Dobré zprávy

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Fabulous »

Nevšiml jsem si, že bych zde za celých deset let působení někomu z názorových oponentů přál smrt. Opět: pohrdám vámi.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Germanik1 »

Smrt sama je přirozená. Ale přívlastky k tomu mi nesedí. Navíc, kdysi přirozená úcta ke stáří, tím nemyslím ke konkrétnímu člověku, poněkud kultivuje.
Udělám co musím
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od FMJ »

Nezanedbatelně těm reakcím přispěla spíš výchova v rodině reagujících; dává tak dost tušit o úrovni jejich morální a etické vyspělosti. Nemusím mít osobu veřejně činnou rád, ale je společensky přízemní se veřejně těšit z jeho zdravotních potíží.
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Ironborn »

Fabulous píše: 10.10.2021 13:55 Nevšiml jsem si, že bych zde za celých deset let působení někomu z názorových oponentů přál smrt. Opět: pohrdám vámi.
A to Zemanovo o likvidaci novinářů s Putinem například?
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Radeq »

První demokraticky zvolený prezident. A taky náš poslední prezident. Na Hradě bude po něm sedět říšský místodržící ..
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od FMJ »

Ironborne, tleskám. Zdůvodňovat svou nevychovanost způsobem "...ale on taky dělal/řekl", to je opravdu argumentační faux pas. Navíc nemyslím, že by se pan prezident vyjadřoval zde na fóru.....
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od devlop »

Absolutní morální dno, které teď panuje v diskuzi pod článkem o zdravotním stavu prezidenta ČR na Idnesu, jasně dokládá, v jakém stavu se současná společnost nachází. Letmo jsem těch 3300+ komentů proletěl, většina ve stejném hovadském duchu jako Ironborn, Liqid, palce nahoru, vtípky o porouchaném ruském čipu, radosti, že se blíží jeho konec, plány na oslavy, atd. atd. prostě lidský odpad.
Na jednu stranu odsuzují Zemana za jeho neslušnost a nemorálnost přitom sami teď mají radost z jeho zdravotnáho stavu a blížící se smrti a veřejně se k tomu hlásají, což je neslušné a nemorální, tzn. jsou na stejném morálním dně jako ten, koho nenáviději.
Permonik
Příspěvky: 499
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Permonik »

Zbytečné se tím vzrušovat, morálku vysvětlit lidem nejde. Buď v nich je, nebo není.
Uživatelský avatar
Ironborn
Příspěvky: 115
Registrován: 06.08.2016 17:11

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Ironborn »

FMJ píše: 10.10.2021 14:26 Ironborne, tleskám. Zdůvodňovat svou nevychovanost způsobem "...ale on taky dělal/řekl", to je opravdu argumentační faux pas. Navíc nemyslím, že by se pan prezident vyjadřoval zde na fóru.....
Jakou nevychovanost? Já napsal pravdu a navíc kultivovaně! Spíš Zemana lituji, i když v tom vidím karmu - těžko ji nevidět, když to Babiše i Zemana odfoukne během 24 hodin.
Světská sláva...
Spíš je děsivé, čeho ty kriminální elementy kolem něj jsou schopny a ten včerejší projev Babiše - evidentní psychopatické rysy.
A tyto dvě osoby volily miliony... :sad :sad :sad
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Radeq »

Nebyl projevem patologické a naprosto amorální osobnosti Fialův projev ke GreenDealu?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od PeFi »

Radeq: :yes
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3470
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Hohepa »

Zrovna včera jsme v úzkém rodinném kruhu byli rozptýlit mého pastorka.
Manželka je měsíc, od jeho úmrtí, totálně rozložená na atomy.

Vyjadřovat radost nad smrtí kohokoliv může jen šťastlivec, co to při svém mládí v okolí nikdy nezažil a tudíž nezná, ve své blbosti , nízkém EQ a zanedbanou výchovou, co to pro blízké znamená.
Nebo je psychopat, či psychopatický narcista nebo autista (ale u nich si nejsem jistý, mají svůj vlastní svět)...

Jiné vysvětlení těchto postojů mě nenapadá a ve všech případech je jakýkoliv pokus o diskuzi naprosto zbytečný.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Argonaut »

karma je zdarma...

pokud by se se Zemanem něco stalo, přijdou prezidentské volby a z čeho si budete moci vybrat? Kalousek? Drahoš? Pavel? Samé eurofilní existence pohrdající českou státností a samostatností.

Ať se koukám v politice na všechny strany, vidím jenom zmar a ubohost. žádné dobré zprávy. A co z lidí teď vypadává za :puke je ubohost. Nemusí ho mít rádi, ale měli by respekovat, že to byl demokraticky zvolený prezident přímou volbou.
cipis
Příspěvky: 4843
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od cipis »

Liqid a Iron_cosi - bejt to na mně, tak pápá ...
Mohu někoho nenávidět, nadávat, ale považovat za dobrou zprávu, že asi umře, .... :puke
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Argonaut »

ale dobrou zpávu vidím v tomto přísloví:

Těžké časy tvoří silné lidi, silní lidé tvoří dobré časy. Dobré časy tvoří slabé lidi a slabí lidé tvoří těžké časy...
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5352
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Rafael »

Dobré zprávy jen pro ty "správné demokraty" a některé novináře a media. A dokonce i pro některé zdejší hyeny. A samozřejmě pro Brusel a EU. (Polsko a Maďarsko už nemůže počítat se žádnou podporou od nás).
Ti se teď tetelí blahem. Prezident nemocný, koalice vyhrala volby, komunisté pryč z parlamentu a Babiš s nejistou politickou budoucnosti.
*
Ale ubylo jim nepřátel, smyslu jejich existence a konání. Teď si budou muset vystačit jen se štváním proti Rusku, Číně, pronárodně orientovaným subjektům a věnovat se plně vlezdoprdelství Německu a Bruselu.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od devlop »

Argonaut: jde o to, aby společnost dosáhla ve svém vývoji okamžiku, kdy i v dobrých časech se rodí silní a dobří lidé. S lidmi z levicové koalice ODS, KDU-ČSL, TOP 09 a nového prounijního prezidenta, který vedení této země po smrti Zemana převezme, to jistě nepůjde a úpadek společnosti až do okamžiku, kdy přijdou právě ty těžké časy se jen velmi razantně urychlí.
Liqid a Iron_cosi: nemá cenu vám cokoli vysvětlovat, navíc když Iron_cosi nedispunuje něčím, co se nazývá sebereflexe. Přidejte se do spolku idnes diskutérů, kde se řeší jestli už jde koupit v obchodech ohňostroje a účastnit se sázek, kdy už zaklepe bačkorama. :puke

Jen dodatek na závěr: Liqid a Iron_cosi, jak už se psalo, karma je spravedlivá a nečekaná. Přát osobně konkrétnímu člověku veřejně smrt, těšit se z ní a pokládat to za dobrou zprávu, mívá následky. Vzpomeňte si na to, až se půjdete projet na kole, motorce, či si jen očesat stromy na zahradě se žebříkem ;)

Jasně, očekávám od Iron_cosi a Liqid nějaké další vysvětlování ve stylu "to já ne, to on a já jsem to tak nemyslel", ale pro men to bude jen "blablablabla..." Vyřčené slovo a vystřelenou střelu nevrátíš zpět.
eotto
Příspěvky: 246
Registrován: 05.01.2017 12:35
Pohlaví: muž
Bydliště: Západní čechy

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od eotto »

Vyslovené slovo je jako vystřelená kulka. Zpět ji nevezmeš.
"Mors certa hora incerta"
Liqid
Příspěvky: 606
Registrován: 23.02.2020 15:41
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od Liqid »

Hele já byl jeho rozhodnutími v businessu poškozen a to celkem výrazně (kauza CEFC), takže jsem ho nebral ani tak jako prezidenta, ale jako protivníka, který koná přímo proti mým zájmům. A bez vlivu jeho skupiny se mi celkem uleví.

Omlouvám se, pokud jsem se někoho dotkl nebo pobouřil.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Dobré zprávy

Příspěvek od devlop »

Liqid: nepochopil jsi ;)
Odpovědět