Koronavirus v ČR

...aneb akademická debata o příčinách a důsledcích rozpadů společností.
Odpovědět

Mám nebo měl jsem potvrzený Covid

Ano
96
39%
Ne
151
61%
 
Celkem hlasů: 247
Del-in
Příspěvky: 233
Registrován: 28.05.2015 1:07
Pohlaví: žena

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Del-in »

Rafaeli,
Bych se omluvila, že jsem nachlazená a vyžádala si nový termín, který bych dala vědět ÚP.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vratnikp »

Daikin Plzeň, bude na 3 týdny zavírat výrobu - došly díly. Předpokládám, že další fabriky budou následovat
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 872
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od J-e-n-n-y »

https://www.seznamzpravy.cz/clanek/v-ce ... paign=null

Tak a máme 5 kousků
"Pátý případ potvrdil v úterý ráno ministr zdravotnictví Adam Vojtěch, jde o pacienta, který původně měl negativní test."
Kdo je připraven, není překvapen.
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Matěj »

U nás brzo dojdou díly nakupované z Číny také, na druhou stranu rapidně se zvýšily poptávky od jiných našich firem, které musí překlenout období, než se dodávky z Číny obnoví.
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

Daikin je jen jeden z mnoha a model toho co bude nasledovat. Uz jsem tady to téma nadhodil a skončilo v kosi.
Cina ma pokles vyroby o cca 50 % V rade pripadu se jedna o součástky které se potom nekde jinde, jako tady napr. v Daikinu slozi do finálního vyrobku. Uplne stejne je to ve Skode auto atd.. automotive obecne...
Jizni Korea vyrabi cca 80 % cipu z celosvetove produkce. 7 800 nakazenych. Pokud omezi vyrobu tak si zbytek světa nevyrobi ani zehlicku, pracku proste jakoukoliv blbinu dnes rozenou cipem.
Dále mame navazujici vyroby. Daikin pokud ho poziji jako model vyrabi tepelna cerpadla. Takze to bude mit dopad na predavani staveb atd..
Potom je zname schema vyroby. Provoz ( montovna ) u nas majitel v nemecku ( cca 80 % našeho prumyslu ) součástky z velke casti cina a personal co nejlacinejsi tj, vychodni země obecne, ukrajina a spol. Kdyby je ted okamzite poslali domu budou riskovat ze budou mit velke problémy s obnovenim vyroby a tak je tady budou drzet co nejdela s tim ze krize v zasobovani pomine.... bezpecnostni rizika jsou asi jasna.
Cechy jsou křižovatkou kamionu. To jsem zvedavej na karanténu..:-)
Nemecko zije z velke casti na zahraničních montovnách kde lacine vyrabi a dalším prodeji hotovych vyrobku. Automotive lze cele snadno zastavit.... a také se zastavi, otázkou je jen kdy. Socialni smir je zalozen z velke casti na davkach.... aby byla davky musí bezet vyroba...
tak to by asi tak bylo...
viktor
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Viktor - sice to vidíš politicky správně, ale ty trhy se jim včera v US po tom minulotýdním direktu zase dost zvedly (DownJones,SP500,NASDAQ100) . Takže uvidíme jestli ještě půjdou dolů a ohodnotí to jako riziko = jako Ty (nebo i já to vidím stejně). Ale nějak se těm akciím to riziko promítnout do své ceny nechce (= propad aspon o 50-60 procent).
viktor
Příspěvky: 3326
Registrován: 14.03.2012 12:09

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od viktor »

:D taky to není proti usa ale proti eu a hlavne nemecku,
USA jsou velky obchodni partner ale mají také sve vnitrni kapacity a také Trampa uz 5 let kdy se snazil obnovit vyrobu zpet v USA coz se mu z casti povedlo, jeho heslo amerika na prvním miste není mysleno a nebylo jako ze usa je no spise byla velmoc cisla 1 na svete ale ze vse dela pro ameriku jako jejich obyvatele,
viktor
ps. respektive když klekne nem automobilovy prumysl tak americky na tom jen vydela :-)
„Strach ze zbraní je znakem sexuální a emocionální nedospělosti.“
Sigmund Freud
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Jenom maly tip - certifikovane virucidni ubrousky pro ocistu klavesnic, mobilu apod. Slusne baleni i cena (a co si budeme povidat - na klavesnice, mys a mobil hrabeme porad a jsou obvykle daleko "zabydlenejsi" temi mrnavymi potvurkami nez prkenko na WC :-))

https://www.mironet.cz/destix-med-n-dez ... +dp367182/
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Královák
Příspěvky: 407
Registrován: 07.07.2017 12:39

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Královák »

U těch akcií je to jednoduché - drží cenu, aby to mohli ještě za nějakou snesitelnou cenu "výhodně" prodat, pak přijde pád na držku.
martin951
Příspěvky: 81
Registrován: 09.12.2019 8:11
Pohlaví: malé, zrzavé

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od martin951 »

Buďte bez obavy, trhy jsou OK, vím o čem mluvím, nějaký pátek mě to už živí :D panikaří retail, ne velké prachy, velcí drží.

A pokud dav v panice prodá ať můžu nakoupit níže tak nemám nic proti. Dokud do toho bude FED, ECB, BOE tlačit prachy tak nemám obavy. Otázka je jak ta Čína, jestli kecají nebo ne, ale jestli nekecají a opravdu to zvládají tak z tohoto krize nebude, možná mírná recese.
“Let your plans be dark and impenetrable as night, and when you move, fall like a thunderbolt.” Sun Tzu
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Královák píše: 03.03.2020 9:04 U těch akcií je to jednoduché - drží cenu, aby to mohli ještě za nějakou snesitelnou cenu "výhodně" prodat, pak přijde pád na držku.
I přes současný marast....sounds good.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

proforma píše: 03.03.2020 9:00 Jenom maly tip - certifikovane virucidni ubrousky pro ocistu klavesnic, mobilu apod. Slusne baleni i cena (a co si budeme povidat - na klavesnice, mys a mobil hrabeme porad a jsou obvykle daleko "zabydlenejsi" temi mrnavymi potvurkami nez prkenko na WC :-))

https://www.mironet.cz/destix-med-n-dez ... +dp367182/
Díky, sice to maj skladem stěží od pátku, ale koupil jsem pár ks, snad to do té doby od vás tady přes monitor nechytnu.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

09:49
V jihlavské nemocnici jsou hospitalizovaní dva pacienti, kteří jsou testovaní na koronavirus. Výsledky ještě nejsou známé. Podle informací krajské hygienické stanice jsou další dva lidé v domácí karanténě.
idnes.cz
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

add ty ubrousky od Proformy z mironetu. Bral jsem 3ks pro rodinu. Měli mít 120+ ks koncem pátku naskladě za 139. Napsali mi že maj 1ks a cenu na eshopu zvedli na 299. Tak jsem jim aspon za ten jeden 139kc ks podekoval. A tady se někdo pohoršuje nad nějakými přeprodejci respirátorů... .
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ja objednala 2 kusy dozy za 139 Kc/ks + 4 ks nahradniho baleni ubrousku za 122 Kc/baleni 120 ks, objednavka potvrzena, zaplacena. Potom jsem to sem postla :-) Takze cena je aktualni, zhruba odpovida, nemyslim, ze by na tom (ted) nejak rejzovali (vcera meli v Lidlu podobne, necertifikovane na viry, za 129 Kc za baleni 80 ks).
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Ted je to za 299 ...ale jako nikdo nerejžuje, normál trh... . Mě nechali 1ks za původní cenu.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od proforma »

Ty brdo, ted na to koukam, po te moji objednavce fakt zvedli cenu zakladnich doz na 299 Kc! To je ale rychla reakce :-) Zrejme nejaky automat upravuje ceny podle aktualniho zajmu, nepredpokladam, ze by tam sedel nejaky clovek, kontroloval objednavky a tloukl do ocitace zmeny. Takze se timto omlouvam, ze jsem svym nakupem zdrazila zbozi ostatnim :-D
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
vrabi
Příspěvky: 474
Registrován: 10.12.2019 11:48

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od vrabi »

Kup si flašku isopropylu a obyčejné ubrousky. Je to to samé a vyjde tě to na zlomek peněz, se stejným účinkem.
V lékárně ti prodají mrňavou lahvičku s kapátkem a do té si to můžeš postupně odlévat.
IPU nařeď destilovanou vodou na cca 70%
Složení většiny ubrousků:
Demineralizovaná voda, neiontové povrchově aktivní látky, isopropanol, propylenglykol, zinek glukonát; Glycerin, klimbatsoli, parfémy, chlorhexidin, tris-EDTA.
Můžeš použít i návod na domácí výrobu dezinfekčního gelu, je zde na fóru i na netu.
Pozor i ty inzerované z mironetu i ty doma vyrobené mohou leptat určité plasty ciltlivé na alkohol, takže napřed vyzkoušet !!!

https://www.obi.cz/prostredky-pro-uklid ... gKVe_D_BwE
Naposledy upravil(a) vrabi dne 03.03.2020 10:30, celkem upraveno 1 x.
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od MrPorter »

On i Sanytol na Rohlíku je pěkně probranej, já jsem ještě minulej týden stihl:
https://www.rohlik.cz/hledat/sanytol?companyId=1
Nebojsa
Příspěvky: 375
Registrován: 30.01.2020 15:34
Pohlaví: muž

Re: Koronavirus v ČR

Příspěvek od Nebojsa »

Dík i tak jsem je ještě pumpnul o 4ks těch 120ks náhrad za 121kč kus :)) Takže zas tak rychlí nejsou...pokud mě zase neoserou.
Odpovědět