Koronavirus / Covid-19 v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Hohepa »

hlavně ten článek:
Tento článek je exkluzivní obsah pro předplatitele Deníku N.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od zedik »

Jedno vlákno zamknuté,takže je třeba poměřovat pindíky zase jinde? Plevelíme a jedem hádky v dalším vlákně?
Tohle je vážně únavný
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od bivoj »

2 zedik - Není zajímavý, že plevelí a totální flame tu nyní dělá prakticky jen jeden jediný člen fóra? Kterej de facto oponuje už z principu prakticky všem okolo? Ostatní diskutují v rámci možností kultivovaně a případně dávají data, grafy, informace... Ovšem jen jeden zde jede těžce konfrontační styl a bere si do huby tu toho, to onoho - což si pochopitelně dotyční nenechají líbit a vualá - flame je na světě...

Mmch, 316 příspěvků za 25 dní (tímto tempem 4613 ročně) - ne že bych někoho chtěl dehonestovat jako notorického grafomana a plniče threadů, ale tohle prostě není normální přispívání, tohle je IMHO trolling nejhrubšího chareketru. Tohle je těžce přes rámec i na Mimibazaru...

IMHO si nemyslím, že by trolové měli jakýkoliv pozitivní vliv na informační hodnotu vláken týkajících se SARS-CoV-2 ať už ve světě, v evropě, či u nás, v ČR. Howgh.

SLIB - nebudu do budoucna ve fóru jakkoliv reagovat na uživatele štaflík_new. Pokud si mě bude brát jakoliv do huby, pouze daný post nahlásím adminům jako příspěvek, který si neoprávněně bere do huby jiného člena fóra (mě). Doposud jsem se ktomuto nesnížil, a nechtěl jsem být za "bonzáka", ale situace zde na fóru mi bohužel nedává na výběr.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 13.04.2020 22:56, celkem upraveno 2 x.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Tonda »

Ty jsi sem nedal odkaz na článek, ty jsi sem dal :
Smutné čtení pro "opatrné".

Bohužel tvá osobnostní vada ti neumožňuje sebereflexi a pochopit rozdíl mezi příspěvkem, který má obohatit fórum a příspěvkem, který má pozvednout tvé ego tím, že si "kopneš" do názorových oponentů. Bohužel sis k tomu vybral článek o hovně od člověka, který má zjevně podobnou osobnostní vadu (což nijak nedegraduje jeho schopnosti - většina úspěšných lidí ve svém oboru jsou psychopati).
Batoo
Příspěvky: 17
Registrován: 03.09.2018 22:08
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Batoo »

Ach jo zamknuli jedno tak ty samy kecy se presunou sem.
Pekny
Uživatelský avatar
Kechli8a5
Příspěvky: 174
Registrován: 28.01.2020 0:29
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Kechli8a5 »

CR je zamcene tak to davam sem
Pro pořad A DOST! na Seznam TV se vyjádřilo několik desítek lidí, kteří mohli být koronavirem nakaženi. Bohužel, nikdo z nich nemohl být testován, nepočítalo se s tím, že by to právě tento virus mohl být, když v té době vypukla epidemie pouze ve Wu-chanu a okolí.
Některá svědectví jsou velmi podrobná.

Devětadvacetiletý Pavel Helt z Litvínova pro pořad uvedl, že se na přelomu roku setkal s kolegou, který se vrátil z Thajska. Během dalších dnů na sobě začal pozorovat něco jako silnou chřipku. „Čtrnáct dní jsem ležel a byl jsem úplně vyřízený. Vysoké horečky, bolest hlavy, bolest očí, nemohl jsem dýchat,“ svěřil se Pavel. Dodal, že to vypadalo na zápal plic. Dále prozradil, že u něj podobné onemocnění není obvyklé. „Měl jsem suchý kašel, myslel jsem, že vyplivnu plíce. Na základě toho jsem v noci nespal,“ psal v pořadu svůj průběh onemocnění a dodal, že jeho maminka měla podobné obtíže a šla navštívit lékaře s tím, že měla asi infarkt. Měsíc byla úplně bez chuti a čichu.

https://www.televizeseznam.cz/video/ado ... i-64052846

Modrá je dobrá. 24 hodin ban. Fab
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nuwara »

Ja bych byl s tou modrou barvou opatrnejsi...
No a k samotnemu prispevku - vlastne to nic nerika. Proste zbytecne prihazovani polinka do ohne paniky...
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od bivoj »

Abych to vysvětlil s tou barvou - Kechli8a5 - přečti si závazná pravidla fóra (který jsi zřejmě nečetl/a), zejména bod 10) Skupiny uživatelů Administrátoři, Moderátoři a Editoři mají oprávnění zasahovat do všech příspěvků, editovat, přesouvat, uchovávat je a jinak s nimi nakládat ve prospěch fóra. Pro dodatky a upozornění, která vkládají do příspěvků jiných uživatelů nebo své příspěvky, jsou-li míněny jako čistě moderátorské (např. k uklidnění diskuze apod.), píší tyto pro snadnou identifikaci modrou barvou. Z tohoto důvodu je použití modré barvy ostatním uživatelům zakázáno...

Nejen že jsi místní plačka, ale neznáš evidentně ani pravidla fóra...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Germanik1 »

Udělám co musím
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Fraktál »

Kechli8a5 píše: 14.04.2020 0:10 CR je zamcene tak to davam sem
S tímhle jsem se ve svém rodinném a pracovním okolí setkal taky a tady na fóru už se to také probíralo. Má to ale svá ale:

1) Pokud už to tady bylo někdy na přelomu roku (v době, kdy se lidé více navštěvují a sdružují), proč to v celé populaci "nevyskočilo" mnohem dříve a neměli jsme tady zahlcené JIPky zejména těmi pacienty z ohrožených skupin (staří, nemocní a oslabení)? Že by až tak opravdu fungovaly efekty té proočkovanosti proti TBC (+ samozřejmě nějaké další, zatím nepodchycené faktory)? To ale nevysvětluje, proč už k těm explozivním nárůstům nedošlo i jinde v té době (Itálie, Španělsko a další země Evropy, ale i jiných částí světa).

2) Ve stejné době tady byla chřipková epidemie.

3) V těch zprávách o průběhu nemoci ti lidé uvádějí, že to hodně zasáhlo i děti (dle zatím dostupných dat ke COVID-19 se naopak uvádí, že zrovna děti by měly mít bezpříznakový nebo slabý průběh).

4) Běžně se v populaci vyskytující lidské koronaviry také mohou způsobit zápaly plic.
shinigami
Příspěvky: 50
Registrován: 16.10.2014 21:40

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od shinigami »

Germanik1 píše: 14.04.2020 6:12 https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... 9-40320313
Věřte nevěřte
Kez by to byla pravda, ale nemelo by se to projevit i na statistikach u dalsich onemocneni?
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Germanik1 »

V této statistice je uvedena smrtnost, ne nemocnost či odolnost.
Udělám co musím
Biochemist
Příspěvky: 91
Registrován: 02.01.2015 9:15

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Biochemist »

Germanik1 píše: 14.04.2020 6:12 https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... 9-40320313
Věřte nevěřte
Tak jsem se dogooglil k primárnímu článku. 1. to že by za tím efektem mělo být nějaké zázračné posílení imunity na roky tou vakcínou je nějaká novinářská zkratka. Takovou blbost autoři vůbec netvrdí, pouze citují jednu studii, kde dokázali, že živé vakcíny (vč. proti TBC, ale i jiné) podporují imunitu u malých dětí a v rozvojových zemích snižují dětskou úmrtnost i na jiné nemoci, než proti kterým jsou určeny a že v Indonésii při očkování starších ročníku (65+) byl vidět pokles respiračních chorob po cca 3 měsíce od očkování. Dále tvrdí, že vakcína chrání před TBC až 60 let od očkování, asi tyhle dvě informace někdo smotal dohromady.
2. úplně se mi nelíbí jejich metodika. Porovnávali hlášená data nakažených a mrtvých pro 50 zemí s největším počtem nakažených a hledali jestli ten poměr nějak koreluje s očkováním proti TBC. Co bych jim vytkl, je, že nijak neřeší jestli se v dané zemi dostatečně testuje. To že v Itálii vychází vysoká úmrtnost podle mne není jen tím, že mají starší populaci (v rámci Evropy zase tolik nevyčnívají), ale že lidé s mírným průběhem se dostatečně netestují. Ta korelace může klidně být způsobena, že země, kde zvládli zavést očkování proti TBC mají obecně lepší péči a záchyt nemocných a proto u nich vychází nižší úmrtnost. Myslím, že něco takového by v článku měli minimálně zmínit.
steve_michalik
Příspěvky: 212
Registrován: 25.02.2020 15:27

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od steve_michalik »

Fraktál píše: 14.04.2020 8:37
Kechli8a5 píše: 14.04.2020 0:10 CR je zamcene tak to davam sem
S tímhle jsem se ve svém rodinném a pracovním okolí setkal taky a tady na fóru už se to také probíralo. Má to ale svá ale:

1) Pokud už to tady bylo někdy na přelomu roku (v době, kdy se lidé více navštěvují a sdružují), proč to v celé populaci "nevyskočilo" mnohem dříve a neměli jsme tady zahlcené JIPky zejména těmi pacienty z ohrožených skupin (staří, nemocní a oslabení)? Že by až tak opravdu fungovaly efekty té proočkovanosti proti TBC (+ samozřejmě nějaké další, zatím nepodchycené faktory)? To ale nevysvětluje, proč už k těm explozivním nárůstům nedošlo i jinde v té době (Itálie, Španělsko a další země Evropy, ale i jiných částí světa).

2) Ve stejné době tady byla chřipková epidemie.

3) V těch zprávách o průběhu nemoci ti lidé uvádějí, že to hodně zasáhlo i děti (dle zatím dostupných dat ke COVID-19 se naopak uvádí, že zrovna děti by měly mít bezpříznakový nebo slabý průběh).

4) Běžně se v populaci vyskytující lidské koronaviry také mohou způsobit zápaly plic.
Mám od jednoho insider zdroje info, že nám zde hodně řádily enteroviry. Příznaky opět mohou připomínat chřipku. Takže divná chřipka během února/března mohlo klidně být toto a ne COVID.
Tonda
Příspěvky: 234
Registrován: 11.03.2020 11:48

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Tonda »

Germanik1 píše: 14.04.2020 6:12 https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... 9-40320313
Věřte nevěřte
Zase se motá smrtnost a úmrtnost. V článku se nepíše o smrtnosti (kterou pořádně ještě ani neznáme), ale o úmrtnosti. Což je počet mrtvých vzhledem k celkové populaci. A to přímo souvisí s počtem nakažených, protože čím více nakažených, tak logicky tím více mrtvých.

Nezkoumal jsem, které země nebyly proočkovány na TBC, ale uvádí se tam Španělsko a Itálie. Což IMHO nejsou jen země, kde se nekalmetizovalo, ale hlavně země, kde se na nějaký koronavirus a opatření proti němu z výšky s*alo. Pak je jasné, že mají vyšší ÚMRTNOST, než země jako ČR, kde jsme se k tomu postavili čelem a nemoci se snažili předejít. Navíc jsou to většinou země, kde není tolik dementů, kteří nedokážou pochopit, že když v zemi řádí epidemie, je potřeba omezit svá demokratická práva a zvyky.

Namátkou, počet případů /1M obyvatel :
Itálie 2600/1M
ČR 570 /1M

Až se dopočítáme SMRTNOSTi, potom můžeme porovnávat. Tam ale bude mít zase velký vliv přehlcení zdravotnictví, takže to zase o ničem nevypovídá, protože jiná smrtnost bude v zemi, kde jsou nemocnice obsazeny na 150 % a jiná v zemi, kde jen na 50%.

Alias, takhle se vytvářejí senzace a oblbují lidi.
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

I Židé se hádají :)

Příspěvek od hulvath »

Izraelský matematik, vědec, důstojník a bývalý politik Jicchak Ben Jisrael tvrdí, že jednoduchá statistická analýza ukazuje, že covid-19 dosahuje vrcholu po přibližně 40 dnech a zmizí po 70 dnech. Nezáleží podle něj na místě výskytu, ani vládních opatřeních. S jeho slovy však v televizní debatě zásadně nesouhlasil ředitel nemocnice profesor Gabriel Barbaš. https://www.novinky.cz/zahranicni/koron ... paign=null
morho
Příspěvky: 304
Registrován: 10.07.2016 19:57

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od morho »

K tomu co považuje za odpovídající opatření Ben Jisrael se asi nejvíc blíží benevolentní model Švédska, tak brzy uvidíme.
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Toran@ga »

Pez píše: 11.04.2020 22:26 No ani bych neřekl, že černoši umírají víc protože jsou černoši. Tedy rasová závislost.
Spíš je to jejich životním stylem a sociálním prostředím.
Cituji:
Horší zdraví
Na briefingu v Bílém domě se Fauci staral o vyšší míru vysoce rizikových nemocí u černochů a řekl: „Diabetes, hypertenze, obezita, astma - to jsou druhy věcí, které je posílají na JIP a nakonec dávají vyšší úmrtnost. “

Zdravotničtí odborníci tvrdí, že takové existující podmínky jsou široce spojeny se sníženým přístupem ke zdravotní péči u černochů, přičemž 11% je v porovnání s národním průměrem 7% v roce 2017 , stejně jako vyšší míra obezity.

Tu obezitu bych dal na první místo a na ni navazující zdravotní potíže

Jo, od kdy se zas smí říkat černoši?
Ano, to taky... navíc černoši na severu mají problém se získáváním vitamínu D ze slunce...
hulvath
Příspěvky: 107
Registrován: 28.10.2013 22:36

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od hulvath »

Bez leku a vakciny jsem to takto nak i predvidal : Nový výzkum: Pozor, získat stádní imunitu je nemožné. Tato pandemie teprve začíná https://www.blisty.cz/art/99616-novy-vy ... acina.html
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od bivoj »

Tak oni britové nejdřív bláhově předpokládali, že covid je taková chřipečka s minimální smrtností a že promoří populaci důkladně a pořádně. No a v okamžiku, kdy zjistili, jak se to s tou smrtností doopravdy má (po cimrmanovsku - začali se jim v nemocnicích a márnicích hromadit mrtvoly) a spočítali si, kam by tento trend totálně uvolněného promořování vedl (cca 2-4 mio mrtvých), rychle zatáhli za ruční brzdu. A místo toho, aby Boris hned ze začátku "zalehl na matrace", tak najednou zalehl na matraci na JIP...
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Odpovědět