Dobré zprávy

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Tomáš
Příspěvky: 466
Registrován: 29.08.2012 7:36

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Tomáš »

"Boj proti hyperkorektnosti. V nové sérii John Cleese vyzpovídá ‚oběti‘ cancel culture"

Jedna malá kapka... ale nemohu to přečíst celé, nemohl by někdo odemnknout?

https://www.lidovky.cz/pop-kultura/boj- ... ultura_jto

Díky :yes
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Ulfhednar »

Óðinn á yðr alla
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Zapadlo »

Itálie odhlasovala zákon umožňující bránit svůj domov střelnou zbraní.

Celkem hlasovalo 201 zákonodárců a pouhých 38 bylo proti. Novelu zákona předložil ministr vnitra Matteo Salvini. Ten už v předvolební kampani sliboval změnu definice práva na sebeobranu, aby se více blížila té ve Spojených státech. A jak se zatím zdá, svůj slib splnil.

Úprava zákona má i další dodatky. Nově například platí, že pokud oběť v sebeobraně zraní pachatele, není pak povinna platit zraněnému pachateli bolestné. Jinak řečeno, pokud je útočník během trestného činu zraněn, nemá právo požadovat po oběti jakékoliv odškodnění za zranění. Navíc veškeré soudní výlohy těch, kteří se bránili, bude hradit stát. Další změnou je zvýšení trestů za vloupání, narušení domovní svobody a krádeže.

V současné době je v Itálii zhruba 4,5 miliónu domácností, kde alespoň jeden člen rodiny vlastní zbraň. V celkovém počtu tedy vlastní zbraň kolem 12 % obyvatel. Soukromých zbraní je asi 7 miliónů. Držení zbraně přitom není nijak benevolentní, právě naopak.
Každá zbraň musí být registrována. Vlastnit zbraň lze pro sportovní nebo lovecké účely a pro sebeobranu. Skryté nošení zbraně za účelem sebeobrany musí individuálně schválit správní orgán. Není to tedy nic samozřejmého a je velice složité toto schválení získat.
Omezení platí i na střelivo. Například pistolového střeliva smějí občané mít jen 200 ks. Až po splnění určitých požadavků získají povolení vlastnit až 1500 kusů pistolového střeliva.

celý článek : https://www.armyweb.cz/clanek/italie-od ... -internetu
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od cipis »

To je x let staré už ...
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Cep »

Dobré!
(Pořád v Itálii platí, že civilisté nesmí mít zbraně vojenské ráže? Viz důvody vzniku náboje 9x21.)
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od xgordon »

Tusim som to tu uz niekde daval. Svajciari v 2018 robili prieskum a odhady legalne a nelegalne drzanych zbrani. Ked uz sa spomina IT, tak tam im vyslo napriklad, ze je u nich v obehu skoro 8.5M zbrani, z toho je len 1/4 legalne drzanych. Samozrejme, za 3-4 roky sa mohla situacia radikalne zmenit.
image_2021-09-02_093701.png
image_2021-09-02_093701.png (13.75 KiB) Zobrazeno 3624 x
Zaujimave su odhady aj pre FR a DE. :)

zdroj: http://www.smallarmssurvey.org/de/weapo ... dings.html
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Cep »

Myslím, že než celkový počet držených zbraní je podstatnější počet držených zbraní na 100 000 obyvatel. To může naznačovat víc 'prozbraňově' orientovaných voličů.
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Nicotinick »

Na Small Arms Survey a jejich "výzkumy" bacha. Sice deklarují, že "poskytují na základě důkazů založené, nestranné a politicky relevantní znalosti a analýzy", ale jsou to nadnárodní neziskové aktivistické protizbraňové mrdky.

Něco od Covera o nich a jejich úloze v protizbraňovém tažení EK v minulosti.

https://dfens-cz.com/kdopak-nam-to-chce ... -z-zenevy/
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od guntroll »

Možná pod něčí rozlišovací schopnost a bude to vyznívat všelijak, ale:

Soros šije do Blackrocku a potažmo do číny:

https://www.zerohedge.com/markets/black ... lso-chimes

A teď co je na tom dobrého? No ve zkratce - Soros i Blackrock jsou samozřejmě známí propagátoři "woke" kultury a různých společnost rozkládajících elementů. A vůbec hlavní smysl všech těch elementů bylo vyřadit ze hry ty co s globalisty nehrajou kuličky - svobodymyslní konzervativci. A zámysl byl rozložit tím USA (což se zatím daří) a roli policajta co by chránil globalisty a jejich zájmy získá čína - proto ty veškeré megakorporace, světové fondy a banky podporovaly čínu, přesun technologií, výroby atd.

Asi měli s to komoušema dohodu že oni poskytnou know-how a prachy a komouši jim ochranu a část vlivu.

Ale s poslední čínskou politikou - například tažení proti feminizaci čínské mládeže atd. to vypadá že se rozgenderovat soudruhy asi nepodaří. Tak se někteří na tlačení "woke culture" vykašlali a radši rejžují prachy (Blackrock), což nemůže vydýchat strejda Soros.

Takže pozitivní je to, že zatímco to vypadá že globalisti jsou jedna mocná neprostupná lajna, tak tomu tak není - asi se začínají žrát mezi sebou. A když v číně vyrůstali globalisti domácí tak jsou buď zmizeni, nebo je jim zmizením hrozeno (Jack Ma). Vůbec od začátku mě zajímalou proč by čínští komouši měli jít globalistům navěky na ruku a poslouchat je - pokud jejich moc tak narostla, co je může ohrozit? USA a jeho armádu úspěšně rozkládají, prachy mají, tak co jim hrozí? No a vypadá to že nakonec starý dobrý mocenský boj zvítězí a globalistům do plánů hází vidle globální CHINA :mrgreen:
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od jerry.mysak »

čínani jsou pragmatici. Nechali si dovézt nejlepší technologie pod nos a když je zvládají, tak kopli amíky do řiti. Stejný je to se vším. Co je šikovný to použijí dokud se jim to hodí. A když se jim to hodit přestane, tak to hodí přes palubu.

Soroš je jen nastrčená figurka, aby se zlost lidí měla na kom vybít. Pravý páni jsou jinde a neukazujou se.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Zapadlo »

Zrůda, která dnes v ruském Permu na universitě postřílela šest bezbranných studentů to má za sebou.
Její jméno si nezaslouží dále šířit.
Vyřešil ji dopravák : Konstantin Kalinin - ten menší na posledním snímku. Stačilo prostřílet stehna a vykrvit.
13Cdz.jpeg
YYgd0.jpeg
Kalinin.jpg
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od jerry.mysak »

mládenec ji měl koupit do žaludku. Prej to je jedna z nejhorších bolestí. A se záchrankou bych taky nespěchal.

Tyhle hovada si zaslouží , když je chytí, prostřelit kolena a vyhodit na poli daleko od civilizace.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Germanik1 »

To je prace navíc a zavání to mstou. Správně je jedna rána a definitivní, případně ještě jedna kontrolní. A konec. Uzavřeno.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
jerry.mysak
Příspěvky: 1412
Registrován: 23.03.2016 12:34

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od jerry.mysak »

germanik

msta je přirozená lidská potřeba. Vězení je svým způsobem taky msta. Jen je to okecaný právem a nikoli mstou.
Největším nepřítelem občana je stát!
Největším nepřítelem svobody je jedinec zmanipulovaný propagandou.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od devlop »

No konečně
https://www.novinky.cz/domaci/clanek/ar ... a-40372535

Doposud byl výcvik zaměřený na zahraniční mise, které ale vedly k degradaci myšlení vojáka. Mírové mise nejsou válka, pro kterou si stát armádu drží. A my jsme na to zapomínali, ale nyní jsme zpátky ve hře,“ řekl Právu generálmajor Ivo Střecha, šéf sekce rozvoje sil ministerstva obrany. „Určitě to vojáky posunulo v jejich vojenství, ale neposunulo to armádu ve schopnosti bránit republiku. Už jsme se přestali připravovat na konvenční konflikt, protože jsme si mysleli, že mír bude všude a že budou jen drobná ohniska, která budeme hasit,“ poznamenal Střecha.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od GOD »

kratky rozhovor s Konstantinom Kalininom.
trochu nervozny z kamery, skromný popis strelby proti pachatelovi. škoda že sa policajti rozdelili.
https://tengrinews.kz/russia/politseysk ... om-449035/
Informácia je v časopriestore.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Zapadlo »

"Byl jsem na směně. Zabývali jsme se evidováním nehody. Do kanceláře náhle vběhl očitý svědek a řekl, že poblíž univerzity bylo slyšet střelbu. Šli jsme s partnerem zkontrolovat informace a viděli jsme lidi utíkat z univerzity. Slyšel jsem výstřely. Kolega organizoval evakuaci lidí. Vyběhl jsem k hlavnímu vchodu.

Vběhl jsem do budovy, v prvním patře jsem viděl ozbrojeného mladíka, jak jde po schodech dolů. Křičel jsem na něj: „Nech toho!“ Otočil se, namířil na mě zbraň a vystřelil. Použil jsem střelnou zbraň, on spadl, já jsem přiběhl, zaznamenal jeho pohyb, odložil jeho zbraň, náboje a nůž stranou. Pak jsem mu začal poskytovat první pomoc, “řekl Kalinin
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od mukl »

Přátelé, nezlobte se, ale ty vaše "Dobré zprávy" mi připomínají zdejší vlákno " Co dobrého nám přinesla EU".
Taky samá katastrofa :cry: . K té nové strategii AČR o které se zmiňuje "Devlop".... Poctivě jsem si dnes také ten článek celý přečetl, hned jak se objevil :? . Ehm...Vzhledem k tomu, že naše repubika je stejně svobodná, nezávislá a svrchovaná asi tak jako v roce 1975 bylo ČSSR,ne li ještě méně, vůbec nemá smysl toto řešit. Prostě USA udělaly své strategické rozhodnutí a naše vojáky, (kteří tam poctivě sloužili, nechci se do nich navážet - dobří naši vojáci, ale ve špatné válce :cry: ) poslali v rámci svého rozhodnutí z té mise domů. Kdyby tam západ ještě dalších deset let účinkoval, tak by se pořád "u Kábulu bojovalo za Prahu". ...ale že to tak není, tak: " AČR mění strategii..." Chce se mi plakat a ani se nechci rozepisovat, co si o tom všem myslím. Stejně byste mě smazali....
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Ulfhednar »

Já myslím, že jediné dobré je, že na likvidaci zamindrákovaného debila (a už nikdo nepište jejich jména) stačí v Rusku dopravák. Nic víc dobrého na tom, horem dolem, nevidím.
Óðinn á yðr alla
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od GOD »

zanam kamier z permu, bolo to hovado

https://tengrinews.kz/world_news/poyavi ... 0-BAL-7295
Informácia je v časopriestore.
Odpovědět