Co jste dělali 11. září 2001???

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
pohled venkova
Pohlaví: muž

Re: Co jste dělali 11. září 2001???

Příspěvek od pohled venkova »

Byl jsem doma a civěl na bednu. Pak jsem přepnul na ORF a viděl záběry hroutících se budov W(T)C. Zpočátku mně to připadalo jako nějaký katastrofický film, nebo počítačová hra. Po chvíli jsem se vrátil k českojazyčnému vysílání a tam už o tom žvanili také. Zpětně se musím některým tehdejším kecům smát.
mukl

Příspěvek od mukl »

Tak to si pamatuju docela dobře...Měl jsem volno. Byl jsem ten den sám doma s tehdy maličkou dcerkou, když najednou, v rádiu něco začli blábolit o spadlých dvojčatech v Americe. Nějak jsem tomu nepřikládal význam. Jen jsem si pomyslel, taky už na ně asi došlo. "Kdo seje vítr - sklízí bouři..." Pak se kolem toho rozjela docela hysterie a USA začaly svou svatou, nekonečnou válku "proti terorismu". Jen je zajímavé, že čím víc se proti terorismu bojuje - tím víc ho na světě je. Čím více je Taliban poražen, tím větší ovládá území. Pro jistotu nakonec na USA kontrolovaných územích rozkvetl ještě tzv. "Islámský stát". No, nevím co si mám o tom myslet. A jak to doopravdy tenkrát všechno jedenáctého bylo, nebo nebylo? To se nikdy nedozvíme. Ty kecy tenkrát o dalším spadlém letadlu na Pentagon...pak se o tom raději hned přestalo mluvit. Ano, byl to jakýsi předěl. Svět začal od té doby jít do prdele zrychleným krokem...Ale co už :hi
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

tlak vyvolává protitlak
správné řešení imho bylo ticho ticho....mrtvej terorista....furt ticho (tedy utajená akce CIA+SEALS maximálně)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
krvfx
VIP

Příspěvek od krvfx »

Přesně - šířit teror mezi teroristy. Sem tam potichu smáznout nějaký ten tábor, odkráglovat pár vůdců a byl by klid.
Královák

Příspěvek od Královák »

S tímhle postupem souhlasím a vidím jako efektivní. Někdy minulý rok jsem viděl dokument o likvidaci islamistů v Pákistánu pomocí dronů naváděných z USA. Oni z toho byli docela vystresovaní a sami popisovali, jak je to hrozný, když slyší nebo vidí sluneční odrazy od dronu v oblacích. Amící tam pomocí dronů sundavali ozbrojené muže a bohužel také měli pár civilních obětí. Zajímavé bylo, že lidé z oblasti byli s vládou do té doby na kordy ale kvůli tomuto nebezpečí s ní začali vyjednávat. Prostě na hrubý pytel hrubá záplata.
CZ01

Příspěvek od CZ01 »

Ležel jsem v kočárku.
Nevím, kdo je větší idiot. Jestli vítač islamizace nebo vítač Covidu.
Audis

Příspěvek od Audis »

Maturoval. Pak jsme šli do hospody. Tam byla TV. A já se ptal: to je nějaký nový Americký film?
Mohli bychom prosím hned zítra vystoupit z Evropské unie?
Nenechám se očkovat.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Byla jsem v Nemecku na jazykovym kurzu. Porad jsem se ptala, co je to za film, a myslela si, ze blbe rozumim, kdyz mi rikali, ze to jsou zpravy.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
JIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od JIP »

Já byl toho času na vojně. Toho času v mojí vojenské kariéře na nejbližší základně domovu.
Shodou náhod jsem ten den tak nějak dostal volno a opustil kasárny ještě před 12 hodinou kdy byla vyhlášena pohotovost a zákaz opuštění kasáren. Byl jsem jediný základák minimálně z naší posádky, co si ten den trajdal venku. To jsem se dozvěděl až následně.
Když jsem dojel stopem domů, tak jsem koukal na zprávy a říkal jsem si že bude asi veselo...
Tazi

Příspěvek od Tazi »

Něco podobného jsem zažíval na vojně také,ale ne 11.září 2001,ale 17.listopadu 1989.Taky slušnej hukot:)
Germanik1

Příspěvek od Germanik1 »

Seděl jsem v kuchyni a díval se na přímý přenos CNN. Tehdy ještě normální zpravodajské televize
Udělám co musím.
Rafael

Příspěvek od Rafael »

Odpolední směna. Vítkovice byly tehdy ještě funkční a docela velké.
A na intranetu, chatu, čilý ruch a neskutečná zábava.
Chtěl jsem ještě pokecat s ranní směnou a úředníky když tam někdo napsal tu zprávu.
Měli jsme to za nějaký ftípek a začali tam kolem toho blbnout.
Nakonec mi to nedalo, zvednul jsem zadek od compu a šel jsem na dispečink kde byla televize....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Matěj

Příspěvek od Matěj »

U nás na útvaru byla tehdy pěkná "zábava", pohotovost, nikdo nic nevěděl, gumy pobíhaly sem a tam a jenom jsme postupně zjišťovali, že jsme vlastně boje neschopní (nejen boje, ale všeho :D ), do toho milion teorií ze všech stran o vypuknutí světové války apod. Pár dnů trvalo, než se to uklidnilo.
Odpovědět