Operace Capi hnizdo

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Operace Capi hnizdo

Příspěvek od tygrsdrakem »

Dovolím si po delší době založit téma a nemějte mi za zlé jistou politickou skepsi. Dnes se mnou kamarádi nechtěli jít na pivo, protože "dneska je přece ta demonstrace". Slyším to poslední dobou všude, i vrchní v hospodě o tom ví a kdyby nebyl v práci, tak by šel. Kladu si několik otázek:

Jak dokázali organizátoři těch demonstrací proti Babisovi aktivizovat tak obrovské množství lidí? Určitě v tom hrajou roli facebooky, ale stejnak.. Tohle už je kolikata akce v řadě..

Proč lidi zrovna tohle pálí a zbraně ne? Proč tohle nedokáže LEX když jde o zbraně?

Jakkoliv nepatřím a nikdy nebudu patřit ke kobliharovym volicum - jsem sám, komu to celé smrdí? Cui bono? Kdo za tím stojí? Proč teď? Přijde jenom mě, že dokud AB lizal paty Bruselu, bylo nejaky Capi hnízdo kazdymu u prdele?

Co si o tom myslíte?
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Maximus »

Taktéž nepatřím mezi příznivce koblih, ale tyto akce smrdí "Sorosem" na sto honů. Pitomých pár desítek mega, které Babiš stejnak už vrátil jsou zcela v nepoměru, co tady rozkrádali kmotři v ruku v ruce s politiky z ODS, KDU-ČSL, ČSSD,. .... Rittigové a další svoloč nechává tyto lidi úplně chladné - to prostě nemá logiku.

Prostě pokus o další "arabské jaro" tentokrát na území V4, kdy nejměkčí Slováci už byli zpracováni - viz. nová slovenská prezidentka. Teď je na řadě ČR, kdy Babiš přece jen nepatří minimálně na domácí politické scéně mezi typické "eurohujery". Až se podaří loutkovodičům z "Čtvrté říše" zpacifikovat "Böhmen und Mähren", tak budou na řadě "revoluce" v Polsku a Maďarsku, které budou podstatně tvrdší oříšek. Zatím se používá salámová metoda, ale pokud se jim podaří rozklížit V4, tak přijdou časem na řadu pendreky nebo něco tvrdšího.

Nechci být ďáblovým advokátem, ale stále je mi milejší Babiš, než nějaký lokaj EU, který bude chtít být součástí tvrdého jádra EU, přijmout euro,... . Realita by byla taková, že pozice naší země jako politicky a ekonomicky závislé kolonie by se ještě víc prohloubila.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Cep »

Politický boj za tím bude, ale ta situace normální není a spoustu lidí to míchá.
Třeba tohle naposled:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/stam ... kasy-72300
Paradoxní je, že panu pemiérovi vyčítají řepku a její nedobrý vliv na krajinu a půdu - a přitom se pěstuje kvůli potřebě uměle vyvolané EU. A to těm eurohujerům nevadí.
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Maric »

Ono to tak prostě je. Babiš je mistrem ve využívání nabízených příležitostí. I korunové dluhopisy jsou Kalouskův nápad, a Babiš toho pouze využil, a ročně na nich vydělává desítky milionů. A taky si umí ty příležitosti správně nasměrovat a nebo vytvořit. Například před dvěma lety navrhla jeho strana snížení daně za řezané květiny, a před pár dny koupil Agrofert významnou síť květinářství.

Teď třeba mohutně agituje ve volbách jak té EU zavaří, a že chce "Silné Česko", a přitom je jeho ANO v Eurofederalistické a prouprchlické frakci ALDE. Takže zase to potutelně hraje na dvě strany, a svůj volební program zase nějak šikovně smění za eurodotace, jeho voliči mu za to zatleskají a budou ho dál podporovat v tahání peněz z vlastních kapes.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od tygrsdrakem »

Já tomu rozumím, ale tohle není o Babišovi. Tohle je o tom, že mi to velmi nápadně připomíná scénář barevných revolucí podle Sorosova rukopisu - tady se zcela shoduju s Maximem. Viz např.:
https://www.reflex.cz/clanek/causy/8805 ... -lidi.html

Aktuálně by mě zajímalo, jestli lze vysledovat nějaké spojení mezi Sorosem a jeho neziskovkama, a Milion chvilek, z.s.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od tygrsdrakem »

Jen tak pokusně jsem si projel jejich otevřený účet z doby založení spolku.. vesměs stokorunové položky, sem tam nějaký větší příspěvek, řádově desetitisíce. Příklady významnějších dárců:

Richard Stiebitz https://www.vskk.cz/cz/pedagogove/ing-richard-stiebitz/
Václav Horník http://www.hrkavarna.cz/tema/rozjezdy-n ... e-nezazil/
Jiří Hudera https://hudera.cz/
Tomáš Míčka http://wp.czu.cz/cs/index.php/?r=1071&m ... ovek=10409
Petr Štulc https://www.hlidacstatu.cz/osoba/petr-stulc
Drahomír Hanák https://www.itnetwork.cz/rozhovory/rozh ... em-hanakem

Soukup v té své estrádě uvádí, že jim přispěl např. Johannes Lobkowicz, enemže ten jim poslal taky akorát 10 000. Jinak žádnej velkej dar jsem nenašel.

Čili se musím přiklonit k závěru, že za tím z pohledu financování žádná Sorosova konspirace není, že ti lidi to skutečně dělají z hlubokýho přesvědčení, že pomáhají zachraňovat demokracii a svobodu. Tohle je prostě důsledek vývoje společnosti, kterej někam směřuje. Samozřejmě Sorosovy neziskovky tomu pomáhají svým "výchovným" působením, spousta mladejch lidí si tou propagandou projde na školách, erasmech atd.

Oni už se dostali do takové fáze, že jim stačí si ty užitečný idioty vychovat, a sami už nic dělat nemusej...

Kdo ovládá mládež, ovládá budoucnost, abych trochu parafrázoval Orwella.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Cep »

Asi tak největší příspěvek je 50000 tisíc od nějakého pana M. Hartmana. Jsou 107000,- v mínusu.... Tolik asi z transparentnho účtu...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od kregan »

Podle mě je to hra na hrdiny dle klasického Chléb a hry. Chleba je dost, ale běžné hry omrzely. Jako my jsme si hrávali se špuntovkama na němce a američany a později chodili hrát třeba airsoft, protestující si chodí hrát na hrdiny 89, chartisty apod. Je to lidská přirozenost, zkoušet si role hrdinů. V dětství hodně intenzivní, postupem času mizí, ale ne úplně.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od sroub »

Kdyby to nepsali dlouholetí členové fóra, myslel bych si že Prchal má svolje lidi už i tady.
Nenapadlo vás, že všechny ty lidi prostě Babiš už štve? Že se našvala ta tzv. mlčící většina? Kdyby ukradnul jen na to blbý čapí hnízdo, tak je něco jako ten xkrát omílanej Bakala, nebo Kožený, lidi by si by si zanadávali, a šlo by se dál, ale Bureš krade v rozměnech který přesahujou naprosto všechno, a ještě umí vypustit mlhu tak šikovně, že při výrazu Zloděj, vyskočí lidem automaticky někdo jinej než on.
Co teď třeba dotace 100 mil. vyplacená Babišově Penamu, aby se, krátce řečeno naučili péct lepší toustový chleba, dostala někdy nějakou dotaci i jeho konkurence?. Jak dlouho vám trvá než vyděláte 100 mil, jeden život? Dva? Pět? Přitom to šlo z našeho rozpočtu, z našich daní. A to je jen jeden jedinej detal, z mozaiky jeho zlodějin, která má nejspíš tisíce kamínků....
Každej tu nadává na EU, ale kolik z těch bruselských pitomostí pochází ve skotečnosti od našich úředníků, viz třeba víc než 9x zvětšující puškohledy, viz řepka, atd, atd. A ti všichni přespříliš aktivní ouřadové, tvořící prováděcí vyhlášky, nařízení, a závazné pokyny, ti dělají drobné službičky komu? Sorosovi? :roll:
Non multi, sed multa
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Ibex »

na webu forum24 je článek - údajný nějaký spiš či tak něco, kde jsou Babišovi aktivity a vzestup popsán vč. jeho poskoků a chapadel.
Nevím, zda je vše pravda, ale i kdyby jen půlka... nebo čtvrtina... pořád je to dost na to, aby se dostal za mříže na hooooodně dlouho
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od kregan »

sroub píše:Kdyby to nepsali dlouholetí členové fóra, myslel bych si že Prchal má svolje lidi už i tady.
Nenapadlo vás, že všechny ty lidi prostě Babiš už štve? Že se našvala ta tzv. mlčící většina? Kdyby ukradnul jen na to blbý čapí hnízdo, tak je něco jako ten xkrát omílanej Bakala, nebo Kožený, lidi by si by si zanadávali, a šlo by se dál, ale Bureš krade v rozměnech který přesahujou naprosto všechno, a ještě umí vypustit mlhu tak šikovně, že při výrazu Zloděj, vyskočí lidem automaticky někdo jinej než on.
Co teď třeba dotace 100 mil. vyplacená Babišově Penamu, aby se, krátce řečeno naučili péct lepší toustový chleba, dostala někdy nějakou dotaci i jeho konkurence?. Jak dlouho vám trvá než vyděláte 100 mil, jeden život? Dva? Pět? Přitom to šlo z našeho rozpočtu, z našich daní. A to je jen jeden jedinej detal, z mozaiky jeho zlodějin, která má nejspíš tisíce kamínků....
To přece nikdo nerozporuje.

Ti naštvaní lidé by ale mohli udělat něco pro to, aby se poměry zlepšily (viz můj příspěvek vedle), třeba namísto toho, aby si hrdinně stoupli na chvíli na náměstí. Mě to nedává smysl. Konspiraci bych za tím nehledal.

EDIT: překlepy
Čím víc víš, tím míň neseš.
TomSmith
Příspěvky: 1273
Registrován: 17.02.2015 14:33
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od TomSmith »

sroub píše:Nenapadlo vás, že všechny ty lidi prostě Babiš už štve?
Já to chápu, klidně ať demostrují to je ok a jejich právo, ale ten HraBiš už dvakrát vyhrál volby, takže zjevně je těch naštvaných lidí pořád velmi málo.
Co mne nekonvenuje je princip ... když nedokážem vyhrát ve volbách tak to budem donekonečna zkoušet na náměstích ;)
krvfx
VIP
Příspěvky: 1617
Registrován: 15.08.2013 9:25
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od krvfx »

Už před volbami jsem říkal, že Babiše budeme muset demokraticky přetrpět. Doufejme, že v dalších volbách dostane naloženo a zvolí lepší vládu. Akorát úplně nevím, jestli tu chci koalici Pirátů, TOP09 a KDU-ČSL. To by byla teprve jízda.

Pokud budou lidé pořád volit tak, jak volí, tak se nic nezmění. A proto jsem začal u sebe a snažím se s tím něco udělat. Demonstrace na Václaváku jsou naprosto k ničemu.
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Cep »

Tak by to bylo ideální. Ale byl bych rád, kdyby tady byla demokraticie na takové úrovni, že politik o němž jsou důvodné pochybnosti že jedná nefér odstoupí. A u pana premiéra to je dávno za hranou nefér jednání.
Nevím jak k tomu postoji přivést voliče, kteří raději koblihu v hrsti...
Uživatelský avatar
MPSMacek
Příspěvky: 109
Registrován: 03.09.2014 20:21
Pohlaví: muž
Bydliště: Středočech

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od MPSMacek »

Tak přidám pohled toho naštvanýho na Václaváku... Burešovi lumpárny mě derou už dlouho, jak ho někde můžu nepodpořit, tak to udělám :) Ale je to zoufale málo... iniciativa milion chvilek mi dává naději, že se už konečně něco dává do pohybu a já tomu můžu pomoci. Tajně doufám, že to pomůže aspoň trochu stmelit Český národ, zoufale to potřebujem! Asi stejně tak, jako vypadnout z eu... naděje umírá poslední...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nicotinick »

sroub píše: Co teď třeba dotace 100 mil. vyplacená Babišově Penamu, aby se, krátce řečeno naučili péct lepší toustový chleba, dostala někdy nějakou dotaci i jeho konkurence?. :roll:
Samozřejmě že ano. Spousta pekáren, tiskáren a dalších různých podnikatelů dotaci dostalo. Jen na rok 2019 je nachystáno na dotace pro podnikatele 2,4 miliardy Kč. "Napiš papír, trošku zalži, dostaneš pár (desítek, stovek) milionů."
Já si o NeBurešovi nemyslím nic dobrého a budu rád když zmizí z naší politické scény. Ovšem dotace jsou Evropský mor 21. století a tady se zviditelňuje jen to, co se hodí politicky hodí jeho oponentům.

Že například nikomu nevadí dotace úspěšné a konkurenceschopné firmě Continental ve výši 310 milionů. Koncernu, který má roční obrat jako 80% rozpočtu ČR a kdyby si rozšíření výroby platila ze svého, bez dotace, tak by se to promítlo navýšením ceny každé u nás vyprodukované pneumatiky asi o 7,- Kč. A mohl bych pokračovat do aleluja, včetně toho, kolik ČR ty dotace vlastně stojí. :head

Prostě jak kdysi deklarovali snad Svobodní: "Milion chvilek ..... jak obejít demokracii." A píše se mi to těžce, ale být premiérem regulérně zvoleným ve volbách, tak bych nějakého vůdce křiklounů z náměstí taky poslal do 3,14či s tím, ať si založí stranu a porazí mně v příštích volbách..
Naposledy upravil(a) Nicotinick dne 22.05.2019 17:22, celkem upraveno 1 x.
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Cep »

Zázraky se stále ještě dějí, ale jestli to stmelí český národ, tak to bude ještě o level výš.
Většina lidí, kteří se tam angažují jsou - nebo se moc pletu ? - hodní, slušní lidé - pro spravedlnost, nikomu neškodit, práva všem, pana profesora prezidentem, EU je fajn a ochrání nás ...
Na druhou stranu má Babiš jisté sympatie euskeptiků a euexitářů - nebo se zase pletu? A přitom nebýt EU, tak je Babiš tak maximálně poloviční...
Fakt jsme dost slušně rozděleni...
Uživatelský avatar
Nicotinick
Příspěvky: 2799
Registrován: 14.03.2014 10:38

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Nicotinick »

Mimochodem Milion chvilek jsou trošku žabaři. Loni proti Orbánovi v Pešti demonstrovalo skoro 100 000 lidí. 8-)
"Konspirátoři jsou největšími optimisty. Nepřestávají věřit tomu, že ten bordel opravdu někdo řídí."
Cep
Příspěvky: 1706
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Cep »

Hm, jetli na transparentním účtu nemají položku pro nějakou PR agenturu (na co je těch 100k, o které jsou v mínusu??), tak na tom pořád ještě mohou zapracovat..
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Operace Capi hnizdo

Příspěvek od Maximus »

Podobné akce proti Orbánovi, Babišovi, ... jsou přesně to co tu bylo trefně nazváno obcházení demokracie. Máme tu zatím parlamentní volby, kde se zatím moc "nešulí" výsledky a pokud má nějaké antibabišovské hnutí takovou obrovskou legitimní podporu, jak se snaží prezentovat, tak mu nic nebrání ho ve volbách rozcupovat.

Osobně považuji tuto situaci za schizofrenní, že stejná ústa často dští síru a plameny pekelné na Babiše a ty samá adorují EU, která se stále více podobá RVHP s centrálním řízením z Moskvy a to i přístupem k demokracii a skutečné svobodě.

Kdo chce Babiše bíti, tak by měl mít stejný metr i na ostatní filištínské, kteří tuto zemi systematicky tunelují a ničí nejednu dekádu. Pokud se ve veřejném prostoru hledá jen jeden či dva "obětní beráneci" za naši současnou politickou, ekonomickou či kulturní situaci by se měl zeptat primárně zeptat CUI BONO?

Když vidím Kalouska či jiné "hlásné trouby svobody a demokracie" a vyjedu si všechny jejich zákulisní lumpárny, které o řády překonávají Čapí hnízdo, tak se musím jen hořce smát "užitečným idiotům". Ukažte mi demokratickou alternativu k současnému stavu - případné předčasné volby na politické situaci vůbec nic nezmění, jen ještě víc polarizují již tak naši dosti rozštěpenou společnost. Navíc si myslím, že by ANO paradoxně ještě posílilo.
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
Odpovědět