Wu-chanská blokáda

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

mame prvni potvrzeny pripad nakazy v Brazilii.
https://www.reuters.com/article/us-chin ... reddit.com
Ten zdroj s kontakty (WHO), ktery uz 31.1. v dikusnim foru predpovedel ze prvni zemi v Evrope kde se zavedou karanteny jako v Cine, ze bude Italie, ze je to predbezne domluvene, aby se otestovalo jestli karantena k necemu bude, tak taky varoval aby lide sledovali kdy se objevi nakaza v Brazilii (mame sledovat hlavne Rio, ale tahle 61 leta pani je za Sao Paula). Panuje obava, ze virus muze zmutovat s verzi podobneho viru tamnich jihoamerickych netopyru a v pripade "nedobre" mutace pak umrtnost muze snadno byt cca 10vyssi, nekdo to pry zkouma skryte a potichu ve WHO a v laboratori v USA. Presneji WHO s mutaci pocita jako s realne pravdepodobnou eventualitou ktera drive ci (snad) pozdeji nastane. Bud ted v Brazilii nnebo pozdeji nekde jinde.

Zas na druhou stranu, pokud k mutaci nedojde, pak se nemusime mutaci tolik bat a treba se potencial viru nejak vycerpa a postupne se to bude zlepsovat. To proste nikdo nevi, vsechno se vyviji rychle, spousta odhadu a domnenek se proste porad upravuje k "lepsimu" nebo "horsimu".
Naposledy upravil(a) Kechli8a5 dne 26.02.2020 12:50, celkem upraveno 1 x.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

No zase konspirace.....těch 20 procent to má klidně už teďka u lidí nad 60 let.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Fabulous »

Konspirace tu nechci! K tomu slouží Orgonet!
honzaH
Příspěvky: 116
Registrován: 18.02.2020 12:46

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od honzaH »

Kechli8a5 píše: 26.02.2020 12:38 To proste nikdo nevi, vsechno se vyviji rychle, spousta odhadu a domnenek se proste porad upravuje k "lepsimu" nebo "horsimu".
A aby to bylo ještě horší, tak k dohadům a domněnkám se ještě přidává lhaní a mlžení od oficiálních míst :(
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Hdm »

Nebojsa píše: 26.02.2020 12:32 Hdm - zase mezi židlí a klávesnicí....howno překonáš to a klidně za tejden oslabenej nanovo zhebneš. Tenhle vir na tyhle protilátky nehraje.
No to jsi mi to teda vyvrátil/vysvětlil :-P (Sprostý slova nepřidají tvým slovům na váze.)
Pokud vím vir napadne buňku v těle. Tělo se brání množením buněk imunitního systému a ty likvidují zasažené buňky. Takže se mi to jeví jako závod jestli rychleji bude vyrábět vir nebo tělo. Když vyhraje vir, člověk umře, když vyhraje člověk, pojede mu imunita ze setrvačnosti dál. Mě se tedy nikdy nestalo, abych po prodělané chřipce vylezl ven mezi lidi a hned zase onemocněl.
Jo a na Nebojsu jsi nějaký vystrašený :mrgreen:
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Píšu Ti to realisticky co jsem vyčetl z netu a věř že bych se rád mýlil.

Jestli chceš uklidnit svou mysl, tak prosím věř náměstkovi (není zatím z Iránu):

Lze se nakazit podruhé?
Jednou z nedořešených otázek je i to, zda se vyléčený pacient může nemocí způsobené novým koronavirem nakazit opakovaně. Podle náměstka ministra zdravotnictví je ale takový scénář spíš nepravděpodobný.

„U virových onemocnění tohoto typu by reinfekce mohla nastat v případě, že by došlo k nějaké zásadní mutaci viru. To se ale zatím nestalo, domnívám se proto, že po prodělání tohoto onemocnění by vůči němu měli mít vyléčení imunitu. Pokud by se člověk měl opakovaně nakazit, bylo by to poměrně raritní,“ vysvětluje pro iROZHLAS.cz.

https://www.irozhlas.cz/zpravy-svet/kor ... 240701_eku
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

omlouvam se, Priste to budu psat nekam jinam do diskuze o predpovedich
ale podle mne to prece neni zadna konspirace, ja dopredu upozornovala na to, ze jsem se docetla ze prvni zeme bude Italie a ze tam zavedou karantenu, ted jsem to jen zopakovala ze se to (bohuzel) potvrdilo
(nebo je snad karantena jinde nez sever Italie? je treba v UK nebo Nemecku? neni)
a poslala jsem upozorneni ze Brazilie Sao Paulo hlasi prvni nakazenou,
konspirace je videt za vsim Iluminaty, ale napsat ze WHO chce otestovat karantenu v Italii (dopredu) a ono se to pak stane to je akorat potvrzeni toho co jsem napsala.
Napsala jsem ze ted v Brazilii se mutace muze rychle potvrdit nebo (doufejme) vyvratit. Jenze kdo vi jestli virus je prirodniho puvodu a zmutuje s jinym prirodnim od jihoamerickych netopyru. Treba kdyby vir byl nejak upraveny z laboratore, treba kvuli tomu naopak nedokaze snadno mutovat (nebol treba taky o to snaz zmutuje). Ja to nevim, ja ve WHO nepracuju a nejsem ani lekarka ani vyzkumnice viru v ustavu. Napsala jsem to sem protoze se to tyka o koronavirusu z Wuhanu.
Dalsi moje domnenky vam sem uz psat nebudu.
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od sphinx »

Oni fakt nic pro lidi nemají, tak pánové si vypsali veřejnou zakázku, kdo se jim tam asi tak přihlásí, když ty věci prostě mizí z trhu a zásob? Hlavně že to bude podle zákona. Ta byrokracie nás zničí, tohle měli řešit uz před 4tydny, dostali času víc než dost, když uz na to srali roky a rozprášili CO a krizové teamy.

"Nemocnice jsou podle ministra zdravotnictví Adama Vojtěcha na pacienty s vysoce nakažlivou chorobou připraveny. Vojtěch požádal Správu státních hmotných rezerv (SSHR), aby v souvislosti s koronavirem nakoupila desetitisíce kusů roušek za desítky milionů korun. Správa nyní čeká na specifikaci, poté co nejrychleji vypíše veřejnou zakázku, řekl ČTK předseda SSHR Pavel Švagr."
Be brave. Be honest. Be free.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Ve Wu-chanu do karantény musí i zotavení, můžou totiž koronavirus dál přenášet
Wu-chan od tohoto týdne závádí novou praxi. 14denní karanténu úřady nařídily i pro pacienty, kteří se uzdravili. Ukázalo se totiž, že někteří měli i po vyléčení nemoci stále pozitivní testy a je možné, že by mohli nakazit další lidi. Informoval o tom South China Morning Post.
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Kechli8a5 »

Nebojsa
souhlasim s tebou
a z toho mi vychazi ze po nejake dobe driv ci pozdeji za par mesicu karantena bude zbytecna jelikoz cela zemekoule bude promorena, uniknou leda tak astronauti na ISS
Smysl by mela opacna karantena "naruby" mozna pro poslednich par jedincu, kteri to jeste nechytli, zavrit je nekam do uzavreneho pavilonu, nebo nejake noemovy archy - treba ty astronauty z ISS uz nepustit zpatky na zem a nechat je tam jeste rok ci dva ci deset, nebo polarnici v Antarktide jsou asi taky relativne v bezpeci, dokud se nevrati nebo spis dokud jim nedovezou cerstve zasoby
ale jinak je asi jedno jestli nekdo bydli za polarnim kruhem v Norsku, na samote u lesa v Brdech nebo v panelaku v Brne, nikdo neunikne
z toho vychazi vlastne pozitivni domnenka, kdyz uz ve Wuhanu je vsechno zamorene, tak ta umrtnost bude nejspis nizsi, treba casem stejna 0.1% jako na chripku az se na to imunitni system lidi adaptuje.
Takze vlastne az budeme vsichni na podzim nakazeni, pak uz nebude vadit ze respiratory nestihame vyrabet a dost dobre nemuzeme do prace chodit v hazmat oblecich... pak uz muzeme nechat bryle a rousky doma, i ty ruce uz nemusime tak casto myt, stejne to bude vsude kolem nas.
Mozna dojde na Darwinovu selekci a kdo prezije mel by stat odolnejsim
Potom vlastne logika kolegu v praci, kteri nic neresi je vlastne vitezna strategie. Maji hypoteky, leasingy, zasoby doma zadne, budto neumrou a pak vyhrali, nebo umrou a dluhy platit nebudou takze vyhrali taky. Win Win situace. Prepper si buduje zasoby, chodi v respiratoru, brylich, polomasce, investuje do vzdelani a proviantu misto aby jel na dovolenou nebo do hospody, snazi se izolovat nekde v horach ale stejne driv ci pozdeji nejaky nezodpovedny nakazeny si neumeje ruku a nakazi ho.
Bohuzel driv ci pozdeji budu muset za dvorek vylezt, nebo staci kocka nejaka ktera mi na dvorek vleze, nebo ptak nebo nekdo zvenci nejaky instalater, nebo dovazka jidla, kdybych prestala chodit nakupovat.
Naposledy upravil(a) Kechli8a5 dne 26.02.2020 15:22, celkem upraveno 2 x.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Nebojsa »

Myslím že Brdy můžou na pár měsíců až rok do vakcíny stačit. Prostě nevycházet nikam za dvorek. Čím později to koupíš tím snad bude na lék větší šance.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od neviditelny »

sphinx:
Desítky milionů Kč děleno desítky tisíc roušek? To mi vychází na 1000 Kč za roušku a slušný tunel. Taky to vůbec nevypadá na to, že myslí na nás všechny.
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od PaF »

Ty víš o nějaké situaci, kdy stát myslel na nás všechny???
… Vlastně jo, když nás chce odrbat ;)
Jinak těžko... a současná cena funkčního respirátoru je skutečně na 1k Kč, pokud teda ještě někde jsou :roll:
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od neviditelny »

Cena snad polomasky, rozhodně ne roušky.
https://www.heureka.cz/?h%5Bfraze%5D=re ... =&max=&o=3
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Wilderness »

Tak jako teda ukončení konspirací, jak o tom mluvil Fabulous výše, něco na jejich závěr.

Pani se tu slušně pouští do spojitosti 5G infrastruktury i se stanicemi ve Wuhanu jako ,,pilotním městem?"..nevím.. Jeho Ghz-ovém vlivu na organismus způsobující ,,absorpci kyslíku hemoglobinem", následných vakcinacích apod.
https://youtu.be/CtfqUtW_8AA
Angličtinář nejsem moc dobrý, tak jen tak předávám kdo by měl chuť se v tom povrtat, prozkoumat.

https://mobilenet.cz/clanky/cinsti-vyro ... irem-39919
Huawei vystavěl 5G infrastrukturu v blízkosti nemocnice Wuhan Vulcan Mountain Hospital
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jipii »

Čína: zachycené dokumenty z provincie Shandong (8. nejvíce zasažená, 856 nakažených) údajně ukazují, že čísla nakažených jsou až 52x vyšší než v oficiálních zprávách.
https://www.theepochtimes.com/leaked-do ... 51354.html
Tak nevím zda to může něco vypovídat o celkových číslech v číně....
jipii
Příspěvky: 100
Registrován: 12.01.2019 8:42

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od jipii »

Wilderness píše: 26.02.2020 17:10 Huawei vystavěl 5G infrastrukturu v blízkosti nemocnice Wuhan Vulcan Mountain Hospital
..to je asi taky tak relevantní jako hledat souvislost výstavbou BTSky poblíž školy zrovnav době když jídelně propukl průjem, když si Franta při vaření neumyl ruce.
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Indy »

Tak mozna je sance zmenit prubeh na "obycejne" nachlazeni.
dohledal jsem nekolik publikaci vedce Davida W. Moskowitze.
Nejzajimavejsi odkazy:
https://www.infectioncontroltoday.com/p ... ed-rapidly

a hlavne

https://www.bmj.com/content/368/bmj.m325/rr

Lidi s medicinskym vzdelanim muzou najit vice, pro potreby fora je to i tak dost komplikovane.

Princip je , ze virus napada ACE-2 enzym v plicich (a pak kaskadou spusti imunitni reakci, ktera poskodi plice). Bezne dostupne leky na tlak (ACE-inhibitory, napr. Ramipril, a AT2-antagoniste napr Losartan) interaguji (blokuji) nektere procesy v regulaci tlaku, kde se prave tyto enzymy nachazeji (pro zajemce tzv RAAS-Renin-Angiotensin-Adosteron-System). Podle vyse uvedenych publikovanych dat by tyto leky mohly snizit imunitni -prestrelenou- reakci, a to zvlaste v plicich, a tak zlehcit prubeh.

ACE-inhibitory maji casteji nezadouci ucinky, na ovlivneni imunity je zrejme potreba vyssi davky, ktera pak moc snizuje tlak.
AT2 antagoniste by mely na Coronaviry byt ucinne i v polovicni minimalni davce (mineno davka na leceni tlaku).

Vyzkousene to ovsem u aktualniho coronaviru neni. Z dostupnych dat maji napr. pacienti s vysokym krevnim tlakem vyssi umrtnost (coz by svedcilo pro vyse uvedenou teorii), ale nejsou rozdeleni na kategorie (napr. nelecena hypertenze, lecena a jakym preparatem).

Za me muzu rict, ze uz 1 rok beru lek na tlak (candesartan, cili AT2 antagonista) a pozoroval jsme na 3 nachlazenich zmenu meho typickeho prubehu. Zatimco driv to bylo bolest v krku , ryma, kasel, tak od doby prasku na tlak kasel temer nebyl, nebo jen minimalni (samozrejme statisticky vyznam to nema).

Cili mozna by stalo za to, sehnat si nejaky ten sartan (Losartan, Candesartan, ard.) - treba by predepsal obvodak? Nevim jak internetove lekarny.

Upozorneni-sartany jsou ted pod drobnohledem ruznych komisi, protoze se u nich loni zjistilo znecisteni rakovinotvornymi nitrosamidy. Velka cast se vyrabi v Cine. Valsartan zustava myslim ze stejneho duvodu stazeny z prodeje. Tak mam takove tuseni, ze by t mohlo mit souvislost s coronavirem.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Bill Masen »

Indy, nerozuměl jsem ani slovu z toho, co si napsal. Neměl bys tam něco s řebříčkem a šalvějí? :hi
Indy
Příspěvky: 191
Registrován: 01.09.2017 21:50

Re: Wu-chanská blokáda

Příspěvek od Indy »

Tak uplne jednoduse:
Nizke davky leku na tlak (ucinna latka napr. losartan nebo candesartan) by mohly chranit pred nejvetsim pruserem coronaviru, a to pred selhanim plic. Zbyde Ti jen bezne nachlazeni.
Odpovědět