Koronavirus / Covid-19 v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Lyster »

Zveřejněná smlouva mezi EU a AstrouZenecou obsahuje spoustu začerněných míst. K obsahu některých z nich se dá ale dostat, a to velmi jednoduchým způsobem", aneb opět trefný a přesný Marian Kechlibar
https://kechlibar.net/2021/01/29/kdyz-s ... ChK2y0XJnM
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od proforma »

https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz

Anglicka mutace zmutovala (tedy ted je to anglicka^2). Zrejme prevzala nejake vlastnosti JAR mutace (ktera se v GB vyskytuje take), nebo slo o spontanni mutaci stejnym smerem (velke vynalezy taky vynalezlo par lidi najednou nezavisle na sobe), ale je fakt, ze to zmenilo spike protein tak, ze uz to imunitni system nerozeznava. Az 8x mene na to reaguji protilatky a imunitni bunky lidi, kteri bud prodelali covid, nebo byli ockovani. Potes koste. Mozna jeste bude vyhoda nechat se ockovat co nejpozdeji, treba mezitim stihnou udelat mix na ruzne varianty.
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od dracekvo »

Já sem to nějak očekával, že ta vakcína a mutace nebudou na první dobrou i když výrobci vehementně tvrdili, že to funguje na všechy. Však ani očkování proti chřipce není na 100% a hlavně každý rok se musí složení upravovat.
martuti
Příspěvky: 53
Registrován: 12.02.2020 19:25
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od martuti »

Mám pocit, že Maďarsko podvádí s čísly.
Součet počtu nakažených za posledních 17 dní většinou odpovídá počtu lidí, která ta která země uvádí jako aktuáně nemocných. Drtivá většina případů je totiž za 17 dní vyléčena. Někdy za 15, někdy za 20, hodně těžké případy se samozřejmě léčí třeba měsíc nebo dva, ale ten průměr se prostě pohybuje kolem 17 dní. Když touto metodou porovnám např. Německo, tak mi vychází cca 186 tisíc aktuálně nakažených a oni uvádějí 193 tisíc. U nás to vychází 112 tisíc versus 96 tisíc. To jsou akceptovatelné odchylky.
Ale podívejme se na Maďarsko: součet nakažených za posledních 17 dní je pouhých 19 tisíc. Maďarsko však uvádí počet akt. nakažených cca 84 tisíc. Podle tohoto počtu by ještě dnes museli v Maďarsku marodit s covidem lidi, kteří se nakazili v půlce loňského prosince! Kdo marodí s covidem skoro 2 měsíce? Jen těžké případy a těch oni hlásí cca 300.
Přitom když jsem jim udělala namátkou kontrolu v době od začátku září do půlky září, vyšlo mi číslo 9854 a jejich tehdy hlášené číslo bylo 9103, takže výsledek byl tehdy v toleranci. A dnes se výsledek rozchází o téměř 350%??!!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Lyster »

Maďarsko dalo definitivní zelenou ruskému Sputniku
https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... u-40350232
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Rafael »

"....Jeden z kosířů, za což mu patří zcela mimořádný dík, mi přeposlal NĚMECKÝ SAZEBNÍK POKUT za porušen jejich anticovidových nařízení.
Němce znám dostatečně, abych měl jistotu, že je okamžitě, tvrdě a nekompromisně uplatnován proti těm, co by za Šumavou a Krušnými horami rádi zavedli české manýry. A žeby jiich nebylo právě málo...."
https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... ore-969592
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Lyster »

Je to OT tak se omlouvám...
Ale někde na ty sociální dávky pro přistěhovalce brát peníze musí no...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Lyster »

Samovýtěrové testy odhalily v Rakousku dvě stovky nakažených

https://www.novinky.cz/koronavirus/clan ... VwKnWrTowY

Z 280 000 žáků pozitivních dětí 123... (a to neberu v potaz nepřesnost testu.) kurva proč jsou stále zavřené školy? :head
Kotatko
Příspěvky: 214
Registrován: 13.02.2021 20:38
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Kotatko »

Protoze si nevidis dale od konce nosu. Chozeni deti do skol je napor na obecny pohyb v doprave a sluzbach, zvysuje celkove spolecenskou mobilitu. A to je z aspektu infekcnich vektoru krajne nezadouci. Proroda s nami nebude vyjednavat. Ukazuje se ze demokraticky system, kde je tlak volicske, ale neumne masy, takoveto situace resit nemuze. Stejne jako ve valce.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od bacil »

Viz Perth, který zavřeli kvůli jednomu a za týden jich bylo 60. Musí být prostě NULA. V té simulaci české nátury jsem na nulu došel za 15 měsíců tvrdého lockdownu při 85 mrtvých a schodek stejný jako prachy v ČNB co se neví co s nima.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od xajan »

Kotatko píše: 14.02.2021 9:07 Protoze si nevidis dale od konce nosu. Chozeni deti do skol je napor na obecny pohyb v doprave a sluzbach, zvysuje celkove spolecenskou mobilitu. A to je z aspektu infekcnich vektoru krajne nezadouci. Proroda s nami nebude vyjednavat. Ukazuje se ze demokraticky system, kde je tlak volicske, ale neumne masy, takoveto situace resit nemuze. Stejne jako ve valce.
Tak volič to řešit nemůže, takže to svěříme lháři a arcizloději Babišovi a jeho nohsledům a ti se o nás postarají, nebo jak jsi to myslel?
Naposledy upravil(a) xajan dne 14.02.2021 17:44, celkem upraveno 2 x.
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od xajan »

Rafael píše: 13.02.2021 13:44
"....Jeden z kosířů, za což mu patří zcela mimořádný dík, mi přeposlal NĚMECKÝ SAZEBNÍK POKUT za porušen jejich anticovidových nařízení.
Němce znám dostatečně, abych měl jistotu, že je okamžitě, tvrdě a nekompromisně uplatnován proti těm, co by za Šumavou a Krušnými horami rádi zavedli české manýry. A žeby jiich nebylo právě málo...."
https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... ore-969592
V Německu nějakou dobu pobývám a můžu vás ujistit, že německé manýry se od českých téměř vůbec neliší, jen s tím rozdílem, že by si německý policajt nedovolil rozhánět sáňkující děti.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5322
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Rafael »

Nevím, jen jsem dal odkaz na jednu ze svých oblíbených šelem. Samozřejmě ne se vším s ní souhlasím. Podobně jako se "Zeleným Psem".
Ale rád je čtu.
*
Jen na takovou asociaci jsem si vzpomněl.
Z loňska cestování z Valašského království na ÚP v Ostravě. Autobusem hodina cesty a pak několik zastávek tramvaji.
M.j. chronická obstrukční plicní nemoc (CHOPN)...
Úřednici jsem říkal, že už tam jezdit nebudu. Že tu roušku nebo respirátor tak dlouho neudýchám.
"Co to melete, viděl jste někoho v MHD s rouškou?!!!"

Svým způsobem měla pravdu. Byl jsem v těch MHD s rouškou skoro jediný.
Ale v meziměstském autobuse do té OV ji měli všichni včetně řidiče.
*
Tímto jsem chtěl jen říct, že jeden kraj, dva okresy v něm a "trochu jiné podmínky"...

A možná je to podobné i v Německu. Nevím..
Jen jsem se chěl vlkovy Kosy trochu zastat...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Královák »

xajan píše: 14.02.2021 17:43
Rafael píše: 13.02.2021 13:44
"....Jeden z kosířů, za což mu patří zcela mimořádný dík, mi přeposlal NĚMECKÝ SAZEBNÍK POKUT za porušen jejich anticovidových nařízení.
Němce znám dostatečně, abych měl jistotu, že je okamžitě, tvrdě a nekompromisně uplatnován proti těm, co by za Šumavou a Krušnými horami rádi zavedli české manýry. A žeby jiich nebylo právě málo...."
https://vlkovobloguje.wordpress.com/202 ... ore-969592
V Německu nějakou dobu pobývám a můžu vás ujistit, že německé manýry se od českých téměř vůbec neliší, jen s tím rozdílem, že by si německý policajt nedovolil rozhánět sáňkující děti.
Jo máš pravdu, tam na to jdou s vrtulníkem holt pokrok. https://www.novinky.cz/zahranicni/evrop ... .seznam.cz
xajan
Příspěvky: 148
Registrován: 16.06.2016 12:16

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od xajan »

Dneska jsem o tom četl, jsou to kokoti. Totalitní praktiky se holt rozmáhají všude.
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od xgordon »

Infografika o priemernej dennej umrtnosti na rozne priciny (vratane covidu).

[attachment=0]479dae6~2.jpg[/attachment]
Přílohy
479dae6~2.jpg
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Zapadlo »

záměrně nepřesné - manipulativní. Každá takováhle graficky poutavá malůvka by měla v našem mozku rozblikat červenou kontrolku, že se nás někdo snaží zblbnout.
Pokud grafik necítí potřebu specifikovat region a věkovou skupinu, je to celkem jistě cílený podraz.
Zde mnohem přesnější, byť méně líbivý graf (povšimněte si genderové nespravedlnosti u rakoviny prsu).
PS: málokoho zabije jeden faktor, většinu nám život ukončí kombinace více problémů, které se v terminální fázi navzájem podporují v ničivém díle.
PPS : Eurostat a svobodný přístup k jeho statistikám považuji za jedno z pozitiv EU.
Causes_of_death_Health2020-CS.png
xgordon
Příspěvky: 642
Registrován: 10.08.2020 0:14

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od xgordon »

Zapadlo píše: 16.02.2021 21:51 Pokud grafik necítí potřebu specifikovat region a věkovou skupinu, je to celkem jistě cílený podraz.
Graf je pre worldwide a zdroj je ourworldindata. Dole je to napisane malymi pismenami. A ani tvoj graf nema vekove kohorty. Navyse nepisu za ake casove obdobie. :wasntme :rofl S tymi grafmi je to pakaren, vid umrtnost na Covid ore Gibraltar a San Marino. Ale suhlasim,ze infografiky su manipulativne, neposkytuju moznost hlbsej analyzy.

Kazdopadne, prve top-4 kategorie cca sedia. Ciselne sa tie grafy nedaju navzajom porovnat, kedze jedno je svet, druhe EU navyse v skale na 100k obyvatelov. Taktiez tazko povedat ci sa na zaklade toho da rozlisit distribucia aj podla krajin.
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Biochemist »

Hlavní problém toho grafu je, že bere světová data z jara, kdy COVID ještě nebyl po světě příliš rozšířený. Teď dle worldmeteru máme cca 600 000 potvrzených úmrtí na COVID (tj. reálně to bude víc, klidně 700-800 000) od začátku roku,tj. v tom tvým grafu by to bylo 12 500 mrtvých denně - 3. nejvýznamnější příčina smrti. A pokud bychom to vstáhli jen na ČR, tak byla období, kdy překonal i tu rakovinu.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

Trochu neveselých zpráv ze zahraničního "bulváru":

14. února 2021: Připravte se na drsnou třetí a hlavně čtvrtou vlnu způsobenou prokříženými kmeny:
https://www.thailandmedical.news/news/b ... s-globally

17. února: V LA se objevila varianta, kde spojily síly britská mutace a 1.1.1.7 a Kaliforrnská mutace B.1.429 a poprvé tak byl zachycen takto rekombinovaný mutant, což potvrdilo, že rekombiancemi mohou vznikat poměrně radikálně mutované varianty. Jaké bude mít vlastnosti se zatím neví.
https://www.thailandmedical.news/news/a ... oronavirus

Zdroj je sice tak trochu bulvár, ale články bývají zajímavé, citují zdroje a informují mnohem dříve, než se to dostane do běžných médií.
Odpovědět