Koronavirus / Covid-19 v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od martin951 »

Na to bych si za současného stavu klidně vsadil. Možná už zítra.
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Uživatelský avatar
Equestrian
Příspěvky: 139
Registrován: 26.01.2020 15:55
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Equestrian »

Kluků venku je mi líto, chudáci. Tady jde vidět, jak krásně je stát připraven pečovat o svoje složky :head

Jinak k otázce kdy tu bude první? Jak píše martin951, odpočítávám dny, né-li hodiny :roll:
"Je lépe být připraven na příležitost a nemít ji, než příležitost mít a nebýt na ni připraven"
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

devlop píše: 25.02.2020 15:18 no co co, víc už prostě nesehnali, všechno to vykoupili nějací ti rozpadlíci a panikáři :lol: A na které se vůbec nedostalo, ti si budou respirátor šérovat s kolegou, který zrovna nebude směně. Prostě připravenost a zajištění výkonných složek v celé své kráse, chudáci "pěšáci".

Jinak, kdo tipuje, že do konce tohoto týdne budeme mít v ČR první případ/y potvrzených nakažených?
Mě překvapuje, že dostali vůbec něco a že to nejsou roušky, ale respirátory. Dostali taky školení jak to používat, jak poznat, že těsní, jak si to sundávat a na co si celkově dávat pozor ?
Pobavily mě fotky z Iránu, kde chlapi nosí respirátory na plnvousech. :mrgreen:

Moje víc než 20 dní stará prognoza je, že v ČR to bude v březnu. Tak uvidíme o kolik dní jsem se spletl. :twisted:
Další prognóza: smrtnost v rozvinutých zemích 3-5%, v Číně jsem to v lednu odhadoval na 15-18% z těch.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 25.02.2020 15:48, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Fraktál »

U koronaviru je to teď i otázka štěstí a náhod, říká epidemiolog
"U nás ty obavy nemusí být velké. Neříkám, že by nikdo nemohl umřít, ale ta pravděpodobnost by byla poměrně velmi nízká, určitě pod jedno procento i se smrtností. I v rámci toho, co se teď děje v Itálii. Lidé nám volají, jestli tam mají jet na hory, na dovolenou. A my říkáme, že samozřejmě ano."


zdroj:
https://www.seznamzpravy.cz/clanek/u-ko ... paign=null
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

Aby dokázali dospět k zázračně nízkému číslu u smrtnosti, tak nakonec započítají jako nakaženého každého, u koho se najdou protilátky. S těmi čísly se ještě bude docela zajímavě manipilovat.
Z mých prognóz mi zatím nevyšlo to, že koncem února (tj. nyní) jsem čekal, že z USA uvidíme čisla (nízké stovky), která nyní vidíme v Itálii.
Naposledy upravil(a) PeFi dne 25.02.2020 15:54, celkem upraveno 1 x.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nebojsa »

Šak jo ať jedou, větší demografickej vzorek na testy se mu pak hodí.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od devlop »

ten epidemiolog je trochu zvláštní postavička:

"Lidé nám volají, jestli tam mají jet na hory, na dovolenou. A my říkáme, že samozřejmě ano. Že Italové udělali svoji povinnost a oproti Íránu v Itálii je číslo nakažených oproti mrtvým odpovídající."

Ministerstvo zahraničí ČR: varují před cestou do Itálie, v případě nepříznivého vývoje vám hrozí karanténa. „MZV proto občanům ČR doporučuje, aby se zasaženým oblastem do doby vyřešení sanitární situace vyhnuli

přijde mi, že se pán epidem spíše těší na to, až tady bude mít konečně co na kom zkoumat a třeba dostane nějaký ten grant :lol:
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Ray »

Fabulous píše: 25.02.2020 14:07
Maric píše: 25.02.2020 13:54 .......
Já pojedu do Němec, tak Bob naopak vyndám. Ti by to asi neunesli, kdyby viděli, co tam běžně vozím :)

A to už nevozím pod sedadlem pušku, neb se mi tam nevejde :(
Myslíš IWA? Nemáš strach? Nehrozí, že to zruší?
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od martin951 »

:!: :!: :!: Švýcarsko, první potvrzený. :!: :!: :!:
:!: :!: :!: Katalánsko, první potvrzený v pevninské části Španělska. :!: :!: :!:
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Maric »

PeFi píše: 25.02.2020 15:43Pobavily mě fotky z Iránu, kde chlapi nosí respirátory na plnvousech. :mrgreen:
To je jasné, jak psal na svém blogu M. Kechlibar. Alláh je zachrání. :lol:
„Popravdě, nebojíme se,“ říká Tarik Al-Kaisi ze směnárny v Jindřišské ulici. Lidovky.cz se tam vydaly zjišťovat, zda v tomto prostředí, kam si zahraniční turisté chodí měnit bankovky, nepanuje strach z nákazy. „Je známo, že jsme Arabové a u nás se pravidelně pětkrát denně modlíme. Tím se očišťujeme a to je hodně důležité,“ vysvětluje Tarik.
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od martin951 »

Tak dámy a pánové, Bahrain dnes zatím +15, horko a sucho asi nebude překážkou.
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Maric »

Všichni pozitivní v Bahrajnu přiletěli z Íránu. Vlastně všichni zachycení ve státech perského zálivu. Tam to musí být hodně, ale opravdu hodně v prdeli..... Evidentně jim modlení 5x denně a roušky přes plnovous moc nefungují.

Íránský náměstek přiznal koronavirus, malátný mluvil na tiskovce
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_kha
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

martin951 píše: 25.02.2020 16:20 :!: :!: :!: Švýcarsko, první potvrzený. :!: :!: :!:
:!: :!: :!: Katalánsko, první potvrzený v pevninské části Španělska. :!: :!: :!:
Šance, že už je to i u nás, pouze zatím nezachyceno, roste s každou hodinou. Tak jen doufám, že to co jsem si přinesl od kolegy, je jen virózka. Ale když jsme dnes v Lídlu kýchnul, tak mi úplně veselo nebylo, ale zdálo se, že nakupujícím je to úplně jedno. Já ty lidi fakt nechápu. V hobbymarketu jsem zahlídl zvýšené počty žen 30 - 45 let, které se motaly kolem regálu, kde dřív bývaly respirátory. Zdá se, že aspoň někomu to konečně začíná docházet.

Ale jinak u nás v práci se zatím skoro všichni tváří, že je to jen chřipka, která stále ještě neopustila Asii. :head
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od DeadMan »

U nás jak kdo. Někdo už pochopil, že to není prdel a někdo prostě tu realitu odmítá akceptovat a zlehčuje to. Dneska se vrátil jeden kolega z tří týdenní dovolené z Nového Zélandu s tím, že mezipřistání bylo v Singapuru. Vůbec z toho nemám dobrý pocit :? Ty opatření na letištích jsou údajně o hovně :(
You cannot kill me as I am already dead!
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od salám »

U nas v praci dnes lidi zacali shanet respiratory. 🙄
Kdyz zjistili, ze je vse pryc tak zacali somrovat u me.
Zapadlo
Příspěvky: 998
Registrován: 24.08.2014 19:59
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Zapadlo »

to Maric : k tomu modlení u našich penězoměnců je Marian Kechlibar trošku mimo, respektive vyložil si to podle svého. (I když většinou píše pro mě zajímavě) V reálu u totiž u muslima musí předcházet před modlitbou rituální očista : Wudú (tzv. menší forma) : povinné mytí noh (ke kolenům), rukou (po loket) a hlavy. V ideálním případě tedy pětkrát denně. Je docela legrace že islám spolu s judaismem mají v rámci náboženských úkonů asi největší nároky na osobní hygienu a přitom v Iránu to vypadá na šíření nemoci během společných bohoslužeb....
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Stenny »

Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Maric »

Zapadlo: to sice ano, ale pokud nepoužívají mýdlo jako ti na videu, tak to jen zvyšuje riziko nákazy.
https://www.youtube.com/watch?v=ilhrpgqdmzA
PeFi
Příspěvky: 2714
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

Stenny: Člověk neví, jestli se má smát, brečet, nebo mít radost, že měl pravdu, když takovýto chaos při prvním kontaktu s nepřítelem očekával.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5359
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Rafael »

Rozšířil se nám tady poslední dobou takový nešvar.
Silné větry až vichřice.
Tak mě napadlo, nemůže to napomáhat rychlejšímu šíření viru i bez osobního kontaktu a camrání se po světě?
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět