla na spadnutí 3 světová válka (tehdy nikdo netušil co se vlastně a proč stalo, ne že by tomu nyní bylo jinak, ale pochopte že jsem tu situaci prožíval a neměl nadhled a informace za uplynulých 10 let), ale kvůli tomu, že jsem ztratil člověka se kterým jsem několik let plánoval svoji budoucnost a sdílel stejnou domácnost. Jestli civilizace půjde do kytek mi bylo v tu ránu úplně jedno. Ne že bych byl ochotný dát svoji kůži nějak lacino či podlehnout, ale jednoduše jsem okamžitě nezačal podnikat žádné velké akce pro případ nejčernějšího scénáře. Možná to zní trochu jako z filmu, ale opravdu se mi to stalo. Možná si myslíte, že jste na takovou situaci připraveni lépe a vám se taková "apatie" vůči světovému dění přihodit nemůže, ale vězte, že je to největší omyl, jakého se můžete dopustit. Jsem tady pouze anonymní pisálek, ale věřte že toho za sebou mám docela dost a jiné lidi jsem na takové situace dost intenzivně připravoval!

Co tím chci říci? Člověk může plánovat jak chce, ale daná konkrétní situace je vždy nepředvídatelná. Zkušenost je nepřenositelná a je potřeba se stále prakticky připravovat a vše zkoušet v praxi a hlavně být připravený improvizovat.
Naposledy upravil(a) Terminated Account dne 26.08.2011 7:34, celkem upraveno 1 x.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Co jste dělali 11 záží 2001?

Příspěvek od JimmyJazz »

No, dovolil bych si to trochu rozporovat: Samozrejme, nemuzes do podrobna predpovedet vsechny mozne eventuality, nicmene muzes urcit pravdepodobnost vyskytu takovych eventualit. A utok (v tomto pripade jadernymi zbranemi) na uzemi USA je eventualita, na kterou se cele USA pripravovaly denne jeste relativne nedavno.
Tudiz jsem toho nazoru, ze v USA (a urcite i ve state New york, kdyz uz ne v samotnem NYC) se naslo par (desitek) tisic lidi, kteri okamzite po utocich najeli na pripraveny plan, sbalili BoB, rodinu, hupsli do auta a honem mazali do evakuacni lokace a tam cekali na 'all-clear' signal. Ja v tom rozhodne potiz nevidim. Zvlast kdyz clovek veme v uvahu, ze 'survival hnuti' ma v USA velmi dlouhou tradici.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Terminated Account »

Ano s tím samozřejmě souhlasím. Ale já jsem se neptal na situaci v USA. Byl jsem tehdy tady v ČR a ptal jsem se na to co jste dělali vy tady, jako reprezentanti západní kultury na kterou byl, sice 10 000 Km daleko, provedený zcela nečekaný a nevysvětlitelný dost zničující a zásadní útok. Jde mi o to, že každý člověk, který má připravený nějaký krizový plán, by na základě tohoto signálu měl začít podnikat nějaké kroky ať už se nachází kdekoliv na světě.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Karlos »

Jen v rychlosti, tou dobou jsem byl v USA, ale prsty v tom nemam prisaham :mrgreen:
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Maximus »

Já jsem byl v práci - dělal jsem při VŠ u bezp. agentury a tak nás stahovali z nevýznamných objektů a velmi nepředpisovými rychlostmi nás přesunovali do amerických firem, které si vyžádaly okamžité x násobné posílení ochrany :twisted:.

Tenkrát jsem byl ale v klidu a rozhodně jsem nepropadal nějaké hysterii o III.ww. Zde prostě nebyl mocný a hlavně jednoznačný nepřítel, proti kterému by se měla rozjet světová vojenská mašinerie. Pokud by měla nějaká světová válka přijít, tak jedině z důvodu řešení "neřešitelné" ekonomické krize - to rozhodně nebyl případ 11. září 2001 :evil:.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Fjord »

Já zrovna cestovala a byla jsem u kamarádky, která mi to ukázala na netu. Obě jsme se zabývaly tím "zákulisím" NWO už delší dobu, takže to byla jen otázka času, kdy s něčím podobným Rockefelleři vyrukují. Tenkrát si všimla velice podivné věci, že den nebo resp. pár dnů předtím se podivně začaly hromadně prodávat akcie leteckých společností, což pro nás byl důvod to celé zpochybnit, že by šlo o teroristy. Pak se to za čas provalilo v celé nahotě.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Ježura »

Nervozně popíjím svoje kafe, popotahuji posledního šluka ze své toho dne x-té startky a bloudím po mapě na sever od San Franciska... náhle se objeví na mapě blesk. Z hrůzou se zděsím co mě opět čeká...přece jen tahle oblast není zrovná bezpečná... náhle na obrazovce čtyři postavy v těžkých zbrojích a říkám si hmm tak to nemám šanci. Obrovskou náhodou získávám jako první iniciativu. Nevahám a zvedám svůj sqělý bozar a pálím do postavy s nejtěžší zbraní. Ratatata postava padne jak podťatá..hurá kritický zásah. Využívám druhé dávky a střílím na další postavu... vedle... do xy!§če.. Zbylé postavy moc neváhají zvedají pro změnu svoje zbraně a na první dávku rozstřílí Sulika který chudák dostal kritický zasáh hned ze startu. Hmmm už to začíná říkám si... Cassidy stojící opodál dostal druhou dávku a padl taky jako podťatý. Druhý kritický zásah... ještě ho nezabili...naštěstí ale na jak dlouho? Zbývající dvě postavy se pustili do mé osoby. No.. snad to ustojím. Švá,šváá zazní z gaussové pistole....první vedle..uff říkám si. Naštěstí minul. Ale střílí znovu. Hek.. v levém spodním rohu akorat vidím trapné ohlašení kritického zásahu za x bodů. Nad nepřátelskou postavou se ukáže hláška ĺoaduj,loaduj kamaráde nic jiného ti nezbývá... po dalším zásahu se moje postava akorát zakolíbe s obrovskou dírou v boku těla a padá k zemi... další kritický zásah. Lebka oblečená do hábitu s povzdechem že už nikdo nezachrání moji vesnici mě ujistila že jsem skončil... do x§e, do haj§!u. Se.u na to.. vypínám svůj oblíbený Fallout 2 a následně i počítač. Uff.. dnes už toho bylo trochu moc. Kouknu chvilku na bednu...trochu znuděně přepínám mezi kanálama. Na jednou vidím nějaký rakouský kanál na kterém hořela vysoká budova. S ohlasu komentatora poznávám že je to živé vystoupení.Týýý vole... letadlo zaparkovalo do mrakodrapu. No potěš.. to je teda pěknej průser. Zkouším nějaké české kanály jestli už taky nemají nějakou mimořádku.. přece jen německy zrovna nešprechtím. Nikde nic.. znovu to tedy přepnu na rakouský kanál, na něm pořád ten hořící mrakodrap... náhle se v kameře zableskne a nějaký blýskavý bod se blíží k mrakodrapu.. co to je? Náhle výbuch,plameny a trosky z druhé strany budovy jak míří k zemi. Dvě budovy hoří... pořád mi to nedochází. Co se to do do xy!§ děje? Nervozně přepnu na český kanál a tam první mimořádné zprávy. Teroristický útok v New Yorku... okamžitě si vzpomenu na kamaráda který tou dobou zrovna byl v New Jersey. Snad se mu nic nestalo... teď už nepřepínám... zíram na zprávy jak tele na nový vrata. V podtitulcích přichází další znepokojivé zprávy...letadlo narazilo do pentagonu... další letadlo se zřítilo v Pensylvánii pravděpodobně bylo sestřeleno.... letecký prostor nad USA byl uzavřen.... dál sleduji zpravy když v tom uslyším klíč v zámku a přichází otec.. ´Tato amerika byla napadena´ vyjekl jsem dřív než si stačil zout boty.. "ukaž" a podíval se na televizi... hmm..kamaráde aby s toho nakonec nebyla válka...
Takhle mám v paměti svoje 11.9.2001...
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Pepe »

Jop mě bylo 15let a byl jsem na dovolené s rodinou v Chorvatsku. Pamatuju si jak jeden pán měl u karavanu rozdelanej stolek a na něm malou přenosnou televizi a svolával lidi... kolem něj se hromadil hlouček rekreantů a mezi nima i já a moje rodina... všichni hubu do kořán a sledovali jsme jak hoří dvojčata.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Fjord »

admin:
Už jsem to sem dávala, není to dlouhý, ale je tu hodně docela podstatných informací.
http://video.google.com/videoplay?docid ... russo+subs
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od JimmyJazz »

problem je, ze pani konspiratori nebyli schopni dosud dodat jeden jediny presvedcivy dukaz. Navic, do takoveto akce by museli byt zapojeny stovky, ne-li tisicovky lidi tudiz je de facto nemozne, aby se priprava neceho takoveho dala utajit.
Lamprecht
Příspěvky: 186
Registrován: 15.01.2011 9:15

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Lamprecht »

To že si to udělali sami je jasné snad každému a věřím tomu že o tom Jirka Křový ani nevěděl. Pětimetrová díra v pentagonu a tvrzení že je to z Bojingu je výsměch logicky uvažujícím lidem :chuckle
Schwimm
Příspěvky: 83
Registrován: 22.08.2011 22:20

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Schwimm »

Zdravím Vás, 11.9.01 jsem byl s otcem v Rakousku u známého na výpomoci. Během večeře jsme zapnuli TV a říkali si, co že to dávají za akční film takhle brzy večer. Bohužel velmi záhy nás opakované záběry vyvedly z omylu.Něvěřícně,s otevřenou pusou jsem koukal na zpravodajství a v břiše mi začal takový ten nepříjemný pocit,jako když jsem zatloukal 5 v žákovský knížce a věděl,že ji rodiče v aktovce stejně najdou. V hlavě se mi honily myšlenky, kdy a proti komu začne válka a jestli se nás to přímo dotkne. Rakouský kamarád,data narození cca 1935, vyslovil obavu z války okamžitě. Když jsem se za dva dny dostal domů,nenapadlo mě nic jinýho než natankovat plnou nádrž auta, pár kanystrů,zrevidovat zásoby jídla ve sklepě a sledovat co se bude dít. Vnímal jsem a věřil,že jde o útok na svobodu, na naši kulturu a víru. V duchu si přál rychlé potrestání viníků a opět návrat ke "starým pořádkům". Bohužel až mnohem později, s přibívajícím věkem,rozhledem a fakty,co se objevily,jsem vystřízlivěl a s hrůzou zjistil,jak to asi bylo.Efektně vytvořená podívaná a oblbující pohádka do reality a mozaiky faktů zkrátka nezapadala. Za cenu cca 3000 životů ( v takovým Stalingradu 1942/43 úplný pakatel) dostal Big B do ruky hodně mocný nástroj k utahování šroubů,k loupživým nájezdům pod rouškou osvobozování do zemí oplývyjících ropou. A tak bych mohl pokračovat ještě hodně dlouho. Zkrátka ten den dostala svoboda každého z nás velikou ránu, z který se už nikdy nevzpamatuje!!!
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od alibaba »

Nevim proc to nekoho mohlo zajimat nekde za morem ,to se spise tykalo mne i kdyz New York je asi den jizdy autem jel jsem to a tak vim jak je to daleko....Presne si vzpominam co jsem delal makam v dilne a neco si vybrusuji a najednou prileti kloucek co tam mistroval a rika jak letadlo narazilo do mrakodrapu ,rikam si spatny letec a kloucek prileti znova ,ze letadlo narazilo do dalsiho mrakodrapu a to jsem vedel ze jde o utok a pak jasne 2 letadla co jsem ani moc nevnimal a pak lidi zde zacinaji panikarit a tak jsem te mladezi rikal aby kazdy rano prinesl bouchacku a zaparkoval tesne u budovy, nebot nevime co se deje a ja jasne rikal ,ze drive ci pozdeji se dozvim co se deje .Vzpominam jak jsem sel od auta k aute a kontroloval bouchacky mladiku ,jestli to funguje . Totiz nase dilna byla u letiste a tak jsem se obaval nejakeho bordelu a tem mladikum jsem radil aby si co nejdrive koupili dalekohledy ,nebot prodlouzi svuj dosah u patronu 7,62x 51 mm Nato az na 800 metru a u patrony 7,62x39 mm /ak-47/na asi 450 m...V te dobe jsem ucil strelbu na strelnicich a tak jasne znam plno zbrani ....Druhy den jsem ocekaval ,ze utoky budou opakovat a tak jsem uz vymyslel ,ze kazdy si da bouchacku do dilny do rohu a budeme klidne pracovat ....nic se sakra nedelo .....za asi 3 dny se objevi pod nama v lese nejaky militantni vojak a mi jsme na nej zacali pokrikovat ,ze na vas cekat tak jsme vsichni mrtvi a az za 3 dni se objevuji policajti okolo letiste a namatkou zacinaji kontrolovat auta a jasne kazdy mel v aute nejakou tu pusku a rika policajtum ze se rozhodne nemimi vzdat nejakym invaznim vojskum ,nevedeli jsme co se deje ,mame tady zbrojnici na tezsi zbrane a kdyby se situace zhorsila to byl nas cil ,nikdo nevedel co se deje ....
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od alibaba »

Po celem USA se desetitisice mladiku hlasili do armady vlastne jen kvuli pomste a tak jak nastal povel k utoku rychle porazili Sadama a Afghanistan a pak elita opila moci armady si zacala hrat a dnesni situace je dukaz ...Ja jasne jsem odporoval na nejake prihlaseni do armady, kdyz se nic neopakovalo ,za par dni se to zacalo vyjasnovat a tak vyndavam svoji SKS na 30 ran z auta ,policajti jeste nejaky cas stali na krizovatce a namatkove kontrolovali auta ,ale mne nezastavili ,ja tam jezdil kazdy den do prace .....Za 10 let nam vybudovaly pekny nacisticky stat a ti lidi co tomu neverili ted placi ,ale odpor je veliku desitky milionu a tak existuje plno radiovych stanic odporu a jak se situace hrouti kazdy je cim dal vice lidi nastvanejci ,zahranicni turismus klesl o 80% a tady klesl sned o 100 % nebot ja jsem nevidel turistu ani nepamatuji ,bydlim vedle letiste asi 3 km vzdaleno a rev motoru tryskacu ani neexistuje,par letadel za tyden a je konec ,veskera letecka doprava v USA poklesla o 80 % na poustich mame nakonzervovanych plno letadel .....letistim se vyhybam -neletam ,odmitam letat a nejenom ja ......
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Terminated Account »

Zakládal jsem toto vlákno otázkou, co jste tenkrát dělali a hlavně, jestli jste si tento jasný signál uvědomili v plné šíři již tenkrát v tom okamžiku. Chtěl jsem také nastavit zrcadlo nám všem, kteří reálně o rozpadu společnosti přemýšlíme, aktivně toto téma řešíme a někteří z nás se i smysluplně připravují na možnou nouzi a nespoléhají slepě na systém. Pokud jste už v té době totiž měli věk na to, aby jste tyto události mohli alespoň trochu pochopit a patříte k této komunitě, měli jste jednoznačně začít jednat. Nemohli jste totiž ve svém životě zatím dostat žádný jasnější signál, že SVĚT, TAK JAK HO ZNÁME, MŮŽE ZE DNE NA DEN, JÍT DO KYTEK!

To že sedět tehdy na prdeli a koukat co se vlastně děje nebylo vůbec špatné řešení, víme až s odstupem času. Tehdy nikdo nevěděl jestli se jedná o vyhlášení konvenční války, teroristický, či zoufalý čin, nebo velký omyl. Někdo mohl být připravený již tenkrát a jinému to mohlo teprve otevřít oči.

Ať už to udělali zelení mužíčci, Liga za práva mravenců, nebo svatá stolice a jeho cíle byly jakékoliv se tady neřeší a je to pro mou otázku zcela irelevantní. Když se tedy do zrcadla tehdejších událostí podíváte a oprostíte se od toho, že znáte následující vývoj, dokážete si opravdu zachovat nadhled nad světovým děním a rozpoznat ten správný signál, nebo si to pouze myslíte?
matr
Příspěvky: 14
Registrován: 06.08.2011 7:16

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od matr »

Jaký jasný signál máš Mac Givere na mysly?Myslíš signál George Walkera Bushe k C.I.A-nechte hru běžet.Nastane nová éra :D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od Terminated Account »

Čtyři civilní letadla zaútočila, nebo se snažila zaútočit na klíčové instituce USA (rozuměj - nejsilnějšího reprezentanta západní kultury, jejíž hodnoty sdílíme). A Chytrého napadne, že USA, můžou být reálně vojensky ohroženy pouze mezikontinentálními raketami, silným námořnictvem nebo letectvem, případně dobře organizovanou teroristickou skupinou, která zaútočí mocně a koordinovaně na klíčové strategické body.

Na druhé straně je tady Evropa, která bezprostředně sousedí se světem, se kterým "se handrkuje" po staletí.V současné době v něm opět sílí frustrace a odpor vůči západní kultuře (kdo trochu cestuje, ví, že je to do jisté míry mediální západní obraz a skutečnost je trochu jiná). Je to první linie v případě "střetu kultur" (rozuměj - boji o zdroje, světovou ekonomickou a politickou nadvládu).

Dopadlo to jak to dopadlo, ale co kdyby 12. září otřásly masivní exploze evropskými a americkými metropolemi a k tomu se objevily zprávy, že byly v letadlech biologické zbraně a nákaza se v místě dopadá začíná šířit velmi rychle. 13. září vybuchlo několik zaoceánských lodí a začali další ojedinělé, ale koordinované útoky. A do toho by se objevil jasný vůdce těchto akcí a vyhrožoval by dále a jeho slova by byla podpořena činy? A pokračovalo to tak dál...

Scénářů, jak to mohlo pokračovat od chvíle, kdy sedíš doma na zadku v teple obýváku a koukáš v bedně na to jak, letadlo naráží do WTC, popíjíš svoje pivko, či kávičku, říkáš si "tak to jehustýýý" a těšíš se jak o tom budete večer kecat s kumpánama v hospodě. A ještě lépe zítra v práci s kolegy, kdy si cestou do ni koupíš ve svém oblíbeném obchůdku svoji obvyklou snídani... A co kdyby něco z toho už jednoduše nebylo možné?

Chápete, že člověk je nejohroženější v momentě, kdy ztrácí nad situaci nadhled? A tím nadhledem nemyslím zrovna vyběhnout za baráku zběsile začít kopat bunkr atd., ale zejména zamyslet se nad tím co se děje, srovnat si myšlenky a promyslet si konkrétní kroky podle toho jak se situace bude dále vyvíjet.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Co jste dělali 11 záží 2001???

Příspěvek od marish »

Sledoval jsem to na jednu stranu ohromeně, ale dodnes si pamatuju že pocit ohrožení se mi vyhnul. Možná proto že jsem uklidňoval okolí, především svoji babičku, že další světová válka to nebude, přesvědčil jsem i sebe, nevím.
Při pohledu zpět, si tak říkám že dneska bych z toho byl daleko vyděšenější, už kvůli rodině...
Odpovědět