Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Sorry, ještě jednou, nerozumím řeči tvého kmene...
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Uživatelský avatar
Fraktál
Příspěvky: 263
Registrován: 25.04.2013 17:56
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fraktál »

Tak už i Bělorusko, a u nás, v takové křižovatce cest a středu Evropy furt nic. Začíná to být divné.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

uvidíme, jak to dopadne v Uherském Hradišti...
včera, 16h
https://slovacky.denik.cz/zpravy_region ... 00227.html

"Tři pacienti jsou pod dohledem lékařů infekčního oddělení Uherskohradišťské nemocnice v souvislosti s obavou, že by mohli být nakaženi koronavirem. ČTK to sdělil mluvčí nemocnice Egon Havrlant."
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

bivoj píše: 27.02.2020 23:30 Zmizely mě tu příspěvky.
Takže, ač přímo napojen na zdroje mz, končím zde s informováním. Každej teď sám za sebe.
Mě zmizeli v jiném vlákně opakovaně bez vyysvětlení taky. Přitom jsem žádný zákon či pravidlo neporušil mám za to že k meritu věci a jeho možném řešení jsem psal, leč bylo to i tak nepohodlné. Takže Tě chápu.
GOD
VIP
Příspěvky: 712
Registrován: 09.05.2012 11:18

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od GOD »

vyhlasenie slovenskeho premiera a hlavného hygienika

v skratke, to podstatné:

- 2300 lôžok vo VVP Lešť - zatial nepripravene
- schponosť vyhodnotit testy na koronu v SR do 8 hodín
- ak karanténa mesta, tak do 20 000 osob
- v pripade potreby karantény väčšich lokacii alebo hlavneho mesta, tak nerealizovatelne, a bude použitý iný režim.



https://www.topky.sk/cl/11/1864349/MIMO ... ocet-obeti
Informácia je v časopriestore.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

No spíš měl říct max počet otestovatelných do 8-24hodin. U nás se moc netestuje a ještě to jede přes Tokio.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

Jak to myslis ze to "jde pres Tokio"??
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

To že kontrolní vzorek musí přes Cajzlov. Prostě nejsou v každém kraji soběstačná střediska.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

bivoj píše: 27.02.2020 23:30 Zmizely mě tu příspěvky.
Takže, ač přímo napojen na zdroje mz, končím zde s informováním. Každej teď sám za sebe.
Spíše než se spikleneckou teorií bych se obrátil na admina, zda se nejedná o technickou "poruchu" ;)
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Koniáš »

Ostrava Lidl předevčírem bez mouky a trvanlivých konzerv.
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

vrabi píše: 28.02.2020 10:07
Spíše než se spikleneckou teorií bych se obrátil na admina, zda se nejedná o technickou "poruchu" ;)
https://youtu.be/-QwbsAZ_ilY?t=4987
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Nový příspěvek od Nebojsa » 28.02.2020 9:48

To že kontrolní vzorek musí přes Cajzlov. Prostě nejsou v každém kraji soběstačná střediska.

To že něco napíšeš, ještě neznamená, že to tak reálně je...
Do "Cajzlova" SRN, Berlín Ústav Roberta Kocha (Robert Koch-Institut) se posílají/posílali by se, vzorky pro potvrzení/ vyvrácení zjištěného pozitivního nálezu v ČR. Interval pro vyhodnocení je cca 48 hod.
Standardně se primární vzorky vyhodnocují v ČR.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Díky, takže to vypadá je to ještě horší než jsem si myslel. Ještě se zeptám zda na kraji se to vyhodnotí,Cajzlov se tedy vynechá a Germánie v případě pozitiva to posvětí? A my se to dovíme až nás obklíčí zátarasy(což schvaluji ve všech případech kromě svého)... .
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

Pro info - brněnskej Respilon dnes a asi i příští týden doplňuje sklad, resp. eshop. Teď tam chvilku byly k dostání černý R-shieldy, ale už jsou pryč. Předpokládám, že to tak bude i s dalšíma variantama, jak se budou objevovat.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Košík.cz kvůli panice omezí extrémně velké nákupy. Lidé brali i půl tuny

No co nač se v případě krize omezovat.

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/nove ... land-90437
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

nehledal bych za tím potřebu si nakřečkovat co nejvíce žrádla pro sebe, ale spíše vidina rychlých prachů při následném přeprodeji v době nedostatku těm, kteří situaci podcenili - mezi lidmi budou vždycky zmrdi, je jedno ve kterém století žijeme

"Dezinfekce za sedm tisíc, maska za pět. Šejdíři vydělávají na koronaviru"
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_aha
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Od víkendu bych toto i v menším počtu viděl jako rozumné preventivní opatření i u nás. Radši dva týdny dopředu než den pozdě.

Zákaz akcí s účastí nad tisíc lidí se ve Švýcarsku týká kromě ženevského autosalonu některých sportovních akcí, informovala agentura DPA. Fotbalová či hokejová sportovní utkání by se však mohla konat bez diváků.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Jason »

Nevim tedy jestli nekdo pocita ze to dojde tak daleko ze bude totalni nedostatek potravin. Aby se vyplacelo nakupovat veci ktere podlehaji zkaze kvuli nejakeho dlouhodobemu skladovani a prodeji... Pokud na tom chce nekdo vydelavat v pripade ze nastane opravdu veliky pruser tak to je zmrdstvi...

Jinak kdo ma jak veliky zasoby pro sebe to je asi kazdeho vec... Na druhou stranu kazdy ma tu moznost si nakoupit tunu jidla a mit to doma...
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Můj komentář byl hlavně o tom, že mi vadí překupníci (viz odkaz který jsem tam dával) s ochrannými prostředky. Že si někdo koupí 200kg mouky, fazolí a rýže na to z vysoka seru, to je každého věc, když to má kde uskladnit.
Ale ti subjekti, kteří tady vykoupili dezinfekce a respirátory pouze za účelem následného přeprodeje s cenou o stovky procent více, nikoliv pro potřeby sebe a své rodiny, pro mne nejsou "vesničtí boháči" nebo "podnikatelé", ale zmrdi. Napakovat se bez práce.
Nebo si snad vážně myslíte, že to z trhu zmizelo skutečně tak rychle proto, že si spousta lidí nakoupila desítky respirátorů pro vlastní potřebu? Když je tady spousta lidí, co to vnímá jen jako trochu horší chřípku? Ale kdepak, od známého IT admina jednoho nejmenovaného webového eshopu mám informaci, že většinu zásob jim vyždímalo jen několik málo objednávek od pár subjektů, kteří neobjednávali po desítkách či stovkách, ale po tisících... A schválně se podívejte, za kolik se prodává třeba na aukru obyčejný respirátor FFP3 od M3 který na začátku měsíce stál v nyní vykoupených obchodech cca 120Kč...(nemusíte hledat, je to 1200Kč) a to ještě ta pravá panika nezačala, není zatím žádný nakažený. Tohle prostě není podnikatelský záměr, to je zmrdství. A rusáky, kolchozníky, Kulaky atd. do toho fakt tahat nemusíme Nebojso. Ne každý, komu vadí současný styl "demo"kracie, je rudý. ;)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Fabulous »

Promazáno. Za další OT automaticky ban na tři dny.
Odpovědět