Milá Česká Republiko

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Milá Česká Republiko

Příspěvek od Bill Masen »

Chtěl bych ti tímto poblahopřát hodně štěstí k Tvým dnešním devadesátým devátým narozeninám.
Dvacátá léta, když jsi byla malou holčičkou, bylo pro nás to nejkrásnější období. Koruna silnější nez dolar, všude plno krásných žen a plno radosti. Pak přišla další osmička a s ní Němci. Zase. Další osmička byly komunisti a po dvaceti letech zas.
Pro mě byla nejkrásnější devadesátá, to jsme byli oba v tom nejlepším věku, přišla svoboda a euforie a já začal objevovat svět. To jsme si spolu užili. Poslední doba se nejak moc zrychluje a já se děsím co a koho přinese další osmička.
Prosím drž se a hlavně zůstaň sama sebou. Udrž si svou korunu, jazyk, hrdost, území a hlavně svobodu.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od JOBU »

Nevznikla česká republika ako taká náhodou 1.1.1993?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Bill Masen »

Vdané ženě k narozeninám taky přeješ současným a ne dívčím jménem.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Kocour »

Ehm, tady spíš rozvedené...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Bill Masen »

Přesně, 1.1.1993 je spíš datum rozvodu, než vzniku. Za těch 99 let se název naší země změnil nejmíň pětkrát.
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Michal S. »

Ale pod ten první Billův příspěvek se podepisuju. Je od srdce a pravdivý.
Uživatelský avatar
Ma_tes1
Příspěvky: 34
Registrován: 25.08.2013 11:22
Pohlaví: muž

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Ma_tes1 »

Krásně napsáno.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Serža »

no a takhle si vede budoucnost toho našeho národa...
https://zpravy.idnes.cz/test-historie-d ... domaci_vov
:puke
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od dracekvo »

U nás je hezky.
Docela dobře se tu žije, máme tu docela uklizeno a čisto, lidi celkem normální a ač se to nezdá, tak ani ta birokracie není tak hrozná, silnice se zlepšují lide na nich jezdí celkem v klidu, životní úroveň lidí stoupá, nemáme euro a uprchlíky, pracovníci odvádějí celkem dobrou práci :)
Jako normální člověk co už vše má (barák, děti) tak o úřadech téměř nevíte. Chodíte si jen jednou za čas vyměnit občanku a pas.
Já sem tu taky dřív skoro na vše nadával už z principu. Ale co jsem si vyzkoušel jak se žije v rusku, tak už tu nenadávám na nic, protože sem zjistil, že tu vlasně ani není na co nadávat.
Nebejt dotace, korupce, nesmysle z bruselu, zlodějský smažky, nepřizpůsobivý, občas nějakej magor na silnici co zabije nevynný lidi, tak by tu bylo velice krásně.

Ještě by to chtělo naučit zahraniční firmy, že ČR není jen levná montovna a banky s operátorama, že si tu nemůžou hojit svoje prodělky z jiných zemích.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od DeadMan »

Ta poslední věta je bohužel kámen úrazu.

A netýká se to jen zahraničních firem, ale i těch českých.

Bohužel ačkoli velké podniky točí miliardy stejně jako ty v zahraničí, tak prostě těm našim lidem ne a ne rozumě zaplatit, protože co by jste chtěli.

Jobs je plný inzerátů na "manažery", ale pak zjistíte, že jejich představa je tak 25-35 (a to i ve velkých bohatých firmách) ??? WTF
You cannot kill me as I am already dead!
pekoz
Příspěvky: 251
Registrován: 04.07.2012 8:27

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od pekoz »

No jestliže "operátor výroby" na konci linky HMMC dotahuje klíčem šrouby na kolech, tak chápu že ten co mu to čárkuje se může nazývati "manager".
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od DeadMan »

Myslím tím svůj obor, tedy obchodní ..........
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od DeadMan »

V televizi ani naživo jsem tu přehlídku neviděl, ale opravdu je to smutný pohled :(

https://www.youtube.com/watch?v=XYmwHre-D24

Jak už zde zaznělo, tak policie a hlavně hasiči mají mnohem modernější vybavení a ještě ve větších počtech.

Vůbec jsem to těm klukům od AČR nezáviděl (očividně jsou pod-financovaní a když už něco, tak je to šmelina nějakých kokotských papalášů).

Ano, nelze srovnávat s velmocemi, ale tohle už opravdu plní svůj účel ;)

https://www.youtube.com/watch?v=SdYFFo_tsfk
You cannot kill me as I am already dead!
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Matěj »

Komentátor přehlídky zmínil, že je to už jiná (modernější) armáda než, která byla na přehlídce před deseti lety. Asi měl pravdu, našel jsem si pár videí ma YT a tehdy tam bylo víc UAZů. :lol:
Nicméně UAZy na vojenských značkách potkávám stále na cestách často. :D

Říkat si můžou, co chtějí, skoro 10 let jsem civil, ale podle mého subjektivního názoru se to zas tak nezměnilo, alespoň nijak k lepšímu.
Nedivím se, že se pořád připomíná v médiích slavná historie armády, když současnost je spíš trapná...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Serža »

jasně...vzhledem k nejhustší železniční síti bychom mohli mít několik obrněných vlaků....jen nevím, jak by je dostali na přehlídku na Letnou...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Matěj »

V Praze, na Letnou, by stačily obrněné tramvaje. Na nic jiného než na přehlídku by to stejně nebylo, stejně jako ten vlak. :D
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od guntroll »

UAZy, V3Sky, farmářské land rovery a Bren prototypové generace budou v naší "malé, moderní" AČR asi na furt, to se nebojím 8-)
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Milá Česká Republiko

Příspěvek od Matěj »

To těžko, minimálně ty Breny 1 dlouho sloužit asi nebudou, protože se brzo rozpadnou. Nedávno jsem se bavil s kamarádem, který stále slouží a říkal, jak se jim Breny 1 (i když se zavádí B2, tak oni mají u bojovky stále B1) cituju: ,,k*rví". Např. zmiňoval vymleté vodící drážky, ulámané pazby a nebo z různých důvodů úplně nefunkční zbraně). Proti tomu zlatý skoro 50 let sloužící UAZ, ten se aspoň osvědčil, ne jak toto. :mrgreen:
Jo, ty osvědčené UAZy a BVP2 mají taky pořád. :D
Odpovědět