Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Záblesk zdravého rozumu na území ČR:

Rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová dnes rozhodla v souvislosti s koronavirem o zastavení výuky v areálu školy a vyhlásila pro studenty samostudium. Opatření platí od úterý 3. března do 15. března s možným prodloužením dle dalšího vývoje.

Před paní rektorkou smekám :yes
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Nebojsa píše: 02.03.2020 13:36 Řek bych, že do středy mu to nevydrží.
Ahoj, řekl bych, že bohužel ano ... teď očekávám několik dní klid, resp. jen pozvolný nárůst (jako v Itálii a jinde). Skokově to začne přibývat tak za dva týdny... to už ale bude pozdě cokoli rušit a řešit.

PeFi - přesně tak, rektorka má větší koule, než celá bezpečnostní rada státu :cry:
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Přiznám se že ten sport stejně nemám rád. Vyhrát může jen astmatik co má vyjímku z dopingu.

https://www.sport.cz/ostatni/biatlon/cl ... ull#hp-sez
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Vážení rozpadlíci, přináším postřeh z dnešního hodinového cestování pražským metrem. Od cca 14 do 15h.
Já jediný s respirátoren na hubě a utěsněnýma brejlema UVEX. Byl jsem za exota. Za tu hodinu jsem potkal možná tisíce lidí. Schválně jsem si dělal čárky, kolik potkám lidí aspoň s rouškou, když už né s respirátorem. Ani jeden. Koukali opravdu vyjeveně. Několik skupinek pubošů zareagovalo - hele už je to tady KÓRÓNÁ KORÓNÁ. Tývole ten je hustej, etc.
Celá Praha má nějakou nákazu na háku. Docela z toho pomyšlení jde mráz po zádech. Tak kdo sakra nakupoval ty tisícovky respirátorů, když nikde nejsou na nikom vidět?
Přijda dom respirátor typ FFP3 NR šel hned na minutu do lázně Isopropylalkoholu. Jenže on ten prevít docela dlouho schne. Schlo to hodinu pod lufťákem. Ale vypadá jako nový. Nic se mu nestalo. Soudím, že se jeho funkčnost nijak nezměnila.
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Respilon má skladem R SHIELD, ve všech barvách, kdyby někdo měl zájem
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Respirateur: v Plzni taky nikdo s ničím na tlamě. V práci kolegové řešili, jak byli včera na hokeji a o víkendu na lyžích. Několik jich odjelo i s rodinkama do italských alp...
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Del-in píše: 02.03.2020 16:42 Respilon má skladem R SHIELD, ve všech barvách, kdyby někdo měl zájem
Tak už nemá skladem ani ň
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Ráno 8:11 mail Watchdog , objednáno a 8:35 hlásilo již vyprodáno.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Sázka, že kraj Vysočina se teď k těm 500 nepřidá.


Moravskoslezský kraj vyčlení na boj s koronavirem deset milionů korun, především na ochranné pomůcky. Nedoporučuje konání akcí nad 500 lidí.
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od devlop »

Respirateur: začínám mít dojem, že dokud nebudou lidi padat na ulicích vysílením na hubu, dokud je nebudou sbírat zdravotníci v ochranném obleku, tak si na tu držku prostě nedají nic. Nákaza a virus samotný je pro ně něco tak neuchopitelného, že nejsou s to pochopit, že je nutné se chránit, respektive, nechtějí pochopit, nechtějí se vzdát své komfortní zóny.
Na druhou stranu, když jim jdou i vládní činitelé příkladem...
https://www.idnes.cz/zpravy/domaci/neje ... domaci_zaz
"Prezidentův poradce Martin Nejedlý nedávno navštívil Čínu a po návratu by podle hygieniků měl zůstat kvůli možné nákaze koronavirem v karanténě. Nejedlý přesto podle svědků doporučení nedbal a vydal se v neděli do restaurace na pražské Letné."
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Třeba si pak hned zajel i za šéfem na Hrad... :D
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PeFi »

Zdá se že některé věci jsou v pohybu, haleluja:

Testy vzorků s podezřením na nový typ koronaviru bude nově provádět pět nemocnic a zdravotních ústavů. Vedle Státního zdravotního ústavu (SZÚ) v Praze bude testovat také Zdravotní ústav se sídlem v Ostravě, Nemocnice České Budějovice, Fakultní nemocnice Hradec Králové a Fakultní nemocnice v Motole, uvedlo v pondělí v tiskové zprávě ministerstvo zdravotnictví.

Zdroj: https://www.lidovky.cz/domov/ministerst ... _domov_ele

Sice nechápu, proč tam není Brno nebo Olomouc, takže ve výsledku 1x Morava, 4x Čechy, což mi podle počtu obyvatel a dopravní dostupnosti tak úplně nedává smysl, ale nemusí pršet, stačí, že kape.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

...Pozitivní případy bude muset dál ověřovat Národní referenční laboratoř SZÚ a dále laboratoř v Berlíně.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

PeFi: je to podle toho kde má jaký ústav certifikaci pro takový typ testování
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od cipis »

Víš nebo soudíš?
Drtivá většina těch tisíce respirátorů jsou jen na jedno použití. Takže to skoupilo pár lidí, jen a pouze za účelem vydělat na strachu ostatních, co to nestihli. Cena za jednorázový respirátor, který můžeš za 8-12 hodin vyhodit, se vyšplhala na kolik? Tisíc a víc?
Při tom čváchání v kdovíčem se dřív nebo později udělá chyba, při nošení a používání atd. se dřív nebo později něco stane, prdne blbá gumička a celé to je v háji. Tahle ochrana má smysl, když máš doma jen pro sebe desítky a desítky kusů, když se denně holíš atd. Jestli si někdo koupil jeden kus a za šílené prachy, tak ho nejspíš použije, až když opravdu ti lidi budou padat.

O co se vlastně v téhle hře hraje? Být nakažený jako poslední? Není lepší tím metrem tedy nejet?
Tahle republika nemá 300 miliónů respirátorů ...
Respirateur píše: 02.03.2020 16:22Tak kdo sakra nakupoval ty tisícovky respirátorů, když nikde nejsou na nikom vidět?
Přijda dom respirátor typ FFP3 NR šel hned na minutu do lázně Isopropylalkoholu. Jenže on ten prevít docela dlouho schne. Schlo to hodinu pod lufťákem. Ale vypadá jako nový. Nic se mu nestalo. Soudím, že se jeho funkčnost nijak nezměnila.
pepaf
Příspěvky: 541
Registrován: 23.02.2018 18:27
Bydliště: blízko Brna

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pepaf »

Respirateur těžko posoudí k jakým změnám ve struktuře materiálu případně došlo a jestli má i nadále ochrannou funkci.
Může to být velmi přímá cesta k získání Darwinovy ceny ...
Uživatelský avatar
Respirateur
Příspěvky: 142
Registrován: 31.01.2020 10:11

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Respirateur »

Metrem jsem výjimečně jet musel, nebyla jiná cesta. Nikdo mi auto od baráku nepřiveze. A taxálem? Nejsem Babiš a neválím se v milionech.
Vyráchat respirátor v isopropylu byl pokus a dopadl k mé spokojenosti. Ale nenabádám nikoho, aby to opakoval. Souhlasím, že změny ve podstatě materálu nastat mohly. To by musel otestovat nějaký laborant k tomu určenou metodou. Zásoby nějaké mám a když bude nejhůře přijdou na řadu celomasky Fernez, ochranný overal a nitrilové rukavice. Čeho jsem se to na starý kolena dožil :head
„Člověk, na nějž nadávají blbci, je hoden důvěry.“
Jean Paul Sartre
PaF
Příspěvky: 1534
Registrován: 05.03.2011 21:33

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od PaF »

Jestli by nebylo lepší onemocnět mezi prvními, dokud se o tebe má kdo starat :-) :?:
Myslím, že roušky se nosit nebudou, to u nás není realistické, ani kdyby je rozdávali zadara.
Kdyby jich bylo aspoň dost v čekárnách u doktora, aby se tam pacoši neobohacovali navzájem.
Co je ukázkou neschopnosti státu? Že respirátory nejsou ani pro zdravotnický personál. Hlavně, jak říká Čachr, nedělat paniku. :roll:
pylorus
Příspěvky: 303
Registrován: 31.10.2016 20:22
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od pylorus »

Taky jsem nad tím přemýšlel, ale je tam hrozně neznámých.
Tvoří se po vyléčení imunita? - Přesně se to neví, virus prý dlouho přežívá v nosohltanu i po vyléčení.
Hospitalizace v řádu týdnů = chytneš to s plnou parádou - viz Itálie, kde se to fakt rozjelo bez brzdy.
Dr. Cambell tvrdí, že čím později se nakazíš, tím vyšší šanci máš. :hi

Už se to tu několikrát probíralo, ale zaráží mě nepoměr úmrtí J. Korea vs Itálie - přitom jsem odhadoval, že zdravotní péče bude srovnatelná....
‐------------‐----------------------------------------------------------------
I'm the light, that shall lead you to darkness... 8-)
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martin951 »

Ten rozdíl bude hlavně v tom, že v Korei měli podle všeho už otestovat násobně víc lidí než v itálii a mají tam i případy které neměly žádné symptomy.
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Odpovědět