Koronavirus / Covid-19 v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

K datům z číny: Odvoz zemřelých z nemocnic mnohamilionové aglomerace přestávali zvládat v situaci, kdy těch zemřelých na covid-19 bylo oficiálně tuším že 29. Respektive tehdy se poprvé objevily fotky a videa s těly uskladněnými na chodbách nemocnic. Takže absolutní čísla z Číny mají podle mě hodně malou vypovídací hodnotu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od proforma »

Britská konzervativní ministryně zdravotnictví Nadine Dorriesová má pozitivní testy na koronavirus. Je to první členka britského parlamentu, u které nemoc propukla.

https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/onli ... z.B1007419

No, to je dobrej for, kdyz si predstavim, s kym vsim doted jednala (hygienici, doktori...), tak to muze byt dost velky zasah do akceschopnosti britskeho zdravotnictvi...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od FarmářJan »

To je následek toho, že se bojí si na ty akce brát respirátor aby neplašili. U Klíčových lidí se má k bezpečnosti přistoupit hned.
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od tygrsdrakem »

Na Novinkách o kolapsu zdravotnictví v IT:
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... i-40316288

Třeba to ty "jetojenchřipkáře" probere... Ono to je těžký, když si přečtete Pandemický plán, tak v první fázi má strategii lidi uklidňovat, aby se zabránilo panice, kdežto v dalších fázích se zase chce, aby nařízená opatření nebrali na lehkou váhu. To se komunikuje dost blbě..
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od martin951 »

Když tak sleduji situaci v Evropě a opatření která jsme přijali my, poláci, slováci, italové. Nezdá se vám naproti tomu přístup našich západních sousedů až příliš laxní ? Co tak vím tak Německo, Francia, Španělsko nepřijaly skoro žádné výraznější opatření a jede jim to tam jak svině.
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Královák »

No právě v Německu to berou klidně i přesto, že jim jejich führerin řekla, že jich zkapou desetitisíce. Německo je promořený a naši milý gastarbeitři jezdí každý den sem a tam z fabrik na auta.
pepa_z_brna
Příspěvky: 339
Registrován: 01.07.2013 21:38

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od pepa_z_brna »

V DE momentálně jsem. Lidi, které jsem "nakazil" už v lednu (Wuhan), mají zásoby už z února. Jinak stále je to tady asi stejné jako ČR - každý řeší jak blázni vykoupili toaletní papír, rýži, těstoviny atd., dnes jsem potkal jediného člověka s obyčejnou rouškou - žena cca 70let, špatně nasazená. Jinak dezinfekční prostředky jsou na nule a to i v rámci práce a našeho dodavatele. Firma zatím nemá stanovisko k možné karanténě a já i tak zvažuji výpověď (o práci se fakt bát nemusím, zvlášť teď 😖) a odjezd do ČR, kde si dám sám karanténu než bych si viděl s rodinou.
Jinak v mém okolí 23 potvrzených v domácí karanténě - návrat z IT. Mimochodem poslední 3 dny celkem častěji slyšet sanitka, což nevypadá moc dobře, bohužel se k informacím nedostanu, jestli úrazy a nebo právě kvůli infekci.
Jsem přepnut do módu práce-domov, ale zrovna dnes jsem musel dokoupit věci a jít na poštu 😤. Naštěstí málo lidí.
Čekám s napětím na vývoj.....němci to berou opravdu jako #jetojenchripka 🤬
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od proforma »

Nemecko spis najelo na informacni embargo, podobne jako u problemu s migranty. A navic v tom maji trochu jiny system. Nezaviraji tam skoly plosne, ale jednotlive - jakmile se objevi nakaza u 1 zaka, zavrou tridu, u 2 rocnik a u 3 skolu. Doporuceni na maximalni pocet osob pri hromadnych akcich maji zatim sice jako doporuceni, ale myslim, ze Nemci, zvykli poslouchat povely, to dodrzuji i tak. To by se u nas stat nemohlo :-) A diky sve nature a trochu vetsim zdrojum (nasali odborniky z vychodu) jeste i ted vcelku uspesne dohledavaji kontakty nakazenych, takze se jim to jakz takz dari jeste drzet. Nezapominej, ze Nemcu je 80 mil., tedy jejich 1 tis. nakazenych je jako nasich 125, to neni az takovy rozdil.

K Francii se vyjadrit nemuzu, o ni nemam podrobne informace.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Tonda »

V souvislosti s článkem
https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... i-40316365
V Itálii zemřelo na Covid-19 za den 196 lidí

Jsem se podíval do statistiky ...
12462 případů, 827 mrtvých. To je smrtnost 6.89% :shock: :shock: :shock:

Nezačíná to být trochu moc?
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od proforma »

Maji pretizeny kapacity, tridi, komu daji dychak a komu uz ne, takze smrtnost musela stoupnout.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Tonda »

Ale i tak.. matematika.
12 000 nakažených. Tedy cca 1200 vážných na JIP. To mají v celé zemi 4 ventilátory, že jim tam umře 820 lidí? :shock:
Mě spíš přijde, že nám někdo dost lže a těch vážných případů je mnohem více.
eminencegrise
Příspěvky: 6
Registrován: 06.03.2020 20:33
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od eminencegrise »

Tak pořád se na něco připravujeme tak konečně akční drámo.
Jinak dnes mě potěšilo, že rodiče a kamarád sami uznali a poděkovali že moje krizové scénáře je donutili nakoupit a udělat zásoby ji 1 měsíc dopředu.
Jinak pro většinu lidí cca. před týdnem jsem byl pořád jen panikář a vyplašenka.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Pez »

No, vypadá to, že se Španělsko ubírá italskou cestou. Stoupají jim úmrtí i kritické případy.

Kdyby se tak ti naši velitelé chtěli inspirovat u Korejců, myšleno jižních :lol:
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Jason »

Tady v nemecku (bavorsko) je porad klid. Oni k tomu pristupuji jinak (uz to tady bylo zmineno). Ale na druhou stranu hned jak vyjde nejake narizeni tak se zacne dodrzovat a ne jenom spekulovat jak to obejit jako u nas. Na jednu stranu je to narod trosku ovci (porad rikam ze to nejelepsi co meli tak zustalo u Stalingradu) ale funguje to tam.

Hlavne vsechny zpravy - at v televizi nebo v novinach, pripadne net - mi prijdou od zacatku daleko vice smysluplne nez u nas. Od zacatku rikaji ze je to pruser, tyka se to celeho nemecka, ALE jde to zvladnou pokud ... . A ne jako u nas - celou dobu: jetojenomchripka - nas se to netyka - u nas stale nic - bum pruser - vetsina zahyne.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Wilderness
VIP
Příspěvky: 427
Registrován: 04.04.2014 19:47
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Wilderness »

Musím přiznat, že mi trochu vypadlo z pozornosti Rakousko. Stále jsem měl u něj v povědomí počty kolem 20 snad někdy z minulého týdne a dnes.....

19:20
Rakouská spolková země Tyrolsko od soboty na dva týdny uzavře kvůli koronaviru lyžařské středisko Ischgl. Rakousko eviduje 246 nakažených.
"Kdybych měl zapomenout na ně, Bože na nebi, zapomeň na mě."
Uživatelský avatar
Aredhel
Příspěvky: 5
Registrován: 21.06.2014 20:17
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Aredhel »

https://medium.com/@tomaspueyo/coronavi ... d3d9cd99ca

Delší článek pouze v angličtině, ale myslím, že stojí za to projít. Dle vývoje ve Wuchanu odhaduje aktuální počty nakažených ve Francii (odhad k 10.3. 24 000 - 140 000 nakažených), Španělsku (okolí Madridu odhaduje na 10 000 až 60 000 nakažených).

Dále se věnuje smrtnosti, závěry jsou takové, že ve státech, kde se nezhroutí zdravotní systém je smrtnost 0,5-0,9%, tam kde se zhroutí je kolem 3-5%.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od GOD »

https://www.youtube.com/watch?v=nm6KvHhtzfQ

Mimoriadna situácia

(1) Mimoriadna situácia sa vyhlasuje a odvoláva prostredníctvom hromadných informačných prostriedkov.
(2) Po vyhlásení mimoriadnej situácie sa vykonávajú tieto úlohy a opatrenia:
a) záchranné, práce silami a prostriedkami z celého územia, na ktorom bola vyhlásená mimoriadna situácia,
b) evakuácia,
c) núdzové zásobovanie a núdzové ubytovanie alebo
d) použitie základných zložiek integrovaného záchranného systému a ostatných zložiek integrovaného záchranného systému.1)




Zákon č. 42/1994 Z. z.
Zákon Národnej rady Slovenskej republiky o civilnej ochrane obyvateľstva
Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5349
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Rafael »

Itálie zavírá bary i obchody. Nechá jen ty s potravinami a lékárny

Dnes 22:07 • Po celé Itálii se zavřou všechny obchody vyjma těch s potravinami a lékáren, dále bary i kadeřnictví, oznámil to podle agentury Reuters premiér Giuseppe Conte.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od GOD »

Informácia je v časopriestore.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od bivoj »

Před malou chvílí vyhlásilo USA uzavření svých hranic před Evropou (vyjma GB). Platné od 13.3.
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_remy
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět