Koronavirus / Covid-19 v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od dracekvo »

Novým typem koronaviru se v Německu nakazilo 13 žadatelů o azyl žijících v ubytovnách na šesti různých místech. Obyvatelé centra pro žadatele o azyl v durynském Suhlu se kvůli karanténě vzbouřili.
S nima tam budou mít ještě veselo.
Ortvar
Příspěvky: 288
Registrován: 03.01.2017 18:10
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Ortvar »

To vidím jako skutečný problém. Bandy neorganizovaných, nekontrolovatelných, nedisciplinovaných, nedejbože ozbrojených nakažených "mladíků" , policie a armáda paralyzovaná epidemií, obyvatelstvo odzbrojené.... Čekají nás "zajímavé časy".
Warriors are not the ones who always win but the ones that always fight.
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Fraktál »

Itálie má dneškem 31 506 potvrzených nakažených, Čína vykazovala srovnatelná čísla 7. 2., tou dobou ale taky hlásila přes 600 úmrtí, kdežto Itálie jich má k dnešku už přes 2 500...Vím, že se už x-krát spekulovalo, jak je to s čínskými čísly, ale čistě pro srovnání mi přišlo zajímavé to sem dát.
Bakly1
Příspěvky: 107
Registrován: 12.05.2017 11:55

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Bakly1 »

všimněte si někde na přehledu, třeba na worldmeteru, že jsme hned za katarem co se týče počtu celkově nakažených ovšem bez úmrtí takže a to se pořád píše jak se málo testuje, příjde mi (možná přehnaně optimisticky) že se u nás testuje podstantě víc než jinde a daří se případy za včasu podchycovat
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od FMJ »

Jen tak mě teď napadlo - jak se absolutně všichni zabývají dost vážně situací kolem koronaviru - neuniká nám něco? Nevrtí tady někdo psem?
Někde jsem tu zaznamenal náznak teorií o "genetické selektivitě viru" - jak napadá ve větší míře tu či tu národnost..... V této souvislosti nemohu nevzpomenout, jak se zde zde v minulosti řešil počin jisté společnosti, jež komerčně, za nízký poplatek, na základě DNA z bukálních stěrů, byla schopna zjistit etnický původ zájemců.... Vzpomínáte, jak velmi často člověk nacházel všude možně po netu, a myslím, že i v TV, reklamy na tuto "možnost zjištění rodinné historie"? Jak měli propracovaný marketing, reklamy na vysoké úrovni..... A kam se poděli? Že by někdo investoval až tak velké prostředky do doslova světové reklamní kampaně....A ono to prostě tak rychle vyšumnělo......
Určitě to spolu nijak nesouvisí a je to pouze výplod myšlenek unavenęho mozku lehce "paranoidního" člena zdejšího fóra..... Ale holt mám tu vlastnost, že pokud někdo zařve: "Koukejte tam, doleva!", mám tendence se tím spíš dívat o to pozorněji kamkoliv jinam....
rita
Příspěvky: 18
Registrován: 08.01.2016 21:54

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od rita »

jo přersně tohleto mně taky napadlo, do toho načasované Turecko, které v této době vyhání migranty do Řecka a to rozhodně není všechno...
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od tygrsdrakem »

https://youtu.be/nRnT_dFQ5xU

Peková z laboratoře Tilia v podstatě říká, že v genomu je něco, co nevypadá jako výtvor přírody (od 15:00). S tím logicky souvisí otázka, kdo to vyrobil a proč a dále, jestli to rozšíření bylo záměrné nebo ne. V úplném závěru se přiklání k verzi, o které už jsem psal v Blokádě: Prostě jim to nějakou nehodou z té laboratoře zdrhlo. Takovej biologickej Černobyl.

Jestli ten výzkum byl skutečně ryze civilní, nebo ho tajně podporovala armáda, protože "co kdyby se nám to jednou hodilo" asi nikdo nikdy nezjistí. Ovšem neradno být přílišný idealista.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
tygrsdrakem
VIP
Příspěvky: 579
Registrován: 01.06.2013 18:23

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od tygrsdrakem »

Další otázka samozřejmě je, nakolik se budou různí hráči snažit nastalé situace zneužít k posílení svého vlivu. Ale jako nějaký předem plánovaný scénář bych to opravdu neviděl. Je to prostě černá labuť, aneb slovy lidové moudrosti: Když se něco se.e, tak vždycky na velkou hromadu.
„Naši experti tam provedli pár vrtů, a zjistili, že je tam ohrožena demokracie."
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od proforma »

Dnesni graf bude zase trochu z jineho pohledu. Tentokrat vyvoj dennich prirustku potvrzenych pripadu v prepoctu na 1 mil. obyvatel.
20200318-graf4.jpg
Je to od 10. 2., pred timto datem jsou v podstate jen nic nerikajici rovne cary. Zluty vrcholek 13. 2. je ten denni cinsky prirustek 15 tis. novych pripadu zmenou metodiky, pak ji zase zmenili zpatky.

Cervena Korea pekne plynule klesa, coz dokazuje, ze i pres absolutne stale jeste pomerne vysoke prirustky 80-100 pripadu/den to pri jejich poctu uz je opravdu malo. Zvladli to a ted budou moct jezdit po svete a radit ostatnim, jak na to :-)

Co se naprosto utrhlo ze retezu, je Italie a Spanelsko. Ty denni vykyvy jsou dany nejspise dostupnosti testovani, ale trend je naprosto jasny a desivy. Pritom v Italii je uz zakazano skoro vsechno - jedou jen strategicke tovarny, ostatni jsou doma, vencit psa muzete jen na povoleni a nakupovat smi chodit jen 1 clen rodiny max. 2-3x tydne (take na povoleni). Pohrby se konaji bez obradu, zakazany jsou vsechny spolecenske, kulturni, nabozenske a jine shromazdovaci akce bez ohledu na pocet osob. Tak proc jim to tam tak nezadrzitelne roste? Italska vlada zacala sledovat mobily, zatim v Milane a okoli. Ukazalo se, ze 40 % cisel nachazejicich se v oblasti se aktivne hybe. Tedy chodi na navstevu k sousedum, na ruzne party apod. To je pak tezky... Zda se, ze Italove maji v krvi svejkovani podobne jako Cesi a to je ten hlavni problem.

Zajimavy je temer linearni rust Francie a s malymi odchylkami take Nemecka. Nevim, jaka plati opatreni ve Francii, Nemecko teprve nedavno pozaviralo skoly a skolky a postupne pridava dalsi opatreni. Evidentne se jim to obema dari nejakym zpusobem trochu krotit, to by stalo za podrobnejsi analyzu, ale nemam dostatek informaci.

A nase situace? Na hodnoceni je trochu brzy. Cisla jeste hodne skacou, takze denni zmeny jsou zrejme zapricineny spise aktualnim poctem dostupnych testu (napr. vcera dosly v Olomouckem kraji, coz se mohlo na celostatnich vysledcich projevit dost podstatne). Uvidime, co to udela, az se rozveze aktualni dodavka rychlych testu (150 tis.) a nabehne masivni testovani v laboratorich AVCR a UK (dohromady az 4 tis. testu denne + kapacita stavajicich laboratori). Tezko ted neco predikovat. Ale zda se mi, ze Cesi snad berou dosavadni karantenni opatreni dost vazne, zlepsuje se to hodinu od hodiny, takze i kdyz pristi tyden asi bude dost vysoky narust diky zvysene kapacite testovani (denni prirustky ve stovkach pripadu), myslim, ze by to v 1. dubnovem tydnu by se to mohlo (snad) vratit zase jen k desitkam pripadu denne. Jestli si mezi tim nudici se omladina neudela nejakou megaparty...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5324
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Rafael »

A co si myslíte o tomhle?
17. března 2020

V době, kdy státy i samotné sportovní a kulturní organizace po celém světě ruší veřejné akce, zápasy a vystoupení, v Británii se zpívá a tancuje. V pátek například v ­Manchesteru vystoupila britská kapela Stereophonics před zaplněnou arénou s kapacitou 21 tisíc lidí.

Přes rozsáhlou kritiku to zopakovali ještě dvakrát: v sobotu a v neděli na koncertech v Cardiffu. Na svůj twitter pak kapela přidala fotografii plného stadionu s komentářem: „V­ Cardiffu to žije!“

Britská vláda je v posledních dnech kritizována za to, že její pokyny k zabránění šíření nového koronaviru jsou zcela nedostatečné....
Zdroj: https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... nicni_mama
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Argonaut
Příspěvky: 916
Registrován: 16.05.2014 15:25
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Argonaut »

Dobrovolné sledování pohybu nakažených

Stát začne elektronicky sledovat pohyb nakažených osob, aby se daly vystopovat jeho kontakty. Zapojení bude dobrovolné, zdůraznil Roman Prymula. „Není to špiclování, ten člověk s tím musí souhlasit. Je to otázka pěti dnů zpátky, kdy se dá zmonitorovat, kde se pohyboval,“ popsal zamýšlenou novinku.
zdroj https://www.seznamzpravy.cz/clanek/do-c ... paign=null

Takže je asi připravena logika průniku mobilů v čase a místě...
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od hrd »

Už dávno šlo např. SIM pohybující se v Itálii a po návratu vykazující pohyb mezi BTS (porušování karantény) obeslat nějakou informující, resp. výhružnou SMS, Zatím bez identifikace, o koho jde, nebo sankcí. Myslím, že dost lidí by na to zareagovalo a změnilo své chování (kdykoliv jsme u hranic tak nás spamuje X zpráv zbytečně a teď nic).
BiSon
Příspěvky: 434
Registrován: 20.12.2011 10:00
Bydliště: Olomouc

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od BiSon »

Lehce odbocim, a doufam ze pisu do spravneho topicu.

Musel jsem dnes ven, pri te prilozitosti jsem vyzkousel rovnou polomasku (a nebyl jsem sam :)). A pri pozorovani lidi mi doslo, ze jedna skupina by na tom mohla byt vyrazne lepe nez zbytek. Muslimske zeny! Vsechny ty pretazene satky pres x.. ehm, oblicej, mi hrozne evokovaly burky/nikab. Az na to ze ty zeny jsou na noseni zvykle.
Jestli se virus dostane a vyznameji rozsiri v muslimskych zemich, tak to muze docela zasadne zmenit mistni pomery. Genderove, kulturni nebo mozna i oboje.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

Proforma: Jak je na tom ČR je hezky vidět na procentuálním denním přírůstku. Tedy vezmeš počet nově identifikovaných k danému dni vůči celkovému počtu nakažených. Dlouhodobě jsme kolem denního přírustku kolem 20 - 25% procent, což je sakra hodně.

Dá se to porovnat s Izraelem, ten má/měl počet nakažených podobný jako my, ale denní přírůstky má podstatně nižší.

Průšvih ČR je obrovské množství lidí, které hygienici odmítli testovat. A když jsem slyšel co v TV měla hlásat nějaká snad krajská hygienička a následně i jakýsi zástupce praktickch lékařů, tak jsem myslel, že mě budou vomejvat.

Hygienička: Víc testovat je zbytečný a neekonomický, i tak vyjde 95% test; negativních :head
Praktik: Přísná opatření šíří zbytečnou paniku. :head
A tímto naše "zpravodajství" ruku v ruce s glorifikovanou intelektulní spodinou krmí tu část populace, kteří čumí celý den na TV. To se ti imbecilové(to není nadávka ale diagnóza) v bílých pláštích neumí podívat ani do blízkého zahraničí, aby viděli do jakého průšvihu celou zemi podobnými kecy ženou?
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od FMJ »

Chce to přehodit mindset na systém, kdy nerozhoduje pouze, kolik nakažených se najde, ale zároveň taky, kolik zdravých se vyloučí. Mít možnost se všichni otestovat v krátkém časovém úseku a potvrdit či vyloučit nakažení, bylo by.....ale to je nejspíš neproveditelné...

K těm expertům v bílých pláštích - kdo chce, hledá způsob, kdo nechce, hledá důvod....
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od PeFi »

Jasně, chtělo by to model, kde se zahrnu počet falešně positivních falešně negatovních a nakonec z ti z toho modelu vypadne kolik lidí je asi tak optimální testovat. Bohužel uzdravení u nás zatím být téměř nemohou, takež s tímto číslem se zatím pracovat nedá. Pozitivní je, že zatím nejsou mrtví.
Lékařů na infekčním je mi už teď líto, za chvilku budou na nohách úplně všichni kdo mají nějakou zdravotní kvalifikaci a stejně se jim to bude hroutit pod rukama. Proto mě tak vytáčí "odborníci", kteří místo aby lidi upozorňovali, že to fakt bude divoký, a pomáhali budovat válečný mindset, tak do médií vytrubují totální nesmysly a balamutí veřejnost.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od pylorus »

První oblast v Německu se zákazem vycházení. Mitterteich nedaleko Českých a Saských hranic. Lidé mohou do práce (na propustku), nakoupit, k lékaři a obstarat zvířata...
Vice na: https://www.br.de/nachrichten/bayern/er ... us,RtbIHvY
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1581
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Grunt »

Za dnešní den hlášeno 475 mrtvých (tzn. téměř půl tisíce za jeden den) v souvislosti s COVID-19. Nemám křišťálovou kouli, ale jestli se do zítřejšího dne nestane nějaký zázrak a bude to pokračovat tímto tempem, tak v úmrtích Itálie zítra překoná Čínu, tzn. zemi několikrát větší a lidnatější. To má dvě možná vysvětlení:
  • Asiati mají nějakou genetickou predispozici a proti viru jsou mnohem odolnější než podřadní Evropani.
  • Čína oficiální čísla úmrtnosti v souvislosti s virem velmi těžce kamuflovala.
Osobně sázím na to druhé. No obávám se po Španělsku má už i Itálie svoji oficiální chřipku. To je celkem masakr. Mor to není, ale moc daleko (v měřítcích moderní doby) k němu nemá.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Fabulous »

Proforma: můžeš udělat odhadní tabulku nakažených/mrtvých v Číně na mio obyvatel na základě výsledků v Itálii?

Vztáhni to jen k počtu obyvatel v karanténě Wuhan vs počet Italů v oblasti Lombardie.

Takto můžeme odhadnout reálná čísla v Číně.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Venet »

Podľa mňa je rozdiel v tom, že číňania sú disciplinovaný a počúvajú. A keď niekto nieje, tak ho polícia nakope/skope...
V taliansku to veľmi dlho brali ako takú smiešnu chrípečku, a ani teraz to tam nieje nejak extra disciplinované. Domáca karanténa a obyvatelia pendlujú medzi susedmi jak keby sa nechumelilo...
Cogito, ergo armatum sum.
Odpovědět