Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Bakly1 »

Asi nejde ani tak o psy, bez ohledu na to jestli chrápou v posteli nebo před barákem, ti zpravidla nechodí po všech čertech jako kočky, který se celej den a noc toulaj kde se dá a můžou to lapnout kdekoliv.
...vlastně mě napadá že pes co žije v baráku, chrápe v posteli a chodí jen na vodítku na procházku má menší šanci se nakazit než pes co je celej den venku a nahání na zahradě vrabce a kočky :D
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

V tom případě nastoupí demokratické vystřílení obého.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

219 a 1 uzdravený Itálie.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Naposledy upravil(a) Nebojsa dne 24.02.2020 14:25, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Count »

Zajímavost od kolegy z Itálie. Letadlo s 300 italy na palubě přistálo na Mauriciu. Všichni tam letěli na dovolenou. Dostali na výběr se vrátit, nebo zůstat na ostrově v karanténě.

Už je to i na Internetu.

https://www.google.com/amp/s/www.thelo ... -fears/amp
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Rozpadlíci, co dělají ovečky ve vašem okolí (kolegové, rodina, přátelé, známí)? Připouští si někdo z nich, že se na nás žene průšvih nebo jsou všichni klidní protože: "Proč plašit? Je to jen silnější chřipka"
Kdo je připraven, není překvapen.
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jipii »

...už začínají být neklidní, Milán je už "za kopcem"...pro jejich probuzení posílám aktuální graf vývoje mimo Čínu:
covid.png
covid.png (26.11 KiB) Zobrazeno 3578 x
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Tywole i ta blbost snad bude mezi těma ministrama nakažlivá. Tak jako všude se ví že pomůže jen karanténa a ti idioti furt váhaj udělat něco proaktivně.


Státy sousedící s Itálií se zatím nechystají uzavírat hranice
Francie, Švýcarsko, Rakousko ani Slovinsko se zatím nechystají uzavřít kvůli šíření nového typu koronaviru své hranice s Itálií. Tam na severu země na nemoc Covid-19 zemřeli už čtyři lidé. Úřady čtyř sousedních států zatím vyčkávají, v některých se dnes ale sejdou krizové štáby.

„Uzavřít hranice by nedávalo smysl,“ řekl dnes francouzský ministr zdravotnictví Olivier Véran. „Virus se na hranicích nezastaví,“ dodal. Italské úřady podle něj přijaly opatření, aby se nový typ koronaviru přestal šířit. Situace je tak nyní podle Vérana pod kontrolou.

Vyčkat dalšího vývoje se rozhodlo také Rakousko. Hraniční kontroly s Itálií nejsou nyní podle ministra zdravotnictví Rudiho Anschobera potřebné. „Dělá nám to ale velkou starost, jsme opatrní a pozorní,“ dodal rakouský ministr. V poledne se sejde kvůli koronaviru ve Vídni zvláštní grémium, jehož členem je kromě kancléře a ministra zdravotnictví také ministr vnitra.
Uživatelský avatar
cortes
Příspěvky: 166
Registrován: 17.10.2014 22:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od cortes »

J-e-n-n-y
Já už jsem 14 dní v karanténě :lol: ( po chirurgickém zákroku)
Dnes jsem jel na chirurgii směr letiště a 3 lidi s rouškama.( možná Japonci)
Autobus docela zaplněný, kolem těch tří bylo místa habakuk-)
Přítelkyně to bere zatím s reservou,ale roušky chtěla.
CZ ŠKORPION VZ 61 S + Prcek 6,35 + Gladiator cal. 500 HD D2 - Limited Edition.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od proforma »

J-e-n-n-y píše: 24.02.2020 14:31 Rozpadlíci, co dělají ovečky ve vašem okolí (kolegové, rodina, přátelé, známí)? Připouští si někdo z nich, že se na nás žene průšvih nebo jsou všichni klidní protože: "Proč plašit? Je to jen silnější chřipka"
Zacinaji byt neklidni a ze mne zacinaji vypadavat moudra :-) V rodine uz jsem za experta, protoze co je napadlo ted, ja uz mam davno zmaknuto/pripraveno. Docela se zajmem naslouchaji a ani neni treba dlouheho vysvetlovani/presvedcovani. Jenom moznost evakuace z mesta se jim zatim zda jako prilis drasticke reseni, ale to se podda. Mimo rodinu jsem za "kecperta", ale soukrome uz chodi konzultovat taky :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

No k těm útěkům aby naše chytré hlavy pomazané nenapadlo vydat nařízení že musíš být jen v trvalém bydlišti(pořád předpokládám že budu rychlejší než zátarasy)....zvažuji si aspoň dát přechodné z vesnice do okrajové části zapadákova kde plánuji dobyté pozice s nasyslenými poklady všední spotřeby udržet.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Count »

Nikdo nedělá nic. Ticho a klid po pěšině. Všichni v klidu a plánují letní dovolenou. Zato já byl dnes doplnit léky a v autě mám prázdné kanistry na doplnění. V rodině, u těch co se alespoň zmíní, jsem za podivína s plnou špajzkou.

Dnes globální telco v práci. Dva lidi z Číny a Singapuru dělají z domu. Fabrika v Číně stojí a ještě min. 14 dní bude. Singapur zatím jede. Itálie zatím jede ale je otázka času kdy zavře. Sever kde je karanténa se podílí 1/4 HDP. Itálie to zřejmě pocítí víc než Čína.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Ortvar »

Ve středu jsme měli jet do Bolzana na lyže. Děti se na mě dívají jak na blba že jet nechci. Však na to prý umírají jen staří....
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Ortvar píše: 24.02.2020 15:56 Ve středu jsme měli jet do Bolzana na lyže. Děti se na mě dívají jak na blba že jet nechci. Však na to prý umírají jen staří....

Tak jim řekni - te fakt,děcka pak budete dost možná neplodný, ale klidně jedeeem.

Tak jim klesli serious na 23 , ale stoupl počet mrtvejch na 7. U těch starších to zatím vypadá na kosu jako prase :( .
Naposledy upravil(a) Nebojsa dne 24.02.2020 16:15, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Fabulous »

Do Bolzana teď? Jedině kdybych předtím opakovaně spadl na hlavu...
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

No co, třeba se vrátí a nikoho dalšího už nenakazí.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Ortvar »

Však taky nejedeme. Ale i přesto že mají dost informací tak to berou pohoda no stres.
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od skafloc »

Jenny - uvedu typický názor, se kterým se setkávám nejčastěji: však už je to stejně na ústupu, když už se o tom všude tolik nepíše...
Sovy nejsou, čím se zdají být..
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jipii »

No spíš bych se bál, aby si mě tam nenechali pár měsíců v karanténě na vlastní náklady. To by byly opravdu dlouhé prázdniny pro děti. Nicméně jsem měl taky v plánu lyže v Rakousku a začínám už mít obavy.... :|

Dětem co to nechápou bych přestal týden nakupovat ať vidí....
Odpovědět