Co dobrého nám zatím přinesla EU?

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Rafael »

Viděl bych v tom i jistou výhodu. GDPR prohloubí odpor a nedůvěru k Bruselu jako zdroji byrokracie a nezdravého blbnutí.
*
Na druhou stranu se na něm přiživí spousta podivných firem a zaměstnání najdou nejrůznější absolventi a darmošlapové.
Jeho zavedení taky určitě ocení všelijací udavači, aktivisté a podobní zoufalci.
Takže z jistých pohledů to lze i jako přínos považovat. A pro obě strany, jak pro příznivce tak i odpůrce EU.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
senil
Příspěvky: 118
Registrován: 23.05.2018 17:16

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od senil »

Skoro nic. Zvyšování úrkových sazeb ze strany Fedu povede k recesi. Vždy to tak bylo. Růst měnové zásoby v USA se zastavuje, co je předzvěst rfecese. Bohužel se to pak dotkne i nás.

http://www.epshark.cz/clanek/482/usa-ru ... -na-blizku
Uživatelský avatar
ecart
Příspěvky: 429
Registrován: 24.02.2018 21:52
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od ecart »

Dnes jsem v rádiu zaslechl, že EU chystá zákaz plastových brček a jednorázových příborů.
Hranolky u stánku tedy od příště budeme jíst rukama. Zakázaná brčka mi zas tak nevadí, na pivo se stejně nehodily.

Jen si říkám, co až EU v rámci ekologie zakáže toaletní papír? Jak to budeme řešit?
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Serža »

to je imho reakce na to, že Čína už nechce z Evropy odebírat/vykupovat odpad a EU nemá vlastní kapacity na likvidaci
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Fabulous »

ecart píše:Jen si říkám, co až EU v rámci ekologie zakáže toaletní papír? Jak to budeme řešit?
Bude to od EU správný krok. Budeme si prdel utírat stejně jako muslimové levou rukou.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od golem »

Přesně tak. Musíme se přizpůsobit. A kdo si nebude utírat prdel levou rukou, je pravicový exkrementista. :D
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Kapo »

To akože plastové nádobíčko a toaletný papír je vrchol vyspelej civilizácie? To ten rozpad bude riadna šupa... :lol:

https://www.youtube.com/watch?v=GqK1_S47jak
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od K4cer »

Klídek. Ono se to dorovná polystyrenovejma miskama :lol:
Francúzske reštaurácie budú musieť od júla 2021 povinne poskytnúť hosťom na vyžiadanie škatuľky alebo vrecká na odnos zvyškov. Príslušný dodatok k poľnohospodárskemu a potravinárskemu zákonu schválila v nedeľu večer dolná komora francúzskeho parlamentu, Národné zhromaždenie. Cieľom novej normy je obmedziť plytvanie jedlom.
S návrhom prišla podľa francúzskych médií vládna strana Republika v pohybe (LREM). Niektorí opoziční poslanci ale však opatrenia kritizovali. Podľa nich bude mať negatívny dopad na životné prostredie a reštauráciám kvôli nemu vzniknú ďalšie náklady.
Vo Francúzsku sa ročne vyhodí sedem miliónov ton potravín. Prieskum verejnej mienky z roku 2014 ukázal, že tri štvrtiny Francúzov škatuľky na zvyšky podporuje, hoci 70 percent z nich si zvyšky domov nikdy neodnáša.
https://spravy.pravda.sk/svet/clanok/47 ... na-zvysky/
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od krvfx »

Tak hranolky jsem krátce po revoluci jídaval dřevěným párátkem z kelímku z voskovaného papíru a místo brčka byly slámky. No a nedávno jsem někde viděl příbory lisované z bambusu nebo co to bylo. Byly funkční víc než ty plastové hrůzy. To nic nemění na tom, že regulace je to blbá a hloupá.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Nuwara »

Nu, co jiného čekat od regulace, že? :-)

Ale abych to otočil zpět k tématu, co že to vlastně ta únie přinesla, přemýšlím nad tím už sakra dlouho. Přinesla mi naději, pak vystřízlivění, uvědomění si vlastní omylnosti, možná až naivity a v neposlední řadě asi i záruku zajímavých časů do budoucna. Ale myslím, že nikdo vlastně v takto zajímavých časech žít nechce...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Michal S. »

Fabulous píše:
ecart píše:Jen si říkám, co až EU v rámci ekologie zakáže toaletní papír? Jak to budeme řešit?
Bude to od EU správný krok. Budeme si prdel utírat stejně jako muslimové levou rukou.
Protože s..u jak na EU tak na mohamedány, budu si prdel utírat listím, což v rámci přípravy na PA činím už teď :mrgreen:
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od golem »

krvfx píše: ...krátce po revoluci...místo brčka byly slámky.
Tak na tohle jsem mladej. Která to byla revoluce? "Rovnost, svornost, bratrství", nebo "učit se, učit se, učit se"? :D
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od krvfx »

Tak já zažil jenom sametovou:) Pamatuji si buď tlusté slámky, nebo tenká brčka s tlustou stěnou. Ohýbací v dnešním stylu přišly až později.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Kapo »

Voe, ale veď to je stejné. Obe to boli plastové trubičky. Akurát "slamka" vznikla podobnostou slamy, a brčko podobnostou vtáčieho brka. To je ako Párek v rohlíku a hotdog... :?
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od krvfx »

Ty slámky opravdu byly opravdu ze slámy nebo podobného materiálu, prostě nebyl to plast.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Rafael »

krvfx píše:Tak hranolky jsem krátce po revoluci jídaval dřevěným párátkem z kelímku z voskovaného papíru a místo brčka byly slámky. No a nedávno jsem někde viděl příbory lisované z bambusu nebo co to bylo. Byly funkční víc než ty plastové hrůzy. To nic nemění na tom, že regulace je to blbá a hloupá.
To je celkem dobrá zpráva. Už jsem měl měl strach, že v UK mimo aristokracie a privilegovaných vrstev budou muset běžní lidé jíst rukama.
Tak po zákazu plastových příborů jim budou afričané vyrábět jídelní příbory z bambusu a dřeva. :D
(O nějakém pozitivním vlivu Brexitu si iluze nedělám. Je to ztracený a čím dál víc zotročovaný národ).
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od krvfx »

Tak určitě, nezaměstnanost v Africe klesne a tamní obyvatelé se budou schopni uživit vlastní prací a nebudou se muset cpát do Evropy, budou pouze posílat dřevěné nože, vidličky, krabice na odnos jídla, atd. Zkrátka jenom samá pozitiva a sociální jistoty. To ale mocná lobby ropných států nedovolí a zaplaví trh levnou ropou pro výrobu plastového nádobí.
Uživatelský avatar
K4cer
VIP
Příspěvky: 1686
Registrován: 30.03.2014 20:37
Pohlaví: muž

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od K4cer »

Rafael: v UK taky (kromě aristkracie a privilegovaných vrstev) naprostá většina lidí opravdu žere rukama, protože naprostá většila lidí jí kebab, pizzu, a fishandchips.
Když jsem si na svačinu přines kus špeku (vcelku, z polskýho sklepa) a cibuli, a začal sem si ji švýcarákem krájet, tak na mě koukali jak na létající kastrol.
Můžeš bejt osel, ale musíš si umět poradit :>
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Bill Masen »

Nediv se, když vytáhneš takovou strašlivou zbraň.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Co dobrého nám zatím přinesla EU?

Příspěvek od Nicotinick »

Rudolf Mládek na Reflexu o deficitu demokracie v EU :shock:

http://www.reflex.cz/clanek/komentare/8 ... -unii.html
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Odpovědět