Koronavirus / Covid-19 v Evropě

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od bacil »

PeFi píše: 25.02.2020 15:51 ...
Z mých prognóz mi zatím nevyšlo to, že koncem února (tj. nyní) jsem čekal, že z USA uvidíme čisla (nízké stovky), která nyní vidíme v Itálii.
Který pták si kadí do svého hnízda?
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od devlop »

no takže dnes jsem musel po třech týdnech fyzicky navštívit headquarters společnosti v Praze (jinak dělám trvale homeoffice) - kolega sedící asi 3m ode mne, po příchodu tiše hlásí, že se mu včera vrátil syn z Lombardie a že mu hyg. stanice doporučila domácí karanténu. Takže synátor doma, ale on sám šel normálně do práce... Můj vedoucí, se kterým jsem měl dnes hodinové jednání přiznává, že před týdnem byl s kolegou, který byl nedávno v číně + včera seděl s kolegyní, která se vrátila z IT.

taková řečnická otázka: jaká je asi tak pravděpodobnost, že jsem byl dnes nakažen... do prdele, že já jsem neseděl raději doma. Bohužel, člověk tomu fakt nemá jak utéct. A ten respirátor, co jsem měl na xichtu při cestě metrem mi byl teda asi k hovnu. Vyměkl jsem a v openoffice jsem si ho před kolegy ráno v práci sundal. :head
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Pez »

Jo přesně. Kamarád mi v sobotu říká, včera jsem přijel z Prahy, bydlel jsem v hotelu plným číňanů viděl je u snídaně (klasika švedské stoly), někteří měli roušky a ještě se tomu smál. A prej mu není dobře, že na něj něco leze.
Tak jsem jen polk, co s tím chceš dělat? :head
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Respirateur »

jak to v metru vypadalo? Byl jsi jediný s respirátorem na xichtu?
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od devlop »

na Zličíně jsem do metra nastupoval kolem 6:30, takže narváno moc nebylo, to je na Prahu moc brzo, a byl jsem skutečně s respiro na xichtu sám. Pocitový dojem byl ten, že lidi sice moc nečuměli, ale snažili se mi spíše vyhnout (zvětšovali si odstup ode mne i když to nebylo nutné). Uvidím při cestě zpět z centra odpoledne. Ale asi mi to už bude k ničemu, když jsem už byl takto obohacen od kolegů, se kterými tady sedím :roll:
Uživatelský avatar
Maric
Příspěvky: 1121
Registrován: 16.10.2018 23:26
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Maric »

U nás (moravská vesnice) jsem hodil řeč s kamarádem. Ruší lyžovačku v Rakousku, a stejně tak všichni v jeho širokém okolí, a je jedno zda Rakousko, Itálie, či Francie. Na druhou stranu v lékárně starší chlapík koupil 4 roušky, desinfekci žádnou, a okomentoval to tím, že o víkendu jede s rodinou na týdenní lyžovačku do Lombardie, prý to přece nenechá propadnout.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nebojsa »

Na mě je to od Britů až moc racionální úvaha:

Londýn vylučuje zastávky na letech do Itálie

Londýn nemá v úmyslu blokovat lety do a z Itálie kvůli koronaviru, po kterém putují ročně 3 miliony britských turistů, což je považováno za kontraproduktivní opatření. Ministr zdravotnictví Matt Hancock to řekl, pouze potvrdil BBC náznaky izolace pro ty, kteří přijíždějí do království ze severní Itálie, a rady, jak se vyhnout cestování v 11 obcích v uzamčení: „Pokud se podíváme na Itálii samotnou, vidíme, že zastavili lety z Číny a nyní jsou nejvíce infikovanou zemí v Evropě. “

https://tg24.sky.it/cronaca/2020/02/26/ ... retta.html
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nebojsa »

Taloši 374 a 12 padlých.
Řecko nově 1 .
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od devlop »

tak ten kolega, kterému včera přijel syn z Lombardie teď přinesl papír s befelem od krajské hygienické stanice, že má mít domácí karanténu také, takže mizí domů... tak to jsem teda "rád", že jsem ho ráno ještě zastihl v práci osobně :D . Dnes mluvil s asi 15ti lidmi včetně mě, takže pokud bude positive tak celkem dobré skóre pro koroníka. A takhle, milé děti, vzniká pandemie...
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nebojsa »

No co jedna kravka taky předevčírem brala v Miláně při zrušeném letu tágo až někam kde ji nechali nastoupit do vlaku a tradá zpátky do Olmika vlakem.Nenaděláš nic, vláda na to sere, furt pro ně lepší oddálit paniku než na sebe vzít zodpovědnost.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 871
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Taky znám několik lidí, kteří teď byli na lyžovačce v Itálii... já osobně jsem se s nimi sice nesešla, ale známí, se kterými se mám vidět, už u nich byli hned po příjezdu na návštěvě. Teď si připadám trochu jako paranoidni trubka, ale děsím se, jaká je asi šance, že to od nich můžu chytnout a nedejbože to přitáhnout domů. To tam mám už jít na návštěvu v respirátoru a v brýlích? :lol: :head
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Fabulous »

Nejít.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nebojsa »

+1
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od devlop »

no já teď řeším už další level - přišel jsem do kontaktu s člověkem, jehož rodinný příslušník se včera vrátil z Lombardie. Šance, že je jeho syn nakažen a že nakazil i tátu, se kterým jsem se dnes setkal není nulová, řekl bych že je spíše velmi vysoká. Co tedy udělat, jak dorazím večer domů - mám rovnou předem alarmovat manželku, že jak přijdu domů, tak ať se zavře s dětma v pokoji a nevylézá dokud si alespoň nenasadím novou roušku (klasika je, že děti přiběhnou, dostanou pusu včetně manželky)? Nemýt s nimi žádný bližší kontakt a zavřít se na dalších 14dnů v pokoji? Nebo se na to vysrat a zkusit "kolo štěstí" a prostě doufat, že jsem to nechytl.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Fabulous »

Nelíbat, nelízat, nesouložit.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 871
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od J-e-n-n-y »

devlop: těžká volba... na druhou stranu, pokud děti byly ve škole/školce a žena v práci, tak mají srovnatelnou šanci, že něco chytnou tam... nebo už vycházíš ven jen ty?
Kdo je připraven, není překvapen.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od devlop »

J-e-n-n-y: fungujeme zatím všichni normálně, manželka učí ve škole (takže je exponována z rodiny nejvíce), děti škola + školka. Já homeoffice trvale (takže kontakt jen s rodinou) jen dnes nutnost jet do té zas*** Prahy a setkání s kolegy kteří mohli být viru vystaveni díky kontaktu s lidmi z postižených oblastí. Takže fakt asi otázka ne kdy a jestli, ale kdo to z nás přinese první dom...

pořeším to prostě nějakým minimalistickým opatřením - opatření add Fab :-) + přípravu jídel nechám na manželce a pokusím se většinu času nosit doma roušku když bude celá rodina doma. Jinak budu fungovat normálně ale s omezením bližšího kontaktu s dětmi, alespoň těch 14 dní
Naposledy upravil(a) devlop dne 26.02.2020 14:17, celkem upraveno 1 x.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Nebojsa »

S trochou štěstí to ještě nechytil - ten fotr to snad v té době teprve sám vstřebával plus další náhody které by mohli tomu přenosu zabránit. Každopádně zůstat doma je rozumné ale vymlouvat se na děcka na to ještě nepřišel společenský čas.
Pez
Příspěvky: 802
Registrován: 29.01.2020 16:14
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od Pez »

To Devlop:
Úplně ti rozumím, u mě je to o to horší, že máma přes 80 cukrovkářka, slabé srdce a plíce.
Nejvíc na hovno je, že to můžeš mít ani nevíš a vesele to budeš trousit kolem sebe.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Koronavirus / Covid-19 v Evropě

Příspěvek od dracekvo »

Fabulous píše: 26.02.2020 14:01 Nelíbat, nelízat, nesouložit.
Ono si děláš srandu. ale v itálii mají ve zvyku se při vítání ocumlávat. Kdo ví, jesti to tomu nenahrává, že itálie je na tom nejhůř z celé EU.
Odpovědět